CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: nasi^impit

ipar duai menumpang di rumah

sedih yen bace cerite nia.... sabar ye nia...
suke hati je nak kutuk2 ciptaan Allah...
yen tak kisah kalo hb nak ejek2 yen kalo kitorang berdua aje... gurau2
tp kalo ejek2 mase ade org lain skali dok join tambah gula dan garammm rase kecik sgt hati...

kalo yen jdk nia, yen pon mmg tak kuase nak bukak pintu utk org macam tuh!
lantak kola nak bertapa depan umah... hahahha...

adik ipar yen pon ari tu dtg umah kene tunggu lame melangot depan umah...
yen tido kat atas manela nak dgr org ketok pintu or bg salam..
my hb pegi pasar malam dgn my doter...
tp hb takdela marah kat yen pasal die sendiri yg nak gi pasar malam dan die mmg tau adik die nak dtg... bini die tido...
so nasibla minah tu tunggu kat luar tu... kesian...

Originally posted by yen_mamayen at 24-7-2006 02:01 PM
sedih yen bace cerite nia.... sabar ye nia...
suke hati je nak kutuk2 ciptaan Allah...
yen tak kisah kalo hb nak ejek2 yen kalo kitorang berdua aje... gurau2
tp kalo ejek2 mase ade org lain skal ...

Sabar lah ni Yen, dah 6 tahun bertahan.............. Sbnr nyer sblm kahwin Nia cantik, bila dah kahwin badan terus naik tak turun turun.Semalam adik ipar ada dtg, Nia cam biase jer buat tak tahu, kebetulan Nia tengah masak. Hubby pelawa dia mkn sekali tapi dia menolak bkn aper duit tengah banyak last week hubby byr gaji dia dengar cerita RM 1000.00 dia bagi.Kalu tak dok duit tobat tunggu joint kami mkn.Kadang-kadang hubby Nia tak der pun dia mai makan.

Nia, Will power mesti kuat! kalau bdn you tak turun sendiri, kita buat jugak bg berat bdn turun. simple excercise like naik tangga. kat keje ke, shopping ke, jgn naik lif! take the stairs. Park kete jauh2 skit bila pegi shopping or mana2 so that you walk more. Of course, lagi bagus if your excercise regularly.

Of course eat healthily. You nak mkn apa pun tak pe but moderately. kalau nak kurus cepat, you need to control your sugar intake, fats & carbs.

Nia, you beli je undergarments that shape your body, like girdle & corsett. Avon & Cosway punya tak mahal pun.. bukan nak suruh beli yg ratus2 tuh that claim you boleh kurus badan.  (as if!!) At least, with such undergarments, you boleh pakai baju yg fitting & sexy sikit. Kasi terbeliak bijik mata your hubby & 'out laws'2 you tu!

Originally posted by muslyn at 26-7-2006 03:38 PM
Nia, Will power mesti kuat! kalau bdn you tak turun sendiri, kita buat jugak bg berat bdn turun. simple excercise like naik tangga. kat keje ke, shopping ke, jgn naik lif! take the stairs. Park ket ...

Bukan tak mau beli masalah nyer Nia ni tak berduit, hubby bkn bagi Nia duit belanja banyak pun dlm RM 50 sebulan yg ni pun  dia akn tanya nak buat aper, Ikan dan lauk nasi dia beli seminggu sekali, barangdapur sebulan sekali, so dia kata dia dah belikan semua buat apa Nia nak guna duit lagi. Kadang-kadang Nia masak lauk yg sama tiap-tiap hari, kalu minta duit nak beli santan ker aper ker panjang lebar pertanyaan dia.Kecuali adik-beradik dia nak mai barulah dia pergi beli lauk yg best. Masa tu request apa lauk pun tak aper. Masa Nia kerja dulu kain baju anak dan Nia, Nia beli guna duit Nia, brg dapur pun cam tu gak. Sekarang dah menganggur nasiblah.Dulu kalu nak blk kg Nia pun, duit minyak kena keluar sendiri.Tension .................
Nia ni bila tension makan jerla nasi ngan kicap pun jadi camner badan tak jadi tong.....................Mafflah kengkawan terkeluar topic. Bab-bab menumpang ni skrg Nia dah lega, adik dia dah blah dari rumah Nia, makcik dia dah kawin pun. Pasni kalu ada kaum kerabat nak menumpang Nia akn habaq terus terang pendirian Nia............. Nasib hangpa lah kalu still nak duduk juga kat rumah Nia.

Nia, why dont you go back to work? Your useless husband tak appreciate you, so jgn harap kat dia at all!

With a husband like that I don't see why you should stick with him. no woman deserve a husband like that!

Originally posted by OneiZa at 17-7-2006 11:00 AM
Semlm aku dah bengang sket ngan adik ipor aku yg dok numpang kat umah kitorang nie... :geram::geram:

Hari Sabtu lepas aku sesaja ajak hubby pi tgk Pameran Laman kat Tasik Perdana... Hubby kata,  ...

melampau nyer adik ipar u..kenapa tak suh je dia tinggal kat luar/sewa rumah sendiri???

Follow Us
cie pun pernah rasa 2 org adik ipar duk sekali..memang makan hati sangat. dah lah tak tahu buat kerja, kita nak masak lagi..nak kemas rumah lagi, nak jaga baby lagi.

tapi cie nak tanya pendapat korang kalau adik beradik kita duk sekali..macamana? lani cie ada sorg adik laki duk sekali. dia dah keje tapi duit rumah memang tak kasik. dia ibaratkan diri dia masih dibawah tanggungan kita. lunch + dinner, kalau tuan rumah tak prepare, adik cie tak reti nak makan sendiri. mesti dia macam naik mucung lah sebb tak der lunch+dinner. pastu bila cie ngan husband makan kat luar, kami jadi tertanya2, mesti ke kami belikan utk adik ?? kan dia dah keje sendiri.. cie sendiri pun tak tahu camner nak handle. husben cie nampak benda ni mcm masalah tp dia tak adalah complain (lelaki tak banyak songel) tapi cie yg rasa sakit hati sangat. semalam pun cie ada tegur dia, cie cakap yg dia dah keje, bukan bawah tanggungan lagi. sakitnyer hati cie bila dia jawab 'ya lah.. yalah...'.

cie rasa tak ada privacy bila ada org lain (walaupun adik beradik) kt dalam rumah kita. bila kita balik dr keje, dah ada org. bila kita nak kuar, nak kena inform. keje adik cie kat rumah tidur...kalau katil cie kemas, then dia tidur, bangun tidur tak pandai nak kemas balik. kalau buat minuman, milo, susu, gula bertaburan jer...cie rasa letih lah nak mengemas selalu.letih kakak dia ni tapi adik cie tak pernah paham..kadang balik keje tengok rumah berselerak padahal sebelum kuar rumah cie dah pastikan rumah bersih kemas. hati mana tak sakit kalau balik keje letih2, tengok rumah berterabur.kdg2 ada benda tumpah tak dilap. menangis dalam hati je lah...nak bebel byk2 adik sendiri..

cie pernah suarakan pendapat cie pd kakak cie yg duk kat area rumah cie jugak. cie cakap nak suruh adik cie ni duduk rumah sewa sendiri tapi kakak cie cakap, apa nnt mak kitaorg cakap...ada kakak tapi tak bleh harap. habis, apa cie nak buat?????

pasal adik ipar tinggal bersama ngan kita, cie pernah dengar dato' dr mashitah cakap pasal ipar duai tinggal bersama. dr mashitah cakap, kalau boleh dielak, elak kan. kalau boleh bincang baik2 dengan adik ipar kita yang kita sebagai tuan rumah tak ada privacy, pasal aurat (jika kita perempaun, adik ipar lelaki). tak kan kakak ipar nak pakai skaf 24 hrs.dah ini berkaitan dengan kesihatan pulak. sebaik2nya adik beradik (suami atau isteri) yang berbinacang dengan yang menumpang, dan mungkin ibubapa patut memberi nasihat kepada anaknya yang menumpang. itu cakap dr. mashitah..tapi bagi cie....susahnya nak berbincang..susahnya nak buat org paham..lagi2 nak buat mak ayah paham..

pasal adik ipar cie dulu, cie suruh husben cie cakap ngan adik dia, duh cari rumah sewa. husben cie dah cakap tapi sampai sebulan pun still lagi duk kat rumah cie. aleh2 cie cakap sendiri dan cie sendiri yang carikan rumah sewa utk dia..cie terpaksa buat semua ni sebb takut nnt dapat darah tinggi atau segala macam penyakit sebb sakit hati sangat2. hati mana tak sakit, adik ipar tu tahu tgk tv ngan makan jer. kita nak tgk tukar channel pun tak leh sebb dia yg conquer tv. lagi satu, adik ipar cie duk sama2 masa cie berenti keje dulu, baru dapat baby pastu cie pregnant lagi. so cie berenti keje. datang plak adik ipar duk sama. nak jaga baby lagi, pregnant lagi, pindah umah lagi, dah lah suami keluar pi kerja, cie duduk ngan adik ipar lelaki kat rumah ngan baby kecik. memang masa tu rasa tension sgt :geram: mula2 suami cie tak paham tapi lama2 rasanya dia bincang ngan kawan dia kut..pastu mulalah dia paham perasaan cie. dah lah masa tu cie tak kerja so kewangan kami kurang lah jugak...nak guna duit utk baby yg masih kecik, baby yang dalam perut, nak save duit utk bersalin lagi, nak guna duit utk pindah rumah lagi... semuanya nak duit tapi ada pulak org datang duk sama ngan kita. dulu sardin satu tin dah cukup utk 2 org..tapi dah tambah adik ipar sorang, nak kena beli satu tin sardin lagi. ni cie ibaratkan ajer lah.. dah lah adik ipar tu baru grad, tgh cari kerja. memang betul2 mengganggu cie time tu. tekanan hanya allah saja yang tahu

Rate

1

Originally posted by cienoet at 28-7-2006 04:32 PM
cie pun pernah rasa 2 org adik ipar duk sekali..memang makan hati sangat. dah lah tak tahu buat kerja, kita nak masak lagi..nak kemas rumah lagi, nak jaga baby lagi.

tapi cie nak tanya pendapat ...

cuba berbincang dgn ur parents plak
kalau dah besar panjang, elok u sarankan dia cari rumah sewa sendiri
lagipun dia tu lelaki, boleh bawa diri dah
yg pompuan mungkin kita risau skit, tapi lelaki.. ???

Cie saya setuju sangat dengan apa yang awak citer. Roma pun ada adik lelaki yang tinggal sama. w/p adik kita tapi kita tak ada privacy. Nak pegi mana-mana kena inform and nak makan pun risau kot dia tak makan lagi. Sib baik adik sendiri senang nak tegur. Penah suruh dia dok sendiri tapi mak tak kasi takut dia buat hal lain tapi bila pikir balik sampai bila nak bergantung dengan kita. umur makin meningkat. Tanggungjawab pun tak tahu nanti. Syukur sangat sebab hb Rom jenis yang ok w/p adik buat hal. Kadang dia yang marah Rom bila Rom membebel kat adik.

Reply #130 Roma's post

stuju sgt ngan roma. cie pun rs mcm adik cie tak tahu nak berdikari sebb dah diajar melembekk mcm tu dr kecik. kdg2 cie pikir, salah asuhan ke? salah kat mana? sebb cie perempuan tak mcm dia.dulu ms mula dpt keje kat kl, cie duk rumah kawan sehari,balik keje (first day keje) terus cari rumah sewa sampai dapat.esok terus pindah ke rumah sewa. wlpn ms tu cie ada kakak kat shah alam tp cie tak terpikir nk duk ngan dia, tak nak ganggu dia. tp adk cie ni lain plak pikiran dia. dah tak tahu nk buat apa. nak tanya mak,bimbang nnt mak risau sebb mk cie tak leh risau2 ni..so pendamlah sorang. kang byk sgt ngomel, org kata berkira plak. jadi cie biarlah...tunggu lah bila dia nak duk rumah sewa...ntah bila...

wah. untung jugak jadi kakak sulung kan.
nasib baik lah aku anak sulung nie. aku ingat.nak cari suami, anak sulung lelaki jugaklah.
sapa lah yg malang jadi adik aku nie haa?
sapa lah yg malang jadi adik ipar aku nie haa?
nnt aku leh lah join sini sama umpat2 ..besh..besh..besh..

Originally posted by Hana at 3-8-2006 05:20 PM
wah. untung jugak jadi kakak sulung kan.
nasib baik lah aku anak sulung nie. aku ingat.nak cari suami, anak sulung lelaki jugaklah.
sapa lah yg malang jadi adik aku nie haa?
sapa lah yg malang j ...

Buat apa cari anak sulong, carilah anak bongsu ker anak tunggal ker atau anak yatim piatu yg tunggal, sure takdok masalah punyer, tengok cam Nia nie, Nia anak bongsu tak dok adik beradik dtg menumpang kat rumah, hubby Nia takdok modal business Kakak Nia support, tapi adik beradik hubby adalah mai dok menumpang, sampaikan ngan makcik sekali cuba baca posting2 Nia kat dpn. Nia cuma bg cadangan jer la. Dulu Nia tak terpikir benda nie, kawan Nia dah pernah mention, Nia cakap dia ni berkira betul, Tapi bila Nia dah kena baru Nia perasan ada betulnyer kata-kata kwn Nia.

adryn This user has been deleted
ntahlahhh mcm adik ipar i dia dok satu umah ngan i alamakkkk tak leh tahn beb rasa nak tembak ajer....mim alip lam sin yelah maybe..dia kan sorang perempuan dalam keluarga.....mestialh manje...but agak2 lah..i dah report dah kat abg2 dia sume...emmm "nasihatkan kan lah adikkk tu" ajar dia mana yg tak betul...but...u all pk lah...takkan tiap2 hari nak tegur kan...kalau bilik tu tak pernah lah nampak kemas...makan pakai letak ajer...lainlah kalau i ni tak bkerja...adusss pening...:geram: nk diluah mati mak nak dtelan mati bapak

Reply #134 adryn's post

tu lah.. org pompuan kalau dah malas.. buat malu jadi pompuan.. i pun heran gak rami betul budak2 pompuan skrg ni pemalas2 ye? like most of you said lah, dah la menumpang,.. tak reti nak tolong buat kerja rumah,  bilik pun tak kemas.. yeeeshhh...

Kesian Adryn, rasa mcm nak halau jer kan,Nia ni tengah geram kat brother in law ni dia pinjam dig. cam kami sampai ari ni tak pulang, kalu tak minta sure tak reti nak hantar blk, kalu cermat tak  per ni ambik mudah jer. Nasib baik masa beli hubby guna duit dia jer, kalu Nia masuk syer jangan harap nak bg dia pinjam. Dah guna pulang lah brg org, org pun tak serik nak bg pinjam lg next time. Ni tak nak buat cam harta sendiri pulak.

Originally posted by Nialips at 5-8-2006 00:27
Kesian Adryn, rasa mcm nak halau jer kan,Nia ni tengah geram kat brother in law ni dia pinjam dig. cam kami sampai ari ni tak pulang, kalu tak minta sure tak reti nak hantar blk, kalu cermat tak  p ...

:setuju: tu lah bukan nak cakap aper...pandai2 lah ingat diri tu kan dok
umah abang..bukan dok ngan mak...hi ...mcm pinjam barang pandai pinjam pandai lah..letak tempat nyer balik...ni buat mcm harta sendiri

:nerd: di petang Ahad yang indah ini saya dah khatam gak at last baca this thread...

I'm not yet married, tapi buat persediaan :jeling:

Why? Pasal my fiancee adik-beradik ramai...dan kebarangkalian ke arah ini akan ada... (sekarang ni pun certain² tekak-tekak kecil saya ngan dia, pasal adk-beradik dia)

Kekalkan thread ni.... nanti bila dah kawin...kut-kut saya ada problem ngan in-law... saya akan bukak this thread biarkan terpampang display kat monitor... then let my hubby baca this thread....

:geram:Saya paliiiiiingggg tak suka gaduh pasal adik-beradik actually... dan saya tak sukaaaaaaaaa orang akan ungkit saya tak reti nak masuk line mentang² saya just 2 beradik je .... please laaa...kalau saya jenis tak boleh adapt ...saya tak akan cari dan pikir nak kawin, think bout masa depan dengan orang-adik-beradik-ramai in the first place OK.

Rate

1

Originally posted by muslyn at 4-8-2006 17:05
tu lah.. org pompuan kalau dah malas.. buat malu jadi pompuan.. i pun heran gak rami betul budak2 pompuan skrg ni pemalas2 ye? like most of you said lah, dah la menumpang,.. tak reti nak tolong bua ...

i..nak mintak pendapat u all  lah...agak2 nyer kan ngan masalah i nie kan rasanyer kan melampau tak kalau.i buat...2 ari yang lepas kan i balik kejer dah penat adik ipar i pun taknak tolong...kemas sikit2 even basuh pinggan pun taknak... u all nak tahu tak aper i buat?  ntahlah...kenkadang rasa tak sampai hati lak...my hubby amek 'ot" malam tuh ..so dia balik lambat...i pun balik keje dah penat .i g kedai depan beli mee n nasi ayam for me n my hubby...untu dia takde...u all rasa i ni melampau tak buat dia macam tuh...yela bukan nyer i yang tanggung dia...
tambah2 dia pompuan dah keje... apa u all rasa??ehhh

can u??

Originally posted by adryn at 9-8-2006 12:52 PM

i..nak mintak pendapat u all  lah...agak2 nyer kan ngan masalah i nie kan rasanyer kan melampau tak kalau.i buat...2 ari yang lepas kan i balik kejer dah penat adik ipar i pun taknak tolong ...

lorrr... pompuan ke adik ipar ko?
ape yg ko buat 0.00001% dr tahap melampau... MEMANG PATUT SESANGAT yg ko buat tu... kalo yen hari2 aku buat gituk.... wakakaaakaaa....

tak kuase aku nak bg makan org macam tu, menumpang, pemalas plak tu, umur dah tua bangka, dah keje plak tu, mak bapak pon idup lagik... baik aku sedekah kat anak yatim.... dapat gak pahala...