CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: FloraIs

POKET KOSONG.. ada hati nak bercinta sakan

kedekut bertempat xpe...
jgn boros..lagi haru.
sbb yg boros ni x ingat nk nyimpan time susah...

bellaa posted on 26-9-2014 01:13 PM
aku sebagai pompuan, nak p blind date ke ape. soalan first kuar sebelum jumpa, 'makan minum u belanj ...

masa muda2 dulu, ada aweks yang tanya mcm ni.. i said, no problem, i leh amik u, hantar u lik smpi depan pintu umah, makan minum belanja wayang shopping sume bole.. tapi jangan lupe tonggeng malam nanti..

tu je i cakap..

Badut.Sarkas posted on 15-10-2014 02:33 PM
masa muda2 dulu, ada aweks yang tanya mcm ni.. i said, no problem, i leh amik u, hantar u lik smpi ...

give & take kaedah nya..

kesian lelaki x berwang............asyik kena cap x berkualiti saja.

iskkkk3.......

mahal sungguh harga sebuah percintaan skrg ni....

apatah lagi satu perkahwinan....

tarak wang...duduk diam2.

kalau kedekut..aku ttp alergik..
kalau jenis berjimat..ok..

skrg ni belanja yg aku leh keluar utk jejans hanyalah belanja makan.. tu pun once in a blue moon..kihkih...kalau 1st jumpa pun goyang2 nak belanja mmg takda la 2nd meeting lg...byebye jawapannya.

Follow Us
itik_magic posted on 15-10-2014 03:35 PM
kesian lelaki x berwang............asyik kena cap x berkualiti saja.

iskkkk3.......

bukan lelaki tak berwang ni takde kualiti, tapi lelaki yang takde duit tapi dia taknak berusaha mengubah kehidupan dia...hanya bersyukur dan tak melakukan ape2 perubahan...lelaki berkualiti ni sentiasa berusaha untuk memajukan hidup...ramai jer lelaki yang gaji kecik berusaha...

ade yang buat dua kerja, ade yang sambung belajar atau belajar kemahiran baru.,.dan mereka sentiasa mementingkan keluarga...jangan salah faham k...

Nak lelaki berkualiti? Kacak, berwang, kereta audi? Aku rasa baik korunk forever alone lah macam tu. Bab2 belanja ni kalau gilir2 tu tak kisahlah bukannya laki bini pun, kalau asyik sorg jer yg keluar duit melampaulah.nanti kalau dah jadi laki bini susah senang tak mau, baik reject awal der. Org suka predict masa depan org, hakikatnya Allah yang tahu. Kawan aku penah kena reject sbb dia naik kete saga, kerja admin tu jer, alasan xde kelas nak couple.Puih apa punya manusia lah. Ni biol aku nak memujuk dier ni hadoii.. Last edited by mr_arm on 18-10-2014 01:06 PM

Aku balik skandal aku jemput kat airport pastu aku belanja dia berbuka puasa, pastu kali kedua dia jemput lagi kali nie dia belanja aku karaoke+dinner, hujung tahun nie aku balik xthu dia jemput ke tidak

Jika ikut gaji, gaji aku lagi tinggi dari dia tpi kitaorang xpenah berkira pun maybe dh knl dri zaman universiti, time xada duit msa stident share2 byr

mr_arm posted on 17-10-2014 08:55 PM
Nak lelaki berkualiti? Kacak, berwang, kereta audi? Aku rasa baik korunk forever alone lah macam tu. ...

Itu la sebetulnya...
aku yg pompuan pun naik juling bijik mata dgn demand budak2 pompuan ni
bab kesamarataan hak kan main, tp bila berkwn ngan lelaki (ni kes yg blum kawen) nk 100% laki tanggung & jd lelaki hahaaa

be real la, kalo kwn tu gilir2 la belanja mkn bila outing...

eh aku sibuk pehal erk

Nak lelaki belanja bleh, tapi bg le something in return

Innrukia posted on 19-10-2014 12:36 PM
Itu la sebetulnya...
aku yg pompuan pun naik juling bijik mata dgn demand budak2 pompuan ni:lol ...

kita yg single dok diam2 kat tepi
...hikhikhik

Innrukia posted on 19-10-2014 12:36 PM
Itu la sebetulnya...
aku yg pompuan pun naik juling bijik mata dgn demand budak2 pompuan ni:lol ...

ada betulnya statement kalian ni..

tapi jauh melencong.. baca thread habis ke ni? atau tak berapa clear penyampaiannya...?hhe
ni bukan masalah demand kereta audi ke... muka handsome ke... poket penuh ke..
tapi cerita yang di highlightkan tu about 'kePOYOan' seseorang lelaki tu.. end up dia menipu la untuk ambil kesempatan pada perempuan .
meaning to say he's not 'man' enough la untuk jaga anak orang akan datang...
kalau dah nak berkenalan on 1st date (yang tak pernah ada sumbangan hidup kat girl yang dia date tu) tapi tak mampu nak bayar duit air minum..ini kan pulak la nak sara anak bini akan datang..
teserlah sifat 'rasa tanggungjawb' tu tak da pada diri dia..
come on... perempuan boleh bayar..boleh share.. lelaki harap kat perempuan.. for sure ada rasa malu kan?

mungkin cik/puan tak pernah mengalami.. so tak dapat nak bayangkan rasa malu untuk lelaki yang seumpama ini.
hehe

FloraIs posted on 20-10-2014 10:45 AM

tapi jauh melencong.. baca thread habis ke ni? atau tak bera ...

kann..aku kind of agreed ngn ko..of coz 1st date kita nakkan laki tu yg bayar sume..
cumanya kalau mcm aku..1st date mmg aku nak dia blanja makan n wayg..(bknnya aku paw dia suh belikan hendbag, baju ke kasut ke).

Be a gentlemen..kalau x bwak audi or muka ansome pun kita da bole taw dia tu gentlemen ke x..
So..bila da beberapa kali da kua ngn mamat yg sama..aku tgk keadaan..tanggungan/kebelanjaan aku pd date tu 30% aje..and dia 70%.

Kecuali mmg aritu aku mmg betul2 nk blanja(fully blanja dia), so, aku akan bgtaw..asek2 dia je kena kua duit..mcm x best la jgk kan..
Dlm hubungan ni kena give and take..tu je..

kebanyakan laki tak kisah belanja everything for awek..

about 15 years ago, masa tu aku baru mula bekerja selepas tamat study.. keje exec.. first time dapat beli barang2 guna duit sendiri.. best beb.. time tu aku break up ngan 1 girl.. she was still studying.. kitorang break up cos according to her, we have no future together..

walaupun masa kitorang couple aku masih menganggur, tapi bila kuar dating aku belanja makan, tengok wayang.. shopping tu takde la.. kire ok la kan.. after a while dia mintak aku belikan teddy bear la, beg la etc.. i said aku lum keje, plus kitorang setakat couple je, bukannya dah kawin pun sampai aku kena belikan macam2..

so she said no future, kitorang break up.. once aku dah dapat keje, she came back to me.. but i have learned my lesson.. so i brought her out for makan2, tengok wayang, shopping etc.. and that night aku bawak dia naik genting, cek in hotel and f**ked her..

now, that is what i call give and take!

Minta maaf yer tt, mgkin teremosi sikit dgn previous experience.Bagi aku relationship melibatkan 2 individu and both must co operate like a team, jika salah satu tak mahu berubah no need to proceed.tak boleh nak salahkan lelaki dan tak boleh nak salah kan wanita.Maybe tt terkena dgn lelaki mcm yg tt mention tapi tak semua mcm tu, dlm thread lain ada gak lelaki yg komited dan akhirnya kecundang ditinggalkan.Terlebih memberi pun tak bagus, kurang pun tak bagus, semua kena seimbang. Kalau melencong minta maaf lah, ni pun mcm melencong gak ha ha Last edited by mr_arm on 21-10-2014 07:38 PM

Teringat date aku dulu, bawak awek makan Pizza Hut

sue_0684 posted on 27-9-2014 12:14 PM
tp kan bila ckp kena pilih,di katanya kita  ni memilih,jual mahal..
ni kwn lelaki aku sendiri ckp ...

pada pandangan aku la..klo dia ckp cmtu,dia belum layak dibuat jd suami. alangkan beli ikan pon kite pilih, ni plak pilih suami.kita nak share idop kte,nk main sebat je asal berlaki ke kekdahnye?

why sentap

ckp depan muka dia bila dia suh hang blanja tu "Saya tak dating dgn lelaki poket kosong".
The end...byk sgt ckp tak dtgkan hasil....move on

Badut.Sarkas posted on 21-10-2014 02:56 PM
kebanyakan laki tak kisah belanja everything for awek..

about 15 years ago, masa tu aku baru mul ...

Statement ko yg bgtaw laki x kesah nak kuar duit untk pmpuan applicable 10years back..
lelaki dlu lebih sensitif dan menjaga air muka(gentleman)..xkan bg pmpuan kuar duit pn.."am the man katanya"

Tp kalau yg teruk, tetap teruk jgk..dlu org laki kuat baran sbb bila dorg dah perovide everything, dia expect awek dia dengar kata.
Bila awek ugut nk putus..plg byk yg aku dengar dorg akan naik tgn sbb x puas ati..

slalunya pmpuan kalau tahap dah kena f**ked..mmg dia akan mintak segala mala ditanggung..
Aku rasa la..dr pemerhatian aku dlu dan skrg..org lain pnya pengalaman aku tatau..