CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

[Tempatan] {15} 62% boss penjawat awam adalah perempuan !

Peterpan17 posted on 1-5-2014 10:45 AM
Mcm mana blh jd bos dgn perangai hazab tu? Mgkn kat rmh keja dia hambat & bebel cucu dgn maid. Ter ...

agaknya la...bebel n nada suara memang macam leter anak cucu kat rumah...2hari lepas maki cikgu dlm meeting ajk majalah,habis dia bebel pasai cikgu2 lain,sampai tahap kata cikgu2 ni giler babi ke hape,babi pun xgiler.....puncanya cikgu2 ramai juga xbawa/pakai bkazer masa sesi bergambar..sebab masa asembly yang direkankan cikgu lelallki je diwajibkan pakai blazer...hari2 marahkan cikgu2 xpakai baju unit uniform hari rabu,sampai tahap suruh (macam denda juga) cikgu2 mana yang xpakai uniform berdiri semasa meeting dlm bilik mesyuarat...ada la dlm 5 minit..mental dah...(maaf,cite2 banyak2 nanti2 ada set anti cikgu berbulu pula...politik tempat kerja ni macam2)

bidacool posted on 1-5-2014 10:54 AM
Klu dlm opis tu ada 2-3 bini org, patut kena rotate la sapa pregnant dulu, beranak dulu then dh na ...

Klu budak2 skrg mmg perangai camni. Aku dah ada pengalaman hazab dgn budak2 fresh grad. Gaji nak besar tp kerja serupa sampah. Aku rasa yg psl pregnant ni mmg sd maklum klu ramai staf pompuan. Jd perlu ada kerjasama dr semua pihak. Cuma yg bos kwn aku ni mmg anti dgn pompuan bunting. Dia bantah klu maternity leave jd 90 ari. Pdhal
Staf pompuan dia cuma 2 & yg lain lelaki. Psl bidang kerja ni tak ramai pompuan minat teruta yg dah kahwin

Nape?Tak caye? posted on 1-5-2014 10:51 AM
kalo baik alhamdulillah , mesti staf ko sayang ya amat kat engko...

Harus la...... masuk lif tekan button....

Nape?Tak caye? posted on 1-5-2014 10:54 AM
kurang kasih sayang bos ko tu...

memang...kami pun cakap macam tu...suamidah mati..kalau ada suami boleh juga luah perasaan dengan suami....sian juga...

mak_wa95 posted on 1-5-2014 10:56 AM
agaknya la...bebel n nada suara memang macam leter anak cucu kat rumah...2hari lepas maki cikgu dl ...

Betullah. Hambat cucu & maid kat rmh smp staf dia buat mcm budak kecik. Elok suruh pencen saja. Dah tak layak bekerja dgn perangai camni

mak_wa95 posted on 1-5-2014 10:56 AM
agaknya la...bebel n nada suara memang macam leter anak cucu kat rumah...2hari lepas maki cikgu dl ...

Patut la budak2 sekolah perangai pun buruk belaka......... yg cikgu nya di suruh pakai uniform setiap hari rabu pun susah nk buat mcm kena pergi perang..... bila kena tegur & denda, meroyan dlm forum......

Cikgu pun  susah sgt nk ikut aturan, nak harapkan budak sekolah? Ptuuiiihhhhhh...... uniform punya hal pun blh masuk list kutuk lady boss.... rubbish

Follow Us
Peterpan17 posted on 1-5-2014 11:00 AM
Betullah. Hambat cucu & maid kat rmh smp staf dia buat mcm budak kecik. Elok suruh pencen saja. Da ...

tak la kut..anak ramai lagi nak kena sara...stress nak urus keluarga sorang2 kut...tapi jangan campuraduk la...sekarang ni dok ooperasi jimat cermat eletrik...pagi2 ronda minta tutp kipas..jangan buka kipas sampai kul 10pg..panas weh...lepas dia lalu kelas tu budak2 buka balik kipas tu...yang lain lagi banyak bazir..

mak_wa95 posted on 1-5-2014 11:00 AM
memang...kami pun cakap macam tu...suamidah mati..kalau ada suami boleh juga luah perasaan dengan  ...

ko coba lah usha carik dia laki baru , mesti dia suka punya. n kemungkinan besar ko dapat prestasi melintang

Saja nak tambah perisa
Staf gomen pompuan tolong jangan option umo 60

Please la resign awal
Jaga cucu

Peterpan17 posted on 1-5-2014 10:58 AM
Klu budak2 skrg mmg perangai camni. Aku dah ada pengalaman hazab dgn budak2 fresh grad. Gaji nak b ...

Yg hazab tu laki & bapak org punya perangai keje ...... agaknya stress kot keje bwh lady boss..... tp staff aku yg lain ok je buat keje, yg mana buat keje bagus, keje ikut peraturan yg dh dimaklumkan, siapa2 bos pun takde masalah dgn sesapa......

alinone78 posted on 1-5-2014 11:08 AM
Saja nak tambah perisa
Staf gomen pompuan tolong jangan option umo 60

Ko ingat keje jaga cucu tu keje atuk nenek ke?

Ko gi pesan sekali kt wan ajijah bini nuart tu ya.... udah2 la jdk boneka, gi belajar agama kt surau/masjid lg bagus.......

bidacool posted on 1-5-2014 11:03 AM
Patut la budak2 sekolah perangai pun buruk belaka......... yg cikgu nya di suruh pakai uniform set ...

pakai uniform tu "digalakkan" bukan  diWAJIBkan...dah hari isnin tu pakai dah (hari isnin minggu ke3..perhimpunaan unit uniform) selang sehari nak pakai balik...bosan weh pakai uniform...kalau dah keje pakai uniform ok la,boleh.....ladyboss memang macam tu,pendapat dia je ang betul..xleh terima pendapat..terutama yang berhajjah danjanda..

bidacool posted on 1-5-2014 11:13 AM
Ko ingat keje jaga cucu tu keje atuk nenek ke?

Ko gi pesan sekali kt wan ajijah bini nuart tu  ...

Ko staf gomen ka?

patutlah bisnes tudung amat laku kat pejabat2 KERAjaan....

Haku pompuan..tapi sangatttttttttttt tak suka keja bwh bos pompuan..mcm skang ni la..stresssss

Dulu keja bwh bos lelaki..amannnnnnnn aja..rasional bila buat keputusan.

mak_wa95 posted on 1-5-2014 11:13 AM
pakai uniform tu "digalakkan" bukan  diWAJIBkan...dah hari isnin tu pakai dah (hari isnin minggu k ...

Aku dh kata...... kebiasaan staff yg keje level taraf sampah je yg paling kuat berkokok kutuk org lain semua mcm itu ini....... paling suka klu kutuk bos dia kan sbb dh bos tak berapa suka kualiti keje dia,  kt mana lg nk lepas marah klu bkn di forum....

Klu ko dh sedar diri ko tu staff bawahan yg kena report dgn bos, selagi aturan yg di buat tidak sebabksn laki ko dicaras, gaji ko tak dikurangkan, waktu kerja ko tak ditambah, beban kerja ko tak dilebihkan, susah sgt ke ikut aturannya? Klu semua nk ikut kepala otak ko sendiri, ko tak payah kerja bawah orang.... ko jdk bos....... ok? Hahahaha..... serius selama aku keje, ayat atas ni tak pernah aku cakap kat mana2 staff aku.... cuma kt ko je mak wa.......

Maaf la ya.... hidup ni jgn byk sgt komplen, pijak di bumi nyata...

alinone78 posted on 1-5-2014 11:14 AM
Ko staf gomen ka?

Takkk......... tp co aku dh set umur pencen 60 thn..... klu ada la yg nk keje selama yg dia suka...

Nape?Tak caye? posted on 1-5-2014 11:07 AM
ko coba lah usha carik dia laki baru , mesti dia suka punya. n kemungkinan besar ko dapat prestasi ...

umo dia 55 dah tahun ni...xkan nak cari hanakhikan kut....duda sekarang nak yang mudeee jee...

mommymonster82 posted on 30-4-2014 10:39 PM
Worst night mare keje dgn sorg bos andartu... Mengamok jer kejenyer...mulut laser hamat.. Kena tengk ...

.... sebusuk busuk boss .. setakat ni saya tak pernahmelawan atau tinggi suara apatah lagi menengking boss .... walau memang panas hati .. rasa hormat sentiasa ada untuk para my bosses ..

tapi .. kalau boss yg kecik2 .. sama level jer dengan kita  .. cuma tertakdir dia jadi ketua ... memang saya tanpa segan silu akan  buat teguran ... bukan melawan .. sekadar menegur ...

bidacool posted on 1-5-2014 11:10 AM
Yg hazab tu laki & bapak org punya perangai keje ...... agaknya stress kot keje bwh lady boss..... ...

Aku tak kisah keja bos pompuan atau laki. Tp tlg jgn tunjuk emotional outburst di public. Nmpk benor meroyan. Dok pekik2 kat staf. Tlg panggil staf ke bilik & discuss.

Dulu aku keja Diethem Travel. Bos GM omputeh laki & assistant dia pompuan yg dok meroyan mcm kena sawan kat staf. Pdhal GM tu rilek je klu ada mslh & kerja yg salah dikerjakan. GM akan kumpul staf buat brainstorming utk cari jln kuar. Bukan mcm betina tu asyik meroyan dgn emotional outburst dia.

Sudahnya betina tu di suruh resign oleh GM due to her behaviour. At least GM tu nak dengar opinion staf bukan aku bos aku saja yg betul