CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aleesyasofia

Edisi Salam Takziah: Bekas Penyanyi Nabil Zamanhuri Meninggal Dunia

heythere123 replied at 27-5-2024 05:30 PM
ni dari twitter adiknya

Arwah keje astro
Pastu ada company sendiri gak ke cemana
Nabil ni bukan muda sgt  sikit lg nak masuk 40an dh weh
Korang jgnla duk ingat zaman mentor tu mmg la dia muda lg
Umur2 dh hujung2 30an ni mmg dh kena berjaga2
Ada org ckp kalau tak keje badan lagi sakit, kalau keje cangkul2 kebun ok je
Nih keje hat berjaga sampai 2-3 pg ni biasanya keje yg libatkan otak ko berpikir sampai stress hat ni kalau keje lagi bertambah sakit mental fizikal.

kucingitam replied at 28-5-2024 11:32 AM
ya, ada. tapi tak sebanyak sekarang. thn 90'an, pakcik meols meninggal sebab heart attack. masa tu ...

Ye, lagipun dulu2 bukannya ada socmed mcm sekarang. Mana la org lain nak tahu org tu meninggal muda ke tua.
Sekarang sapa2 meninggal, walaupun tak berkaitan pun kita boleh tahu jugak.

Apa2 pun asbab je semua tu, kalau dah tertulis mati umur 40, tak kisah la sebab covid ke tertelan bijik rambutan ke, tetap sama pengakhiran dia. Semua benda baik pasti ada sisi buruknya tapi tak semestinya benda yg buruk tu takde kebaikannya. Bersederhanalah.

HelgaPataki replied at 28-5-2024 12:47 PM
Ye, lagipun dulu2 bukannya ada socmed mcm sekarang. Mana la org lain nak tahu org tu meninggal mud ...

Dah takut sangat mati sebab vaksin kenapa..malas sangat beramal ke agaknya. Ngko dah cucuk kan..dulu ko yg sibuk sangat nak potong trip demi mendapatkan vaksin. Sampai tablnya tanya ketua kampung, tanya kabel kkm..nak sangat. Sekarang dah termakan hasutan antivaksin pulak.

Dari awal kalau korang ikut rita rudaini takpela jugak..ini perangai macam lalang, tak bileh dipercayai lansung golongan camni. Ikut musim je..takde pendirian

dua_chzy replied at 27-5-2024 11:16 AM
Aiols kagum chuols dan porumer lain tersangat positif terhadap vaksin sedangkan Astra sendiri dah  ...

Sebab kitorg ni realistik..habis dulu kita ambik vaksin sebab covid membunuh ingat tak??? Beratus orang mati sehari..demi nak elakkan paru paru kita ni rosak habis terpaksa vaksin.

Dan kalau vaksin tu tak elok sekalipun..aku ni golongan tikus makmal yang menyumbang kpd kejayaan eksperimen demi eksperimen itu. Zaman dulu vaksin apa apa pun sama je. Ko ingat vaksin yg kita cucuk dari kecik tu sekali buat terus berjaya?? Mesti la berapa kali gubah rnd dia

Incanto replied at 27-5-2024 10:08 AM
macam arwah Asyraff Sinclair pun mati mengejut
masa tu belum ada vaksin lagi

Tak dilupa arwah hani mohsein..sedih aku bila teringat sebab dia hemsem.

إِنَّا لِلَّٰهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ
Salam takziah buat keluarga arwah.  Lama x dgr khabar berita, tahu2 dah xde..

Follow Us
anony-mous replied at 27-5-2024 10:08 AM
Suhaimi saad tu jantung ke?

Apa yg korabg susah nk faham ye? Aku tanya sbb terlalu byk kes mcm ni ...

Setuju. Cari solution. Blaming game pun tak dpt apa.

Incanto replied at 27-5-2024 10:08 AM
macam arwah Asyraff Sinclair pun mati mengejut
masa tu belum ada vaksin lagi

Betul. Jangan jadikan spekulasi sebagai fakta. Boleh jatuh fitnah.

dua_chzy replied at 27-5-2024 11:16 AM
Aiols kagum chuols dan porumer lain tersangat positif terhadap vaksin sedangkan Astra sendiri dah  ...

Aku ambik AZ dua kali, dan pfizer 1 kali sebagai booster. In fact, aku antara batch yang pertama ambik AZ di kala semua orang tak nak AZ masa tu.

Alhamdulillah, aku sihat sampai sekarang. Memang aku tak nafikan, sesetengah orang terkesan. Tapi peratusannya amat lah rendah. Tak boleh nak gunakan fakta tu untuk pukul rata semua.

Tak ambik vaksin ni serupa macam kau biarkan pintu rumah kau terbuka setiap waktu dan tak kisah pun siapa-siapa masuk. Dan yang masuk tu boleh jadi ada niat jahat atau niat baik. Kalau niat baik tu, ok lah, kau yang untung, tapi kalau niat jahat, kau jugak yang tanggung.

naina replied at 28-5-2024 11:43 AM
Husnuzonnya chuolss. Aku baca sekali lalu pun dah faham indirect punca dari apa. Pendarahan? Jantu ...

Laporan bedah siasat itu lebih valid dari segala spekulasi yang ada dalam benang ni.

Sekarang kalau orang meninggal awal, memang orang cakap kesan vaksin
Lepas tu diktakdirkan arwah suhaimi tu meninggal muda jugak, tak vaksin pun kan
Nak cakap sebab apa?

naina replied at 28-5-2024 11:54 AM
Isteri suri rumah ni kebergantungan dia pada Allah ni kuat. Dia berdoa. Dan melepaskan tanggungjaw ...

aku pun skrg suri rumah
Memang kita patut berserah pada Allah, tak kisah sama ada berkerjaya atau tidak. Tapi bagi aku kena juga usaha ambil tahu benda benda basic.

dari segi kewangan memang suami aku punya tanggungjawab lah, masa aku kerja dulu pun dia tak kacau gaji aku

ada sorang biras aku ni, nak guna online banking pun tak reti dan tak nak belajar. Bawa kereta pun tak boleh, masak pun jarang. Semua suami buatkan, dari beli bekfes sampai barang dapur. Padahal biras aku tu  grad obersee.  Dia selalu mengeluh apa nak jadi kalau laki dia takde. Umur dia dgn laki dah 50 an, dua dua dah mula berpenyakit.

aku bukan terpaling rajin tapi mati kutu kalau tak buat apa. Setakat nak menyenangkan suami aku, setiap pagi aku tanya dia nak aku tolong apa?  Pergi bank? Teman mak mertua pergi klinik/ hospital? Bukan susah sangat pun

Incanto replied at 28-5-2024 05:07 PM
aku pun skrg suri rumah
Memang kita patut berserah pada Allah, tak kisah sama ada berkerjaya atau ...

Boleh tak aku nak kata suri rumah sampai memandu kereta dan online banking pun xtahu ni sebagai pemalas. Cubalah adapt dengan peredaran zaman. Aku kadang2 malas masak. Atau xsempat masak. Aku order online. Xpun lepas ambil anak sekolah singgah beli lauk siap. Nasi masak lah siap2 kat rumah benda paling sempat buat.
Kita ni ada pilihan untuk bekerja..tapi sebab aku fikir kerja untuk apa kalau sekadar suka2 nak tambah aset. Bukan bawak mati pun. Jadi syukur jelah apa suami beri dan bawak balik. Benda lain kita ambil tahu..insuran, gaji suami..bil2 api air internet rumah aku bayar lepas suami bagi duit.
Dan aku xsetuju agenda suruh perempuan kerja kumpul asett sampai lelah penat emosi. Bikin stress Jah nyahhhhh. Ada laki. Biarlah dia cari duit.

duquesne replied at 28-5-2024 04:17 PM
Aku ambik AZ dua kali, dan pfizer 1 kali sebagai booster. In fact, aku antara batch yang pertama a ...

sama dgn aku cuma aku ambil booster Pfizer dua kali sbb nak pergi holiday

masa aku ambil AZ tu kita kena apply online dan dah tahu awal risiko ambil AZ. Grup wassap kelas aku ada 4 doktor di Msia, sorang di Spore.  Derang yg berkobar kobar nak ambil AZ. Sebab mcm ko cakap risiko nak dapat blood clot tu rendah berbanding manafaat terlindung dari covid. Masa tu kalau nak Pfizer kena tunggu lambat sbb ikut umur. Kematian dari Covid plak tgh mencanak

Alhamdulillah setakat ni org yg aku kenal takde yg kena penyakit dari vaksin. Tapi kawan yg tak sempat ambil vaksin ada yg kena long Covid pastu baru ni kena kanser paru paru. Mudah mudahan dia sembuh

Incanto replied at 28-5-2024 06:41 PM
sama dgn aku cuma aku ambil booster Pfizer dua kali sbb nak pergi holiday

masa aku ambil AZ tu ki ...

Yes. Sama la.. aku tak nak tunggu lama  masa tu. Sebab tu aku berjuang nak dapatkan slot untuk AZ tu.

Tapi berbalik pada topic arwah Nabil ni, jangan la kita buat spekulasi yang dia meninggal kerana serangan jantung, kesan dari ambik vaksin Covid-19. Apa buktinya? Lagipun ex-DG Hisham tu pun cakap, kalau pun ada kesan dari ambik vaksin ni, kesan tu akan timbul dalam masa sebulan dari hari kita ambik vaksin tu. Kalau takde kesan apa-apa, maksudnya kita okay lah.

Mmg lifestyle sbb kerja bidang production mmg long working hours, dh habih keje tgh mlm kdg2 lepak mkn mkn..kolesterol pastu tak cukup tido, stress..balik rumah semua nk settle sbb wife tak berdikari sbb wife dia share semua urusan rumahtangga nabil buat..so ....takziah family. Suami isteri kena give n take..kot keje wife or somi tu tak tentu masa, bantu la..jgn manja sgt.

Edited by Incanto at 28-5-2024 10:06 PM
naina replied at 28-5-2024 05:14 PM
Boleh tak aku nak kata suri rumah sampai memandu kereta dan online banking pun xtahu ni sebagai pe ...

dia malas pun ya, tapi lebih pada takut nak buat sesuatu yg baru

laki dgn anak  dia nak ajar tapi dia taknak
rugi lah, zaman IT semua di hujung jari. Buat apa nak menyusahkan diri, atau dlm kes ni menyusahkan suami

Incanto replied at 28-5-2024 05:07 PM
aku pun skrg suri rumah
Memang kita patut berserah pada Allah, tak kisah sama ada berkerjaya atau ...

Aku pulak yg geram baca pasal biras kau
Mmg hidup dia nak menyusahkan suami dan brgantung penuh dekat suami je ke. Benda senang boleh belajar pun taknak. Dia jd suri rumah mmg duduk rumah jelah.

I'm so sad.. Semoga nabil ditempatkan di kalangan yg beriman Dan diampunkan semua dosanya.. Semoga kita berpeluang berjumpa di sana

Incanto replied at 27-5-2024 09:09 PM
kesian...majikan tak berhati perut
ni selalu berlaku kat negara Asia

Realiti bidang penyiaran/tv/filem negara kita. Yang paling kesian crew lah. Overworked, kerja tak tentu masa, takde rehat tapi income ciput je. At least talent/artis overworked pun income or payment diorang banyak. Patut dah ada persatuan pekerja jaha kebajikan diorang dan kalau production house/tv station tak nak ikut buat mogok je macam writers buat mogok kat hollywood tu. Nanti kena ikut juga lah kalau tak mati industri tak gerak.