CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

"Aku Tak Faham Kenapa Ibu Bapa Sanggup Hantar Anak Umur 7-10 Tahun Masuk Asrama Tahfiz," -Bekas Pelajar Dedah Punca Masalah

sbb malas nk jaga. tu je sbb nya. padahal tggjawab tu mmg pada parents. mudah nk lepas tangan.

B40tastePosh replied at 21-8-2023 07:33 PM
Kalau PAS menang besar kenapa masih takda menjadi kerajaan?

pasal tak pandai bodek DAP

zjen replied at 3-9-2023 03:46 PM
pasal tak pandai bodek DAP

Kann.. PAS tak pandai pujuk DAP

ada anak buat kacau,   laki bini susah nak romantik dan bersatu badan,   takut kang laki pergi poligami

B40tastePosh replied at 3-9-2023 03:47 PM
Kann.. PAS tak pandai pujuk DAP

ekceli DAP pon sayang PAS,   PRN kali ni tanpa PAS main seluar pendek,  mana DAP dapat sweep semua area kafir ....bagi weols yg ada pengalaman,  kerjasama antara musuh dah biasa

satu lagi contoh,  PRU 2008,  kerjasama Khairy dgn pembangkang dgn jemput Namawee balik dari Taiwan .... tapi KJ bodoh,   dia tak sepatut nye kasi bijan dan kuasa chedet ada chan bertanding pada PRU masa tu

PAS mmg banyak advantage di masa depan utk menang majoriti undi anak muda Melayu,  pasal topik ni

hanya satu jalan,  ban PAS ...  kalau kerajaan kang ada jantan buat ... banyak alasan ban dpt cari kat PAS,  selain 3R,  xde semangat mesra budaya lain dgn fesyen yg deols pakai ...  alasan yg paling besar adalah lead bumi Melayu ke arah Taliban yg boleh jadi medan perang,  Amerika dan NATO selalu suka cari alasan serang negara corak Taliban

tapi apa boleh buat,  DAP sayang PAS

percaturan orang politik weols ada pengalaman memang dapat baca,  tapi anak muda yg goblok termasuk siswa siswi dan pelajar kolej yg xde pengalaman mudah kena tipu  

zjen replied at 3-9-2023 04:13 PM
ekceli DAP pon sayang PAS,   PRN kali ni tanpa PAS main seluar pendek,  mana DAP dapat sweep semua ...

DAP memang nakkan kedua dua parti Melayu tu terus wujud.

Follow Us
B40tastePosh replied at 3-9-2023 04:18 PM
DAP memang nakkan kedua dua parti Melayu tu terus wujud.

sebelum tu dah berkali kali iols ckp,   lesen DAP kerajaan UMNO yg luluskan

Tempat buang anak bermasaalah

betul, aku dah ckp dgn laki aku xyh lah htr anak ke asrama.bior lah kite penat nak antar diorg .masa ni lah nak manja dgn anak2.
abg ipar aku antar anak dok asrama baru darjah 1, yg pelik rumah dekat je ngn sek tu pun antar anak ke asrama.
tapi selalu je aku acah acah ke anak sulung ak kalau degil2 mama antar sek tahfiz..

anony-mous replied at 22-8-2023 07:14 PM
Berbaloi x ank2 depan mata smpai 18thn? I ni dlu asrama tp i rasa mcm xnk ank g asrama, unless rel ...

Apa punca anak selalu gaduh dgn parents?
Berani eh korang nak gaduh2 dgn mak pak sendiri.
Adik beradik i takde sapa yg masuk asrama kecuali akak i yg no 3...itupun masa form 4 dia masuk asrama..
Berbaloi sangat anak2 membesar depan mata, banyak masa dia membesar dekat dengan kita.
Anak2 lelaki i share banyak benda dgn i...bonding tu ada, psl gf/perempuan pun depa citer dan tanya pendapat i.. Hahaha
Bagi i biar anak besar dlm rumah kita sampai umur 17-18 tahun sbb once dia dah kerja, dah ada duit sendiri, takde dlm kamus hidup i anak2 masih nak menumpang di rumah induk (parents).
Dah dewasa, pandai2 la korang nak hidup..

rikiruj replied at 21-8-2023 02:58 PM
aku duduk asrama dari form 1, sendiri pun nak sebab abang pun masuk asrama, so meme ada influence.   ...

Sama.. aku pun duk asrama form 1. Sedih gile jauh dgn family. Walau aku ni budak kg sajork still rasa susah juga hidup sorg2 semua benda kena buat sndri. Basuh baju, mandi air kolah bwk baldi kecik. Time makan kt dewan berjurai2 air mata aku teringat suasana kt umah. Lama juga aku nk adapt. Pakej kena buli dgn akak senior lagi. Yg umo 7 tahun aku xtau lah mcmane dorg basuh baju, uruskan diri sndri ape semua. Ank aku umo 6 tahun ni pun suruh mandi baru pegi mandi.

sarahmirza replied at 13-9-2023 08:52 AM
Apa punca anak selalu gaduh dgn parents?
Berani eh korang nak gaduh2 dgn mak pak sendiri.
Adik ber ...

Sbb mak yg start dlu. Ank tu xkn gaduh klau mak x cari pasal. Org lain i xtau la. Masa kecik i pernah jatuh, mak i boleh gelakkan i dpn org ramai. That feeling tu smpai besar i ingat. Then suka compare2 ank org lain dgn i, suka marah maki pukul. Rasa2 as ank mcm mana? Ada byk lg sbb. Dan i lega jgk la masuk asrama xpyh gaduh hari2. Rasa bebas. Klau duk rumah masa remaja tu mcm duk kat neraka dunia.