CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: princebrunei

Kejadian Pelik Rumah Sewa Di Seremban 2

Close [Copy link]
Originally posted by nenekmerbuk at 25-12-2008 09:43 PM
Ada gk wat mse parents kami g sma antr ke rmh sewa tu. Mlm jumaat ada gk kami baca yasin or quran. Entah le...lg pn mse tu kami ni duk blajar lg.  X reti sgt psl situasi gni. Kami x le bawa byk s ...

Ooo, kalau aku lah kan nek, memang x nak sentuh barang2 orang tu.. manalah tau kan, ah x de ape2 lah.. elok gak bantal tu x de sapa pinjam.. sebab aku pun kadang2 tension nengok member2 pinjam bantal aku, kalau pinjam letak kat kepala x pe ni peluk berahi kat kangkang.. :@

Originally posted by tomyum at 25-12-2008 06:57 PM
sblm msk umah tu, ader buat bacer yasin ke aper ke x?

(tp kalau umah PB ni.. terblk pulak efeknyer )

Ada, cuba baca citer ni balik.. si Man baca yasin lepas semayang maghrib.. aku ngan Wan, ehem2, lepak kat luar je time tu.. muda lagi time tu, banyak waktu tuang kat tanah je time tu, adik2 jangan ikut ek..   tapi tiap kali habis buat bacaan yasin, mesti bende tu serang balik..

PB kau agk le kn,npe org2 trntu je yg slalu alami 'misteri nusantara' ni. Bkn kna kt sume. Org2 yg x pnh ada pnglmn gni plak siap kome kta tipu la,penakut la.... alahai. Tp bkn sume le. Sesetengah yg bodoh sombong tu le yg komen..

kwn aku penah ckp xsumer org dibukakkn hijab matanye...
kalo yg leh nmpak tu maknanye hijab mata dia dbukakanla..
kira spesel la tu...nekmerbuk jgnla majuk eh...
sharela cite kt cni...chic ske je bc.....

Originally posted by nenekmerbuk at 26-12-2008 03:52 PM
PB kau agk le kn,npe org2 trntu je yg slalu alami 'misteri nusantara' ni. Bkn kna kt sume. Org2 yg x pnh ada pnglmn gni plak siap kome kta tipu la,penakut la.... alahai. Tp bkn sume le. Sesetenga ...

Camni nek, pernah baca artikel pasal ni tapi x tau lah sahih ke x.. tapi kira ni sebagai bahan bacaan sampingan je lah, sebab nanti ada yang hentam cakap aku nih otak melayu totok.. camni, ia berkaitan dengan caj2 aliran aura positip dan negatip dalam badan juga la.. maksudnya, kalau cas2 negatip terlalu banyak dan ianya serasi dengan jasad2 selain manusia disekeliling kita, kita akan merasai kewujudan meraka.. bukan saja kita merasainya, bahkan diorang pon merasainya, tu yang diorang suka menganggu kita sebab diorang boleh cam caj2 aura negatip contoh ketakutan melampau..

Pasal orang yang menghentam tu abaikanlah, manusia macam tu la.. x semua boleh menerimanya bulkat2, sebab diorang belum pernah merasainya dan x pernah terpikir akan kewujudannya.. jadi bende2 macam tu asing bagi diorang, dan diorang rasa bende tu hanya setakat khayalan2 palsu dan mainan perasaan.. sebab tu lah macam kes histeria berlaku kat sekolah menegah baru2 ni, ada pakar kaunseling mengaggap ianya berkaitan dengan masalah mental dan perasaan.. mengapa?, sebab perbuatan tersebut boleh dilakukan dan ditiru oleh sesiapa2 sahaja akibat tekanan jiwa dan perasaan.. tapi bagaimana plak dengan kes2 guru2 wanita disekolah juga kene histeria?.. penjelasan juga sama, sebab cikgu2 tersebut mengalami keletihan mental akibat tekanan yang dihadapi dalam mengurus pelajar2nya yang mengalami histeria..

Jadi kesimpulannya, kita jangan cepat melatah kalau orang x percaya cerita kita.. sebab penerimaan setiap individu tu berlainan, mungkin disebabkan pengaruh keluarga, tempat tinggal, kejiranan, bangsa, agama dan juga keturunannya.. tapi memang la menyakitkan hati kalau orang yang x percaya tu secara terang2an mengkritik dan menghentam, siap memaki hamun di pm.. so, pada yang x percaya tu, just baca cerita2 dan pengalaman orang2 kat sini ni sebagai bahan bacaan hiburan je macam korang baca novel.. so pada nek, teruskan je menulis, hiraukan je kutu2 yang berselerakkan sebab ianya bakal lenyap bila angin petang mula bertiup..

Panjang plak aku membebel, rasanya sukit je aku type tadi..

Follow Us
Tima kacih byk2 pd PB dan Chic yg mengembalikan semula semangat Nek ni..

Ada betul gk yg PB ckp tu..sbb bla nek g tmpt brubat ada yg kte nek ni mcm magnet.. leh tngkap aura baik dan x baik.

Originally posted by nenekmerbuk at 26-12-2008 04:20 PM
Ada betul gk yg PB ckp tu..sbb bla nek g tmpt brubat ada yg kte nek ni mcm magnet.. leh tngkap aura baik dan x baik.

Tu yang aku baca la nek, tapi logiknye ade kan.. itulah penjelasan terbaik buat masa ni.. tai orang cakap boleh buang aura2 negatip tu dengan mandian aura yang si rosyam nor sibuk promote tuh.. x yakinnye aku.. member opis ada gak beli, konon muka dia seri wajah sebab dah mandi guna air aura tu, dia bagi la aku sikit, tapi same je, aku rasa bende tu lebih dekat je ngan aku..

Balas #1029 princebrunei\ catat

Nek dh try gak yg mandian aura.Bkn wat sendiri tp kt kedai aura. Xde pe pn. If buang pn nti aura tu ada blk.  Sbb akn jmpa gk benda gni mne2. Tapi takpe. InsyaAllah xde pe2.

akhirnya khatam gak aku baca....seram bercampur campur lawak dengan reply2 yang pelbagai... kepada PB memang dasat ler pengalaman nie..kira boleh turunkan cerita nie kat anak cucu ler kalau dipanjangkan umur InsyaAllah......

sempoi.. sbb dalam seram tu ada terselit kelakar.. aku suka baca cite PB.. ko rajin type byk2 ek.. ble jadi penulis betul

seremban 2 ke

Originally posted by P.I.D at 30-12-2008 03:02 PM
seremban 2 ke

P.I.D

Member

UID 147542
Catatan Ringkasan 0
Kredit 94
Kirim 84
Capaian Bacaan 2
Berdaftar 28-12-2008
Lokasi Seremban 2

ahahaha..   dekat betul..

jum turun Seremban Parade, jangan singgah Terminal 1, situ banyak hantu remaja..

orang cakap terminal 2 dah buka dekat ast tapi aku tak sempat jenguk.

apa yang ada di terminal 2 tu. cinema ada kan.

aku baru dpt email psl citer ni
cari2 rupenye ade kat forum ni
btol ke umah yg kat page 23 tu rumah yg dimaksudkan
hihi sorila aku malas nak selak page blakang2 ni

syok plak bace cite PB nih..
takut² pun still nk bace gak smpai abih..
tp mmg besh laa..
rase cam msk lam cite tu plak.. hehe..
tabik spring wat PB..
cayalah..

Balas #1036 tapaksulaiman\ catat

mmg dah siap..
tp cam sunyi je...
xramai sgt org..
yg ade pun kt kedai depan² tu je...
suram & muram
huhu...

[ Last edited by  kucincomey at 31-12-2008 03:10 PM ]

slamat taun baru..
aku baru tebukak benang neh smalam, hari ni baru abis khatam..pergh..!!!
dasat!ngeri!seremmm!!!!! sampai member panggil aku kat opis pon aku tekejut ..ye la tengah konsentret kat cite seram ganas neh
tahniah prince brunei!!!aku suka gila crita mu ani!sandi banar antu atu ih!membari tungkal