CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Kelebihan Seorang Hafiz Al-Quran- Jasad Ustaz Idris Tidak Hangus, Hanya Pakaian Sahaja Yang Terbakar

ina_na replied at 21-8-2023 03:03 PM
Harap2 pokcik tu buat la kan..ni kn ade org ajar wife dia tuk claim sosco..tkt wife dia x reti pe  ...

dan sebenarnya setiap driver grab ni wajib kena opt-in insurans once dia start on app utk dpt job. kena opt-in dulu daily insurans tu baru boleh dpt job. tapi x sure kalau kemalangan ni kena driver tgh otw amek pax ke or semasa.
dah lama stop buat grab cuma masa buat dulu mmg dedua ni wajib buatlah. cuma socso ni kalau tak contribute sendiri bulan2 mmg payah nak cakap. harapnya ada family arwah yg boleh tlg wife dia or Grab sendiri yg tolong semak.

ina_na replied at 21-8-2023 02:55 PM
Aku dgr gitu2 je bantuan pe ye setiap family dpt 10k... Cuma tu la kalo arwah pokcik ni ade menca ...

Rumah aku dekat je dgn rumah sewa depa ni.. tp bab menerang semua jadah ni mmg aku tak reti.. hahaha.. kang dr a terus jd w hahahs..

aciksenah replied at 21-8-2023 02:31 PM
Ye..saya pun ada tengok mayat arwah penunggang motosikal tu. Kalau mcm tu dah dianggap sempurna..M ...

Ade tertgk x 2 org mayat yg tercampak keluar? Mungkin ade yg lain juga yg tercampak keluar.. Mmg x terbakar... Cume body mcm ermmmmm... Xcukup sifat

ina_na replied at 21-8-2023 02:55 PM
Aku dgr gitu2 je bantuan pe ye setiap family dpt 10k... Cuma tu la kalo arwah pokcik ni ade menca ...

InsyaAllah byk bantuan family ni boleh dpt... Dan company jet ni pon bukan calang2x yea org yg ade share dlm tu... Beliau pon ade buat sumbangan peribadi... Tp kalau boleh dptkan pampasan dr company ni byk lg tu boleh dpt...
Sbb ade anak2x yg masih kecil dan balu...
Bila baca kisah depa yg merantau dr perlis ke bandar demi mencari duit dan kelangsungan hidop...rase sedih.....

Yesterday news kata 6 org je yg ada socso & family bleh claim...wonder siape yg takde tu

Claudia_Lestat replied at 21-8-2023 03:19 PM
dan sebenarnya setiap driver grab ni wajib kena opt-in insurans once dia start on app utk dpt job. ...

Tp ade bc dl..Kalo penah mencarum kalo x teratur pun dia ade kiraan dia..bukan pe duit2 mcm ni tuk anak2 arwah survive Kan..mn tau ade rezeki nk sambung msk university..harap ade la yg tlg bantu para balu2 ni..ye la x semua dr golongan cerdik pandai,ade saving..harap2 anak2 arwah semua terbela la

Follow Us
Buritan replied at 21-8-2023 03:20 PM
Rumah aku dekat je dgn rumah sewa depa ni.. tp bab menerang semua jadah ni mmg aku tak reti.. haha ...

Kalo ko baik..ko try je info ke socso..mn tau dia org p melawat balu gan anak2..jet skt kata buat la video atau live lps tu viralkan..haaa glamour socso mesti dia org suka..Kan zmn ni semua nak nama..hehehe..

Nham22 replied at 21-8-2023 03:29 PM
InsyaAllah byk bantuan family ni boleh dpt... Dan company jet ni pon bukan calang2x yea org yg ade ...

Tu la kot2 orang yg kaleng2 dlm company jet tu leh derma rumah Kos murah 1 kat keluarga arwah ke kan..Atau tukarkan duit insurance ke rumah anak2..trs letak nama ibu dan anak2..dah kurang beban si ibu nak memikir psl rumah sewa..ni mesti pening kepala nye..mn nk cari rumah sewa,mn nk cari keje...gan perbelanjaan anak2..

aku penah jd anak yatim rs dah semua ni..pening ooo kepala mcm mn nk cukupkan duit nk bl makanan nk bg adik2 makan,dgn nk bayo duit api air..time tu la gas abis..nsb baik jiran dl sanggup tumpangkan adik2 free p sekolah sblm dpt pencen abah..2,3 bulan gak la berpening2.. mak jgn ckp la..msk wad trs lps abah meninggal..jenis x leh stress...

ina_na replied at 21-8-2023 03:57 PM
Tp ade bc dl..Kalo penah mencarum kalo x teratur pun dia ade kiraan dia..bukan pe duit2 mcm ni tuk ...

yg tu tak sure tapi memang sebenarnya banyak benda yg kita x tau tp sebenarnya ada socso provide.
i pernah dpt cek utk pencen ilat atas nama anak2 sapa ntah. org socso tersalah antar cek time tu.
Cek I dapat dah dapat pun diaorg tersalah cek org lain tp antar ke I. I pegi je socso return balik cek tu cepat2.
tapi proses socso pun lepas semua provide cepat jugak tau.

ina_na replied at 21-8-2023 04:05 PM
Tu la kot2 orang yg kaleng2 dlm company jet tu leh derma rumah Kos murah 1 kat keluarga arwah ke k ...

Iyea.. Dengan brg2x semue mahal skrg esp brg2x dapur dan makan... Aku harap baitulmal segera salurkan bantuan... Cume JKM aku xpasti.. Pasal JKM ni ntah ape2x sikit... Balu ni xpasti die kerje ke tidak... Kalau die x kerje aku harap de company kasi die kerja.. Sebab masih berkemampuan lg tu.. Nampak tegap dan sihat... Bila kerje jumpe2x org ni ilangla sikit rase sunyi.... Kalau boleh serap gomen terus.. Hahaha.. Pandaila aku...
Susah hidop ni kalau ketua keluarga pergi sekelip mata... Dan balu tidak bekerje..mmg perit sikitla hidop

limesherbet replied at 21-8-2023 03:43 PM
Yesterday news kata 6 org je yg ada socso & family bleh claim...wonder siape yg takde tu

Allahu...selebihnye tu kerje sendirila gamaknye tu... Sedihnye...

ifanonline replied at 21-8-2023 02:24 PM
banyak persoalan timbul setelah terjadi kemalangan ini:

1. bagaimana seorang ADUN menggunakan priva ...

Ayooo... Hang kene katam rumah sebelah... Situ ade bgth

Buritan replied at 21-8-2023 09:35 AM
Betull tuu.. dah mcm kita merendahkan mgsa yg hangus rentung dan jd abu tuu.. pdhl mgkin amalan pa ...

Kan sis
Wlpn rentung tp syahid
Pengakhiran kita ni x tau lg cmne

Nham22 replied at 21-8-2023 04:20 PM
Iyea.. Dengan brg2x semue mahal skrg esp brg2x dapur dan makan... Aku harap baitulmal segera salur ...

Brg skrg ni mmg mahaii btl.. berganda la bujet lari dr sblm ni..Naik menyampah pulak nk membeli..mslh nye perut ni pulak,Makin mahaii harga brg,Makin lapo...mengada je

Ye mungkin baitulmal ke,zakat ke pe ke..sbb dia org dah kn keluar dr rumah sewa tu..maksudnye dah kritikal gak la kewangan dia org kan.. anak2 kn dpt perlindungan..Kalo mak nye boleh keje bahagian kerani2 ke..kot2 ade company leh ambik jd staff ke Kan..atau pun bg je la jawatan setimpal gan kemahiran dia..keje krjn biasa ssh skt..kecuali kabel beso..aku rs mak nye ni mungkin sampai x terlayan sedih kot,duk fkr nk hadapi mslh lps ni... pening ooo duk fkr..nak2 kalo x penah keje...tp arwah pokcik ni  pesara tentera kan..biasa isteri tentera ade msk kelas kan tuk pe2 jd dlm kem..mcm belajo memasaK ke,buat kuih ke,menjahit ke..dah melalut2 kemana2 dah otak ni travel..

Edited by msdummy.2018 at 21-8-2023 04:32 PM

Sbnrnya aku xfhm apa yang nk terasa sgt...ko mati terbakar ker mati sempurna ker....as long as ko bukan mati tengah berzina, tgh mencuri, atau tengah berjoli

Cuba ambil sudut positif, benda2 mcm ni spatutnya menjadi pendirong pd kita tuk tingkatkan amalan diri, mana xpernah bc quran, bc quran, hafaz sikit2 walau sepotong dua...alahhh...korang ckp nih mcm lah yag hnagus terbakar tuh masuk neraka...wehhhh...kenapa pk mcm tuh..bukan kerja korang nk tentukan siapa masuk neraka syurga...

Yg patut korang kecam org yg sebarkan video rider twebakat mntk tolong, sebarkan rupa mayat tuhhhh...

Yang dah tgk video satu hal jugakkkk..xpyh nk citer2 kat dlm ni apa rupa dia..vavi jerr...ko pun sama xbertanggungjawab mcm org amik video tuh

Claudia_Lestat replied at 21-8-2023 04:18 PM
yg tu tak sure tapi memang sebenarnya banyak benda yg kita x tau tp sebenarnya ada socso provide.
...

Yg ni x tau..yg kawan aku tu dpt socso suami dia bulan2 sbb ms suami dia keje mmg potong socsco..lps tu baca gitu2 kat online kes org tuntut socso..dia org kata ade kiraan tertentu..tp tu la..mcm PNC kan.. pe yg nampak kwn aku dpt tu alhamdulillah la,X la melarat anak bini kan..Kita kesian kat yg tinggal ni..nk tlg beria pun X mampu mn

Edited by Claudia_Lestat at 21-8-2023 04:47 PM
ina_na replied at 21-8-2023 04:32 PM
Yg ni x tau..yg kawan aku tu dpt socso suami dia bulan2 sbb ms suami dia keje mmg potong socsco..l ...

biasa kalau bekerja dgn mana2 company mmg HR yg akan buatkan.
tu mmg senang dah lah. cuma dalam kes arwah driver grab tu kena wife dia or related family pi tanya.
percentage tu betul ikot berapa kiraan socso. mcm i yg pernah claim socso sbb kes urat terkepit kat tulang lps team building company pun ada percentage dia (ikot tangga gaji and ikot kecederaan belah mana).

kisah benar tau, my friend sorang keja bank claim socso tangan dia sakit disebabkan terlalu banyak menaip sampai effect jari dia.
nak pasang bra sendiri pun x boleh. tapi still banyak document and terapi kena pi. sama mcm I ler dulu. interview dgn doktor panel pun sama before lepas.
cuma doa, utk family arwah ni dan yang lain lain jugak dipermudahkan.

Claudia_Lestat replied at 21-8-2023 04:45 PM
biasa kalau bekerja dgn mana2 company mmg HR yg akan buatkan.
tu mmg senang dah lah. cuma dalam ke ...

Semoga semua balu dpt pembelaan la kan...tkt gak nanti yg lain bl dpt insurance banyak tkt ade Pak mak saudara gelap mata..dah ade kes dl Kan..kesian anak2 yg ditinggalkan..

nolya replied at 21-8-2023 01:01 PM
Boleh je baca mastika sbg bacaan selingan tapi jgn terpengaruh sampai fikiran pun harus dimastikak ...

Byk terpengaruh dgn mastika n cite tanah kubur diorg ni...

stingerpressor replied at 21-8-2023 02:33 PM
Bukan ustaz puriz kheunz? Deddi bilal dan abdullah abbas?

Deddi abdullah abbas tu ustaz ke? Apa sijil dia shnga digelar ustaz?