CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: rania_maira

Dato Rosyam mengimbau sejarah silam... tacing!

Heols betul2 boom masa fenomena filem kl menjerit  & drama kiranya aku tahu keluar tahun yg sama.. Masa tu heols mmg laku sana sini muka heols sampai mng ABP...

munchkin replied at 14-4-2016 01:14 AM
Lakonan dia satu pun takde meninggalkan kesan aka memorable. Watak pun stereotype dan tak logikal re ...

castello? tai long?
aku ingat nama watak dia je danish sebab paling tak padan langsung ngan dia

sama jer mcm adi putra dr singapore tu kerek gak... tp yg sentap dgn diorang ni mesti jenis sotong atau otak blur2 siket xpndai bergaul, duk blakang tabir buat kerja lembab, ulang 4-5 kali baru jalan.... kena herdik siket menangis. kesian...

tu la, dulu mak suruh jd angkasawan atau polis, tp melawan ckp mak nk gak jd pelakon, konon nk popular, skrg dah karam hidup menyedihkan kena maki dgn pelakon senior cam abang rosyam... lps tu dok dlm internet maki bak pahlawan hang jebat yg kental menyahut cabaran hang tuah

org yg menyampah dgn orang2 mcm dato rosyam nor ni jenis otak lembab jer aku tgk. org lembab camni biasa jd balaci ikut telunjuk jari org je sampai bila2. nk jd pengarah filem mcm dato rosyam nor mmg jauh sekali. kalau dh lembab tu tetaplah lembab sampai bila2, modal korang cuma mampu kutuk dia jer

dah, aku nk chow sembahyang suboh pulak... hehe...

bangang4 replied at 14-4-2016 06:12 AM
org yg menyampah dgn orang2 mcm dato rosyam nor ni jenis otak lembab jer aku tgk. org lembab camni b ...

Memang bodoh pun..baru tengok kau youtube dia cakap umur 45 baru boleh sebut bismillah dgn betul. Bila dia cakap mcm tu dlm simpati tu orang akan terbayang mak bapak dia..teruk sangat ke sampai anak tak tau baca bismillah

Ntah aku rasa dia ni xde la hensem pn...mayb muka dia malay typical..xde isu pn...tp xsuka bila dia kutuk dlm puji jihan muse masa gv aritu..macamla ko hensem sangat..even aku bkn karatz jihan tp malu la wei .live tu..

Follow Us
tagas replied at 13-4-2016 03:41 PM
filem gile2 remaja berlakon dengan cousin dia faizal Hussein tu antap

jambus giler RS time tu

Masa tu abam pezal dah overshadow rs....rs ni ala watak tempelan je.

Aku bkn karatz sesapa..n jauh skali nak kutuk or puja rs...bagi aku kalau buku dia tu xleh dijdkan inspirasi utk kita..mungkin bg sesetengah org ianya satu motivasi. Just chill ok..biarla dia dgn buku nya

mrsbig replied at 14-4-2016 12:59 AM
awie bkn dok setinggan kg dato keramat ke ?

mse sy berumur 8 tahun sy duk di setinggan kg kerinchi(lpas tu pindah ampang) beliau masih ade lgi disitu...
mgkin lpas tu dia pindah sana kot

i suke he berlakon suami istri dan dot.dot.dot

dengan cerita maria mariana ke apa yg jadi remy bf ziana..kelakorr

Utk film, plg suke tgk heols dlm janji diana..

tetap suka watak dia dalam Daun Ketupat Kering , ada dia, rita rudaini, ezany, fauziah nawi, rusdi ramli .. The Most Sedih Raya Telemovie Ever .. tengok berpuluh kali bertahun raya pun tetap menangis huhu ..

Edited by sepitsiput at 14-4-2016 09:40 AM
rania_maira replied at 14-4-2016 09:00 AM
Utk film, plg suke tgk heols dlm janji diana..

Filem heshe yg meols paling suka lakonan - Jimi Asmara bilut & kala malam bulan mengambang

Drama heshe yg meols suka - siapa bunuh alice? (1993), korban (1994) takbir utk abdah (2001), tumirah (1998), najwa(2004), kaki (2012), satu hari di hari raya (2000)& rumah tepi sawah (2002)

Drama bersiri heshe yg meols suka - maya mira, kiranya aku tahu & rindu semakin jauh

Yg penting heshe pernah blakon jd suami Syanie dln sitkom Rita & Raihan.

Heroin heshe yg paling serasi menurut meols ada 5 (rita, umie, nasha, eja & ziana zain)

Heroin paling meols xleh hadam - umi nazerra & diana danielle

sepitsiput replied at 14-4-2016 09:38 AM
Filem heshe yg meols paling suka lakonan - Jimi Asmara bilut & kala malam bulan mengambang

D ...

Rita n raihannnn!!!! Yes!!! Kak sepit spt biase dgn jayanya dpt setelkn teka teki yg bmain di kpala iols.. iols dr smlm lg duk tkial2 cari tajuk sitkom tu.. haha.. best sgt heols blakon dgn syanie.. romantis lawak..
Utk film, kalu dr sudut lakonan, iols pun plg suke KMBM.. kalu utk penampilan fzikal, dlm janji diana.. nmpk macho je heols dlm film tu.. hehe
Kak sepit igt x rncgn bual bicara ape yg heols pnh kndalikn kat rtm dlu?? Ala2 forum ttg dunia hburan gak la.. ok jgk die jd host.. sbb program tu live x silap.. heols lancar je handle..

susah jugak ye kehidupan setinggan hasil baca benang ini... sebaik lah kerajaan ada usaha tuk hapuskan setinggan ni, tak de la nampak hauk dah kehidupan, kalau tak jadi macam jakarta, manila hah...

soalan bimbo saya, ade lagi ke setinggan kat KL tu? yang nampak cam rumah2 atap2 zink tu setinggan gak ke?

MH37O replied at 13-4-2016 03:13 PM
buang duit je beli buku dia nih...bukan tokoh apa pun...just pelakon picisan jagoh kampung yg tak re ...

nama watak hero tu danish haikal bin dato' mohd darwish dikkk

katibism replied at 13-4-2016 12:31 PM
Rujuk kamus dewan...sadis maksudnya kejam. Chuols yg betoi...

Bukan sedih melampau....sedih j ...

thats y...sadis tu kejam...tak kena kot kalau org tu miskin hidup susah panggil sadis...patut daif

cik_tonggek replied at 14-4-2016 02:55 AM
nama watak hero tu danish haikal bin dato' mohd darwish dikkk

cannot digest....

sian aku nengok anjing sekor ni...asik kena hanjing pun masih nak ngendeng2 kat aku...kalau aku,dah lama ignore org mcm ni...tp kalau dah jenis muka tak malu tu...takleh nak buat apa dah

rania_maira replied at 13-4-2016 05:16 PM
Hahaha... dh masuk topik belacan le plak kite ni ye... jom msuk topik blk.. abg rosyam tu kerek sg ...

bila ko tgk the way he carry interview session ke, atau cara dia mengacara program yg dia terbitkan ke, u can judge his character. Ramai yg confuse between being charismatic atau kerek. alah, kalau ko tgk org tu bckp mesti dh tau org tu jenis camane. bg aku dia nk jadi org yg berkarisma tapi turn to kerek