CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: the_killer

[Dunia] Edisi Indon : Indon TUDUH dan FITNAH Malaysia kes tongkang karam

biase la nak dekat pilihanraya presiden kat sana. kita jadi kambing hitam lagi la. buat cerita malaysia kejam supaya rakyat dia jadi lebih berkobar2 semangat patriotik dengan cara membenci malaysia. game lama dia kasi naik balik. takyah layan buat2 bodo sudah.buat ape nak membodohkan diri ikut game diorang.

Kesian kat pasukan penyelamat yg tak tido tak mkn dok cari mangsa. Apa2 ntah derang nih.

Peterpan17 posted on 25-6-2014 12:49 PM
Hey!! Bangsat punya Indon. Bangsa korang mcm babi haram dtg kesini. Elok kapal tu tenggelam bersam ...

akak sokong hang peterpan depa ni bangsa yg x sedaq diuntung ...sepatutnya biaq ja bagi semua tu mampuih...ni yg dikata seperti menolong anjing yg tersepit....ni dah nak masuk bulan posa ,nanti raya ni suruh ja imi ngan polis pi buat operasi besaq2 kat seluruh  mall kat kl ngan bas2 awan sbb masa tu la depa keluaq ramai2.... dah bertahun akak tengok benda ni kat kl waktu cuti raya..tu belum lagi dikawasan lain...

apa susah... kalau memang kena tembak, ada la kesan tembak kat tongkang tu...

keluar kat suratkabar indon tapi milik singapork kah?
editor non muslim pencetus bara api kah?

jojo67 posted on 25-6-2014 08:38 PM
akak sokong hang peterpan depa ni bangsa yg x sedaq diuntung ...sepatutnya biaq ja bagi sem ...

Kan kak. Aku naik muak dgn Indon bangsat ni. Tak pernah bersyukur Msia buka pintu ksh depa cari mkn tp selalu buat taik kat sini. Pastu hina2 & fitnah tmpt yg durang cari mkn. Mmg eloklah mampus suma tenggelam jd makanan ikan. Kurang sikit mslh dunia

Follow Us
Apa kata..buat tuduhan malaysia menindas semua pekerja indon... lepas tu jgn bg rakyatnya dtg malaysia...suruh semua indon di malaysia blk kg atau kerja di singapor... dasar x tau diuntung...

masa_lalu posted on 25-6-2014 08:48 PM
keluar kat suratkabar indon tapi milik singapork kah?
editor non muslim pencetus bara api kah?

ade la tu tangan2 ghaib yang sruh melagakan..

dah la tu...kurang kurangkanlah sumpah serapah, maki hamun tu...tak penat ker...

apalagi dah nak dekat bulan ramadhan ni...agar pahala puasa tak tersia-sia...mari kita bersihkan hati...menyongsong bulan yg penuh berkah...

Semoga Allah mengampuni dosa hamba2nya...

Amin...

advark posted on 25-6-2014 06:27 PM
sy mana kesah korang nak label apa utusan.. ini ker itu..taik kuceng ker dsb...tetap INTISARI  "ut ...

Tapi apa hak korang utk kata Tg. Datu tu wilayah Indon? Dah terang2 lagi bersuluh Tg. Datu tu mmg kawasan Sarawak. Kenapa korang nak claim nama Tg. Datu tu jugak? Yg sebelah Indon tu namanya Camar Bulan/Gosong Niger, bukan Tg. Datu. Get ur own name lah.

dah lama aku perhatikan TT nih. tak abis2 post artikal pasal yindon. aku syak wasangka bahawasanya ada benda tak kena ngan ko ni TT

xpayah bantu indon yg busuk ati. kita bantu dikatanya kita yg jahat! pegawai indon kat embassy penang tu bukan main lagi berlagak bila jumpa org msia. siap tnya ada mba or phd. kekonon educated la sgt. pastu ada hati nk cakap org msia ni zalim kat rakyat dia yg keje sini siap nk suh gomen msia providekan insurance free lagi. such a pathetic sod!

Best ke tonet indonesia ni? Ramai malayooo lari ikut mereka ke indonesia.

Pailang posted on 26-6-2014 03:49 AM
dah lama aku perhatikan TT nih. tak abis2 post artikal pasal yindon. aku syak wasangka bahawasanya a ...

apa masalah aku post berita indon.....aku byk juga post berita dalam negeri....

yang aku marah sekarang adalah fitnah dan tuduhan...siang malam pasukan keselamatan cari...kena fitnah pula dilanggar...kalau betul terjadi dilanggar..mana bukti? bila ditolong tuduh mcm2....kalo tak tolong kata tak perkemanusiaan..masa ni aku nak semua orang tahu tahap mentaliti indon..

Patut saman je paper nih

masuk negara org menyusahkan org x per..
isshhh..x boleh nak simpati la ngn dia org ni..

indon ni mmg bangsa yg suka tunding2 jari kan , asal ade hal je tuduh sane... tuduh sini
eiii tu yg kadang kocik je aku tgk mamat & minah indon kt sini...

Peterpan17 posted on 25-6-2014 09:24 PM
Kan kak. Aku naik muak dgn Indon bangsat ni. Tak pernah bersyukur Msia buka pintu ksh depa cari mk ...

Ikan makan depa lepas tu kita makan ikan....whoa...geli pulak aku nak makan ikan bulan poss ni..takut termakan yg Ada DNA indon pulak

INDONNNNN.....oh INDONNNNNN. Otak mu hanya sebesar otak ikan bilis...

besar sangat ke bot kastam tu nak menabrak tongkang Indon tu? Lagi pula tongkang tu nak balik ke Indon, for sure anggota2 kastam tak akan halang malah lebih suka kalau 'pain in the asses' tu balik ke tempat dari mana asalnya ia datang......

Tak gitu wahai warga2 Indon?