CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: rospinki

Volume 2 - Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni ..Sedang fikir apa? Sedih? H

Stress lah dengan penghutang2 tak sedar diri ni

Duk rasa partner biz macam take for granted lately. Tak bestnya perasaan ni

aku tak stress pasal benda ni..aku cuba muhasabah diri mungkinlah ini jalan terbaik walaupun perkara tu aku rasa my bff kat tempat kerja dah melangkaui batas yang dia tak sedar..dia pitching orang atas untuk ganti aku sedangkan aku punya tugas tamat tempoh sesj ni

sesi depan dia ambik aku tak kisah..bila sesi ni xhabis dan dia ambik nampak macam aku yg problem.
memang aku ada minta untuk tukar'job' tapi next sesi la.
biar aku habiskan yg tahun ni..

bilelah jiran mak aku ni nak meninggal? kaki buli kemain jahat perangai, tapi bermuka-muka macam alim warak sangat.

nama anak Nabi, perangai mcm barbie.

awatla makin teruk busy skrg kiranya aku takle nk santai2 dah macam dulu? teknikally keje sama jah cuma tah ofc baru ni mcm crowded hari2 dgn meeting pagi smpi ptg pastu apatah yg dok kalut tah..acik senah masih mcm tu jgak aku layan tak layan je perangai dia tu. astaghaaa dah tua2 tak reti nk bertaubat ke acik senah. baru2 ni ada lagi benda dia buat so senang citer aku tak nk tgk langusng muka dia menyenagkan keje aku supaya dia tak ckp byk ngan aku.

kalu slalu sgt bercerita, nanti org bosan plak...baik kita dok diam2 jer...

Follow Us
Dah lama terfikir nak berhenti kerja..tapi tu la komitmen plak..adeh..macam2 yg dtg lam pala ni. Penat da nak hadap.ni pon terpaksa bertahan ja.camnelah nk hilangkan doubt ni..byk sgt fikir yg bukan2..keyakinan tolonglah dtg padaku...

Dalam hidup ini kena banyak bersabar. Walau apapun jadi kena banyak bersabar. Cuma dah namanya manusia, mesti ada hari akan rasa stress tahap nak mengamuk. Lepastu cepat2 cakap kat diri, sabar.. sabar... Allah suka pada hambaNya yg bersabar. Ulang banyak kali sampai rasa okay sikit

Nak bangun pon rasa lemah longlai. Macam mana aku nak pegi shopping esok huwaa. Dah la jarang boleh keluar. Suweiii

Lagi beberapa hari nak masuk bulan baru. Tak sabarnya nak mulakan bulan baru dengan semangat yang baru

Rasa nak marah, marah AA dulu lah. Hanat punya AA, kutip duit luggage bila customer beli banyak terlebih muatan dlm flight pastu solution dia boleh pulak tinggal beg2 org lain randomly. Sampai destinasi tapi beg takde, 1hal pulak nak tunggu beg. Lagi kesian aunty tu transit nak naik maswing pegi pedalaman tapi beg takde. Tu laaa nak untung sangat tapi menyusahkan customer. Takde ke org kaya lain buat company tambang murah jugak??? boleh lah customer  buat pilihan lain.

Marah org yg incharge beli tiket flight, dah kenapa beli AA kan slalu naik mas??? Dah ler beg kena tinggal 1hal. Ramai yg lain pulak delay. Program start 4pm, diorg belum sampai. Last² 1st day punya program cancel, semua sumbat day 2 pulak. Hampeh betul. Ramai² tercongok dekat airport berjam². Yg iols ni dah sampai beg pulak takde.

Harini lagi skali AA hanat ni delay flight, cilaka betul lah.