CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: LuCkY-sTaR

Melaka ada International Airport?

air port tu ok lagi..kan dengarnya melaka nak buat jambatan ke sumatera sana...

bagus la klu buat airport..xyah dah aku penat2 drive dr melaka-kajg..pasni naik flight je..itu pun klu ada duit..
lurve82 Post at 7-2-2010 14:47

ya ampon ko ni
ko nak travel by air daily ke weh?
ekekeke.....

kat mana la kat melaka yg derang nak wat international airport ek
suke benor buang duit.....

99# kelana36

jadi adakah subang mend for CIQ passenger? marah lak kang Tony tau ade international commercial flight ke Subang?

99# kelana36

jadi adakah subang mend for CIQ passenger? marah lak kang Tony tau ade international commercial flight ke Subang?
ekod79 Post at 7-2-2010 12:59

Kan ker we were talking about alternate. Kalau klia unable sebagai contigency kuta guna la subang, 45 min drive compare to almost 2 hours to melaka. Btw kita concern about gov money bukan tony punya periuk.

104# kelana36

tu yg saye maksudkan bang kelana...alternate yg kite dah mmg plan buat airport tu sebagai international airport rather than ad hoc import custom, imigresen semua....kite tak tau satu2 airport tu berape lama die akan shut down...kalau dosmetik flight tak kisah la nak divert ke subang atau sg besi sekali pun

exactly, melaka takkan ambil duit sendiri utkselamatkan eom..buat apa buat suatu yg merugikan seluruh rakyat malaysia?

Federal lagi...duit rakyat dibazirkan...lepas tu, terus rugi lagi..terus pakai ...
cmf_herrhughie Post at 6-2-2010 23:25

secara direct nyer,
pndapat ko,
skrg ni ape yg perlu dibuat ttg hal LTAM ni?
(from your own perspective and opinion)

Follow Us
Apa kene mengena article dengan fitnah ko? Penah pegi ini 2 hotel? Ko ader 4 fitnah, n ko prove 1 saje which is Airport. Statement paper pasal EOM tu, operation KL yg fail top pay, bukan M'cca ope ...
mr_engineer Post at 6-2-2010 17:26

Aiseh bro mr_engineer, hang nie macam orang Melaka jah panas bontot dok citer pasal con negeri Melaka:p By the way apa yg dikatakan tentang eye of melaka + dirties hotel itu memang betul. Dedua hotel itu aku penah stay as aku kena outstation ke Melaka to handle state goverment nye projek. Kalu hang tak caye, meh lah kita petang petang lepak memana kat town melaka sambil pekena teh tarik ka? :p PM saya yea hehehe

105# ekod79

Skang ni foreign airlines tak ada masalah gunakan PEN,SIN and JHB sebagai alternate dia org kalau tak leh land kat KUL. Look at the bigger picture, kata la melaka jadi international airport, berapa biji wude body planes boleh parking at the same time sekuranya flight diverted ke sana. Parking slots, aerobridges, steps and fuel cukup? Dan yg paling penting, pax handling..
Kata la I m flying KLM, I m not going to land there, might as well proceed to SIN ,just a few min more. For sure ada parking slot n handling agent to handle my passengers,fuel avalable and engineer to svs and release the plane pun ada. International airport is not just a mere CIQ alone.
Btw sg besi domestic pun tak boleh land, its military airfield, unless in emergency situation.

108# kelana36

perbincangan saya ni hanya menjurus kepada alternate airport kalau jadi ape2 kat klia...kesusahan yg passenger akan hadapi (mainly international) yg mmg nak ke KL or other states in malaysia..ni psl klia dah jadi hub main getway for international flights

you are right....melaka cannot accommodate so many wide body aircrafts at a time....that's why the airport need to expand

jb and pen pun boleh land....tapi jb - kl and pen - kl distance compare to melaka...melainkan kalau airline operators tu sanggup bagi courtesy domestik flight ke kl (subang) from both area kalau jadi ape2 contigency kat klia....

and yet again...diorang kata membazir spent money buat melaka jadi international airport psl kene belanja mcm2 nak buat expansion....psl kite nak accommodate to be another international hub kene la buat expansion...

and bro kelana kata he rather land at singapore.....bukankah itu satu kerugian kepada malaysia tapi keuntungan utk singapore...tapi itu semua bergantung pada pilot atau airline operator itu sendiri suka hati mana la die nak land kat mana kan....tapi camne ngan kesusahan passengger?

ape2 pun saye tak boleh kata projek ini membazir cuma every decison nak buat airport kene melalui dca dan icao...kite boleh cadang je nak buat airport tapi dca kene buat kajian dulu adakah feasible atau tidak dan juga atas endorsement icao....spt saya ckp dulu....perlis ade minta airport tapi diorang dah study mmg takleh buat...begitu juga labu kat n.9 tu...matila atc kalau camtu....

anyway Tunku Abd rahman landing kat melaka dulu ape bila die balik dari minta merdeka dari England...hehe

Rate

1

109# ekod79

Pasal apa pulak susah kepada passenger? Dia orang lagi happy kalau land kat airport besar2 sebab lagi convenient. Bila dah divert, tugas bukan habis disitu sahaja, kena make sure pax sampai ke destinasi. Thats why I mentioned about fuel and engineers. Kat Malaysia ni even airport macam Alor Star and Kuantan tak ada a fuel installation. So kalau flight ke destinasi ni kena make sure bawak cukup minyak untuk pegi balik. Tu sebab foreign airline kalau divert dia org divert ke airport yang memang tempat tu salah satu destinasi mereka, dah ada engineer and handling agent, dah ada agreement dgn hotel kat mana nak letak dia org kalau kena bermalam.
  ATC wise, I am sure controller pun happy ,kerja lagi senang kalau tak ada traffic in and out of malacca FIR. Bayangkan nak airborne dari malacca, nak dapat clearance mesti lama tunggu sebab atas kepala tu A464 airways.Aircraft tak berenti lalu. Even skang ni kalau nak land 32L KLIA pun kena tunggu inside 30 nm klia baru boleh descent below 7000 fr ,rite?
Apa apa pun, kalau nak buat juga go ahead la, I dont pay tax to malaysian gov anymore...
I am just giving out my view , based on my experience ,years of airline flying domestic and international.     

salam.

109# ekod79

Apa apa pun, kalau nak buat juga go ahead la, I dont pay tax to malaysian gov anymore..
kelana36 Post at 7-2-2010 19:07

u migrate ke?

memang x patut pon wat airport kat melaka......sape la yg brought this idea.....sungguh bijaksana manusia tersebut

94# mr_engineer

adakah Melaka begitu hopeless utk membangun sampai memerlukan sebuah airport baru boleh develop?
bukan satu je mode of transportation utk pelancong masuk keluar Melaka
yg kata nak jadi hub utk medical tourism, itu hanyalah sebahagian tujuan airport tu
sebenarnya LTAM tu nak jadikan mcm KLIA/LCCT
lagipun bagi aku, aku tak nampak reason kenapa KLIA tak boleh jadi tempat masuk medical tourists
dan aku tak nampak apa sebab tourists mesti turun direct dlm negeri Melaka utk tingkatkan jumlah pelancong
pelancong ni dia dtg memang nak jalan-jalan, nak travel
setakat travel sejam dua dr airport diorang pun tak kisah, jalan pun jalan elok
kalau nak tarik pelancong dtg Melaka, ada byk lagi cara lain yg lebih munasabah

Rate

1

109# ekod79

subang dah ada
no need another new airport
govt spent bukan million, tapi billion USD utk bina KLIA
jadi kenapa perlu spend money lagi utk bina satu lagi airport yg begitu hampir?
redundant dan buang duit

94# mr_engineer

adakah Melaka begitu hopeless utk membangun sampai memerlukan sebuah airport baru boleh develop?
bukan satu je mode of transportation utk pelancong masuk keluar Melaka
yg kata n ...
LuCkY-sTaR Post at 7-2-2010 20:27

1) Melaka bukan la tahap desperate sampai perlukan new airport. It was just an upgrade. Before this hanya fokker je boleh landing, sekarang a bigger plane pon boleh
2) Aku sangat membangkang statement ko yg LTAM adalah opsyen kepadaKLIA/LCCT. Ader 2 parking plane aje. It was macam enggang dengan pipit bro. Fikir secara logik.
3) Statement opsyen landing utk bigger plane mmg tak termasuk dalamlist pasal this extension just boleh accomodate A320 & Boeng 737aje. Ade ke plane KLM long haul pakai this type of plane. (aku bukanstaff aviation, so it was just my point of view n travel experience)
4) Memang betul tourist suke jalan2 n 2 hours travel should be no problem. Tapi, kalau ader opsyen of direct plane + proper arragement direct to hospital less then 30 minutes after arrival, mane lagi better choices? This small airport is focussed on meditourism. Yet the only operating counter right now is two private hospital counter.
This is business, n malacca selling point is to ensure that the patient landing LTAM can arrived hospital earlier. Bukan ke tu satu kelebihan?

Rate

1

dah FF dan AA hentikan flight di LTAM pasal sambutan dingin dan engga buat business rugi..sekarang ada balaci yg berlagak mcm expert nak kata customer suka penerbangan direct jarak pendek tu...huhu...no wonder la, ekonomi planning pakai otak mcm ni, makin lama makin merugikan...ingat sumbat byk2 duit sampai kelihatan 'berjaya' tu lebih penting tanpa pulangan yg betul2 menguntungkan...

Mcm mana pun, lembu komen tentang planning begitulah akibatnya

Rate

1

This is business, n malacca selling point is to ensure that the patient landing LTAM can arrived hospital earlier. Bukan ke tu satu kelebihan?

Agreed.. Hospital Pantai kat melaka tu pon aku jumpe berapa ramai daa Indon2 yang datang semata2 nak wat operation (bukan yg dtg kerja sini hokey!). One of them yg sempat aku sembang masa tuh ckp, sini murah sikit dan confident sket dia.

Aku dok Melaka dulu dekat 8 tahun, sangat berharap adanya penerbangan AA dari melaka ker tempat2 lain yang menarik.. Leceh la nak pergi KLIA , LCCT,  nak parking (or naik bas).. Senai Jauh sangat plak...

*BTW, aku tak tahu pon dah siap lapangan terbang nih.. Heheheeheh Siap jugak ek...

nampaknya planning lembu2 ni ikut political feel saja...janji feel ketuanan, janji feel maruah dikekalkan, janji feel ada penumpag tanpa kira kos incentive, janji feel org medical tourism boosting up,....huhu..

Lembu oh lembu...how can malaysia ekonomi grow with these type of nonsense planning?

nampaknya planning lembu2 ni ikut political feel saja...janji feel ketuanan, janji feel maruah dikekalkan, janji feel ada penumpag tanpa kira kos incentive, janji feel org medical tourism boosting up, ...
cmf_herrhughie Post at 7-2-2010 21:24

sekarang nie,i tgk u je yg ada feel politicking??
yang laen semua berbincang berlandaskan ekonomi.
u nie kalo dah totok,mmang totok la.
semua point of view more to politic.

dah FF dan AA hentikan flight di LTAM pasal sambutan dingin dan engga buat business rugi..sekarang ada balaci yg berlagak mcm expert nak kata customer suka penerbangan direct jarak pendek tu...huhu... ...
cmf_herrhughie Post at 7-2-2010 21:09

Ko berlagak, macam ko pandai sgt. Semua idea yg bertentangan ngan idealogi ko, ko gelar lembu. Alahaiiiii, sedihnyer mentality 3rd class. Kalau aku sokong usaha2 DAP memajukan Penang, mesti ko xgelar aku lembu kan? Aku kesian ngan manusia ade otak macam lembu spt ko.
Kona tang mana pun, pusing2 politik. Kalau lembu masuk parit...politik, kalau artis kena tangkap basah...politik, kalau goreng pisang tak laku...politik. Udah2 leee tu.
Again, aku takde kepentingan terhadap politik melaka mahupun aktif dalam accelerate economy. Aku hanya memerhati ape yg berlaku n aku pertahankan ape yg aku rasa betul. Tu aje. And so far, aku berbangga dengan ape yg Melaka ada. Kalau ader yg tak percaya, datang dan tengok sendiri tanpa ada rasa prejudis.

u migrate ke?

memang x patut pon wat airport kat melaka......sape la yg brought this idea.....sungguh bijaksana manusia tersebut
iza_yuss Post at 7-2-2010 19:35

Memang bijaksana siapa yg buat airport ni pasal airport ini laaa tpt landingnya Tunku Abd Rahman bila balik dari London. Disinilah tpt Tunku announce yg discussion utk independency tu success.