CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: vios880

Bertudung

dah tanya ke 'ostaz2' ni-debmey,barney50,truth8? ni ostaz kelas tinggi maaa... gerenti memuaskan hati lu...

Originally posted by True-X at 27-6-2007 12:15 PM
miss vios... ke benarnyer geram +jeles ngan bakal adik ipar ko tuh kan...

:setuju:...

aku rasa si vios ni sebenarnya merajuk sbb family dier lebey

Originally posted by vios880 at 29-6-2007 01:32 AM
Yerlah..mcm korang advice kan..I terpaksa gak ikut kata parents i. Pakai tudung walaupun x seikhlas hati. mAlas nak bising2 dah..huh

kenapa susah pulak nak mengikhlaskan hati tu? tu bukan hati sendiri  punye ke? aiyooo.... udah dapat nasihat, petunjuk... pun masih batu lagik ke hati tu?

pasni kalau vios pakai tudung dengan hati yg tak ekhlas, semata2 sbb tak tahan asyik kena leter & rasa dizalimi, mak bapak vios boleh la vios tipu sbb derang tak tau isi hati vios,......... tapi ALLAH pun blh tipu ke?

Originally posted by razhar at 28-6-2007 02:44 AM
wa cadangkan thread ni ditutup je....tarak guna layan minah degil cam dia...nak halalkan kehendak dia je...to vios,wa cadang kan lu g tagih simpati kat bod lain..bod 'C'...wa bosan dgn sikap lu...

bia la oi kalu tuan umah xnk pakai tudung on whatever reason/basis...

pak lahnyer bini (yg da arwah maupon yg br) stil x pakai tudong, rilex jer...

dulu....kini.......dan...

mane lah otromen ni.. haritu pantang orang nasihat berbakul. gerenti kene fire... ni dah berbakul dah ni, tak datang pulak... hye.. otromen otromen...

Follow Us
Originally posted by razhar at 28-6-2007 09:47 AM
tak pun lu,miss vios g tanya pendapat sedara2 "alim ulamak" cam debmey,barney50,truth8....mereka2 ni boleh memuaskan hati lu...yakni sependapat dgn lu...

memang betul arr kate brader ni.. bagi yang tak penah jenguk thread religion and faith ni, korang try tengok.. opss.. aku bukan nak promote thread ni eh.. tapi lah kan, korang cube tengok camne mamat 3 orang yang disebut brader ni kutuk agama kite, kituk Al Quran, kutuk Nabi..hangin je rase.. kat sini lagi dah bertekak isu nak bertudung tak bertudung..aku rase isu betudung ni patut dah lame tak jadi hal.. tak jadik isu... aku bukan lah alim sangat, beragama sangat.. tapi lah kan, kalau lah mamat bertiga tu bace thread ni, mesti diorang lagi lah tergelak besar.. ntah ape lagi ntah yang diorang cakap nanti..

Ade segelintir tu, cepat sangat melenting.. baru cakap sikit terus naik minyak, habih semua kene petir dia.. sorry.. seriously..aku bukan tujukan pada tuan rumah arr.. isu bertudung ni patut dah habis sejak zaman tok adam lagi la.. maybe pringatan le kan.. aku harap tuan rumah sedia maklum.. boleh kata majoriti orang yang bagi feedback kat thread ko ni cakap ko kene pakai tudung kan.. sebab ape? hmm.. pikir-pikirkan balik lah cik tuan rumah.. memang betul ko boleh cakap "alaahhhh.. sape korang nak sound-sound aku".. tapi sebab ko dah letak dalam forumn ni kan.. senang citer ko mintak pandangan orang lain.. so orang lain pon berhak lah nak bagi pandangan diorang..

maybe ko tak tau siape orang-orang yang bagi pandangan ni, tak tau latar belakang diorang.. tapi aku percaye beb, ramai dari kalangan diorang ni dri golongan yang dah matang, dah berpengalaman, berpendidikan.. tak payah lah sesiapa kat sini, tuan rumah ke, sesiapa ke, nak melenting, naik minyak, fire orang sana-sini, konon nak cakap "habis lah ko kena sound dengan orang kat sini kejap lagi".."konon, bagi nasihat berbakul-bakul".. tak payah beb nak cakap camtu..  pikir-pikir sendrik lah.. orang non muslim yang ANTI ISLAM akan gelakkan lah bile nampak kite sendrik camni.. tak caye, pg sendrik kat thread tu.. bukak sikit mate tu..

well takkan tudung jadi masalah kot?

Vios, takpe kalo pakai tudung dgn hati yg tak ikhlas skrg. Dulu aku pun mcm tu gak, tak ikhlas nak pakai tudung. Tapi bila dah pakai tetiap hari, rasa ikhlas tu akan dtg dgn sendirinya. Masa tu Vios akan rasa tak sanggup nak dedahkan rambut lagi pd umum. Mmg kena amik masa sikit!

Kpd forummer yg garang2 tu

Thanks..i tak marah atau nak melenting. You guys got ya own view..ya own opinions..thats y..am asking for advices. Doesnt matter you guys getting mad or what..am just looking for some advices. Sbb i ada kinflik antara kemahuan hati dan kebebasan diri. I amik pandangan u guys as positive way.

Well.. mmg i tak tahu kedudukan dan latar belakang you guys. Sbb i minta pandangan di mana kita tak tahu rupa paras..latar belakang masing2. Dengan saluran internet dan forum mcm ni lah..kita lebih mudah berinteraksi tanpa ada segan dan silu untk meminta pandangan di mana forumer kat sini tidak mengenali antara satu sama lain di dunia nyata.

Di mana saya dilahirkan sebagai anak tunggal perempuan di dalam keluarga..di mana saya tidak perlu berkongsi apa saja..dan hampir semua permintaan saya ditunaikan (adik beradik lelaki pun sama) tapi utk saya adalah keutamaan. begitu juga..saya tak sanggup kehilangan adik lelaki saya..di mana selama ini saya yang menjadi keutamaan.

Reply #143 vios880's post

insyaalah... ikhlas tu boleh datang kemudian bila ko dah terbiasa bertudung... sebab aku dulu pon cam nko gak... pakai pun sebab mak ayah je... tp bila lelama... aku sendiri rase cam 'xde kepala' bila kuar xpakai tudung...

[ Last edited by  urda1iluv at 30-6-2007 09:22 AM ]

well vios.. I am really sorry if my word before this insulted you.. yeah.. maybe my word is too harsh.. I am so sorry again..  Aku tau ko tak melenting.. aku sebenarnya memang tak tujukan pada ko pun pasal komen aku sebelum nie pasal orang yang melenting-melenting tu.. truely, my first intention to wrote that is not directly for you.. if you read it word by word, I believe you will realize it..

so far, I can see (from your words) that you already chilled down..   thats good.. anyway.. itulah realiti kehidupan cik vios.. jangan lah takut kehilangan adik lelaki.. takkan ko nak tangok adik ko jadik ANBUJTU kan.. .. best ape dapat tambah family member, well kadang-kadang ade gak lh yang tak best..

Tapi ok lah.. memang camtu lah pusingan faily kan.. ko pun satu hari nanti akan kawin gak, dan meninggalkan family ko, adik ko.. kalau toyota vios, mesti le kawin dengan Camry ke, Altis ke.. tak pun Avanza pon ok... jangan dengan kapcai dah le.... ..

[ Last edited by  TAMAM at 30-6-2007 12:52 PM ]

pakai je tudung...lagipun kan tu wajib...kalau nak tunggu sampai seru memang takkan sampai punya...caya lah...

nura_nura2000 This user has been deleted
tadi masa kat tunggu lampu trafic aku berpeluh-peluh kepanasan..kete aircond rosak..aku cakap panas cam ni pun aku dah tak tahan ...camne la agakye dalam neraka nanti..pew..minta dijauhkan..aku nak masuk syurga..bisik hati aku...tapi kalau aku asik lawan Allah camne aku nak masuk syurga..so aku rase da better way aku ikut suruhan tuhan walaupun siksa sedikit diwaktu panas tapi insyallah aku akan aman dari api neraka kelak....

Reply #155 TAMAM's post

MyVi Pun tak apa..asalkan berkualiti. :

elok lar ko pakai tudung
selain tuntutan agama tak lar org laki imagine yg bukan2 pasal buah dada ngko
kang jadi modal plak tak pasal2 dua2 berdosa
aku ni laki
imaginasi aku besar
sekali tengok pompuan luar dalam aku bleh imagine
org laki lain pon sama cam aku
sama ada diorang mengaku atau tak jer

[ Last edited by  digitizer at 30-6-2007 08:48 PM ]

Reply #158 vios880's post

haaa.. dengar tu ade opening nih.. sesapa yang drive kereta standard MyVi (pastikan berkualiti) dan keatas ade peluang dalam opening di taja oleh cik vios @ tuan rumah.. first come (with the right spec of course), first serve...  

[ Last edited by  TAMAM at 1-7-2007 12:00 AM ]

Vios...

Aku rasa ko kena pikir betul2 apesal ko x nak pakai tudung...

Ko x puas nak tunjuk kat semua org rambut ko yg cun melecun tu or kalau ko pakai tudung nnt, x dpt tayang body ko yg pakai serba ketat tu... x mengikut perkembangan zaman (cuba ko terangkan sket apesal...???)

Pas tu... Ko kena pikir pulak apesal parent ko suruh ko pakai tudung.... Aku rasa niat parent ko tu pun mmg untuk mengelakkan bende2 yg aku sebut kat atas tu. Kalau dah bende yg x elok ditengok dpn mata die lagi2 anak sendiri yg buat... tu yg die paksa ko pakai tudung. No other choice... lagipun selama ko x kawin, t/jwb tu terletak pada diorang.

Pikir ler perasaan malu parent ko tu... jgn pikir pasal bengang ko jer. And x pyh ler ko nak kaitkan gf adik ko tu. Mungkin secara kebetulan jer die hadir masa ko tgh tension.

so... sendiri mau ingat ler...

p/s: jgn marah ekkk sekadar nasihat... kalau x mau pakai... abaikan jer...

Originally posted by vios880 at 24-6-2007 03:45 PM
Actually mcm nie. I ni jenis free hair. and my parents keep asking me to pakai tudung. i just said..once the time come..i will..but not now. And dont force me to pakai tudung. sampai i fed up men ...

x baik tau benci2 kat org ni.....nnt org benci kat ko blk...
lg pon parents ko bkn srh buat bende yg x baik...dah mmg obligation diorg....
kesian dgn parents ko...

Originally posted by berusgigiku at 1-7-2007 02:23

x baik tau benci2 kat org ni.....nnt org benci kat ko blk...
lg pon parents ko bkn srh buat bende yg x baik...dah mmg obligation diorg....
kesian dgn parents ko...

A'ah betul tu. Kesian kat ur parents.
Aev ni dulu pon masa awal2 form 3-4 tu parents dah paksa pakai tudung,
tp sbb kena paksa, mmg susah nak stick, bukak tutup bukak tutup, sampai
terbawak2 la gak sampai form 5 above.

I can understand wut u meant by ur not ready and tak sampai seru tp once
u started wearing it, lama2 ikhlas tu akan dtg sendiri sis, don't worry.
Bukan takat ikhlas je, mmg akan jadi syok tau bile dah pakai tudung believe me.

I am nobody to speak of religion tp dari segi agama pun,rambut itu kan aurat perempuan.
Lagi-lagi kalau kita ni tak kahwin lagi, nanti ayah kita yg akan tanggung sgale dosa kita.
Just imagine, kalau rambut kita sehelai nampak kat yg bukan muhrim=80ribu thn/40ribu(tak igt) kat neraka.
Dahla kat neraka tu 1hari kat sana umpama berpuluh ke ratusan tahun kat dunia. Nauzubillah...