CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dexa

Masalah Pengangguran Graduan -- Latest: Graduan Lemah Minda -

Reply #36 herman's post

kalaula suami2 seme mau bayau upah tetap bulanan tuk isteri yg jadik suri rumah sepenuh masa.....
aku yakin ramai graduan pompuan yg tak kisah dok rumah...

Reply #36 herman's post

kalaula suami2 seme mau bayau upah tetap bulanan tuk isteri yg jadik suri rumah sepenuh masa.....
aku yakin ramai graduan pompuan yg tak kisah dok rumah...

repaired

bukan iklan ma....(utk yg ingat aku nak iklan... hehehe)
aku bagi suggestion je...tak mau kalu.. sudah le

graduan banyak salah pilih course masa belajar dulu..
pilih course merepek2..
patutnye pilih la yang sesuai ngan keperluan negara.. baru la high in demand..
contohnye course computer science, IT, computer engineering.. berlambak2 diperlukan oleh multinational company.. mcm kampeni tempat aku kerja skrg ni.. tak cukup orang local ke nak di"hire".. terpaksa import/outsource engineer luar dari india.. nak kata terer sangat orang2 india tu takle jugak.. masa memula datang they need training and guidance dari seniors jugak le.. and they are paid in USD plak tuh.. mana pegi tah graduan2 harapan bangsa dari malaysia nih

Reply #53 mesmerize's post

ko pun sama tak paham keadaan yg berlaku
ni terjadik kat aku sendrik tau!
lain yg aku mintak lain yg dapat............apo macam?...

Follow Us

Reply #55 yusrin's post

ko mintak course apa  pehtu dapat course apa?

Originally posted by dino at 13-11-2007 10:34 AM
selain menyalahkan kerjn.... cube lihat prestasi graduan tue sendiri.......
ade ilmu yg cukup ka slps habis belajar..... atau sekadar ade ilmu copy n paste
atau ade ilmu menghafal buku,.... ...

Betul cakap ko dino..indon mai sini belajar masak nasik lemak, lepas tu jual..tapi dia tak tahu mengira nak2 ada yg bungkus lebih dari satu..dia punya bisnes punya la maju...

Puteri Umno Fokus Bantu Anggota Menganggur
Date: Saturday, July 02 @ 20:18:44 MYT
Topic: Main-3

MARANG, 2 Julai (Bernama) -- Puteri Umno akan memberikan lebih fokus kepada usaha membantu lebih 200,000 atau kira-kira 50 peratus anggotanya di seluruh negara yang kini belum mendapat pekerjaan walaupun mempunyai kelulusan akademik yang baik.
Ketuanya Noraini Ahmad berkata bagi membantu golongan itu, pihaknya akan mempergiatkan aktiviti yang berbentuk pembangunan ekonomi dalam usaha melahirkan usahawan di kalangan anggota Puteri Umno.

sia-sia jadi barua umno yg diarah ke hulu ke hilir oleh pemimpin umno, pemimpin dan suku sakat depa kaya raya sapu duit rakyat, adik2 puteri ini juga yg bangsat tak dak kerja, bukalah mata sikit dik oiii, cukuplah hampa diperbodohkan oleh pemimpin hampa

tanam pernah pergi temuduga hampir 30 kali ( atau lebih) tak ingat, tapi tak dpaat<br />beberapa kali kata tanam lepas temuduga pertama atau confirm dapat, tapi semuanya hanya janji kosong.<br />tanam boleh cakap English, pointer ok lah, dan dah ikut segala petunjuk orang untuk temuduga, tapi tak dpaat gak.<br />tanam hampir give up. JAdi tanam akan cubakan benda lain.<br /><br />tanam pernah kerja kat call centretiga bulan, tapi terpaksa berhenti sebab personal problem. jadi kat sini tanam buatlah kerja lain.

tanam-anggur

Click here!

sokong tanam yer

[ Last edited by  tanam_anggur at 30-11-2007 06:59 AM ]

company aku perlukan 40 orang pekerja ( web designer,graphic design, usability, information achitect) - sape nak sila PM aku.

kelayakkan - sains computer(software eng. multimedia, creative design), business admin, business in IT. dan mass comm.

training di sediakan - 3 minggu training. ada elaun harian.
awal tahun depan kerja. gaji antara Rm1500 ke RM4000

training bermula pada 10 december 2007. kena datang interview and test dulu. dalam minggu nih gak.

Originally posted by mesmerize at 13-11-2007 01:30 PM
graduan banyak salah pilih course masa belajar dulu..
pilih course merepek2..
patutnye pilih la yang sesuai ngan keperluan negara.. baru la high in demand..
contohnye course computer science, ...

hi.. saya nak mencelah sikit boleh tak....
kisah sedih saya, bulan ni saya kena buang keja padahal dah kerja ngan gomen masuk 5 thn (keja kontrak)....
degree saya food tech, tp minat management, minta tukar tak boleh, ngan alasan, budak matrik tak boleh tukar course bidang bukan sains...study jer la.... subject2 ada pengiraan boleh score, tapi bila masuk bab lab, bio dll yg memang saya tak minat sgt mesti tak score.. so akhirnya grad gak....
bila dah grad mintak keja area food service dulu.. kira amik pengalaman, tapi sebenarnya impian ni nak jadi pegawai.. 2 thn pas tu mintak keja kontrak ngan ipta. dpt & keja tonggang terbalik sampai 5 thn... dah 4 kali saya interview mintak pegawai, selalu gagal, sebab konon2 degree budak sains tak sesuei, takder kabel, & bahsa inggeris lemah dll....
adakah budak sains yg sebenarnya tak minat nak belaja pun subjek tu tak boleh diberikan second chance... hanya kerna saya bukan dlm mngment?? alasan bahasa inggeris lemah, mcmmana nak fluentkan bahasa sy kalau bos pangkat tinggi kat sini pun ckap b.I tergagap2....takder kabel adakah salah mak bapak saya sebab tak berkawan atau ada sedara dato'2/ geng2 JUSA??
saya ingatkan experience 5 thn saya kerja kat ipta ni dapat securekan diri saya dgn jawatan pegawai tu.. ngupanya tidak.. dioorg lebih nampak kabel2 berterbangan dibelakng badan kita dr experiences kita....
4 kali interview, soalan sama yg dpt, "u degree food tech, naper nak masuk management?"
silap saya kat sini adalah lepas result srp, saya diletakkan di kelas sains tulen, so adakah saya kena time travel untuk tukar bagi saya jd bodoh sikit utk dpt masuk kelas perdagangan???

p/s: kawan2 tak perlulah nak kutuk2 saya, cuma nak citer pengalaman idup saya sajer.....

Reply #151 mesomeone's post

comp. ni kat mana???
thanx..

Originally posted by yusrin at 13-11-2007 11:18 AM
isunya da bersusah2 pun masih tak berjaya gakkkk.....tulah isunya
kesian...dah berape kali interview gedebuk gedebak tak dapek
yg kroni/kabel tak yah nak besusah2.....sonang yo dapek
tak ngele ...

kisah benar...
kawan saya belajar degree xxx, grad cukup2 makan... mak dier pi jumpak kawan2 suruh anak dia wat master kat u lain....abis master, mintak tolong plak kat kawan lain supaya anak dia boleh wat phd... & sekarang anak dia dah jadi lecturer.....memang sumer kawan kami tau kisah dier..... punyerlah best hidup dia.. walaupun pointer rendah, akhirnya jd lecturer....yg lawaknyer, nak cairkan HCl pun tak reti.....kahkahkahkah... tak lama lagi ada la lab kat usm meletup....

x rasa malu pada diri sendiri ke? nak jadi lecturer.. tapi awak x tau ape yg awak nak ajar.. takpe la.. dia la yg tanggung malu nanti..

macam awak ni.. saya rasa.. ada satu cara kalau nak masuk line management.. buat la master dlm business admin / mgmgnt..  mana tau kot2 mungkin boleh masuk line mgmgnt?

Reply #155 seharum's post

memang teringin nak sambung MBA tu, tapi kewangan tak mengizinkan lagi.. lagipun saya dah ada anak kecik yer... lebih pentingkan dia dr study....
insyaallah akan ku sambung mba.....amin..

Kenapa Masih Menganggur??

Assalamualaikum dan salam sejahtera

Aku akan gred x lama lagi,dan aku takut jika aku x dapat keja atau menganggur untuk masa yg sangat lama..

Maka, di sini aku nak tanye la kat korang semua, KENAPA MASIH MENGANGGUR?? Mungkin boleh dijadikan teladan untuk aku dan forumers yg len.

Sesiapa yg pernah ada pengalaman menanam anggur ni pon bley bagi nasihat sekali..kalo nak bagi nasi pon bley jer

keja jer dulu apa2 yg patut... sambil2 tu try cari yg tetap...

aku plak masa study dulu dihantui dengan budak IT xde keje..aku pon pegi la cari keje x hingat masa tu ingt kalo gaji 1k pon xpe ar..skali masa aku abis blaja dah dapat keje..rm1.3k masa tuh..pastu masa pas konvo dapat other offer rm1.8 k plak..so, skrg aku stick kat keje baru n klo ada peluang yg lebih baik mesti aku grab..so, xyah takot sgt yg ptg usaha cari keje seolah2 keje mmg xde..last2 x terinterveiw jadinya..pendek kata, ssh bila xde pilihan n ssh gak kalo banyak sgt pilihan..

Kerja temporary mana yg ada biarpun tak sedarjat dgn degree kita. Macam makcik, makcik pernah kerja sebagai temporary staff dekat Celcom Petaling Jaya dulu. Pernah jugak jadi GSTT. Pendek kata, jangan terlampau nanti-nantikan kerja yg gaji setaraf dgn degree kita. Mana yg ada sebat dulu. Datang tawaran yg baik, baru timbangkan.