CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: yujin

SBS - NEW TALES OF GISAENG~CH393 Monday-Thursday 7.55 mlm

ske tgk bpk DM caring sgt dgn SR..tharu bile die ckp SR xde mak bpk yg ambil berat ttg SR, pastu klau 'bintang' nk mkn sesuatu...nti datuk die sdiakan... kgum sgtla dgn bpk DM nih..

x leh thn part bpk DM krinting rmbut...

mmg harus aku berterima kasih kt ko keke... kalo ko x dek mmg aku x muncul le kt thread ni...  ...
moondance Post at 4-10-2011 08:45

semalam nyer epi sungguh suwittt!!! aku suker tgk DM ngan SR. loving gituuu
bapak DM pun kemain jaga. bestnya dia bawak balik 2 beg aiskrem. baskin robins okehh!!! masa SR cedok tu.. nak menitik gak airliur aku. hahahaha.... tak sempat2 lagik nak makan!

tp kan... aku tak paham. naper sampai kena beli2 mimpi ni? adat dia cemana ek? kalo beli2 mimpi ni jadi apa?
siap cakap jual mimpi, beli mimpi semua. letak2 harga lagi. explain skettt

pas tuh, apa komplot SR ngan mak mentua dia tuh? aku sempat tgk mak DM cakap mari kita tgk cerita kita betol2. gitula lebih kurang. pastu, mak DM pakai topi DM. plan apa dia buat ekkk?

pas tuh, pasal Ja ngan GJ pun sama. tak suker la aku tgk GJ lebih dominan ni. kan Ja tu laki... tp Ja plak kena dgr cakap dia. hampeh betol aku kalo kalo cam tuh! takleh wat desicion. sib baik pak ngan mak mentua baik. kalo mak aku.. dah lama kena halau. hehehehe..... pas tu siut je mak GJ gelak2 time mak Ja nak diskas pasal ni. eh.. pesal dia gelak ek? nak tunjuk anak dia boleh kontrol Ja ke apa? hampeh je....

RR pun selamba je cakap dia peknen. siap cakap nak duduk sekali. apa salahnya.. org amerika pun selalu buat. ewaahhhh!! cam takde benda je. mak dia lak yang kelam kabut.

bapak DM gi kerintingkan rambut tu takleh blah la... lawak siootttt. mmg nampak auwww sket la lepas tu. dgn tepok2 tangan ngan lemah lembutnya... terperanjat bini dia.

time buat gimbap tu paling best. baiknya DM sanggup bangun tuh. SR lak yang rasa bersalah. dah bapak dia yang suh kejut. tak ikutkan, jadi menantu derhaka lak. hehehe... siap pesan, makan yang hujung je. yang elok utk SR. dalam bilik pun suh DM kuar. cukup utk SR je takut DM makan sekali.... heheheh.... how sweetttt.

bila derang tau SR ni anak dr geum? dah nak abih niii

semalam nyer epi sungguh suwittt!!! aku suker tgk DM ngan SR. loving gituuu
bapak DM pun kemain ...
EXLESSIA Post at 5-10-2011 09:12

kn... mmg caring gile DM kt SR... x tahan bpk n mak DM gado psl nk taruk gmbo sape... sorg audrey hepburn... sorg grace kelly ekek.. last2 DM nk taruk gmbo SR jek.... nasib SR lawa... SR usik DM seksi pakai wig time 1st nite dorg tu pn lwk... dan2 DM nk anak dorg ikut muka SR ekke... pastu bpk DM suh DM kasi hadiah tu pn suwit jek... dan2 le mak die ungkit keke... die dlu peknen xdek pn laki die kasi...

aku pn x paham psl mimpi bayi ni... camtu le kot adat dorg... then slalu kalo x diri sndiri mimpi... org len akan mimpi... x penah lak aku tgk kdrama yg de mimpi2 baby ni...

SR komplot ngan mak mentua die tu psl topi lama DM.... kn mak die ckp tu die beli on9 topi jang hyuk keke.. saje nk kasi laki die jeles.... tu yg plot stori kot2 kalo laki die tnya SR...

GJ tu lom sedo kepentingan ja le kot.... die lom rasa btul2 leh trima ja.... mmg kalo blh GJ tu plan x nk kawin pn.... tp die pk better kawin ngan ja dr kawin ngan pilihan mak die.... mak die dok gelak2 psl die leh agak GJ tu jnis camtu... kira GJ kawin tu bermotip le... tp mak GJ tu leh jek trima ja jd menantu dh...

RR leh compare ngan mak die yg peknen sblom kawin.... so mmg xkn de le majlis kawin RR tu... pas die bersalin tu trs g las vegas bwk mak angkat kt buyeong gak die tu...

haha bpk DM kene rasuk kali ni lama skit smpai SR rasa len mcm.... nnt bpk die ajak DM g swimming ... kt situ die siap ramal nasib de sorg ajuhsi tu... n die blk cite smbil gelak2 le.... SR dh rasa len mcm.... SR cite kt DM... tp DM cam x brp nk caya.... ye le bpk die kn jnis camtu... x kn snang2 kene rasuk.... time tu gk le SR ckp nape die nk kawin cpt2 ngan DM... nnt antu general tu yg rasuk lg ganas... ajak DM wrestling.... snang2 jek die kalahkn DM... masa mak DM tau laki die kene rasuk.... tkut2 die tido kt sebelah keke...

kn... snggup dua2 msk dapur pakai apron semata2 psl SR ngidam... mmg SR dilayan cam putri le...

x silap ending ep50... bini dr geum tu nangis2 le cite kt mrs oh... die trs terang ckp die ekceli de anak ngan dr.geum 25thn yg lalu.... skrg ni mak mentua die cam suh die lupa le niat nk dpt anak die blk.... kira tipis kn... time ni terkejut le mrs oh psl br tau kn.... seon duk cite smua camne die tinggalkn anak die dpn umah dr.geum tu.. siap kuar darah dr idung lg... masa tu mrs oh x leh agak lg anak tu SR.... masa die nk tido mlm tu.... br die tingt kes SR yg ditingglkn dpn umah majikan mak angkat die dlu..... so snyap2 mrs oh ni amik sampel darah SR n seon duk... n die wat DNA test.... pas kuar result tu... br le die bgtau seon duk.... psl SR lak die ajak DM dlu... psl takut SR terkejut..... DM le bgtau psl SR ni kene tinggl kt dpn umah atuk RR.... mrs oh tnya nape x bgtau die awal2.... DM ckp le psl yg die upah org tu...
nnt mrs oh sndiri bgtau SR....

wah, srnok baca citer korang..nk ending mkin best la pulak...neway, x sbr nk tgk mlm ni..

kn... mmg caring gile DM kt SR... x tahan bpk n mak DM gado psl nk taruk gmbo sape... sorg aud ...
moondance Post at 5-10-2011 09:57

ala... cekgu tak menjawab soklan la bab mimpi tu. aku curious giler nak tau. sebab aku expect DM akan terkujat bila bapak DM suh gi beli mimpi ngan SD. sekali DM kata OK jerrr.

pasal gbr nak gantung kat dinding tu mmg lawak. bergaduh atuk ngan nenek. sib lah maknyer lawa. eh.. andre pun dah tukar kena panggil datuk. sblm ni panggil ayah. bleh je suka suki anak tukar jadi cucu ekk. hahahaha...

eh.. seun duk... ke duk seun... lupa plak aku, tu mmg kaki dia cam tu ke dalam citer ni je? mana tau dia buat2 tempang utk menghayati watak kekdahnya. tp dia ngan dr geum pun agak loving kapel jgk dalam ni. versi tue la

ala... cekgu tak menjawab soklan la bab mimpi tu. aku curious giler nak tau. sebab aku expect DM ...
EXLESSIA Post at 5-10-2011 11:32

cekgu pn x tau daa sejarah mimpi2 baby ni ekke....  x penah lak tgk scene2 gini.. so cekgu x leh nk tlg ye...
dh kalo DM bese2 jek.... mmg adat dorg le tu kot...

ahaha bpk DM kene rasuk mlm td.... die men sepak andre ke tepi ekke aku ingt kot andre nk jd bpk sedara anak SR tu... skali jd ank DM n SR lak.... motip psl DM yg beli ehe...

seon duk tu kaki die real life ok jek.... die de berlakon dlm cite 1st wives club..... cite yg akan gnti gisaeng ni... tp cite lemau skit arr maklum le cite psl pmpuan2 dh kawin kn....

Follow Us
pasal mimpi ni rasanya adat org korea,sbb selalunya mak yg lahirkan kita tu la akan dpt mimipi,kn mak kandung sa ran ada mimpi tp sblm tu sa ran x tahu lg yg seon deok tu mak kandung dia...agak2 lh faham x..

teruskn kn dgn sinopsis yer........xdpt nk tgk mggu neh...

lawak arr bpk DM bgusti..SR dgn mak mertua die plak jd pgadil....
sedey plak mlm td last 4 epi...

Aisehhh, kena tunggu minggu depan lak tuk tunjuk SR ngan ibu dia tau dorang anak beranak.....

sedey gler epi mlm td....smpaikan aku pon teresak2 dpn tb...
sedey gak akhirnya mlm ni last epi....

Reply 151# owestcute_77

beria2 diorg smua nangis kn.... bek dr.geum n DM pn ikut meleleh gak air mata... jejak kasih kekdahnya...
mlm ni sedih dh ep last.... tp byk part lawak arrr... dr.geum ngan bpk DM tu...
n bpk angkt n mak tiri SR tu pn dpt pembalasan dorg...

Reply  owestcute_77

beria2 diorg smua nangis kn.... bek dr.geum n DM pn ikut meleleh gak air m ...
moondance Post at 11-10-2011 08:45

waahh.. dah rumah baru kekdahnya!
patut la aku tak jumpa. ye ke rumah baru ekk?

semalam aku nampak semua nya mekap tebal2. bertompok2 la tuh. terutama RR. obvious la tang dahi dia tuh. abih terserlah segala jerawat, bintik2 kat muka. SR pun dah nampak tak lawa kulit dia. tu la penangan HD ye dak?
Bapak DM pun kemain tebal mekap nya. senang citer, semua la obvious mekap nya. selalu aku tgk korean actress/ actor ni mekap dia light je. kekadang tak nampak pakai mekap pun.hehehe.. motip aku komen pasal muka derang??

letih la semalam... asik nangis manjang! tension mak...!
pas tuh GJ lak terus nak cerai. apakahhhh?? kalo aku jadi Ja, aku cerai je. nak ikut kata dia je. buhsan aaarrr..

waahh.. dah rumah baru kekdahnya!
patut la aku tak jumpa. ye ke rumah baru ekk?

semalam aku ...
EXLESSIA Post at 11-10-2011 09:25

mana dtg lak umah br.... mmg umah sedia ada le... ilang aje ko ni ek... tu psl dh x tau mana pegi umah nya..

a'ah mekap dorg smlm smua nye tebal2... s/ada tkr mekap retis or diorg mekap tebal2 utk wat scene nangis... adess mmg smua le bertompok muka... nmpk sgt beza muka ngan leher.... muka putih melepak... mmg slalu mekap dorg nmpk light... tp cite ni aku tgk mekap2 dorg mmg heavy... part tido pn muka bermekap gk.... maybe gk penangan HD... jelas nmpk kulit dorg x lawa lak...

ehe mlm ni xdek nangis2 dh.... cuma part GJ n SR je le...
alaaa GJ tu sedo le die pn leh cemburu gk bila ja de pmpuan len.... slalu kn die x rasa de saingan... tu yg bolayan jek ngan ja...

Reply 152# moondance

klau la ada BTS citer nie...nk gk tgk...tyme nanges ni cam btul2 plak...aku tgk mata SR ni kembang je...maybe kuat sgt nanges kot..
sedey tgk bila nenek RR crite yg dtuk RR mninggal sbb tlalu mgenangkan cucu yg ilang smpai jtuh sakit...

mana dtg lak umah br.... mmg umah sedia ada le... ilang aje ko ni ek... tu psl dh x tau mana p ...
moondance Post at 11-10-2011 09:34

ekk?? bukan rumah baru ek? miahahaha.... konpem aku weng kejap!
rasa cam hari tu berpuluh page. tak ekk??? iskkk!!!

kannn???
aku rasa cam tak real lak mekap tebal2 cam ni. sib baik dah nak abes citer ni.
SD nyer muka je ok. licin je. dr geum pun sama. cam best je pasangan ni.

ye ke GJ tu jeles? nampak cam dia je dominan. kalo jeles, pujuk la Ja, ni dia lak yang lebih2 marah. siap angkut semua barang2, mintak cerai segala. iskk... muka pun bukan cantek pun!!!

motif aku emo??

ekk?? bukan rumah baru ek? miahahaha.... konpem aku weng kejap!
rasa cam hari tu berpuluh page. ...
EXLESSIA Post at 11-10-2011 11:20

xdek nye pindah umah br.... yg moyan lbh pn ko ngan aku je le keke
x smpat pindah umah cite dh hbs daaa hahaha...

a'ah muka SD n dr.geum ok lg.... muka RR masa die pokus dkt gile2 tu nmpak nooo x cantik... kalo tgk jauh tu mmg le lawa...
bila tgk dkt je aku rasa muka aku lg licin ekke

kunun jeles le tu smpai nk cerai n halau ja kuar... aku pn x nmpk sebenarnya tang mana GJ tu jeles ehe...
haha motip lak ko terlbh emo ek....

aku sker part GJ bgtau mak bpk die psl SR dh jmp parents kandung tu... xdek le hrpan nk jmp fmily DM officially... harus le mak pak DM baik2 ngan parents btul SR....

xdek nye pindah umah br.... yg moyan lbh pn ko ngan aku je le keke
x smpat pindah umah  ...
moondance Post at 11-10-2011 11:44

hehehehe... ye ke? aku fefeeling cam ramaiii je moyan. sekali, kita ber2 je ekk??? harus la kita konker! konpem la tak sampai nyer 100 pages.

betul2. muka RR obvious giler tak santek. SR pun sama. tp ok sket la dari RR. muka mak RR yang betul tu pun sama. berkilat2 ko! huhhh... sungguh tak real. muka bapak DM pun sama. time tido lak tuh!

aku rasa letih tgk epi semalam. nanges sampai sudah! dari rasa sedih, terus rasa penat. hehehe....

hehehehe... ye ke? aku fefeeling cam ramaiii je moyan. sekali, kita ber2 je ekk??? harus la kita ...
EXLESSIA Post at 11-10-2011 12:36

kalo takat kita 2 je yg moyan mmg x kn cecah le 100pages tu... ko pn x slalu muncul kt thread ni haaa keke

kan nk2 ep last ni smua pakat mekap x hengat.... bertompok2 smua muka... sungguh le x real... aku ingt lg ko puji muka SR lawa keke... skrg ni nmpk kn x licin...

ekke ko ikut nangis gk ke tgk dorg dok nangis2 tu.... mmg sepjg masa le scene nangis mlm td... stat dr mrs oh.... pastu SD... dr.geum.. DM .. SR... RR... nenek dorg... smbil SR dok bercerita kene buli ngan mak tiri die tu.. pakat nangis lg...

kalo takat kita 2 je yg moyan mmg x kn cecah le 100pages tu... ko pn x slalu muncul kt thread  ...
moondance Post at 11-10-2011 12:50

mula2 mmg rasa tacing gak. tapi kalo nak nangis tak benti2, huh... buhsan la plak wehhh.... cam drama airmata lak!

ye la... aku cancel puji muka SR licin. tarik balik. hehehe... bleh gitu?

malam ni last epi kan? ntah sempat tgk ntah...
ganti citer ni, konpem tak layan. lemau semacammmm