CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: bantal_busuk

[indon.]Daniel: Rossa Lebih Cantik dari Siti Nurhaliza. [pages 13].

Org msia lg cantik manis..natural beauty..

yipun_78 posted on 20-4-2013 10:08 AM
nak tanya yu laaa... mengapa kalo nyanyi lagu, lenggok bahasa melayu ek? yg tu kaka pahamlaaa bi ...

Tu aku pon x pasti. Tp rasanya sbb bahasa standard Indon masih lagi bahasa melayu riau kot. Yg byk sbt bahasa indon mcm dlm tibi tu rasanya yg kat pulau Jawa. sbb aku penah baca yg org2  kat Sulawesi ckp bahasa melayu sulawesi (bhs melayu riau + bhs sana). Kat Sumatera mcm kat Riau tu ckp bahasa Melayu. Indon tu luas. x semua org indon ckp mcm indon dlm tibi tu. Dulu byk artis indon asal sumatera. Lagu2 diorang bahasa sama je mcm malaysia. Cuma skrg ni pengaruh jawa dah kuat. Sbb lagu2 indon skrg bahasa dia keras. Salah satu sbb jugak aku x minat dgr lagu indon. sgt x best sebutan bahasa melayu diorang.

Pastu Indon ni kengkadang aku tgk ada sewelnya. Org Indon yg skrg ni bkn main mengutuk org Malaysia nyanyi ikut bahasa Indonesia. Sah2 la kita nyanyi ikut bahasa baku, bahasa Melayu johor-Riau. Bahasa Indon tu pon dari bahasa Melayu Riau. memang la sama. Ntah bile masa kita yg tiru bahasa dia pon aku x tau. Indon yg suke cari gadoh dgn Malaysia ni Indon Jawa. semua bende dia nak klaim. Even penggunaan perkataan "Aku" tu pon diorg klaim. Aku tu bahasa jawa kuno. itu pon asal bhs sanskrit. Bahasa melayu pon asal dr sanskrit gak.

Bahasa dan budaya milik bangsa, bkn milik negara.

Rate

1

Body_language posted on 20-4-2013 03:00 PM
Tu aku pon x pasti. Tp rasanya sbb bahasa standard Indon masih lagi bahasa melayu riau kot. Yg byk ...

begitu ye baru i paham... thanx anyway blaja mende baru

bodoh piang tak agak2, warga mix kokosen jugak dipuja masuk tv semua, lakonan/jalan cerita ponbodoh piang. hakikatnya byk local yg cantik  

behgongggg punya video

indon kena kacuk baru cantik atau hensem, tak kacuk tak cantik atau hensem

Follow Us
baru tahu sekarang malaysia banyak mengeluarkan artis baru yang cantik dan hemsem. mcm wawa zainal, izara, afiq muiz tu.
malam tadi tengok sebenarnya aku isteri dia, lawa lawa pelakon dia. kalau indon tengok artis baru kita mahu rasa tergugat mereka. mesti mereka sibuk pula mahu cari stok stok artis baru pulak ni. padahal mesti susah mahu cari punya. yalah mahu kacuk dulu, baru dapat di perbaiki keturunan tu.kalau di negara kita malaysia tak susah mmg senang jer cari stok yang cantik dan hensem kan, yalah tak semua mahu jadi artis.
Last edited by bantal_busuk on 20-4-2013 05:47 PM

retis indon noh.... tak guna even rupa lawa (walaupun takde laa lawa sgt...) tapi bakat lakonan/nyanyian nan hado....

bantal_busuk posted on 19-4-2013 04:23 AM
kan, dah yang tanya aku tu muka azab juga. tak sedar diri betul. betul tu, artis mereka jarang ten ...

lorr..knp uols tk sound balik cmtu kat org yg tnya uols tu???

Retis Indon ni cantik dan kacak mmg la sbb diorg byk darah kacuk...what the heck!...klu x sama jer dgn org kebanyakan Indon tu...
Retis Mesia ni lagik ok...cuma skrg byk sgt trend dok ubah suai muka...itu yg hampeh sikit...

Patutnya kena balas balik..."saya pikir sama juga tentang rakyat indon...semua nya jelik2 ya...itu yg datang kemalaysia jadi bibik...wajahnya mereka kok kayak jamban berak aja..apa ngak ada yg cantik2 di indonesia..?"

indon ni muka lawa tpi badan bau busuk...busok sekali loe.. yg suke nengok menatang sinetron ni pun minah2 siam beniaga restoran tomyam je skang ni...

Ni mmg typical mindset mereka yg dtg dari 3rd world countries, esp yg dr Indon dan Pinoy....depa dok pikir retis depa ler the best, plg cantik....tapi like most of uolss sini tau, yg ngetopss tu majoritinya cross breed dan make up 25 inchi....kalo nk tgk yg mmg pure totok bangsa depa yg jd retis popular, sila lar bgtau depa, plse refer to Kadir dan Doyok....itu mmg typical muka asli Indon tanpa kacukan dan makeup 25 inchi......

jejakajambu posted on 19-4-2013 10:01 PM
Ha ah . Contohnya miller, adik sabrina ali dan  asyraf sinclair .
Kt  mesia x laku, kt indon laku ...

Hahaha so true!

Lakonan diorang kebanyakannya xde soul, nampak sangat berlakon, x real. Tapi as long as jambu, boleh jual lah.
Kalau kita, confirm dah kena cop kayu kayan, patung cendana dsb.

Sebab tu x boleh compare sebab kayu ukur masyarakat kita dan diorang pun dah berbeza.

teringat lebih kurang 10 tahun yang lalu indon hantar rangga yang kacukan tu sorang je habis tergugat semua hero2 malaya pada waktu itu

skang ni indon hantar berpuluh2 hero kacukan yg hensem lagi jambu, tak tergugat langsung pun hero-hero malaya yang kebanyakkannya berwajah melayu tulen

RED 666 posted on 24-4-2013 01:20 PM
teringat lebih kurang 10 tahun yang lalu indon hantar rangga yang kacukan tu sorang je habis terguga ...

tp randy pangalila sndiri puji malaysia. pernah terbaca heolss ckp kt malaysia berlakon best sbb kita dh tau ending dia apa. klu sinet indo, berjela2 x habis2.. pelakon pun x tau ending bila, sape dgn sape

tp sorg je actor indon yg iolss suke..Christian Sugiono.

shachihata33 posted on 24-4-2013 01:23 PM
tp randy pangalila sndiri puji malaysia. pernah terbaca heolss ckp kt malaysia berlakon best sbb k ...

indon ni golongan pelakon kebanyakannya yang mix

nak tengok yg rupa indon tulen, golongan penyanyi dan band indon majoritinya indon tulen cam wali band, radja, st12, kris dayanti, melly goeslaw semua2 tu

sekurang2nya indon lebih baik daripada filipina dan thailand yg mana artis diorang lebih kurang 70% hingga 90% berwajah mix, tak kira penyanyi, pelakon, ahli sukan atau pun pengacara tv

indon ni bukan tgok pon npak busuk hamis..

Body_language posted on 19-4-2013 11:41 PM
Arwah Noramadiah tu org Sulawesi Utara. Nama asal dia  Edith Sumampouw. Wlpn bukan Melayu, tetap d ...

aziz sattar dan ar tompel juga asal dari indon

diorg kan banyak yang mix blood.mmg la lawa.artis malaysia kebanyakannya pure malaysian walau ada kacukan x banyak mcm indon