CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Voyagers

[Dunia] Pelancongan Murah : Bali vs Negara Negara Lain

Close [Copy link]
dino replied at 21-4-2016 03:55 PM
mmg sampah.... ni level kekonon educated pun leh klaim kunyit asal indon

Kunyit ke lubang kunyit????

bunnyhoney replied at 21-4-2016 03:59 PM
Kunyit ke lubang kunyit????

tgk nih

aswand replied at 21-4-2016 02:33 PM
aku tumpang bangga sesama serumpun,,,malaysia paling banyak dikunjungi  ...

..kan yang disebut itu "TOURIST ARRIVALS",  ngerti kata "arrival" gak? contoh seorang warga singapura bisa beberapa kali masuk Msia pakai Tourist Pass,  makanya Tourist Arrival Singapura bisa jadi 13juta.... ngertik?? goblok amat lo  

pyropura replied at 21-4-2016 04:03 PM
..kan yang disebut itu "TOURIST ARRIVALS",  ngerti kata "arrival" gak? contoh seorang warga singap ...

nak ajar indon ni paham sesuatu isu.....mcm ajar khinzir berckp la.... mmg payah aaa

aswand replied at 21-4-2016 03:30 PM
ade DATA berapa jumlah orang batam belanja ke singapura????,,,akupun pernah tinggal dibatam,,,buat ...

Apa ko fikir di Mustafa tu jual brg eletrik saja ke?? Ko ni sebenarnya tau yg orang Batam dan  Bintan dtg beramai ramai belanja di Mustafa tp tak mau terima. Takut malu.
Ko tanya aku buat apa mereka soping di Singapore sedangkan Batam lg murah. Buat apa ko tanya aku. Ko tanya orang Batam/Bintan sendiri kenapa mereka belanja berbondong bondong ke Mustafa. Aku hanya bgtau ko fakta ttg apa itu tourist. Walaupun org Singapore msk ke Johor belanja hari ini dan pulang kembali ke Singapore esok harinya dlm definisi tourism itu dianggap tourist. Begitu juga klu orang Batam/Bintan cuman dtg ke Singapore hari ni belanja di Mustafa dan pulang ke Batam/Bintan esok harinya, takrif mereka juga di panggil tourist. Takrif tourist itu adalah klu seseorang itu bermalam di negara yg divisit walau hanya semalam. Klu ko tak percaya, ko pergilah mana2 Singapore Tourism Board dan tanya mereka. Go and check it for yourself berapa ramai org Batam/Bintan soping ke sana.

Jgn tak tau ya, Bandung dgn tempat shopping yg ko tempek tu, klu bukan psl orang Msia, Brunei dan Singapore, dah jd pekan mati dah. Dulu korang sibuk dgn demo Ganyang Msia, tourist Msia pun takut nak ke Bandung dgn Jakarta. Agent kat sana siap mesej kat aku pujuklah mereka dtg. Dia kata sini aman aman aja koq. Gak ada yg mau ganyang sesiapa. Kami cuma cari makan, bukan mau cari gaduh.

Jgnlah ko berlagak sgt. Umum tau, tourism adalah lucrative bisness. Easy money to any government in the world. India dan China yg ko hina tu, dialu alu dtg oleh Australia dan New Zealand. Siap buat promosi utk pujuk tourist dr China dan India utk ke Australia dan NZ. China dan India ada purchasing power. They can spurgle on accommodation, food, entertainment, places of interest and most of all ,shopping.  Masa aku di Germany, aku tgk warga China dan India shopping barang2 berjenama yg harga beribu beribu euro mcm takde harga. Duit mereka byk. Ko dgn ego ko blh mampus. Ko hina mcm mana pun China dgn India, mereka ada duit. Duit mereka sbg tourist di welcome oleh orang orang bule. Skrg di Jepun mereka welcome warga Thailand psl warga Thailand paling byk duit utk spend. Siap ada brochure dan booklet dlm bahasa Thai. Facilitas translator utk orang Thai. Korang ada?? Apa kemajuan korang buat utk tourism di negara sendiri? Asyik menghina orang saja kerja ko.

dino replied at 21-4-2016 03:34 PM
itu bodoh tu nak terima ke explanasi camni..... stakat smbg bodh tanpa fakta bleh la

Indon hanya ada ego. Ilmu takde. Mcm ko ckp tadi, nak ajar derang ni paham lbh senang aku latih babi utk faham apa aku ckp.

Follow Us
aswand replied at 21-4-2016 01:26 PM
is is is,,,aku baru buka forum,,,dan ternyata kau ngamuk2 kat forum sebelah,,banyak sangat komen k ...

Bila masa Msia negara Islam?? Msia never claim negara ini adalah negara islam. Msia adalah muslim majority country but never muslim country. Get your facts right bro.

Peterpan17 replied at 21-4-2016 04:17 PM
Indon hanya ada ego. Ilmu takde. Mcm ko ckp tadi, nak ajar derang ni paham lbh senang aku latih ba ...

lu dgn babi memang se spesis...tu yg senang babi ikut cakap lu...

Edited by aswand at 21-4-2016 04:32 PM
bunnyhoney replied at 21-4-2016 03:48 PM
Mau bangga dgn bali....

Kata negara islam...

bongok kau ni,,,kaulah yg paling bodoh kat forum tidak ada bangsa indonesia mengaku negara islam
ni kami orang indonesiani dasar negara kami

vs
Rukun Negara

setia kepada Raja ,,,,,,,,,,,,hihih klw dengar ayat ni,,, aku ingat film misteri gunung berapi

Edited by Glass_shoes at 21-4-2016 04:34 PM

Ya ampun,topik mcm ni pon boleh masuk tv
I am really speechless

Edited by aswand at 21-4-2016 04:48 PM
Peterpan17 replied at 21-4-2016 04:17 PM
Indon hanya ada ego. Ilmu takde. Mcm ko ckp tadi, nak ajar derang ni paham lbh senang aku latih ba ...

hihihi kau masih sakit hatikah perkara 13,6 juta tu ,,,, walaupun kami hanya dikunjungi sekitar 10 juta je turist asing ke negara kami,,,tapi mereka pure melancong,,,bukan setakat bolak balik beli minyak,beli sayurr je,,, or cari kerja, berniaga, jual diri, guna izin melancong
tulah ku heran,,awal awal kok bisa ya malaysia di kunjungi turis asing lebih dari 20 juta orang,,,,padahal aku tahu tak ada yg sangat2 menarik di malaysia tu, adakah lengkawi tu sehebat Bali, adakah Lembah bujang tu sehebat Borobudur dan Prambanan, adakah kinabalu tu se indah Bromo, Adakah kadal air tu seperkasa Komodo dsb.....adakah yg macam raja ampat , adakah yang macam danau tobah, lombok,gili trawangan,etc,,,,,eeee dak tahunya mayoriti dari mereka ke malaysia bukanlah pure untuk melancong,,,tapi ade juga hanya sekedar beli sayur dan minyak je

Edited by Peterpan17 at 21-4-2016 05:00 PM
aswand replied at 21-4-2016 04:46 PM
hihihi kau masih sakit hatikah perkara 13,6 juta tu ,,,, walaupun kami hanya dikunjungi se ...

Ko putar celah bedah mana sekali pun ko takde fakta. Hanya posting berdasarkan personal opinion yg dengki kerana Indonesia tak bisa sasarkan kemasukan tourist yg byk.

Yg lg sadis Indonesia tak blh lawan Singapore yg sekecik pulau dgn kemasukkan pelancong.

Ko kata Langkawi tak sehebat Bali, it's yr personal opinion. Ko tak mau dtg bukan masalah. Ada byk lg tourist mau dtg. In fact, setiap Nov-Feb ada chartered flight 3x seminggu dr Russia bawa tourist msk. Psl kat tmpt mereka winter. Mereka nak lari dr winter.

Skrg ni, pertanyaannya yg paling penting. Bolehkah Indon buat promosi besar besaran utk menambah kemasukan tourist. Itu yg patut korang fikir. Tourist byk msk bermaksud peluang pekerjaan kpd warga sendiri. Tourist msk maksudnya income msk utk negara. Apa plan jangka panjang & pendek utk kemasukkan tourist. Jgn kepoh dgn kemasukkan tourist negara tetangga.

Gue mau nambah. Warga indon yg dtg ke Msia & Singapur jual diri pun ada. Mgkn kerna pusat pelacuran di Indon di tutup kali ya jd tukar negara utk jual diri. Jd jgn sok suci

aswand replied at 21-4-2016 02:02 PM
memang hihihihi,,,,,,pelancong yang banyak datang ke malaysia asal china, asal indon, asal  ...

...bangla, indon, nepal, burma, vietnam, pinoy, china, India, Pakistan yang datang Msia tidak dihitung, kerana mereka datang dengan Visa Pekerja, kalau dihitung tourist arrival Msia bisa jadi 30-40juta, omm... ngertik??  

dino replied at 21-4-2016 04:00 PM
tgk nih

Patutlah rakyatnya bodoh....mmg wartawan3 kaki hasut..kebabian betul wartawan indon brengsek...penghasut... pastu rakyat pulak buta huruf... bahasa lain xtahu baca.....tapi perasan bagus

aswand replied at 21-4-2016 04:26 PM
bongok kau ni,,,kaulah yg paling bodoh kat forum tidak ada bangsa indonesia mengaku negara islam
...

Indon memang murahan..sampah sarap

Berak pun x reti nak urus indon ni
Ada hati nak gebang besaq

Peterpan17 replied at 21-4-2016 04:58 PM
Ko putar celah bedah mana sekali pun ko takde fakta. Hanya posting berdasarkan personal opinion  ...

Kau ni bodoh sangat Bali Hebat dari langkawi bukan aku kata la, itu survey orang luarlah,,,,,bukan hanya bali je, Lombok,gili trawangan hebat juga dari Langkawi
kau nak bukti kalau pulau lengkawi kalah top dengan pulau2 di indonesia selain bali
Top 10 Islands in Asia berdasarkan Travel Choice Trip Advisor 2016
Posisi utama masih di pegang
1. Bali, Indonesia

2. Phuket, Thailand
3. Ko Samai, Surat Tani, Thailand
4. Koh toh, Thailand
5. Lombok, Indonesia
6. Gili Trawangan/ Gili Island, Indonesia
7. Boracay, Aklan Province
8. Langkawi, Malaysia

9. Havelock, andaman and nicobar islands
10 Taketomicho iriomote-Jima, Yaeyama-gu, Japan

sumber  : https://www.tripadvisor.com.my/TravelersChoice-Islands-cTop-g2

ni pula tingkat dunia,, lengkawi tak masukpun
http://travel.usnews.com/Rankings/Best_Islands_in_the_World/

http://www.cntraveler.com/galleries/2014-10-20/top-30-islands-in-the-world-readers-choice-awards-2014/20
http://edition.cnn.com/2016/04/19/travel/tripadvisor-world-best-islands-2016/

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

aswand replied at 21-4-2016 11:15 PM
Kau ni bodoh sangat Bali Hebat dari langkawi bukan aku kata la, itu survey orang luarlah,,,,,bukan ...

tripadvisor koq didengerin, no hope deh bangsa ku, kapan bisa ilang rasa malu ku  

Glass_shoes replied at 20-4-2016 09:02 PM
Kau dah kenapa sawan langkawi pulak?

Lol dah habis musim Garuda & Amsterdam dia, sekarang baru kenal nama Langkawi. Ada juga spesis macam ni ya, masuk forum tetangga kerjanya nak bangga diri. Boo hoo.

Edited by Peterpan17 at 21-4-2016 11:35 PM
aswand replied at 21-4-2016 11:15 PM
Kau ni bodoh sangat Bali Hebat dari langkawi bukan aku kata la, itu survey orang luarlah,,,,,bukan ...

Ko lah yg bodoh. Bahalol tahap babun. Klu Bali tu femes dr Langkawi, ko ingat aku kisah ke?? Yg ribut itu korang. Riuh rendah mengutuk Langkawi. Cuba ko fikir, dgn hebatnya Bali dimata dunia, apa yg blh dibuat ttg hal tu utk majukan industry tourism korang? Bila mana warga dunia ingat Bali tu satu negara lain bukan di bawah Indonesia. Itu yg kami maksudkan. Takkan negara sebesar Indonesia yg heboh di mata dunia cuma Bali.

Fikir sendiri. Ko kata Indonesia byk produk yg lbh bagus dr di Msia. Ini fakta yg aku pun mengaku. Tp apa yg korang blh buat dgn produk korang tu? Dgn Singapore negara sekangkang kera pun korang tak lbh lawan dari segi tourism. Skrg ni drpd korang sibuk buang tenaga dok kutuk Langkawi atau mana2 produk pelancongan di Msia, bukan ke lbh bagus tenaga korang tu disimpan utk bina dan fikirkan bagaimana nak majukan industry pelancongan Indonesia.  
Fakta di mana orang Batam dan Bintang belanja kat Singapore pun ko tak blh counter blk. Fakta aku ttg takrif tourism pun ko tak blh kaunter balik. Ko punya posting hanya personal attack takde fakta. Aku tak suka berbahas dgn org yg hanya nak personal attack tak kisah diri atau negara. Ko nak berdebat dan berbahas, sediakan fakta mu. Skrg aku tanya ko sekali lg, apa korang dah buat utk majukan tourism industry negara Indonesia?? Takkan nak bergantung pd Bali semata mata?? Ko kata tadi ada Pulau Komodo, candi semua. Tetapi kenapa kemasukkan pelancong korang tak blh lbh tinggi dr apa yg ada skrg?? Klu ko ckp hanya berpuas hati dgn pelancong 10 juta asalkan pure pelancong, nampaknya Kementerian Pelancongan Indonesia tutup saja lbh bagus. Takde rancangan masa depan.