CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: green_lantern

"Dah Tahu Miskin, Beranak Ramai Buat Apa, Kan Dah Catu Makanan!"

Sekarang nak anak kena rancang awal..
Bukan mcm dulu sekarang living cost tinggi
Lagi 1 kalo anak ramai adekah pelajaran mereka cukup,
Pelajaran penting sekarang ni

Aku tak berkenan dh miskin kerja nk beranak jer . Ni jenis laki bodo pancut dalam nk nikmat
dah miskin pengotor pulak tu rumah bersepah

Setiap anak ada rezekinya, memang betul tapi kena usaha lebih la. kalau anak seorang ko menoreh 1 ekar takkan anak sepuluh menoreh 1 ekar juga. kena la double usaha. Orang bekerja macam aku ni planning sebab memikirkan nak cari pengasuh sebab tu bilangan anak tak ramai bukan sebab duit sebab tau rezeki tu ada. Tapi kalau dah tahap makan bercatu sila lah merancang, kesian ke anak - anak. At least ko beranak sorang dua bagi pendidikan elok - elok Insyaallah berubahlah nasib keluarga. kalau dah ramai - ramai sekolah pun tak mampu bila masa nak ubah nasib keluarga.

sarahmirza replied at 17-1-2020 10:18 AM
Dah sampai masa dah ni tetapkan jumlah anak dalam keluarga mengikut jumlah pendapatan....
B40 - max ...

akk setuju

tapi akk nak tau berapa tangga gaji code2 kerajaan tu?

#akkpenjualnasiklemak

akk last beranak umur 27
anak dah 3
umo dah 42

alhamdulillah duit ado
tp dah tokleh ngandong laei
apo case?

masaalah jugak ni

anak memang pembawak rezki yo
tapi rozki tak turun dari langit masok umah korang yo
yg namo eah bapak poei carik kojo tambah duwit
bukan poei carik poen maknyo duopulohompet jam

akk sental jugak ötak jenis2 bapaknganmak yg x reti catu air mani ni
geram aku

Follow Us
Menutuhhhhh je kerja kau. Bapak tak guna. Penat2 toreh getah, balik menutuh. Bini plk, bangang. Menadahhhh je. Penakut dgn jantan, tapi tak takut dgn nasib anak2. Sorry not sorry. Aku paling tak kesian golongan mcm ni. Pegi mampos. Baik aku kesiankan dan salurkan duit aku pada kucing2 dan anjing2 terbiar. Dkt SPCA, PAWS dan TNRM. Sebab apa? Sebab haiwan2 tu, berotak tapi tak berakal. Golongan miskin tapi napsu binatang ni, ada otak, ada akal, tapi bodoh ngalahkan binatang. Sorry, you are not gonna get my sympathy nor my money. Sila teruskan menutuh.

babynina30 replied at 17-1-2020 04:26 PM
Nak buat gimana. Parents di kg pon kasihan kan dia. Tp tak nasihat kan psl $ & fmly planning .

...

Nak 1 team bola konon.. Kalau sendiri jaga xpe jugakk.. Ni susahkan org tua kat kg..

adila39 replied at 17-1-2020 06:16 PM
bongkaknya org yg mengata banyak anak ni. educate la atau ambil ni as iktibar diri sendiri. betapa i ...

Benda betul nak buat camne.. Bukan bongkak.. Untuk kebaikan anak2 dia juga.. Ni byk anak n miskin tau.. Byk anak Kaya cam zizie izzette tu xpe.. Lg kita sokong beranak ramai..

anony-mous replied at 18-1-2020 10:05 PM
Well said! Dah byk kali i ckp jd prempuan pilih la jantan yg berduit klau ko tu x berduit. Jd apa2 ...

Setuju sangat.. Yg ada masa depan.. Ada cita2..

HYSB replied at 20-1-2020 01:43 PM
Ni laki selfish lah confirm confirm tu anak semua bini sorng handle kalau dia tolong memang xsmpai ...

Setuju sangat.. Cam adik lelaki aku tak nak tambah anak walaupun baru 2 and T20 pasal x tahan bininya mengerah mcm2.. Dah la x kerja, tgh mlm boleh kejut husband suruh p buat susu.. Padahal husband esok pg nak Keluar kerja.. Hari tu kat rumah mak aku, berlari si kakak turun dari tingkat atas kejut bapa ye suh Basuh berak adik.. Umminya padahal tgh main handphone... Mak aku bgtau cucu dia vsurug umi Basuh papa tgh tdo'.. Kesian adik aku Dpt bini pe alas.. Dah la x kerja.. Adik aku beli rumah lak letak nama bini dia.. Hmm.. Sabo je lahh.. Semoga adik aku dimurahkan rezeki Dpt bini baru yg lagi baik..

naisyahmh replied at 22-11-2020 05:00 AM
Setuju sangat.. Cam adik lelaki aku tak nak tambah anak walaupun baru 2 and T20 pasal x tahan bini ...

adik kau tu kena nasi kangkang ke ape? smpi rumah pn letak nama bini...

Kurex replied at 17-1-2020 11:58 AM
harap anak2 ni bila dah besar dan berjaya, jangan dilupakan budi mak ayah.. jagalah mak ayah nanti.. ...

Dulu boleh la kot..
Sekarang ni yang dapat straight a punya la ramai..
Peluang utk dpt biasiswa etc mcm lg susah je..

arffa replied at 25-2-2020 10:40 AM
Setiap anak ada rezekinya, memang betul tapi kena usaha lebih la. kalau anak seorang ko menoreh 1 ek ...

Mmg setiap ank ada rezekinya . Tu org miskin selalu pegang tp konsep salah. Dah kalau ko ckp gitu yg baby tu letak je la atas lantai. Kalau ada rezeki, ada la tiba2 duk atas katil. Harap rezeki dtg bergolek tp xnk usaha. Mcm uols ckp patut nya masa ank sorang 1 ekar, dah ank 10, 10 ekar la. Xkesian ke budak2 tu membesar dlm keadaan serba kekurangan?? Kena pulak kalau ada ank yg taste tggi sikit, nk itu ini

emma.giggs replied at 21-1-2020 07:33 AM
Aku selalu tertanya2 knp org miskin mesti akn beranak ramai. Dlm byk2 yg komen kt twitter ni yg seca ...

Aku pulak percaya it works both way. Pemalas result dia miskin, bila miskin result dia pemalas. Susah org mcm ni mmg kena ada akta . Bkn nk sekat kebebasan tp nk tlg. Sbb ada org mmg otak dia mmg malas fikir. Apa yg ada dpn mata, buat je la. Lgsg malas fikir nk tmbh ilmu dari segi membaca atau tgk cerita yg berilmiah.

annehuda replied at 21-1-2020 11:40 PM
Mak i salah sorg yg amek pil perancang. Mmg mak i yg taknak anak lg lepas trauma lahirkan adik i y ...

Bagus mak kaka mmg bijak cuma kesian kena hidup dlm kalangan yg kurang bijak. Nasib baik xikut ckp org2 sekeliling.

Mamidingdong replied at 21-1-2020 11:51 PM
orang sekeliling hanya pentingkan kuantiti, bagi mereka biar anak2 bersusun mcm tangga, tapi nak bag ...

Bkn setakat pendidikan, ksh syg pon most of them x mampu bg. Tu yg ada ank2 ponteng, liar tp mak pak xtau sbb ambik tau

Setuju sangat.. Cam adik lelaki aku tak nak tambah anak walaupun baru 2 and T20 pasal x tahan bini ...

Kat rumah siapa masak, siapa yg siapkan pakaian anak2, siapa yg lipat baju (aku plg malas bab ni).
Setakat bangun tgh mlm bancuh susu, bw anak kencing...aku ok je..bkn ganggu kerja pun. Cuma kalau dh penat sgt isteri pun paham, dia yg bangun. Tp selalunya, dr anak sulung sampai dah masuk 3 ni...aku lah yg bancuh susu, mandikan, cuci berak ke. Takde masalah asal jgn suruh aku masak, lipat kain, iron baju sekolah anak2, siapkan pakaian anak2 ke pengasuh. Yg tu aku surrender. Oh ye ko adik yg belum kahwin kan. Baik ko doakan kebahagiaan rumah tangga abang ko. Panjang lagi perjalanan hidup diorang.

Adik u ada maid x?klu adik u g kerja Sapa jga ank2?mak u ke? Mak u duduk rumah adik u ke? Klu dh ada anak mmg suami xpyah buat apa ke Bab ank? Isteri x kerja x boleh main phone ke? Atau tu mmg rules family u? U brapa ank dh skrg?

Edited by lattehazelnut at 22-11-2020 07:45 PM

Bini bukan hamba abdi.. kne kerah bekerja 24/7..
Tambah anak brp tu? Kecik2 lg..
org gi kje boleh kerja 8 jam je, lepas tu weekend and ph cuti..