CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: bmw_e34

Berjaga-jaga dengan Mudah.my

aku ade nak jual keta kt mudah..beli la..confirm tak tipu punye..

the best is.. dpt contact no... pastu roger terus... terbaik COD...

jgn amalkan bank in dlm personal account org...

tapi ada satu kes penipu psl SEWA RUMAH dkt mudah. Korang better be carefull. Selalu dia akan letak sewa dia antara yang paling murah dkt kawasan hot. Lepas tu bila call, dia suh bayar booking dulu. Alasan nak booking sebab dia duduk jauh dari situ, so bila bank in booking, barulah berbaloi untuk dia datang bagi orang tengok rumah.

Bila suruh bagi je alamat rumah tu, biar kitorg tengok dari luar. alasan dia, tak berapa yakin nak bagi alamat ni, nanti orang pecah masuk. lepas tu paksa masukkan booking sebab konon ramai sangat yang nak, kalau lambat nanti melepas. Penipu tu perempuan.

Jadi bagi sesiapa yang nak sewa rumah, make sure korang diberi peluang tengok rumah tu tanpa perlu bayar apa2. Kalau dah dapat tengok rumah n confirm, baru bayar. Jangan jd mcm kawan aku, 'pandai' sangat pergi bayar booking sebab kawasan tu memang susah cari rumah. Last2, lepas masuk booking terus senyap.

Yang dia kena ni dekat kawasan Sentul. Kondo Sentul Utama. Apt mawar. Jadi hati2 ye.

jarang guna mudah.my, setakat beli sparpart2 ka tayar kereta ka barang computer ka biasa beli direct ke kedai kereta/kedai biasa. barang melibatkan waranti ni baik beli di kedai2 aje. pernah juga beli buku terpakai.

sparkling_nonie posted on 19-9-2014 02:48 PM
tapi ada satu kes penipu psl SEWA RUMAH dkt mudah. Korang better be carefull. Selalu dia akan letak  ...

Kawan aku kena sebijik mcm ni.. rumah kt cyberjaya.. yg kesiannya dia x sempat pun tgk rumah tu sbb dia duk kedah.. member2 pulak xde yg sudi tolong.. sian

xokix posted on 19-9-2014 02:40 PM
salam.

aku ni salah seorang private seller kat mudah..banyak da jual barang kat mudah ni.

hahahaha...yg ni aku pon dah penah kena...mujur aku check dulu email bank yg dia bagi...so masa tu mmg aku rasa fishy sgt dgn dia. kalau aku main serbu je pos brg smpai ke nigeria tu mmg kerugian sgt la. dah la harga pos brg ke luar negara mahal...pastu brg burn cmtu je.

kepada penjual2 kat mudah pon kena hati2...takut kena scam dgn mamat nigeria

Follow Us
nurabella posted on 19-9-2014 12:27 PM
zafira...

seekor berapa RM ?

x jual dah... kucing yang ada sekarang dah kurang mix dia...

lurve82 posted on 19-9-2014 02:27 PM
Aku penah beli tanah kat mudah...slmt ok...aku bru ingt nk jual kete dan masukkan dlm mudah...kang o ...

samalah dengan aku... nasib baik ok... beli direct dengan owner... kalo orang tengah memang x berani beli...

jangan salahkan website mudah.com tu...orgnye yg jual tu jahat...
aku dah lama layan mudah.com
bebelas tahun dah...jual dan beli..
yg aku ingatla..
jual kereta - 5 biji
beli kereta - 6 biji
jual moto - 3 biji
beli moto - 1 biji
brg yg kecik2 toksah ckp la..beratus kot..sebab dulu aku buka bengkel kat rumah, selain tu ada juga buat trading brg halfcut sket....buyer paling jauh dari sabah...pos je...
so far takde masalahpun...

nuralisa posted on 19-9-2014 02:07 PM
dah jumpa lum ps3 tu.. saya ada nak jual...

so far dah ada seller dari PJ..esok nak gi COD..kat sana..kalau tak jadi beli nnt saya contact

Sebab masalah COD nih..seller antara benua menyusahkan ..contoh genuine buyer nak jual rim tapi dari sabah/sarawak...kompom orang semenanjung takkan beli....

tensic~ posted on 19-9-2014 02:50 PM
Kawan aku kena sebijik mcm ni.. rumah kt cyberjaya.. yg kesiannya dia x sempat pun tgk rumah tu sb ...

tu la..kejam giler. Tau nak buat duit senang je. Jadi kpd semua tolong bhati-hati ye.
Kalau boleh tengok rumah tu betul2 before bayar deposit.

bmw_e34 posted on 19-9-2014 12:50 PM
perkhidmatan mandulkan kucing ada tak kat sini ? saya ada 5 ekor anak kuceng yg maha nakal........pa ...

mandul kn kucen kt klinik laa...
tk kn laa kt mudah tu ade yg wt servis mandul kn kucen kt umah plak...
kalo kucen biase tkde mix2 g kt veterinar setapak tu...
bab pasir tu kalo nk jimat toilet train laa...
snang guna toilet je tkyah beli pasir...

utk mudah.my aku consider cash on delivery la..dia nye takde system online transaction.... kalau lelong.com.my tu ok kalau nak online banking sebab dia guna net pay which means transaksi online kita secure dan jugak jadi apa2 kita akan dapat balik pampasan duit ....

never used mudah. tpi kalau ebay u boleh report kat admin kan. semua seller situ kan ade ranking good record semua. let say, good reputation will be recommended. i pernah tgk kat ebay lah. so trustworthy pd customer itu ada.

sham-xv1986 posted on 19-9-2014 01:10 PM
Aku pembeli online tegar. hehehe
Tapi aku 100% COD.
Sebenarnye kat mane2 pun ade scammer. Muday, L ...

sama la....aku pon dah berbelas tahun jual beli online....kat mudah senang nak jual brg2 IT ngan harga tinggi...aku beli kat lowyat.net pastu dah boring jual kat mudah siap dapat untung lagi

ada ke yg mnjual kehormatan diri kt mudah?

melayu tak pakar menipu...tak study abis2 dulu...pastu yang kena tipu lak sah2 la lagi kurang studynya tu...

bmw_e34 posted on 19-9-2014 03:01 PM
so far dah ada seller dari PJ..esok nak gi COD..kat sana..kalau tak jadi beli nnt saya contact

ok je ....                  

setuju.. kalu nak buat jahat tak kira bangsa ok..
berhati2 aje lah..