CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Jujurnya, Bekas Asnaf Mohon Bantuan Zakat Dihentikan Sebab Pendapatan Dah Stabil

Dwdrum replied at 25-5-2022 11:31 AM
Hahaha seriously cerita hutang bank pun boleh membawang.. Such a small talk.. useless..

Banyak s ...

Oppe aku lupa nak cita si bidacool aka sarahmirza batu pahat yg hina aku ni kutipan kokesen dgn tak malunya masa zaman janda tgh menggatal nak cari jantans tu siap buka thread cerita kesah2 single dia, yg kelakarnya tokoh woman's empowerment tersohor ni siap cerita dia buat list elaun2 yg jantan kena bagi kat dia klu nak kawin dgn dia siap pegi tanya 5 jantans ye, woman's empowerment kepala otak dia sgttt, buat malu jah sampai ke thp mcm tu lps tu hina org, sorry aku bukan nak bragging kat sini tpmasa aku zmn muda duluaku pnh jantan offer nak bagi keta, dato offer nak buat bungalow kat aku klu kawin dgn dia tp aku taknak semua tu aku buat diam je sbb aku tak minat dorg, si pompuan tu siap blh g list elaun mintak kat jantans gila ke apa. Yg kelakarnya elaun dia tahap budak sekolah punya weekly allowance lol kohkohkohhhh aku ingat lagi lps2 kira2 semua rupanya 132rm je sebulan elaun yg dia mintak tu lol kohkohkohhhh  part ni mmg aku gelak guling2 tak cukup tanahh, ingatkan vogue  high maintenance sgtt kohkohkohhhh. Bery cheap lah pompuan tu, klu ye pun target nak jantan support semua tak perlu lah tunjuk sgt dgn list2 segala, dasar takde classs huh

Nnoor2 replied at 25-5-2022 02:04 PM
Hehe sampai sekarabg geng jahanam tu provok noor kata berangan...

Ada sekor forumer menyerang noo ...

Hehe takpelah noor, g shopping, terapi.

Orenn1 replied at 25-5-2022 02:30 PM
Hehe takpelah noor, g shopping, terapi.

Huhu....

Ni meh nk citer skit ttg oren...oren ni lama kawan dgn noor sb dia ni bukan jenis nk masuk campur hal org lain yg gaduh dgn noor...kecuali org tu cari pasal menyerang dia...dan oren mmg jujur bila berkawan..

Dan kitaorg baik lama bukan jenis mengumpat org lain biasanya kitaorg bercerita hal peribadi masing2..hal kerja..hal family..

Lagi satu kitaorg ni jenis x kisah antara kitaorg nk berbaik dgn mana2 musuh antara kitaorg ...sebabnya musuh antara kitaorg x cari pasal antara kitaorg..so ni yg buat oren sgt special dan kekal lama kawan...

Buat masa ni hanya oren sorang je forumer yg baik dgn noor yg bercalling dibelakang forum...aku x de group wasap atau tele mengumpat org...

Tq oren...muahsss

Nnoor2 replied at 25-5-2022 02:39 PM
Huhu....

Ni meh nk citer skit ttg oren...oren ni lama kawan dgn noor sb dia ni bukan jenis nk mas ...

Noor jgn memuji sgtt sbb aku mmg tak berlakun baik kat forum ni, aku mmg tak kaco org tp klu org cuit cari pasal mmg aku balas jahat  lol. Kat thread ni pun sisi baik pun ada sisi jahat pun ada sisi baik siap pulangkan duit yachh sisi jahatnya aku londehkan mak bidacool aka sarahmirza sekali lagi lol

Orenn1 replied at 25-5-2022 08:45 PM
Noor jgn memuji sgtt sbb aku mmg tak berlakun baik kat forum ni, aku mmg tak kaco org tp klu org c ...

Hehe..eh ckp oren masin tau ..hihi nanti noor email bgtau..rasa nk celebrate..kihkih..oh ya takut yg baca salah faham..ni x de kena mengena dgn forum atau forumer

Edited by Dwdrum at 25-5-2022 10:18 PM
Orenn1 replied at 24-5-2022 09:56 PM
Itulah habis cerita org dia tahu, menyampai sana sini, meriah belakang taber mulott dia.

Selalun ...

Forumer yang ko tepek gambar di thread few years ago kan.... Sekarang baru ko cerita dia serang ko kata kutipan caucasian... Seriously... Jealous lah teeew... Selepas beberapa tahun aku ber forum aku nampak jenis hati busuk ... Benci caucasian konon tetapi sembang lelaki caucasian handsome depa paling maju.... Dasar hypocrite.. Ko tahu aku pernah kena serang seperti ko juga out of nowhere... Cerita aku dia mahu gentel anak saja biar hubby dia fikir dan kerja untuk jadi kaya... Aku tidak reply nanti aku di kata kan menghina pula..sebab aku tidak tahu apa real issue nya. Aku memang pelik yea oren dengan complexicity cara fikir depa...

Sepatut nya kita happy persons yang kita kenal walaupun di forum seperti noor2 happy dapat begin new life with loved one... Rezeki dia dapat lebih dari orang lain... Itu pun sakit hati....aku juga bukan baik mana terutama part capoi aku dan of course aku aties forum kata forumer already rotten in hell...tetapi minta jauhi dari keturunan aku perangai busuk hati..hidup tidak akan pernah happy sebab hidup ter lalu negatives... Ko tahu oren  forumer yang aku kenal.. Aku pernah wish depa dapat partner dan kahwin sebab aku tahu depa searching ...

Follow Us
Edited by Dwdrum at 25-5-2022 06:20 PM
Orenn1 replied at 24-5-2022 10:24 PM
Oppe aku lupa nak cita si bidacool aka sarahmirza batu pahat yg hina aku ni kutipan kokesen dgn ta ...

Ko memang kan oren notty drag aku kutuk orang syaitonirajim sungguh ...

Tetapi kan oren dari bawa list tunjuk kepada lelaki begitu better catch jantan memang kita tahu kaya dan mampu .. Tidak perlu list hanya perlu snap fingers saja... Empower women wont beg... But depa earned status dari hard work and effort depa.... Tidak perlu tinggi education but perlu ada quality...tahu bawa diri... Advantage ada rupa.. Brain.. dan physique cantik

Dwdrum replied at 26-5-2022 09:14 AM
Forumer yang ko tepek gambar di thread few years ago kan.... Sekarang baru ko cerita dia serang ko ...

Yes betul dia tu lah. Ramai rupanya musuh2 dia kat forum sbb dia suka attack gegurls dulu kata ya sbb bila dia attack aku ramai musuh dia pm bagi info termasuk org yg kenal dia irl. Gambars n fb dia tu aku dpt dr org yg kenal dia kat real life tp jd sr kat forum lol sbb kat real lifa pun perangaii hati busuk hurmm. Aku tahu aku pun jahat g letak gambar dia aku pun tak setuju benda2 gitu sebenarnya, tp apa nak dikata dia mulakan main jahat so aku balas jahat jugak lah. Tak dinafikan mmg ada yg dengki psl part2 kokesen ni tp kan takleh dinafikan jugak ramai forumers pompuan yg baik2 kat sini aku tgk.

Kenapa forumer tu nak cakap mcm tu kat ko, sindir ko ke sbb ko kena keja, adoiiii sabo je. Manusia kan tak sama ada pompuan suka keja, nak ada working life sendiri, pagi2 keluar pegi keja even tok laki mampu sekalipun. Ada pompuan nak duduk rmh kalo tok laki mampu, ok lah tu takde masalah just bila bercakap dgn pompuan yg ada different view tak perlulah nak sindir kan. Aku pun suka lg pegi keja sbb ada life lol. Ofcoz blh tambahkan lagi pendapatan keluarga utk masa depan semua, lainlah tok laki ala2 bill gates. Masing2 jalan hidup tak sama, tak perlu sindir org kena keja atau tak keja. Betul just be happy utk org yg rezeki dia lebih dr kita. Aku mmg happy utk noor, noor mmg rezeki dia jauh lebih dr aku sebenarnya tp takde nak rasa dengki dengki kat dia ke. Dengki ni penyakit hati sebenarnya, mcm ko jugak walaupun aku tak alim n kena tuduh juga aties bagai kat forum ni lol tp aku takde penyakit hati berdengki kat org, or suka curi duit org ke klu ada kesempatan lol

Dwdrum replied at 26-5-2022 09:27 AM
Ko memang kan oren notty drag aku kutuk orang syaitonirajim sungguh ...

Tetapi kan oren dari bawa ...

Betul, agree dgn ko. Jantan nak tabur duit kat kita tu lain, tp sampai thp buat list elaun2 yg jantan kena bagi kalao nak kawin dgn dia n siap pegi tanya 5 jantans lagi katanya...tu dah level lain sgtt dah ye, sgt memalukan lah, siap blh bukak thread bangga cerita psl tu walaupun sorg pun taknak lol lps tu nak pijak aku sampai lumat konon aku ni kutipan kokesen, dasar betina tak sedar diri. Betulll, kalo iya sgt nak tangkap jantan yg blh support semua, alang2 biar yg betul2 berduittt bukannya setakat elaun mcm budak sekolah. First mulakan dgn tgk diri kat cermin panjang lol kohkohkohhhh

Nnoor2 replied at 25-5-2022 09:01 PM
Hehe..eh ckp oren masin tau ..hihi nanti noor email bgtau..rasa nk celebrate..kihkih..oh ya takut  ...

Tahniah noor, rezeki noor n husband tak putus2. Semoga sentiasa happy n sihat2 selalu

Orenn1 replied at 31-5-2022 08:47 PM
Tahniah noor, rezeki noor n husband tak putus2. Semoga sentiasa happy n sihat2 selalu

Lama x nampak oren....kes Bella dah naik balik...terus teringat oren

Nnoor2 replied at 31-5-2022 09:16 PM
Lama x nampak oren....kes Bella dah naik balik...terus teringat oren

Ye noor mmg jrg masuk sini, weekn2 ada aktiviti dgn hb. Hari biasa ada gak kena buat keja2 lain tgk tv apply keja semua. Ye kes adik bella dah start balik, makin mendidih dgr apa yg bainun buat kat adik bella. Tak bagi tido tu mcm torture dlm kem askar, gila lah. Dah lama katanya adik bella tak tido atas tilam. Tak sanr tu gemok tu dihantar ke penjara

Orenn1 replied at 31-5-2022 09:23 PM
Ye noor mmg jrg masuk sini, weekn2 ada aktiviti dgn hb. Hari biasa ada gak kena buat keja2 lain tg ...

Nnoor pun minggu depan sibuk..nak bukak cafe sendiri...laki tanya noor teringin nk bisnes apa..noor kata nk bukak cafe...jual kek dan pelbagai makanan simple tapi sedap..dia kata nanti dia bg tempat...atau noor cari tempat yg sesuai..tapi mcm dia dah ada tempat..ni dia bg noor handle..nk hire sorang yg pandai buat kek sb noor x reti

Noor nk bukak butik pakaian dia x setuju..adehhh..katanya nanti x laku

Nnoor2 replied at 31-5-2022 09:34 PM
Nnoor pun minggu depan sibuk..nak bukak cafe sendiri...laki tanya noor teringin nk bisnes apa..noo ...

Oh bagus jugak bukak cafe, makanan memang laku selalu klu sedap jaga kualiti kebersihan semua. Nak cadang noor buat open sandwich juga mcm scandinavia yg mcm dotty jual tu, dah mcm trend ye kat msia makan sandwich mcm tu. Buat black coffee yg sedap punya, ice blended bebrap perasa, tea, crossant, cake, pasta bolognese ke, tanya anak noor sbb dia pandai kan bab2 tu. Lagi satu org msia kan skrg suka lepak tmpt2 nampak classy nak masuk socmed nanti lol. Bagus noor  aku sokong mana tahu nanti anak blh tolong urus sama kan. Noor buat research dulu thtg semua tu. Cakes tu maybe noor blh kerjasama dgn baker yg mmg buat cake kat rmh dia n blh delivery tiap2 hari kat noor,  cth pagi2 sebelum pukul 9 pagi dia kena hantar 5 biji kek, kek coklat, vanila, apa2 yg blh jual lah. Buat research noor supaya noor bersedia semua, biar lambat skit start asalkan noor dah study dah faham byk maklumat psl industry cafe ni. Join apa2 group yg berkaitan utk belajar. Klu blh belajar dr chinese owners mcm mana dorg uruskan cafe dorg. Ni aku ada cari websites yg ada kaitan psl insuatry cFe kat msia.

http://www.eatdrink.my/kl/8-tips-starting-successful-cafe-malaysia/

https://www.dropee.com/pages/how-to-navigate-being-cafe-owners-in-malaysia/

Nnoor2 replied at 31-5-2022 09:34 PM
Nnoor pun minggu depan sibuk..nak bukak cafe sendiri...laki tanya noor teringin nk bisnes apa..noo ...

Sorry noor aku tgh kaypoh psl ko punya cafe lol sibuk mencari maklumat. Aku tak tahu ko nak buat cafe yg mcm mana tp alang2 buat yg nmpk classy sbb org skrg suka tmpt mcm tu. Nanti anak noor blh tolong2.https://www.sevenmiles.com.au/editorial/how-to-open-a-cafe/

Orenn1 replied at 1-6-2022 03:42 AM
Oh bagus jugak bukak cafe, makanan memang laku selalu klu sedap jaga kualiti kebersihan semua. Nak ...

Ya Allah..tq sgt sgt segala cadangan oren mmg yg oren sebut tu noor nk buat tapi x terfikir bab sandwich...tq segala cadangan oren...tq bg noor idea..appreciate sgt.

Anak noor x join sb kan laki noor nk suruh dia handle restaurant yg sekali dgn hotel...dia laki noor suruh buat yg tu...yg noor ni lain ...noor x nk buat dekat dgn anak..

Orenn1 replied at 1-6-2022 03:51 AM
Sorry noor aku tgh kaypoh psl ko punya cafe lol sibuk mencari maklumat. Aku tak tahu ko nak buat c ...

X pe...noor happy sgt oren bg idea....noor dah tinggalkan construction...so mmg noor nak focus bisnes yg ni ...yela rakyat Malaysia kan suka makan...

Anyway..tq sgt...bg idea....x pe noor suka

Nnoor2 replied at 1-6-2022 06:01 AM
Ya Allah..tq sgt sgt segala cadangan oren mmg yg oren sebut tu noor nk buat tapi x terfikir bab sa ...

Sama2, alah takde apa sgt noor. Ye faham dr bidang lain nak terjun bidang lain mmg kita tak tahu apa kan, byk kena belajar. Good luck noor semoga berjaya.

Oh anak noor dpt bisnes lain noor bisnes lain, ye2 ingat yg hotel tu, rezeki anak beranak sgt. Semoga dua2 berjaya.

Orenn1 replied at 2-6-2022 12:08 AM
Sama2, alah takde apa sgt noor. Ye faham dr bidang lain nak terjun bidang lain mmg kita tak tahu a ...

Tq oren..noor pun doakan agar oren dapat kerja semula...apa pun oren happy dgn hubby tu yg penting..

Ada masa free call la..tapi hari ni noor dah start bz...tiba2 ada kerja hehe..

Pagi ni jogging nampak biawak besar ,mulut beliau tersangkut net ikan...jahat betul manusia yg jaring ikan biarkan net mcm tu...dah la area situ x dibenarkan menangkap ikan...denda RM1000 tapi masyarakat kita entahla...

Harapnya mana-mana penganggur boleh mohon bantuan zakat pula..