CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: berun

[Tempatan] Kelantan miskin - Bangsal buruk tempat berteduh 14 sekeluarga

airfilterbersih posted on 12-7-2014 01:37 AM
Sabah sarawak bukan negeri kebajikan.
Ni cite negeri kebajikan tp kebajikan rakyat macam kiwak j ...

Klu dah ada bermenantu 2 org pon hidup miskin nak kebajikan macam mn? Kebajikan utk yg betul2 xmampu....

mommymonster82 posted on 12-7-2014 01:40 AM
Klu dah ada bermenantu 2 org pon hidup miskin nak kebajikan macam mn? Kebajikan utk yg betul2 xmam ...

Hishhhhh. Xkan la serambi mekah yg ramai ulama tu bole terlepas pandang selama 4 tahun tentang kebajikan rakyat setempattt.

Tak percaya la. Tu semua fitnahhhh. Xkan ulama & ulama junior tak membantu. Zuhud ke hulu zuhud ke hilir dgn negara islam la negara kebajikan la. Mustahil bole ada kes cm niii.

Amboh dok cayooo lagu niii.

airfilterbersih posted on 12-7-2014 02:07 AM
Hishhhhh. Xkan la serambi mekah yg ramai ulama tu bole terlepas pandang selama 4 tahun tentang keb ...

Takat terlepas sorg dua...

Tpi ni bukn perlu dibantu lebih kpd pemalas....

Cek tgk ms pru hrtu pangkah apa..
?

awat sepah sgt rumah makcik?

noraidil_06 posted on 11-7-2014 08:09 AM
Dia berhutang menyusahkn diri-sdri.yg miskin mls kerja, gi meminta2 mcm mn tu?

Sapa2 yang dok kata kalau usaha mesti boleh kaya, kalau usaha mesti dapat lebih......Kok mana orang2 bandar tu nak usaha lebih ? Kok mana depa mesti boleh kaya kalau cuma makan gaji yang masa kerja dah fixed 9 to 5 kemudian cara kerja sama saja dah jadi routine dengan gaji pun sama saja jumlahnya every month ?

Setiap kali harga minyak naik, bil letrik naik, harga barang semua naik termasuk baru ni interest bank pun naik gak, camne orang2 bandar yang rata2nya pendapatan pun cukup2 makan je akan dapat duit lebih untuk bayar segala kenaikan harga tu semua ? Camne ?

Gaji depa boleh ikut naik sama ke dengan kenaikan harga barang  ? Mana plak, majikan nak kena bayar lebih kos operasi lagi lah majikan tak nak naik gaji ! So orang2 bandar nak usaha camne untuk dapat duit lebih tu ? Kalau depa tak meminta, depa buat camne ? Boleh explain ?

Masaalah meminta nih bukan terhad kat orang kampung yang miskin tapi berlambak2 orang bandar yang terpaksa minta kat makbapak kat kampung , minta kat saudara mara , minta kat rakan yang akan kena bayar balik la jawabnya , guna kad kredit pun konsepnya minta kat bank yang sudah tentu kena bayar balik siap dengan interest segala lagi .

Last edited by blastoff on 12-7-2014 08:26 AM

blastoff posted on 12-7-2014 08:25 AM
Sapa2 yang dok kata kalau usaha mesti boleh kaya, kalau usaha mesti dapat lebih......Kok mana oran ...

nape u quote i ni?  I citer psl peneroka. sbb i ank peneroka. org bdr i x de pglm sdri. takat baca n dgr org citer je

Follow Us
yg adk beradk angkat pun satu....x yah le rebut tanah tu...biar le dorg dok kat c2....yg nk halau dia pasai pa....berperikemanusiaan le cikit....hishhh

Saya tgk family akak ipar sy org Kelantan, yg jenis lps spm tak smbg blaja then kawen. Laki bini keje kg... itu je diorg mampu. Nak memilih keje pon tak blh.

Kalau pindah KL sama jgk, besar periuk besar la kerak. Mujur Kelantan tak byk shopping mall...living cost tak semahal KL. Jimat sket duit.

blastoff posted on 12-7-2014 08:25 AM
Sapa2 yang dok kata kalau usaha mesti boleh kaya, kalau usaha mesti dapat lebih......Kok mana oran ...

Kalau dah tahu keje 9-5 kau tu xcukup..carilah keje lain..kalau kau tu bodoh or xde pendidikan or sebab sebab lain yang xde orang nak amik keje dgn gaji yang tinggi..pergilah meniaga or wat keje keje yang gajinya berasaskan berapa banyak kau wat...

boleh wat full time or part time..contoh pekerjaan yang macam tu..market research(survey), reseller (telco/tenet/lain lain), installer(unifi/maxis/astro/aircond/segala benda)

kalau nak bisnes plak..lagilah segals bisnes boleh dibuat..

kau tahu x yang bangla dtang malaysia kerja contract pun boleh buat part time bisnes..ada yang jual topup, ada yang jual brg runcit n rokok..

orang malaysia sendiri boleh xtahu nak wat keje apa untuk tambah pendapatan??

ResellerMaxis posted on 12-7-2014 09:01 AM
Kalau dah tahu keje 9-5 kau tu xcukup..carilah keje lain..kalau kau tu bodoh or xde pendidikan or  ...

Try again ok aku tak kerja makan gaji sebab tu aku boleh berforum tak tentu masa , aku atur time aku sundrik, aku tentukan camne usaha untuk business aku berkembang , aku memperkatakan mengenai apa yang berlaku pada orang2 bandar yang kerja makan gaji tu ha .

Kau nak suruh depa kerja lepas office hour ? Depa nak balik dari tempat kerja pun pakat sangkut kat trafik jam dah berjam2 ! Bila masa pulak depa nak buat kerja sambilan tu ? Kau ingat manusia boleh kerja tanpa spend time dengan family tanpa tidur dan rehat yang cukup selalu ka ? Porak peranda la masyarakat apabila anak2 pun tak dapat tengok muka makbapak dah , last2 anak2 jadi kaki dadah , kaki lepak kat mall kerana makbapak asyik fokus cari duit 24/7 !

Last edited by blastoff on 12-7-2014 09:39 AM

blastoff posted on 12-7-2014 09:17 AM
Try again ok aku tak kerja makan gaji sebab tu aku boleh berforum tak tentu masa , aku atur time a ...

Ayat aku pun untuk mereka mereka tu lah..

tapi tetap tertakluk pada prinsip kehidupan..ada je yang dah berusaha tapi gagal n makin susah..

tapi kebanyakan yang jadi macam tu adalah yang pikir ada jalan mudah untuk berjaya..

so menjebakkan diri dengan mlm or skim cepat kaya

cipOt_cedOt posted on 9-7-2014 12:21 PM
nak tanya la kat org Kelantan yg ada kat seluruh negara ni...

zakat korang bayar kat negeri Kelan ...

Adalah lebih baik bayar zakat dimana dia mencari rezeki.

lasagnaklcc posted on 12-7-2014 08:53 AM
Saya tgk family akak ipar sy org Kelantan, yg jenis lps spm tak smbg blaja then kawen. Laki bini kej ...

itu la, kerja kampung kos hidup rendah kerana barang murah so boleh jimat banyak walau gaji tak besar mana pun , bandingkan dengan kerja bandar yang kos hidup melambung sana sini cukup bulan nak simpan duit pun payah lagi sangkut dengan hutang kad kredit berkeping2 , tapi gaji dok statik lagi haru hidup di buatnya.

Dah lah rumah2 kat bandar laman pun tarak punya kecik saiz rumah, macam dalam penjara je asyik di himpit dinding kiri kanan belakang depan, jengah luar tingkap nampak kereta nonstop  . Kat kampung laman macam padang bola punya luas tanah, lapang je rasa setiap kali menjengah keluar aman je dari segala bentuk pollution  .

ResellerMaxis posted on 12-7-2014 09:21 AM
Ayat aku pun untuk mereka mereka tu lah..

tapi tetap tertakluk pada prinsip kehidupan..ada je y ...

Sebab pe depa banyak involve dengan MLM kerana itu je cara nak cari pendapatan lebih yang tak mengganggu hidup depa yang memang dah packed sesangat tu , dengan guna katalog depa boleh cari pelanggan di tempat kerja so tak penat dan tak perlu gadai masa bermasa family .

Kau nak suruh depa usaha cara lain camne tu ? Bukan boleh pi dok letak barang kat pasar malam sesuka hati kerana tempat di pasar malam dah fixed semua, tak boleh dok pi berebut kang kena maki dengan pemilik tapak sebenar plak . so cara mana lagi depa nak boleh cari duit lebih ? Habaq mai sat.

syafiq79 posted on 12-7-2014 08:48 AM
yg adk beradk angkat pun satu....x yah le rebut tanah tu...biar le dorg dok kat c2....yg nk halau di ...

Bab harta pusaka ni mmg akan jadi rebutan..
Kaya ke miskin ke...
MIL sy ank cina, mase perang bg kt family melayu jaga, parents angkat bg die tanah utk buat rumah, then after parents tu meninggal, adk bradik angkat ckp, ko duduk lah situ kan..mse tu tak berduit so, takde tuka name tanah bagai..bile ank-ank dh besar, ank-ank bg duit repair rumah, then bile adk bradik angkat tgk rumah dh besar, dh lawa..mula lah sebok nk tanah tu..dh jd masalah lain pulak.
Mmg mentaliti bukan setakat melayu je, bangsa lain pon mcm tu la kot, kalo dh nama harta free kan, mmg sume akn rebut.

noraidil_06 posted on 12-7-2014 08:32 AM
nape u quote i ni?  I citer psl peneroka. sbb i ank peneroka. org bdr i x de pglm sdri. takat baca ...

Aku cuma explain kat kau bahwa kata2 kau ni " Dia berhutang menyusahkn diri-sdri.yg miskin mls kerja, gi meminta2 mcm mn tu? " bukan hanya terjadi kat orang miskin yang dibicarakan kat thread ni je tu , sebaliknya berlambak2 orang2 bandar pun sama je jadi lagu tu la jugak. kalau kau tak tahu sebelum ni so sekarang kau dah tahu ok . Last edited by blastoff on 12-7-2014 09:58 AM

HaifaHanna posted on 12-7-2014 09:55 AM
Bab harta pusaka ni mmg akan jadi rebutan..
Kaya ke miskin ke...
MIL sy ank cina, mase perang bg ...

orang2 kaya kat US sampai berbunuh2 pun ada kerana berebut harta , anak bunuh makpak , anak bunuh satu keluarga habis semua adik abang kakak makpak bergelimpang mati , mak atau pak bunuh satu famili  kerana nak kaut harta kat dia sensorang aje .....last last masuk penjara seumur hidup . Sifat tamak tak hanya berlaku kat orang kampung je tapi satu dunia miskin kaya semua boleh tamak berebut harta.

Last edited by blastoff on 12-7-2014 10:05 AM

macam kata ramai pemimpin negeri kelate ni, tak pe susoh kat dunia , nanti senang kat syurga , sebab pilih parti Isle utk perintoh negeri...hmmmmm!

blastoff posted on 10-7-2014 08:42 AM
Duit zakat bukan perlu orang miskin pi minta baru nak dapat konsepnya , itu sistem kapitalisma yan ...

Arwah abah aku amil. Dia mmg sgt tanggungjwb dlm menjlnkan tugas sbg amil. Dia pegi round 1 kg buat survey sapa yg asnaf patut diberikan agihan zakat. Bila abah aku wat camtu org kg jd marah psl amil terdahulu bg kat kroni je...bukan golongan asnaf pun dpt duit zakat.

mcm2 kisah hidup org kg aku belajar dr abah aku dulu. Ada yg sanggup ketuk pintu umah kiteorg nk kan borang zakat. Tp abah aku x layan...dia ckp nt dia dtg sendiri interview kat umah. Ok kesimpulan nya org kg sini terlalu mengharapkan bantuan zakat ok..aku jd menyampah pun ada....

ada tu..parking moto luar umah aku...suh bini amek kan borang zakat dpn pintu umah aku..tp bapak aku pesan kat aku..nak jumpa dia kat surau..dtg waktu magrib jemaah sama2...wah bijak jugak arwah abah aku tu..dia nk galakkan org kg jemaah ke surau. Tang minta zakat nmpk btg idung tang suh jemaah xde pun....golongan yg suka minta2 duit zakat ni aku peratikan jenis malas keje ....jenis mls g surau.

Zamzari posted on 12-7-2014 10:02 AM
macam kata ramai pemimpin negeri kelate ni, tak pe susoh kat dunia , nanti senang kat syurga , sebab ...

PAS boleh ke atas ke bawah tolong DAP ketika pilihanraya, sanggup terhegeh2 antar orang merayu undi segala, pasai pa plak bila mai time nak tolong rakyat dia sundrik jadi pasif langsung hinggakan jenuh orang miskin kena merayu sana sini minta di tolong , mana pi orang2 PAS yang kalut dok merayu undi untuk DAP tu semua ? Suruh la depa pi keluar buat survey cari orang miskin satu kelantan untuk di agihkan zakat.