CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kembara

[MERGED] Kerajaan atau Swasta

Originally posted by foto_hasry at 28-2-2008 09:26 AM
oooooooo....tapi ade orang kerja Gov ne pilih KWSP

bagi aku rugi kalau keje gomen amik epf.. dah ada kemudahan pencen why not amik epf kan? tapi ade jugak certain kes org gomen tak amik pencen., pilih epf sb maybe dia masok lambat (umor2 perak ). so kalau amik pencen sikit agaknya.
ataupon kalau yg muda tu, berhasrat tak nak kekal gomen spt nak keje sendiri satu hari nanti ke. sb gomen ni kalau kita keluar awal sblum umor bersara & buat keje swasta/sendiri, memang takde pencen le jawabnya. so kes gini better amik epf le.

rezeki masing2 masing lah .. saya kerja kat sektor swasta ..teringin gak kerja gomen tapi x spt bukan ape kerja gomen bagusnya pasal loan, pencen. & medical.. kat swasta kena ade insurance.. tapi kalu kerja kat gomen ..jgnlah mengular byk sgt itu aje yg tak baik pasal gomen ni ..byk makan gaji buta

hahahah...banyak komen dari korang kan....saper nak tahu kerja gomen ne masuk dulu ...n rasa ..baru leh bagi komen...jangan anggap keje gomen ne banyak megular....wakakak

Originally posted by foto_hasry at 28-2-2008 02:21 PM
hahahah...banyak komen dari korang kan....saper nak tahu kerja gomen ne masuk dulu ...n rasa ..baru leh bagi komen...jangan anggap keje gomen ne banyak megular....wakakak

tulah pasal.. bagi aku org yg kutuk keje gomen ni org jeles je.. sb nak sedapkan hati keje selain gomen, diorang kat swasta tu pon apa kurangnya

Originally posted by lyza2474 at 28-2-2008 01:16 PM
rezeki masing2 masing lah .. saya kerja kat sektor swasta ..teringin gak kerja gomen tapi x spt bukan ape kerja gomen bagusnya pasal loan, pencen. & medical.. kat swasta kena ade insurance.. tapi ...

td je baru kitorang ada pengaduan pasal kami kerja lebih masa tapi tak deberi cuti ganti sepanjang tiga tahun ni...
masuk dulu gomen, baru komen..
kalau nasib terlalu baik je leh ngulor..
kalau tak, duk bawak balik homework cam budak skolah la..

Originally posted by padlie at 28-2-2008 12:58

td je baru kitorang ada pengaduan pasal kami kerja lebih masa tapi tak deberi cuti ganti sepanjang tiga tahun ni...
masuk dulu gomen, baru komen..
kalau nasib terlalu baik je leh ngulor..
...

bro .. lu tulis orang yg boleh ngulor kat gomen ni ... BERNASIB BAIK KE ?
bawak balik rezeki tak berkat utk anak isteri ..cara ngulor ni ... BERNASIB BAIK KE ?
boleh tolong jelaskan tak beb ?

Follow Us
aku suka kerja sendiri atau swasta ...
. kerja sendiri boleh disiplinkan masa sendiri , tak terikat
. kerja swasta boleh cuti bila bila masa ... 'career break' tak bekerja utk 2 tahun ka , 5 tahun ka ..

tak suka kerja kerajaan pasai ...
. stigma masyarakat dari zaman british ... kalau kerja gomen = pencen bergaji (aku tak suka)
  sampai sekarang tak hilang lagi ...
. kena pakai baju batik
. kursus btn la .. ptd la ..
. skima tak hingat
. tak boleh rambut panjang
. pakai kot la tali lehaq la ... skima betul .. walau ada masa masanya ...

kalau stigma masy. ni dah hilang / terbalik iaitu : kerja kerajaan = kerja keras, 'over time' sampai malam, gaji mahal,  pakej melancong bersama keluarga dan semua yg swasta dapat sekarang ...
boleh cuti suka hati ... mungkin aku masuk kerajaan.

tapi bila stigma / andaian masy. ni bila nak hilang ?     (walaupun sesetengahnya tak betul pun)

Originally posted by foto_hasry at 28-2-2008 06:21

abang leman setuju benor ni ...
biasanya orang melayu ni ...
. banyak dengar cakap orang walaupun tak merasainya lagi
. terima bulat bulat .. tak selidik / kaji

pelik gak ... lepas aku grad. ramai pakcik pakcik suruh masuk gomen.
kenapa tak ...
. suruh sambung master ke phD
. suruh kerja kat Riyadh
. suruh kerja kat UN ...
. suruh bantu orang sakit Aids
. suruh pergi Bukina Faso buat rumah orang sana.

kenapa suruh kerja gomen ... sampai kata nak isikan borang ..ada kaki kat situ la sini la ..
meluat betul ...

Originally posted by lyza2474 at 28-2-2008 05:16
rezeki masing2 masing lah .. saya kerja kat sektor swasta ..teringin gak kerja gomen tapi x spt bukan ape kerja gomen bagusnya pasal loan, pencen. & medical.. kat swasta kena ade insurance.. tapi kalu kerja kat gomen ..jgnlah mengular byk sgt itu aje yg tak baik pasal gomen ni ..byk makan gaji buta ...

maaf ... aku tak pernah kerja gomen
betul ke apa yg ko tulis tu ?
aku rasa sama je .. kat swasta pun sama
ada yg mengulor gak.

kenapa pendapat masy. sampai sekarang mcm ni ?
cuma mungkin beza jumlah % yg mengular makan gaji buta kurang ..  ...
tapi ada kajian ilmiah phD yg. sahih ke ?

4 - 5 orang member aku yang keje gomen baru 5 tahun dah naik gred 44..... mak aihh cepatnye. promotion pasal nak PRU ke ??

basic gred 44 dlm RM2900........+ elaun bla bla bla dlm RM1K.... dlm RM 4 K........ masyukkk tu

[ Last edited by  mukmin101 at 29-2-2008 12:02 AM ]

harapnya gaji 4k tu .. tak ada hutang kad kredit yea ..
rumah dan kereta dah habis bayar.
tapi senang ke nak cari org mcm ni kat malaya ?

tahu tak aper..gred 44 masuk...kat sini pun banyak ......dalam 20 orang naik pamgkat..heheheheheh...aku gak tak naik pangkat..wakakakakakak

Reply #12 nor5014's post

mz setuju.....
mz keje ngan private almost 10 years plus...
so..tahu sgt keadaan nyer..

la ni keje gomen w/pun kontrak...tp keje tak penah abisssssssss....

for me x semua org gomen makan gaji buta n x semua keja private x makan gaji buta..

based on my experience:

masa praktikum kat semi gomen dulu..diaorg masuk keja kul 8...sampai opis gi breakpest 1/2 jam - 45 minit, lepas tu kol 11 minum pagi 15 minit - 30 minit  kol 1 makan pulak, kol 3 minum petang 15-30 minit, 15 minit sblm habis keja dah wat preparation tuk balik, tepat 4.30 dah ada depan pintu keta , walau pon waktu rehat di buat bergilir gilir tapi cuba korang kira berapa jam dia org buat keja, berapa jam makan tu x termasuk main game, internet (cam korang yg online masa keja ), borak.. etc.

swaata pulak

makan gaji buta sembunyi2 cth cam aku buat sekarang ni lah ...bila server down he.he.. paham ler..streamyx problem ker..keja dah siap ker....nak breakpast ke? nak makan ke kena depan computer x leh dok pantry lelama..nak keluar time rehat jer..

for me lah yg penting keja kena effisyen. apa jer yg bos bg kena settle on the spot dengan cemerlang n min kesilapan...lepas tu kalau dah habis keja nak dibuat bukan salah aku kan kalau aku makan gaji buta..wat ape nak sibuk2 tlg buat kerja org sbb nanti org tu pulak makan gaji buta he.he..

Reply #28 mzmpna's post

Weh.... memang sama la....

btul tue..aku setuju......       

byk lah berkawan ngan org gomen... dia org yg citer  siap kalu out station bleh tipu claim lagi itu dia org yg cakap ... adelah jugak sedara mara tu ... kerja mcm x kerja ....  kalu dia org tipu... salahlah info ni ..

Originally posted by mukmin101 at 28-2-2008 11:44 PM
4 - 5 orang member aku yang keje gomen baru 5 tahun dah naik gred 44..... mak aihh cepatnye. promotion pasal nak PRU ke ??

basic gred 44 dlm RM2900........+ elaun bla bla bla dlm RM1K.... d ...

mukmin, kawan kau tu keje pos/kementerian mana? cepat giler, mcm ajaib je.. :eek:

Originally posted by mzmpna at 29-2-2008 08:38 AM
mz setuju.....
mz keje ngan private almost 10 years plus...
so..tahu sgt keadaan nyer..

la ni keje gomen w/pun kontrak...tp keje tak penah abisssssssss....

sebenarnya sama je keje gomen & swasta, tambah lagi officer mana boleh goyang kaki :kant:

org cakap keje gomen rilex maybe sb kakitangan awam sb takde tekanan kot..  maklomlah dah secure.., tak yah risau kene buang ke apa
kalau swasta ni tertekan takot wat keje tak perform pulak.. tu sb diorang kata keje gomen ni mengular kononnya