CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Umur Baru 36 Tahun, Anak Dah Sepuluh- "Penat, Rancangan Asal Nak Beranak Empat Je"

mama_cat: aku takut nk beranak ramai, ta ...

Sedihnya klu nmpk.. mak ayah yg buat ank, ank2 yg tua kena jga,x jga adik kena mrh pulak

Nasib sis comel..kalo kepamm..berkoyan kena hencappp.. anak ramai kalau mampu cukup makan pakai pelajaran holiday sana sini oklah.. kalo x cukup duit pastu yg sulung kena ambil alihhh urus adik2 dgn sekolahnya lagi yg mak beranak je keje memang x adil.. semoga sis adil ye..

eyansss replied at 17-1-2022 12:18 PM
lagi sedih (pengalaman kawan aku)...  dia la huruhara kena handle adik2...  dah macam dia pulak mak ...

Baiknya kwn u tu x sentap or menjawab ke. Kalau i la hmmm hahah.. Serious x fhm konsep anak ramai2 pastu campak kat anak sulung jaga adik.. Anak sulung pon ada hak utk diri sendiri.. Kesian sgt

kewangan stabil ok la nak anak ramai,ini baru betul,
makin ramai anak makin tambah usaha barulah rezeki tu ada,org kata menumpang rezeki anak2.yg penting usaha

tupaiterbang replied at 17-1-2022 10:30 AM
dia dah justify, tiap kali beranak bisnes dia mencanak naik
ni mmg sejenis anak2 yg membawa reze ...

tiap anak ada rezeki mereka,ditambah usaha mmg mencurah2 la rezeki,
pandai diorg ni,bukan duduk diam je tunggu makan bergolek dtg

ChildrenOfBodom replied at 17-1-2022 01:25 PM
Kat mulut nk masuk paper bleh la kata inilah wajah2 yg menggembirakan..dalam hati sapa taw..ntah dok ...

Haha kan...
Sb nk cover kekurangan..

Follow Us
Penatnya keje mengandung beranak...pendapat aku maksimum 4 org anak okay utk parents yg sederhana

sis anak 4 pun da serupa tarzan kat rumah

Actually, kalau adik beradik ramai ni (semua menjadi) best sgt2 bila memasing dah besar2.
Mcm famili saya, 8 beradik je...Tahun baru tu baru dapat berkumpul semua termasuk la segala anak2 buah dan cucu sedara.
Buat famili day kat umah mak je...pastu abang organised treasure hunt. Kena pusing 1 kampung cari jawapan dan barang. Ni pertama kali saya pusing kampung selepas bertahun2 balik hanya dok kat umah mak dan keluar pun jg umah sepupu yg dekat atau ke bandar berdekatan utk beli barang.

Sambut besday abang sulung dn yg no 4 sbb tarikh lahir sama (1 Jan). Buat exchange gift, BBQ.
Mak la org yg paling gembira sekali bila anak2 dapat berkumpul, gurau senda, gaduh2 manja.

Time gini la abang no 3 akan req Yam cake. Yg no 4 demand suruh buat manicure la, facial la.
Abg no 2 lak asal karoke dia mesti nk nyanyi lebih dr satu lagu. tahu la suara dia ala2 Jamal sikit. Yg sulung je tumpang2 gelak je. Nak lebih2 tak boleh sbb Pak Imam.

Petang2 padang bola sekolah depan rumah jadi port kami main bola, lawan ngan anak2 buah belah sepupu.

Yeah! Bila adik2 beradik ramai dan baik pakat, mmg Happy sangat2. Mak yg tua lagi la terhibur. Apapun sebak tu tetap ada sbb bapak dah meninggalkan kami tahun 2008.

Laki nye tgh pegang baby 6 Bulan tu kot. dlm gmbr tu Ada 9 je anak. Baby n laki takde

Cantiknya maknya..takdelah selekeh serupa anak 10. Katanya tokey jamu

mrsamz replied at 17-1-2022 11:46 AM
Gitulah..masing2 punya pilihan kan..aku yg anak 4 ni pun dok fikir camne nak bagi anak2 ada ruang  ...

Yer. Aku pun tak suka serabut2. Mainan anak aku, kalau masing2 taknak kemas aku sapu je buang terus. Malas cakap banyak. Bilik tidur pun sekadar ada almari baju dan rak tuala je. Buku2 masuk sekali dalam alamari baju tapi ada bahagian2 lain. Ni anak 3 ni. Bilik tidur ada 4. Tapi 3 je yang available. Satu lagi dah buat ala2 stor.
Anak 10 cmne eh handle nak suruh mandi Tiap2 hari pagi petang tu, urus baju sepah2 tanggal tinggal gitu je. Anak aku berjuta kali aku tegur pun masih lupa baju xmasuk bakul. Tuala lepas mandi xsidai betol. Sakit jiwa yaaa. Rumah kejap je kemasnya..p
Lepastu bereselerak balik. Yela takkan tak bagi main. Lepastu baju2 yg kering lepas sidai tu cmne kalau anak 10? Anak 3 ni pun Ayoo hampir setiap hari basuh menggunung dahhh. Kena lipat asing2 setiap anak,bapak dan mak ikut jenis2 pakaian lepastu baru susun elok2 kat almari.

Rezeki dia beranak ramai. Iolss dulu pun bercita2 nak beranak ramai. Tapi dh masuk 30tahun belum kwin2 gak. Hihihi

ketambangkang replied at 17-1-2022 12:44 PM
time kasih byk yg mendoakan iols...cite byk2 kang org kata bukak aib keluarga plak..tp tu lah tu, ad ...

Ko dah kawin belom? I ada sorang member Asben umur 40 dah tahun ni. Adik beradik pun ramai. Rasanya 8-10 orang lah. Adik2 tinggal 2 orang je belom kawen. Dia sendiri pun belum kawin. Rumah dia duduk skng adik2 dan sepupu menumpang. Perbelanjaan makan semua atas abang. Kesian. Apa2 hal memang abanglah bertanggungjawab. Adik kena saman polis sebab takda lesen pun abang jamin.
Better u tegas ckitla kat adik2 u. I tak pernah minta2 Kat abang kakak i walau susah cmne pun. Malu lagi ada. Ini semua atas didikan ibu bapa. Jangan susahkan anak2 kalau dah tau beranak.

Tok laki dia geram sgt tgk akak ni comel sgt. Tu yg main kuat tu, xsempat nak pakai kondom2 ni

naina replied at 17-1-2022 05:39 PM
Yer. Aku pun tak suka serabut2. Mainan anak aku, kalau masing2 taknak kemas aku sapu je buang teru ...

Rasa mungkin sbb kita ni generasi mak2 yg bekerjaya..masalah kerja..masalah rumah dan anak2 semua nak kene fikir..sbb tu takleh serabut2..tp mmg ada yg jenis tak kisah anak ramai..jenis redha je rumah sepah anak buat perangai..jenis sabar bertingkek2..salute laa

Aii yg ank 4 ni pun dah nk BTL..cukup la dah dapat 2pasang..lelaki & pmpuan..ank pun gap xjauh..8y,6y,4y,2y..cukup la..jgn tanya lagi xmau tambah ka apa dah cukup dah. Nak besarkan ank skg expenses banyak

Tadi bawak p beli jajan kat Tesco..bawak ank2 tengok semua nak..depa main ambik ja apa Nampak depan mata..hahah

Masa kecik jenuh jgk nk jaga..sakit demam kencing berak..gaduh..tp dh besar sonok..raya n kenduri kendara he dh penuh rumah.

putu replied at 17-1-2022 05:46 PM
Rezeki dia beranak ramai. Iolss dulu pun bercita2 nak beranak ramai. Tapi dh masuk 30tahun belum kwi ...

Alaa sian pulak bacanya ...

Try baca doa makan. Doa makan tu kan doa mengharap rezeki.

Takpe ada le jodoh u nanti tu.
Amin!.

semoga  anak anak  ini menajdi manusia yg cemerlang dunia akhirat dan memanfaatkan ummah.

Kalau memang dedikasi and  terjaga tak ape. Semoga dimudahkan rezeki dalam apa jua bentuk.