CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Halal Haram Belakang Cerita, Tahniah Jep Berani Kongsi Hukum Dosa Besar Sambut Hari Ibu

Jangankan boikot Hari Ibu aje, Hari Wanita, Hari Bapa dan Hari Guru serta hari-hari khusus untuk meraikan seseorang dan sesuatu benda sehari dalam setahun harus boikot.. Jom sokong Komuniti 365 Hari Setahun Malaysia!

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Lolalala replied at 15-5-2023 11:00 PM
Isu ni selang² tiap tahun. Macam tahun ni, beriya orang sambut. Tahun lepas heboh org share kata  ...

kalo iktkan aku mmg xigt pon bile hari ibu/hari guru/hari bapa..tau pon sbb ade yg mention n post..besday laki sndiri pon kdg2 terlepas pandang hahahahaa

Nozot replied at 15-5-2023 04:25 PM
Valentine day to cnfrm haram..sebab asal usul sambutan tu...yang lain tak haram melainkan kita rai ...

Hari Wanita, Hari Bapa, Hari Guru dan Hari Jururawat serta seumpamanya tidak wajib dirai sehari dalam setahun.. Jom sokong Komuniti 365 Hari Setahun Malaysia!

fzbos replied at 16-5-2023 09:28 AM
kalo iktkan aku mmg xigt pon bile hari ibu/hari guru/hari bapa..tau pon sbb ade yg mention n post. ...

Ulang tahun kelahiran masing-masing dan Hari Merdeka, Hari Malaysia dan Hari Raya lagi sonok sambut..

tulip-rain replied at 15-5-2023 04:58 PM
Setuju!!!
Nanti dia kata dia cari rezeki.
Benda yg dia buat, dia diamlah. Ambik separuh2, ambik m ...

Aku pun setuju, rasanya tak wajib sambut Hari Ibu, Hari Bapa, Hari Wanita, Hari Guru dan Hari Pekerja serta seumpamanya yang meraikan seseorang sehari dalam setahun..

islam tu mudah...maknusia yang menyulitkan...
sambut mothers day bawak dia jenjalan, belanja makan sedap, happykan dia kan dapat pahala...celah mana jadi dosa pulak dah...

kalau dalam dok sambut tibah g church sembah jesus pulak kot la jadik haram...

aduhhhh

Follow Us
dudaberhias replied at 15-5-2023 04:45 PM
ahahaha tu la...

iols baru terbaca kat ig tadi... orang2 kristian sabah sarawak pun tertanya... y ...

haram panggil ibu mother,
haram panggil bapak father

haram panggil abg brother
haram panggil kakak sister

sebab itu panggilan orang kristian terhadap ahlul gereja, bahasa orang nasaroni

kena panggil abi, umi,

aku tak tau la, cina muslim panggil atok dia apa, kalo panggil ah kong rasa cm cina budha sembah tokong pula kan?

pernah juga aku bercouple dgn orang bumiputera tp agama kristian, dia suruh aku bersumpah atas nama yesus... yg aku tidak berselingkuh...

aku bilang, jangan lah libatkan yesus dlm hal kita...

risau juga nnti berdosa sebut nama yesus...

nasib baik la malaysia jauh dari mexico, kalo tak ramai fobia bila ada orang nama Jesus dtg malaysia, mgkn sebab tu kot malaysia tak byk berdagang dgn mexico..

apedehal replied at 15-5-2023 03:40 PM
Apa sebenarnya masalah ya..mmg la kna hargai ibu sepanjang masa tp xsalah kut ada satu hari yg khas  ...

pd sy semuanya terpulang pd nawaitu & hati kita sendiri.
Anak2 semua  sy Selamat Hari Ibu dan berikan bunga & kad.
Pd saya itu hanyalah sekadar untuk menunjukkan appreciation mereka pd ibu.
memang tiap2 hari anak2 ucapkan i love you tapi bukan hari2 anak2 bg bunga & kad ucapan..
apa salahnya dipilih satu hari yg membolehkan dorang buat begitu ?...  
lainlah kalau kita ikut sebijik2 puak Kristian menyambut Mother's Day cara  dorang yg
bersembahyang di gereja memuja2 Mother Mary....  sy mmg ada tengok video UAI tu..
tp pd saya... selagi sy tak ikut apa yg puak kristian buat.... Insyaallah Allah tahu apa
dalam hati kita... jangan pulak ada yg mengatakan Niat tak menghalalkan cara...
kalau itu dibangkitkan banyak perkara yg org Islam buat sekarang harus diberhentikan......

KBW2 replied at 15-5-2023 03:46 PM
boleh pergi mamposssss. ko kerja bmelawak bodoh pun aku rasa lagi banyak dosa dari sambut hari ibu.

kan..terpaling alim pulak gayanya. setakat sambut hari ibu apa salahnya..ibu pun happy dpt hadiah dpt wish dapat makan2. taknampak kat mana dosanya kat situ

ntah laa aku just kisah pasal birthday mak aku je. mothers day ke ape mmg buat x tau je

KBW2 replied at 15-5-2023 03:46 PM
boleh pergi mamposssss. ko kerja bmelawak bodoh pun aku rasa lagi banyak dosa dari sambut hari ibu.

Betul, kalau ikutkan melawak tu pun tak berapa nak toyyiban... Biarla nak wish happy mothers day pun, bukan memudaratkan pun, sekadar mengingati walaupun hari2 memang ingat dan sayang pada ibu kita..

Bukan mothers day ni asalnya someone yang menyesal abaikan mak dia lepas mak dia meninggal ke? Then dia create the day utk semua orang appreciate mak masing2 so that tak jadi same kes macam dia

Sambut hari ibu jer pun
Bkn kena smbut kat church
Minum holy water bgai
Kita raikan dan diraikan jer
Bgi wish bgi hadiah
Peluk cium ibu itu jer
Nak bgi deyols rasa dihargai
Slain hari lahir deyols
Itu pun nak diharamkn
Mohon jep tepek video gak
Klu menghina org lain konon lawak
Jatuh haram ke tidak

mothers day ni mzz paling suka tengok ipar duai & kwn2 yg takde anak dpt wishes and gifts dari anak2 saudara and anak2 asuhan diorang. Nampaklah diorg very happy dpt kongsi kasih syg anak2 buah ..

mizruncing replied at 16-5-2023 12:40 PM
ntah laa aku just kisah pasal birthday mak aku je. mothers day ke ape mmg buat x tau je

Betul la tu... sambut birthday mak je la... sama jugak setahun sekali.. hari2 adalah hari ibu..

die tak paham kot beza mothers day dgn mothering sunday... satu sambutan satu dunia satu lagi sambutan utk org christian ja

Sambut dan ucap dua perkara berbeza kan

Huhu nasib baik laki aku sempat bagi hadiah kat aku utk mother's day. Kalo dia nampak ni habis la sbb dia peminat UAI

alahai..apa lah bongok yg dok haram ke hulu ke hilir ni time ngesek ko ikut cara Islam tak?..ker sedap men anal & mendoggy sbb org x nmpk but Allah knows

RiP

Pujangga22 replied at 15-5-2023 03:51 PM
ikut niat ler...ada otak blh pikir..kalau sambut hari ibu plus kenduri doa selamat haram jugak ker

Takat wish bangang hari ibu ape salahnyaaa.. bknnya aku gigih buat kek bagai semua tuu.. tarap aku ucap happy Deepavali jahh.. pi rumah Hindu pun tak pernah .