CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jahcomel

[Tempatan] 'Kami sekeluarga tertekan'

kak_sall replied at 22-12-2017 01:50 PM
sama la.. ksall pun pernah kena panggil juga... melawak kasar....sendal kaki sampai jatuh tersemba ...

Bdk yg cermin mata pecah tu pn parents problems. Tp dupdapdupdap kena pggl dek cikgu tu, rase kering darah.sbb my son (dpn kami la) pijak semut pn x mati.hehhee.hrp blkg kami pn mcm tu la

noraidil_06 replied at 22-12-2017 01:55 PM
Bdk yg cermin mata pecah tu pn parents problems. Tp dupdapdupdap kena pggl dek cikgu tu, rase ke ...

adli ke kak?

noraidil_06 replied at 22-12-2017 01:55 PM
Bdk yg cermin mata pecah tu pn parents problems. Tp dupdapdupdap kena pggl dek cikgu tu, rase ke ...

tapi bagus kot kalau cikgu panggil dulu.. bagi penerangan... apa salah anak kita and minta izin kalau nak denda apa2... sebab tu dalam kes cikgu azizan ni ksall tak tau perjalanan cerita dia... dah dia punya kesalahan since 2016.. apa rentetan yg dah dibuat
kalau parents budak ni mmg prihatin sampai sanggup buat report segala.. selama ni cikgu tak pernah bincangkah perangai anak dia kat sekolah.. hubungan parents ngn cikgu tu macamana...

pada pendapatan akak lah kan...budak tu akak tak la rasa nak melempang sangat...akak lebih rasa nak melempang PARENTSnya

pada akak budak tu kecik sangat lagi 11 tahun kut..apa yg dia tau...dia ikut jek la apa yg dia nampak, apa yg di ajor...so masalah skang dia dapat mana benda2 tu semua....sekolah bukan ada subjek hidu gam pelbagai, buli bagai...mestilah dari RUMAH!!!!

pada akak kalo kes budak2 jahat gini..especially below 12...parents yg patut kena dakwa...anak masuk henry gurney parents letak je dlm lokap...biar ada rasa tanggungjawab sikit...

cekgu ni benonye dia mmg kenal ler anak kita...kalo jenis eksiden terpijak spek ke hape akak tak rasa derang marah pon budak tu kalo derang kenal budak tu mmg baik...yg cekgu pon hangen neh sbb mmg kenal perangaiii mmg hangsuang bebudak ni.

akubest replied at 22-12-2017 05:46 PM
pada pendapatan akak lah kan...budak tu akak tak la rasa nak melempang sangat...akak lebih rasa nak  ...

apa la punya idea, anak masuk henry gurney, parents masuk lokap

abih tu kalau ada anak2 yang lain, yang masih menyusu, kau nak bagi tetek kau ke???

peringatan replied at 22-12-2017 05:50 PM
apa la punya idea, anak masuk henry gurney, parents masuk lokap

abih tu kalau ada anak2 yang la ...

depada ko dakwa org lain...
kut anak org yg ko dakwa tu nak menyusu nak kasik tetek ko ke????
kena batang idung sendiri tau plak nak carik tetek org???? kena batang idung orang????

aku punya point is... belajar ada rasa tanggungjawab...
parents kat mesia ni skang suka suki anak tak reti nak bela salahkan orang lain.

Follow Us
akubest replied at 22-12-2017 05:55 PM
depada ko dakwa org lain...
kut anak org yg ko dakwa tu nak menyusu nak kasik tetek ko ke????
ke ...

lain kali jangan main sembur je bagi idea

kena orang smart cam aku baca, meleleh kau

peringatan replied at 22-12-2017 05:56 PM
lain kali jangan main sembur je bagi idea

kena orang smart cam aku baca, meleleh kau

SMART???? takat bg komen sua tetek tu smart???
smart membawang kat porem jer lah species ko nehhh

semak.

chazey replied at 22-12-2017 01:39 PM
I guess. Ada porumer sini klaim kenal pakcik ni (tak ingat nick, newbie), katanya memang peel asyi ...

La yaka memang spesis gini ke. Yang paling lawak tu mak nya confident ckp nak saman. Yang apaknya nafikan pula. Then kata nak bagi statement tapi tak muncul pula. Entah apa2.

kami semue tekangkang

leen_shaza replied at 20-12-2017 11:55 AM
NASIONAL
POLITIK
EDISI

Uihhh YB mana tuh? Kakak artis?

kalo aku la kan..dah tau anak tu jahat punca kena tampar..malu aku nak pi report polis...sebab anak sendiri yg perangai tak semenggah...silap2 aku tambah belasah anak aku...makpak zaman sekarang ni je yg takleh org tegur anak...rela biar anak melingkup dari kena tegur kena ajar dgn org lain..

Kalau ada report polis ke mahkamah la jawab nye.

Yg bongok nye bapak remaja ni report polis.

Yg cikgu Azizan ni tak reti nak report polis....letak hukuman sendiri guna kepala lutut.

dah tua bangka umor dah separuh abad pon boleh kena kencing dek anak sendiri yg umor baru 11 tahun
'hebat' dak hanat yg masih hijau & masih hingusan tapi berjaya memanipulasi serta mempengaruhi kewarasan pemikiran parents dia
scammer gores & menang juga scammer mlm elok pi kejar parents dak hanat ni. gerenti boleh pengaruh mereka untuk join skim menipu korang dengan mudah

chazey replied at 22-12-2017 01:42 PM
Syukorla naaaaak ai tak ngaja kat sekolah hansuang sebegitu! Sekolah ai ada sorang dua jah buat ja ...

Mmg cikgu2 kat situ stress chuols..dah la kat situ ada shoplot. Waktu sekolah bersepah budak2 bersidai kat kedai tu. I pernah tanya nape Cikgu xamik tindakan tp dia ckp dorg xde kuasa sbb kwsn luar sekolah & parents kata dorg x kisah anaknya ponteng pon. I mmg x beli barang kat situ sbb bebudak hansuang tu

Edited by JeepersCreepers at 23-12-2017 09:36 AM
nadeaosmand replied at 22-12-2017 11:41 AM
betul. nak tahu juga citer pihak sebelah sana. budak tu muda sangat kot. baru 11 tahun. apa masala ...

Xde apa yg menghairankan budak 11 thn isap gam. Kat my area ni pkl 3 pagi budak sekolah rendah bersepah2 main game kat cc. Ada sekali my laptop rosak, repot nak kena hantar esok paginya. Terpaksa pegi buat keje kat cc sampai pkl3 pagi hr tu, terkejut tengok ramai budak bawah 12 thn tengah main game, sambil tu terjerit pekik & mencarut2. Mak paknya tak sedar ke anak kluar pepagi buta. Kat luar cc tu selamba je duduk atas basikal hisap rokok.

My wife guru kounseling kat sekolah. Kalau ada murid yang bermasalah, dia akan dirujuk pada guru kounseling untuk mendapat gambaran yang sebenar punca masalah itu. So sebelum menghukum, kena bagi kounseling dulu , termasuk la parent murid tu so that everyone is in the same page. Memang ada juga parents yang keras kepala , ego tinggi, tapi tak kisah la itu as long as parents tau sikap dan perbuatan anak dia yang sebenarnya.

Anak sedara aku pernah gak dituduh gunting rambut classmate dia. Cikgu wassap minta akak aku minta tolong tanyakan sbb parents budak tu ngadu & plan nak buat report kat pengetua. Tanya2 anak sedara kuar cite versi mcm2 & dia ngaku....tp abg ipar aku x puas hati minta cikgu bwk jumpa cikgu displin & kaunselor dulu. Dah lepas jumpa cikgu displin  baru kuar story sebenar.....anak sedara aku ni jenis suka cuit2 kawan...usik2 sbb kat rumah mmg suka usik2 cuit2 pinggang....mcm tu. Buat mcm tu kat budak ni...budak tu x puas hati balas balik tp versi kasar la....lama2 jadi mcm balas membalas. Kemuncak budak tu main2 gunting dlm kelas terpotong rambut sendiri takut parents marah so ckp la anak sedara aku buat....selalu kacau dia. Anak sedara aku plak jenis kalau didesak dia x buat pun dia ngaku je. Klu kat rumah pun mcm tu. Nasib cikgu kelas dia tu mmg tau perangai anak sedara aku mcm mana....tu gigih dgn akak aku buat drama nak tau true story. Last2 budak tu ngaku nak kenakan anak sedara aku sbb x puas hati....tp akak aku ckp tutup je story sbb kesian baru darjah 1. Suh anak sedara aku minta maaf jgn usik2 kawan dah....sbb bkn semua org suka kena usik2 ni. Parents budak tu kena panggil tp xtau la apajadi....kecoh jugak la kes tu sekejap sampai sekolah lain tau.
Pada aku apapun siasat dulu....mak ayah plak jgn buta2 je percaya apa anak ckp. Budak2 skrg bukan mcm dulu....klu kes kecik2 bwk2 la berbincang.  

JeepersCreepers replied at 23-12-2017 09:34 AM
Xde apa yg menghairankan budak 11 thn isap gam. Kat my area ni pkl 3 pagi budak sekolah rendah b ...

kat area sini takde budak hisap gam tapi ada juga budak yg keluar berbasikal jam 3 pagi camtu. tak taulah kalau diaorang nk merempit dgn basikal mcm kes kat johor tu. walaupun benda ni mcm dah biasa tapi sebenarnya tak boleh diendahkan. kalau kita tutup mata, gejala ni akan lebih teruk. pihak berkenaan kena ambil berat keadaan keluarga pelajar bermasalah ni. kalau mcm di Amerika, dorang ambil kesah hal ni. pengawai kebajikan masyarakat akan lawat keluarga pelajar dan ambil tindakan sewajarnya sama ada program pemulihan, amaran kpd ibubapa dll.

FOTHER-MUCKER replied at 20-12-2017 06:42 PM
Adakah si bapa ni sebenarnya adalah salah seorang forumer ci? Iatu si @Defcon2

Dia tertekan seba ...

Aik?!! Rindu ke lama tak kena smash dengan aku? Hehehehehe....

Itu le.... lain kali jangan suka buat teori merepek. Kan dah kena smash. Bila kena smash terus kau melopong dan mula maki hamun orang. Kalau kena smash sekali je takpe la jugak. Ini kena smash berkali-kali. Dengan budak sekolah lak tu.... hehehehehe

Jadi dalam kes cikgu azizan ni kau sokong cikgu ke sokong budak tu?