CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

"Aku Tak Faham Kenapa Ibu Bapa Sanggup Hantar Anak Umur 7-10 Tahun Masuk Asrama Tahfiz," -Bekas Pelajar Dedah Punca Masalah

anggeriklatifah replied at 21-8-2023 01:37 PM
Simple diornag nak lari dari tanggungjwab. Tapi diorng takkan nak mengaku..so diorng akan jawab...na ...

geram spesis gini
ko malas jaga anak jangan beranak
kesian tau anak tu amanah dan tjwb

syamzana replied at 21-8-2023 02:02 PM
iols kesian tgk bdk kat atas tu dah la comel2 gitu sggup makayah dia anto. kalau i nak peluk2 lagi u ...

meruntun hati plak tgk wajah budak tu kan

kesiann..tp i masuk asrama umo 12

shernazz replied at 21-8-2023 07:04 PM
Haah
Sepupu iols.pung.gitu juga..
Elok je pakai baju moden dan modest lah..

Itulah.
Pakaian pun normal je cuma dia pakai yg loose and baggy lah. Baju pun elok je kaler2 takde lah hitam putih gelap je.

Lampuled replied at 22-8-2023 10:27 AM
Itulah.
Pakaian pun normal je cuma dia pakai yg loose and baggy lah. Baju pun elok je kaler2 takde ...

Haah..
Sebab makcik.iols.bising
Dia tak.suka anak2 dia dok pakai kaler kusam
Remaja adalah remaja..
Pakai moden dan modest..
Skang ramai je Hafizah yang bukan.mcm.dulu..
Lebih ikut trend berpakaian dan tutup aurat...

salimrock replied at 22-8-2023 09:29 AM
oh 1 lagi sebab kenapa mak bapak hantar anak masuk asrama ialah

kalo budak tu ada mak atau bapak  ...

True..mmg kalo ada mak pak tiri mesti anak tu dihantar ke asrama..apa lagi kan kalo bukan utk berhanimun
Senang...amik je ms cuti skolah..tu pun pi htr blk ke umah atuk nenek

Follow Us
talapia replied at 21-8-2023 03:48 PM
betul sesangat bab ni..
silap2 kalau time umur 12 tu baru dapat adik bongsu.. memang tak sempat ke ...

yup, sama ...sya dapat adik masa darjah 4, form 1 duk hostel... sya x ingat langsung camne hubungan saya ngan adik masa kecik ... , habis duk hostel masuk U, then kijer jauh... tapi nasib baik kami jadi rapat lepas masing2 dah besar , kahwin

UMMI_MAI replied at 22-8-2023 11:37 AM
yup, sama ...sya dapat adik masa darjah 4, form 1 duk hostel... sya x ingat langsung camne hubunga ...

mcm myself dibesarkan asing drpd adik beradik. I was raised up by my atok kat kampung.. jadi ala2 cucu tunggal. Tak reti nak beradik beradik.. so memang takde kenangan adik beradik sangat la...

duduk dengan parents semula lepas spm.. duduk cuti 3 bln tu.. masa tu la baru nk kenal family.. even my siblings punye perangai pon masa tu la baru nk kenal.. baru nak bergaduh bagai.. tup2 sambung belajar.. memang tak rapat.
then keje.. mujur dapat keje dekat2.. so duduk dengan family. Masa tu baru nak rapat dengan adik2.. but takleh nk treat as adik... treat as friend. Now dah get along better. tapi tu la..  kenangan masa dengan adik2 tu kurang sangat.

Tak payah ler hantar ke asrama ni melainkan terdesak sebab mak bapak je yg tau. 13 tahun pun still kecil baru nak jadi remaja. Takkan nak harap senior bimbing? Diorang pun ke laut..hahaha..

menjad replied at 21-8-2023 04:03 PM
Yg masuk tahfiz bukan semua mnjadi. Teruk juge kelaku. Ntah apa dikejar. Umo 7-12 tuh elok ngan mak  ...

ayat 1st uol tu ada kenalan anknya begitu
masuk sekolah pondok/tahfiz yg x ambik subjek pendidikan teras mcm pmr/spm tu
dh lh belajar skerat jln...umur 16 mcm tu dh stop
skrg awl 20an
kje tak tentu hala
kje bwh org skjp je tahan sbb x suka kena arah2
lompat sana sini
masih duk dgn maknya
sian maknya ngadap anak gitu hari2

BingkaUbi replied at 22-8-2023 09:13 AM
cam aku lerr tp idok ler aku antar anak gi tahfiz usia kecik2 gituh... anak aku abis sek umo 18thn ...

Anak sedara iols yang mintak masuk maahad, so bapak dia pilih la SBP yang ada ajar quran, akhirnya budak tu sendiri pilih nak masuk sekolah mana.

Mak dia yang menangis… adik, adik… hahaha
Besor dah budak sekarang, alhamdulillah ustaz dan ustazah kat sekolah tu baik2.

Masa arwah abah meninggal dia la yang baca talkin segala bagai

nazurah replied at 22-8-2023 01:21 PM
Anak sedara iols yang mintak masuk maahad, so bapak dia pilih la SBP yang ada ajar quran, akhirnya ...

"Masa arwah abah meninggal dia la yang baca talkin segala bagai"

Talkin Untuk Abah - rashid sisbir

tumpanglalu74 replied at 21-8-2023 05:22 AM
Nak anak masok situ sebab nak menayang..

nak dapat tiket fast track ke syurga youuuu

supernaturalee replied at 22-8-2023 01:19 PM
ayat 1st uol tu ada kenalan anknya begitu
masuk sekolah pondok/tahfiz yg x ambik subjek pendidikan ...

Iyer. Spm pun xder. Akhirnya keje biasa2 jadi B40. Bukan kita nak sangkal bljar al Quran tapi kena carik tempat yg ok seimbang akademik nya. Hancur masa depan budak2 gitu cara

menjad replied at 22-8-2023 02:15 PM
Iyer. Spm pun xder. Akhirnya keje biasa2 jadi B40. Bukan kita nak sangkal bljar al Quran tapi kena ...

my nephew ada beberapa org yg dihntr abhnya (my bro) ke sekolah tahfiz yg xde ambik subjek pendidikan kebangsaanbaru ni sembang dgn ank buah dia kata ada plan nk ambik spm lps selesai hafal
masa baru2 masuk dulu xde mention
i was like...ok, nmpk la jgk effort tu
bkn ape, klu xde spm ni ssh sikit nk mntk keje especially gov
klu private, uols rasa nk ambik lepasan tahfiz?

supernaturalee replied at 22-8-2023 02:25 PM
my nephew ada beberapa org yg dihntr abhnya (my bro) ke sekolah tahfiz yg xde ambik subjek pendidi ...

Private tak der mau budak gini. Skill xder lagi mnyusahkan ader. Bagi yg tak nak amik spm boleh jer amik sijil SKM upgrade diri kalau mau lah. Skrg ada laluan xder spm boleh masuk ILP, kolej komuniti. Cuma dah bertahun duk dalam kelompok sendiri nak explore benda baru bagi dorang macam tak minat. Tuh yang payah. Hujung2 jadi lah ustaz tahfiz gaji 1200. Nafsu dorang besar jugak nak itu ini tapi kita ni nak bising soh belajar tapi sendu jeh lah tak der nak buat pun... yang lagi payah kang kita jugak yg salah dituduh asik ingat Dunia jer. Apo

kawan ai olls anak dia perempuan, sejak darjah satu dia hantar duduk asrama tahfiz. ai tak boleh brain macam mana seorang anak perempuan yang masih fragile dibiar duduk asrama uruskan diri sendiri macam tu. kawan ai kata memang impian dia nak anak yang hafiz/hafizah. impian dia ye, dan dia brainwash anak dia supaya minat dan dihantarnya ke asrama. I harap semua akan baik baik lah di masa depan. tapi i personally rasa biar lah anak anak ni dengan kita dulu. tak lama weh.. umur menginjak 12-13 tahun dah banyak dengan kawan2 pula. habis spm dah ke universiti pula, tak lama bekerja dan berkahwin.

Buritan replied at 21-8-2023 05:22 PM
Betul ko ckp.. kawan aku pun hafiz.. la ni dia ckp nak hafal 15 juzuk pun kelaut dlm.. hahshs .

Aku ni ckp sbb bapak bff anak aku yg bgtau mcm tu...anak dia org x msk pun asrama atau tahfiz..ramai gak aku jumpa anak2 tabligh yg ms kecik anta ke Pakistan la,Arab la..Sana sini bl beso mmg x nak dah anak2 deme lalui pe deme lalui..perit kot kecik2 berpisah gan mak..kesian aku tgk yg kecik2 kn anto msk tahfiz..yg parent duk membangga anak msk tahfiz setahun dua dah hafal separuh Qur'an.. anak2 diam je..

Buritan replied at 21-8-2023 01:29 PM
Aku lg suke anak aku dpn mata.. masa kita dgn depa pun kojappp sgt.. mcm hari ni beranak.. tup tup a ...

Ak pun sama.. Nk msk asrama tggu lah form 4 or masuk u.. Sebelum tu duk je dgn ak.. Budak2 ni sekejap je besar.. Kt x pasan pun sbb kt pun sbuk kj.. Lg pun zaman skang ak x caya la asrama2 ni.. Byk kes...
L

ina_na replied at 22-8-2023 03:59 PM
Aku ni ckp sbb bapak bff anak aku yg bgtau mcm tu...anak dia org x msk pun asrama atau tahfiz..ram ...

Aku dulu form 1 masuk bording school sekolah agama terkenalla dokek mesia nii.. hahaha aku pakai tudung labuh dulu tau.. aku tak boleh tahan daa.. tengah tahun aku blah dr school tuu.

Masuk u ade laa budak dr sekolah tuu pun masuk sama u aku.. cultural shock agaknya.. dia rakam suara ttg hubungan dia dgn bf dia.. hahaha.. kecoh nasiblemak lima posen masa tuu kat upm.. bf dia plak budak sekolah agama jugak.. hahahaha