CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ib-instaforex

[Jenayah] Kanak-kanak 5 tahun dirogol ketika beli ais

cant brain this... tak gune punye jantan.... kalau dapat tangkap di sula je lubang najis dengan lesung batu!!!!

Dh sangap sgt jate nate hare nih

zaman dulu2 boleh lg lepas budak 5 tahun keluar rumah, zaman sekarang budak 10-12 -15 belum tentu boleh lepas suka2, nenek tua, org oku, org sakit pun x bleh keluar suka2, bahaya diluar

elmen replied at 27-3-2015 02:04 PM
iols penah terserempak kejadian mcm ni.. budak dlm 5thn dgn adik die dlm 3thn same2 jinjing ais..ber ...

hadoi sedihnya baca cite ko
budak2 kecik camtu kena ngangkut ais
apa la yg makpak dia pk agaknya
mmg btol tindakan ko tak ajak diorg naik, takot nnt ko yg kena tuduh nak culik anak org
and mmg mulia la ko sanggup follow diorg sampai umah
zaman skrg bukan mcm zaman dulu
dulu2 thn 80an aku umo 5thn elok je g kedai sensorg
zaman tu makbapak tak risau sgt agaknya, takde jenayah pelik2 gini
tp zaman ni bahaya tinggalkan anak kecil sorg2 kat luar

jejaka00 replied at 27-3-2015 12:15 PM
Ni la sebabnye HUDUD patut di jalankan kat klate

kalau buat hudud adakah jenayah berkurangan di kelantan? kalau dan sivik minded tak pernah di ajar darik kecik tu mentality susah dah nak di ubah.kesilapan besar bangsa melayu kerana tak ajar hormat orang, apa yang mereka ajar hanyalah sembahyang dan baca quran. kalau pandai dan buat semua benda tu terus fikir mereka akan jadik baik dan syurga sudah menanti.

NIXARreturn replied at 27-3-2015 02:36 PM
Dh sangap sgt jate nate hare nih

mu kecek gapo tuh?

Follow Us
tu laa namanya lelaki ni ada 9 akal tapi lahanat

Cilaka punya warga budu.mabuk ketum la ni.:

kucen_miang replied at 27-3-2015 03:12 PM
Cilaka punya warga budu.mabuk ketum la ni.:

oi aku pun warga budu jugak, tapi aku anti warga budu nak jadik arab wannabe terrorist

cauliflower replied at 26-3-2015 11:59 PM
kau dok bandar....kalau siapa membesar kat kampung tak pelik pun umur 5 tahun dh boleh pegi kedai  ...

Betol tu....

Kalau gi kampung kampung yg dlm sikit, tak pelik pun. Aku pun a bit suprise bebudak leh Jalan sesorang dtg kedai.
Kadg ramai ramai ngn geng bebudak sebaya pun ada. Kdg kesian tgk diorg dtg nak beli brg, nak sebut pun x reti.

Yg tak pakai kasut pun ade kdg kdg.

Byk je mcm ni kalo korang slalu gi area Kampung blah pantai timur.

Bile drive mmg kene pelan pelan, takut bebudak ni melintas. We cant expect. Kdg terkebil kebil nak lintas jalan.

So sad kalo facing suasana gini kat sana

clarizsa replied at 27-3-2015 02:08 PM
18 mth old child??????? oh my... x cukup lg hukuman tu... ptut dirodok dubur si perogol tu dgn ger ...

haha kan.. baru setahun lebih budak tu dah kena rogol. Sian.

Sialeh nyer janton, manusia gini mmg patut kena rejam, disamping tu mak bapak bdk tu pon harus diamik tindakan gak, sebab tau nak beranak tak reti nak jaga...lima tahun di biar g sorang2.

dita85 replied at 27-3-2015 10:04 AM
ni bukan soal taraf hidup..takde kene mengena langsung..tapi keselamatan..lagi2 sekarang ni mcm2 p ...

Aku pun dulu sependapat ngan ko, tapi bile aku dah selalu sampai kawasan kawasan macam ni, pernah stay kt kawasan mcm ni, aku realize bende ni dah jadi mcm culture. Bebudak besa gini bebas gi kedai tanpa teman.

Kdg bile aku nak baya barang kat kedai, tak perasan ade budak kecil comel tepi aku. sayu .

At last aku admit , memg taraf hidup sebenarnya punca

bodoh la org yg merogol ni...mcm sial!!! hancurla masa depan bdk tu..trauma!!! cepat2 la hudud ni start kt Malaysia ni...aku pelik kenapa org takutkan hudud ni???tgkla apa jd skrg..makin teruk

elmen replied at 27-3-2015 02:04 PM
iols penah terserempak kejadian mcm ni.. budak dlm 5thn dgn adik die dlm 3thn same2 jinjing ais..ber ...

This environment memang ade kan.. Kite yg penah tgk, hidup dlm suasana ni je paham. Memg ade bebudak kecil yg biasa disuruh gi kedai n bwk brg brg.

Kdg terhuyung hayang die bwk. Pegang duit pun jatuh ...mmm kesian. Kalau ade yg prihatin je sanggup layan bebudak comel ni kat kedai.

Byk yg just buat biasa, aku jadi pelik lak. Tak kesian ke kat budak kecil tu.

mr_mrs_smith replied at 27-3-2015 03:43 PM
Aku pun dulu sependapat ngan ko, tapi bile aku dah selalu sampai kawasan kawasan macam ni, pernah  ...

Well seriously ni masalah culture..takde kene mengene ngan taraf hidup..u see, Malaysia ni sbnrnye terlaluu byk masalah culture..biarkan anak tanpa pengawasan, hatta mase tgh shopping kt mane2 shopping complex pn, anak2 terbiar sbb mak bapak leka shopping, or mak harapkn bapak, bapak harapkn si mak, so clearly takde mengene ngan taraf hidup..tell me ape kos yg diperlukan seorang ibu or bapa, utk pegi sendiri or hangkut sume ank ke kedai instead of suruh seorang anak kecik 5-6 thn pg sendiri..yess u can say i ckp senang la..tp cube fikirkn sekejap, klu lah bende2 mcm ni jd kt anak2 awk, mase tu nk buat ape?..terpulanglah, kalau awk rasa lebih sanggup bende2 buruk jd kt anak berbanding ngan rase penat nk mengangkut anak2 ke kedai, then up to u la..your choice..macam yg ade sorang porumer tu ckp..lebih baik mencegah dr merawat..penjenayah kat luar tu awk xleh control, manusia berperangai babi ade di mana2..tp keselamatan anak2 sndiri kite masih bole jaga..

dita85 replied at 27-3-2015 10:04 AM
ni bukan soal taraf hidup..takde kene mengena langsung..tapi keselamatan..lagi2 sekarang ni mcm2 p ...

amin tuk perogol tuh... idopp menyusahkan org. baik mampos jeeee.. bodoh tol

dita85 replied at 27-3-2015 03:59 PM
Well seriously ni masalah culture..takde kene mengene ngan taraf hidup..u see, Malaysia ni sbnrnye ...

Appreciate ur thought. Tapi bile aku tgk sendiri rumah bebudak ni, kdg pakaian pun x lengkap, makan pun ntah ade ntah tidak, aku pun terfikir pasal taraf hidup. Bile mak bapak tu biar je taraf hidup gini, tu yg jadi culture. Kdg anak anak tak pakai baju ke sana ke mari. Sedih gak beli kepok pun bwk duit syiling...mm so sad. Kecil kecik comel je dtg beli sendiri.
Nak cakap with the parent pun seriously hard. At last anak anak jadi mangsa.

musangcomel replied at 27-3-2015 02:57 PM
hadoi sedihnya baca cite ko
budak2 kecik camtu kena ngangkut ais
apa la yg makpak dia pk agaknya ...

allahu.. time kasih dah puji i pulak.. hihi tp tidak la smpai mulia.. cuma membayang kalo ahli keluarga jiran2 ke kalo jadi yg bukan2, nauzubillahhh.. tak nak pk.. nangis airmata darah xde guna dah masa tu.. maybe ari ni kite tlg tgkkan anak org tu, make sure die slmt smpai..mana tau esok luse org tgkkan anak kite pulak.. tp i rase mmg x sesuai sgt seusia tu kena membantu smpai keluar dr umah without supervision.. org jahat kat mane2.. kite yg besar ni takut, ape lg budak2..

mr_mrs_smith replied at 27-3-2015 03:50 PM
This environment memang ade kan.. Kite yg penah tgk, hidup dlm suasana ni je paham. Memg ade bebud ...

itu yg dalam kepala i mase tgk tu.. mak ayah die ke mane? dah tau ais ni akan org dewasa je nak minum.. dah tau mak ayah yg bagi duit nak ke kdai.. dah tau kuar ni sbb mak ayah suruh.. kenapa.. kenape kenapeee mak ayah tu tak pegi sndiri? ni kisah landed house.. kalo flat ke apartment ke lg byk kisah turun naik lif sndiri ke kedai.. dah byk sgt kisah jadi.. tak amik iktibar jugak lg.. allahuuu..