CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: axl_bach

[Tempatan] Pemahaman korang berkenaan speed dan overtake di lebuhray,RUMUSAN di #3

Close [Copy link]
Aku biasanya drive dalam 90-100 sahaja walaupun di highway. Tapi semasa memotong, aku tak tengok dah berapa speed waktu tu.Tapi biasanya kurang dari 110 sebab aku biasanya akan memotong bila ada kenderaan yg drive slow mcm lahanat di lorong tengah. Kalau lorong kiri kosong aku akan masuk lorong kiri maintain 90.

Yang aku nak marahnya kenderaan yg maintain driving 'slow' di lorong memotong hingga aku di lorong tengah tak dapat memotong

Rasa mcm tak ada aje option dlm poll tu

miahcomel replied at 4-5-2015 02:40 PM
betul tu bang... bahlol je pikir sepanjang2 hiway tu  110km/jam je... itu yg ada duk lane paling k ...

Bongok dorang ni...tak boleh cilok kanan..cilok kiri la..baru hensem..

Nak bawak laju tapi harap orang bagi jalan...

Kalau jalan clear kalu...nenek dorang pun boleh bawak laju..

ultra78 replied at 4-5-2015 05:23 PM
Aku biasanya drive dalam 90-100 sahaja walaupun di highway. Tapi semasa memotong, aku tak tengok dah ...

sign yang paling kiri tu hanya di Kuantan kan?...

Edited by axl_bach at 4-5-2015 05:31 PM
ultra78 replied at 4-5-2015 05:23 PM
Aku biasanya drive dalam 90-100 sahaja walaupun di highway. Tapi semasa memotong, aku tak tengok dah ...

OWH, aku saja x letak option MEMANDU SLOW DI LORONG MEMOTONG sbb yg tu mmg pemandu yg sah2 buta undang2 yg buat.....aku buat poll nih sbb nak tgk pemahaman pemandu tentang HADLAJU MAKSIMUM dan LORONG MEMOTONG, sbb menjadi polemik bila dah cruising pada max speed 110km/j ada yg berpendapat mereka bleh dok di lane kanan (option no.3)...padahal ikut konsep yg aku dgr dari POLIS TRAFIK lorong kanan adalah untuk memotong x kisah berapa speed kita yg penting gunakan hanya untuk memotong bukan ketika pemanduan seragam.......

so ikut cara pemanduan yg ko ceritakan tu aku rasa pilihan ko adalah option no.1 laaaa

Maaf la tuan tanah, tak boleh nak vote sebab tiada pilihan jawapan di situ.

Saya jarang tengok berapa kelajuan yang saya bawa.
Saya biasa drive lane kanan sebab lane dalam jem bila dekat susur keluar masuk. Agak menganggu bagi kita yang nak terus je, tak pasal-pasal kita yang sangkut jem padahal tak ada kena-mengena. Bila dah nak dekat dengan susur yang kita keluar, baru saya masuk lane dalam. Itu pun dalam kelajuan yang sederhana. Tak kacau orang

Eva_yy_Ellin replied at 4-5-2015 05:35 PM
Maaf la tuan tanah, tak boleh nak vote sebab tiada pilihan jawapan di situ.

Saya jarang tengok b ...

owh, situasi aku wat poll nih lebih kepada pemanduan di lebuhraya yg panjang cam PLUS, LPT laaa....kalo lebuhraya dlm Klang Valley aku xleh nak campur sbb yg tu aku pun xtau nak cakap, simpang siur dia mmg menyesakkan.....

Follow Us
axl_bach replied at 4-5-2015 05:37 PM
owh, situasi aku wat poll nih lebih kepada pemanduan di lebuhraya yg panjang cam PLUS, LPT laaa... ...

Itu pemanduan biasa saya di MRR2
Kalau nak kata lebuh raya panjang...tengok pada keadaan kot.
Tapi rasanya saya biasa bawa lane dalam. So...tengok pada poll tt tu. Saya vote 2, kalau ikut pemahaman saya pada poll itu la.  

izwan_izi replied at 4-5-2015 04:55 PM
Patutnya dikuatkuasakan undang2 had laju minimum di lebuh raya. Sapa drive perlahan (speed hogger) t ...

Teringat amazing race tahun bila tah team msia bawak caravan kat new zealand kena tahan polis sbb bawak terlalu slow ala2 terlebih berhati2

i guess there is such road regulation kat nz

owh, situasi aku wat poll nih lebih kepada pemanduan di lebuhraya yg panjang cam PLUS, LPT laaa... ...

huk eleh. tak cakap. Aku takde kampung.aku lalu LDP jer pergi balik kerja.

Dah lu orang kampung...nak citer mender tang klang valley..

Mai kl pun lu sesat sampai shah alam...budus.

nirhab90 replied at 4-5-2015 01:54 PM
tumpang tanya, meter pada kereta ni tepat ke? maksudnya, 100km/j pada kancil same ke dengan 100km/j  ...

Kadang2 meter tu tipu sikit. Dia tunjuk 110 padahal sebenarnya baru 100 je. Demi keselamatan la kot agaknya. Aku biasanya check meter aku kat depan Angkasapuri nak naik Kerinchi Link tu. Ada radar kat situ tunjuk speed kita. Kereta aku tipu 10 kmh meter cakap 90, radar cakap 80. Kereta Proton selalunya accurate meter dia.

Edited by Body_language at 4-5-2015 08:28 PM

Sepanjang aku memandu ni MRR2 memanjang aku perlu bawa di lorong kanan walaupun had laju aku cuma 90km/h. Aku akan ke lane tgh bila xde kereta atau bila ada kereta bawak laju bapak nak mampos di lane kanan. Aku x surela berapa hadlaju di MRR2 tp aku memang jalan kat kampung pon selalu bawak 90km/h. Aku pandu di lane kanan selalu sbb kat MRR2 tu, lane tgh org2nya bawak 60km/h atau 70km/h je......huhu

Kalau kat highway Plus memang bawak 110km/h lane kanan atau tgh. memang aku bawak ikut hadlaju maksimum. Aku akan bawak lbh dr 110km/h kalau nak memotong kereta yg bawak 110km/h tp kejap laju kejap slow dekat lane tgh. Kete makin lama makin dekat. baik aku potong je. Kat highway plus memang aku bwk lane tgh selalu

Aku ni jenis yg bawak kereta ikut hadlaju maksimum kecuali dekat jalan putrajaya. Hadlaju 70km/h di jalan yg sunyi xde org yg lapang buat aku rasa pelik dgn kereta lain sentiasa memotong. So aku biasa bawak gak kat putrajaya tu 80/90 km/h. huhu

Wahai tuan tanah. Aku rasa polling kau ini akan buatkan pemahaman pemandu semakin bercelaru dan keliru.  Elok poll ni ditutup.  Otherwise tt atau mana2 mereka yang tahu peraturan sebenar memberi advise yang sepatutnya.   

Sebab aku lihat ramai si bebal mengaku cerdik bagi komen.  dan ramai pula yang mengangguk2 faham kononnya....

@axl_bach

Edited by FOTHER-MUCKER at 4-5-2015 08:22 PM

Lorong kanan adalah lorong memotong. Tak kiralah berapa kelajuan pemandu yang memotong tu walaupun 20kmph ataupun 300kmph janji potong kereta lorong tengah tu yang drive 15kmph. Dah potong sila balik ke lorong kiri semula jika jarak kereta sedah selamat.

zorrro_03 replied at 4-5-2015 08:00 PM
Wahai tuan tanah. Aku rasa polling kau ini akan buatkan pemahaman pemandu semakin bercelaru dan keli ...

hmmmm, jadi apa penerangan yg sebenar itu wahai sahabat?? berikan pencerahan

bianglala replied at 4-5-2015 03:50 PM
semalam jumpa video ni kat FB. sesuai dengan thread ko ni TT.

Ini adalah contoh tepat bagi pemandu bodoh, bebal, bingung, bingai etc2.Mereka sangka perbuatannya tepat dan orang lain salah.  Orang spt ni patut diharamkan mengguna jalanraya.   Kerana mereka gagal memahami keperluan dan tindakan wajar dalam situasi tertentu.   

axl_bach replied at 4-5-2015 08:31 PM
hmmmm, jadi apa penerangan yg sebenar itu wahai sahabat?? berikan pencerahan

Maaf.  Saya bukan pakar.  Cuma saya rasa pandangan sesetengah forumer dalam ni adalah tidak tepat  even ada yang salah.  Dan saya takut ia ditafsirkan sebagai fakta tepat oleh sesetengah jahiloon.  Then.mereka praktikkan dalam pemanduan. Jahanam lah....

zorrro_03 replied at 4-5-2015 08:57 PM
Ini adalah contoh tepat bagi pemandu bodoh, bebal, bingung, bingai etc2.Mereka sangka perbuatannya ...

pemandu mana yg ko maksudkan?? yg merakam atau yg dirakam???

zorrro_03 replied at 4-5-2015 09:00 PM
Maaf.  Saya bukan pakar.  Cuma saya rasa pandangan sesetengah forumer dalam ni adalah tidak tepat  ...

kalo ko rasa salah then cuba betulkan.....beri penerangan agar yg jahiiloon xkan tersilap faham.......tu tanggungjawab ko sbb ko tau yg mana salah dlm byk2 penerangan dan pendapat dpt poll nih.....BTW aku just nak melihat pola pemanduan forumer secara umum berkenaan penggunaan lane dalam dan lane kanan ketika memandu seragam dan memotong, tu jer....nih bukan kajian ilmiah untuk dibuat jurnal

axl_bach replied at 4-5-2015 09:01 PM
pemandu mana yg ko maksudkan?? yg merakam atau yg dirakam???

Dua2 pun.  Pemandu depan tu melakukan halangan. Pemandu yg rakaman deskcam itu pula mengekori secara jarak dekat yang mana mengikut pemerhatian saya speed adalah dalam lingkungan 130kmj.  Yang mana jika emergency, response kenderaan yang mengekori secara jarak dekat dan dengan kelajuan seperti itu pasti nya akan menyebabkan kemalangan.

Cuba tt tag sesiapa dari JPJ atau spad utk post dalm ni apa sewajarnya.