CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: teky

RUANG SEMBANG DAN LUBUK KREDIT..MEH CITER PASAL KJER ANDA....~~!

Close [Copy link]
pernah kerja sebagai pelayan restoran.. kerja enjoy amik order je.. and hntr order...... selalu layan customer omputih.. diorang nie xbnyk cerewet.. kite bg je deol akan mkn.. kalo xsedap die akan bg tahu tak sedap... tak de nak hipokrit tak sedap kate sedap mcm sesetengah orang... sekian... pengalaman seorang pelayan restoran 2 bulan..

Rate

1

Reply 139# skymania

blok??? da tuh cam ner nanti??

camner ngan xtvt tukar hdd nanti...

ok..giliran aku pulak bercrita pengalaman kerja..kalau dari spm bnyak kerja aku dah wat1. Kerja kilang peti ais sebagai operator.ni masa tunggu result spm.kijernyer ok jer bahagian pasang part dalaman peti ais..peti ais yang aku buat yang mcm peti ais ais krim kat kedai2 selalu tu.tp sekarang kilang tu dah bertukar nama.kerja 3 bulan lebh jer

2.pastu aku kijer di kilang elektrik pulak...kijer kat sini x best.line leader selalu bebel.lambat sikit,salah sikit selalu cakap "pund*k"..pastu staff pulak kuat ngular.bos pulak bebl suh cepat jer..ingat satu hari bos cakap..."saya ni superman tau!buat kerja cepat"(sambil tunjukkan cara saya buat kerja)..tp yang best kat sini dia bg kalau kita nak OT.aku suka OT,jd 7 hari semnggu aku kerja tp x lama kerja 2 bulan aku berenti sbb dapat masuk U.

3.tgah belajar d U.aku wat part time bis. aku buat servis,repair dan jual komputer,bis ni bnyak backup aku masa kat U dulu.3 tahun dan dapat my degree

4. sblum grad kami ada praktikal so aku praktikal sebagai guru ganti di satu sekolah agama.3 bulan praktikal dan 2 bulan dia suh sambung sebagai guru ganti.kerja sebagai guru kat sini aku boring skit sbb aku sorang jer lelaki so semua terpikul atas bahu aku...masa memula masuk seminggu dmm aku sbb meayan kerenah budak2.kononnya memula ingat x nak bawak rotan ler sbb budak2 nak guna method yang berlainan.tp x tahan seminggu pastu aku bk rotan..tp x sebat pun budak..sebat meja jer..gertak skit...x lam jugak kerja sbb x leh survive..sbb aku hanya dapat 300 sebulan.

5. abis grad aku pun sibuk2 appy mcm2 kerja.dari sektor awam mahupun swasta..sementara tu aku kerja kilang lg tp di bangi.kijer kilang ubat.department aku menghasilkan ubat cacing kanak2.dalam ni mcm biasa lg..1 line ni aku sorang jer laki jd selalu ler kene sakat oleh makcik2 yang blues fikiranya.kjer sini 1 minggu siang 1 minggu malam 7 hari seminggu dan 12 sehari..fuhh..penatnya..aku paling x tahan kijer shif malam..biasa pukul 3 pg jer ada minum rehat aku terus menghilang.aku g kat kereta tido sampai kul 6 pg..sbb kul 6 supervisor masuk..hehehe..kerja kat sini aku x da life..g kerja balik tido..tu jer hr hr cukup bulan abis gaji..kerja 3-4 bulan..disebabkan x tahan aku balik kg....

6. balik kg aku kerja ngan family.family ada bisness..aku handle bahagian kanopi..jaga budak2 kerja,jaga kenderaan,jaga pelanggan dan semua perkara ler berkaitan perkahwinan aku jaga..kat sini bnyak pegalaman aku..paling bnyak kerenah pelanggan ler..ada kelakar,ada yang x kelakar,bnyak jugak le event yang kami dapat suply..mcm kalau yb dtg biasa kami dpt ler sbb ada cable..hahaha...tp kerja ni memang perlukan disiplin yang kuat,kesabaran kuat dan bnyak lg ler..bnyak kalau aku nak cerita..paling penting pengurusan masa yang cekap.nak tau tanya org kemah..atau len kali aku gtau..

penat ler nanti sambung!!!!!

Rate

1

Reply  limau

gome pon xder bonus gakk~~
teky Post at 7-1-2011 20:45

tp ada saguhati kan....

sambung lagi... pengalaman sebagai tukang jaga tiket parking kat shopping mall
Mell kerja nie lama juga lah dlm 3 bulan...

Job description..

hari2 masuk kerja pkul 9 pagi balik pukul 6 petang..
mcm biasa lah kerja tunggu je org keluar bg tiket then bayar... tu jer..
kerja tak mencabar tp bosan coz duduk bwh tanah jah... kat basement..
berhenti coz dpt sambung form 6

Rate

1

best~best...dah dpt kredit n makin byk org cerita pengalaman masing2...

Follow Us
wahhh dh jd mod ke teky..congrate beb

ni nk cite psl keje aku..
kt ofis aku, selama ni aku sorg je wat acct..so aku kena bt dr a smp z..smpkn bos punya acct, personal tax (ngan family2 dia punya skali) smua pn aku nk kena jga..dh la bos aku knnya sorg tp 2 org so brtmbh2 la keja aku..
bila awal2 thn ni tau2 je la org2 acct ni bz ngalahkn pm sbb nk kena wat yrly closing..nasib baik dh dpt sorg asst bru je msuk mgu ni wpn aku dh request utk nk amik asst dr blm start posa ari tu lg..punya la lma bru dpt..tp pening jgk sbb nk ngajo dia lg, nk wat keja2 aku lg..apa2 pn sbb aku minat acct so aku redha je la
best keja kt sini sbb x pyh punch card n aku slalunya jd org paling last dtg ofis..ofis start kul 9 aku smp dlm kul 9.15..hehe..tu bab yg paling best..lgpn x de nk kena pakai bju2 formal..pakai jean ngan tshirt comp pn ok (aku slalu wat bila mai mood mls nk iron bju..hehe)
lgpn kt sini every yr dpt bonus wpn x la byk (bleh la setakat nk tampung mna2 yg x ckup)..n bos akn bg advance bonus bila time rya wpn comp ni comp cina..hehe..tu yg best bleh la rya sakan skit..
nnt bebila aku smbung cite psl bab aku wat gji yg menyakitkn ati..org lain syok dpt gji tp aku sakit jiwa dok bt gji diorg tu dgn claim yg brsepah2

Rate

1

byk betul jawatan kosong tuhh...

nanti bebenag tuh seme akan dimerge kann

Reply 132# skymania

keje swasta memang cm hanjeng, tp apakan daya keje tetap keje
kalo itu ini xbole, baik dok umah keje sndri je

Reply 149# mizz_aurora

aku start keje ..mmg stok keje bz..kalu aku lah tetibe masuk gomen..leh migrain..sbb tak bnyk keje...

pagi semuaaa~~ upkan umah nieee

lapar.~~~

aku penah keje skali jer sepanjang idup ni..
salesgirl/cashier kat kedai buku .. pas abes degree aku wat kije ni..
nampak cam senang tp mmg menguji kesabaran..

x tahan nyer.. xleh duduk .. minggu 1st abes lenguh2 kaki..
bile jd cashier mcm rilex sket..leh duduk2.. tp customer lak mcm2 onar..
aku mmg selalu gabra biler nk punch2 harga tue.. takut silap..
kalau scan kan senang.. nie kedai buku yg ulu2 sket bkn mph yer..
hehe

yg paling x tahan.. kitorg letak menda habuk2 yg budak2 main kaler2 tue kat satu bhg dlm kedai nie..
sekali satu hari tu. ade budak x tahan nak kencing pasal terlampau sejuk..
pegi kencing kt situ.. paraahhhh betul.. dak besar lak tue.. dlm 5/6 tahun gitu... pakai skirt.. kaver baik punyer mase kencing tu.. tgk2 ader air mengalir..
lawak giler...
aku awal2 ckp kat supervisor x mo terlibat dlm keje pembersihan.. seb baik lepas..
hehehe

ps: aku sedang mencarik engineer drive test telco...x kira la celcom ke maxis ker.. tolong pm me plz.... i need helpppp... nk pinjam dataaa utk analisis....

Rate

1

Reply 153# wanie84

asal la budak tuh x pinjam toilet ker aper kerr... yg die pi kencing dlm premis tuh naper....kekekeke

bukan ker cashier ader kerusi?? aku tgok kat mall kat kedai seme ada kerusi..kijer cshier neh kirenyer elok la dri promoter kann

Salam...selamat pagii~~

Reply  wanie84

asal la budak tuh x pinjam toilet ker aper kerr... yg die pi kencing dlm pr ...
teky Post at 12-1-2011 08:44

mmg ada kerusi, tp mana sempat nk dok kalo ramai org kots...

pagi ~~!!

kedekut punya momod...bang beng selalu bagi aku 20 kedit tau....

kedekut punya momod...bang beng selalu bagi aku 20 kedit tau....
pressor Post at 12-1-2011 09:54

haha..

nih nak crita pengalaman aku jdk customer service kat call centre TM..
pas aku grade..nak improve BI aku yg tonggang langgang neh..so keje lah call sbg customer service..
takot jmpe orng,..so senang cakap telepon jeh.. bahagian yg aku dpt adalah tuk application..bill..service memacam lah..
unit nih product and services...best keje sbb enviromentnyer..tp takleh blah kalu customer call nak cakap komplen pasal bill..
aiiyyoo...maki hamun jeh kejenyer!! pasal keje neh jugaklah aku dah kebal dr segala caci maki hamun orng..
pes tyme kene marah..teruk gler..smpi nak menitik air mata..

kalu dpt customer pilih languange BI..seram sejuk nak jawab.. maklumlah BI tonggang langgang...gigihnyer tidak..aku bantai jeh cakap omputih..as long as long derang paham.. kalu dah sangkut2..bantai jeh cakap melayu..paham jeh derang2 tuh seme..

aku paling pantang jmpe kalu orng melayu..pilih bahasa BI..ammboii chantik la sngt kan...hazab!! aruslah dr mula smpi sudah aku berabuk cakap omputih..die tak paham..kesah sngt aku...aruslah die kene call balik..padan muker..belagak sngt..

ader satu kes tuh beria pakcik cina neh marah2..mmg teruk gler aku kene..skali biler tanyer die beria..umah die takde letrik..kekdahnyer.. motip call call centre telekom??? rasa nak pitam aku!! kene marah atas iket TNB...panas jeh ati aku..nak nages..gelak pon hado..

dolo keje ngan juan..slalu amik shift sama..workstation pon sebelah2 jeh.. aku neh baik ati..gigih slovekan masalah customer..juan pemalas..die sker jawab call jeh..segala masalah die sker pas seken level..kalu aku lama sngt ..mesti die marah.. aruslah aku di caci maki..kalu die kene marah ngan customer pon..aku slalu jdk mangsa..

sekian..bnyk lgk nak crita..tp dah penat menaip..

Rate

1