CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: isteri_ayil

courts mammoth : pls share experience...

Reply #80 paz's post

beli 1 percuma lapan... ....sebenarnya rega brg yg satu tu dah dicampur dgn brg2 percuma yang lapan...

Originally posted by medangmru at 30-12-2008 11:29 AM
beli 1 percuma lapan... ....sebenarnya rega brg yg satu tu dah dicampur dgn brg2 percuma yang lapan...

pendpt ni mmg aku stuju sesgt...

Reply #82 sebringfgk's post

taktik lapuk Court mammoth....Tp ramai yg tak tahu....

Dan terpegun dgn Hadia Percuma yg lapan ruh....

nak lapan hadiah tue kena buat installment selama 60 bulan...berapa tahun tuer 5 tahun..gilos punya bebunga di riba tue

org kelantan panggil court mammoth as kekoh mamoh...

kekoh = gigit
mamoh = kunyah

Balas #85 DIYAnIFA\ catat

Errrrrrrrr......seswai gak tuh.......

Kekok Memoh ni smakin melebarkan sayapnya..

Follow Us
aku ari tu dah nekad dah takmo bayar instalment kat courts ni... biar je diaorang datang pungut balik barang2 diaorang yg menyemak umah aku ni... tapi laki aku pulak tak setuju.. dia kata, dah alang2 membayar selama setahun, proceed aje lah.. dah tak lama pun nak abis.... so, nak tak nak, terpaksa jugaklah aku hadap barang2 diaorang yg mcm hampeh tu....  lagi satu kan, kalau korang nak tau, pekerja diaorg, kebanyakkan nye bodoh matematik... kira-kira semuanya salah.... masa aku baru beli brg ari tu, dekat kad utang aku tu, dia tulis total semua barang termasuk interest, RM5000 lebih... padahal aku ambik 3 brg je.. set bilik tido RM1000 lebih, meja mkn RM499 dan rak tv RM599... takkan boleh cecah sampai RM5000 lebih utk 2 thn utang... aku pun tak terfikir lah amaun dia gila babas mcm tu... so, masa aku gi buat payment kat cawangan lain (PJ), orang kaunter tu pun tgk mcm pelik... apa yg ditulis tak tele dgn dlm sistem.... last2 diaorang ckp kat aku, hutang aku bukannya RM5000 ++ , yg sebenarnya RM3000++ . dan sekarang ni, tinggal lagi 4 bulan je nak settle... pas tu, tobat.. tak hingin aku nak ambik dgn courts mammoth ni lagi... pada kawan2 senasib, cuba u all adu kan dlm website KPDNHEP.. dulu aku ada try bukak website ni... aduan online... tapi disebabkan laki aku ni tak suka kecoh2, gaduh2... tu yg aku terpaksa batalkan dan padamkan api yg membara bara dlm hati aku nih:@  kalau nak diikutkan, aku ni selalu sgt terkena.. ni pun tgh bengang dgn satu Fitness ni... pi mampus... aku tak hingin nak bayar.. disebabkan laki aku takde kena mengena, so, senanglah sikit aku nak larikan diri dari peniaga2 yg tak bertanggung jawab ni....

Rate

1

Reply #87 isteri_ayil's post

Wahhhhhhh......Kekoh Memot ni mmg dahmelampau....beza RM2K gak tu ayil....fight for ur right ayil...bg derang rasa....itu baru sorang customer...agak2nya....cutsomer2 lain tu pun terkena gak...cuma derang x pasan je...

Courts nih mmg sengal. Aku tak perna beli barang kat Courts sebelum nih tapi hari tuh beli sekali peti ais.
AKu beli pakai kredit card 0% installment. Janji nak bagi dalam 7-10 hari sebab takde stock. Tapi takder cerita. AKu kol tanya die kate takder stock and tanya nak amik tak display. Gile apa nak amik yang display harga sama. Dah berapa juta kali tah org bukak pet ais tuh. Gile ke nak amk. So die bagi kansel.
Cakap next statement akan dapat refund. Tapi macam siot. Ttp charge aku. Aku plak beli kat Ipoh untuk parents pastu balik JB. Aku uruskan hal2 kansel kat JB. Die cakap mulut je dah ok. AKu pun pelik gak, Tapi aku diamkan je. Pastu bile takder apa2 jadik pun aku kol JB. JB cakap Ipoh yangs setelkan. Kol Ipoh, Ipoh cakap JB. Macam siot. Betul2 die bodoh2kan aku. Last2 lepas dekat 2 bulan org Ipoh cakap depa lupa nak proceed la. So aku kene pegi Balik setelkan document2. So tunggu lagi sebulan. Ttp kene charged.
Dekat hari2 aku kol maybank tanya depa dah kenselkan ke belum. Email komplen sampai dah 2 kali bagi, Last2 customer service die kol tanya itu ini. Tapi takder penyelesaian gak. Bile aku nak kol balik tak pernah berangkat. Sakit hati gile aku. Skit je lagi aku nak repot polis. Panas hati beb.
Last2 aku amik cuti pegi gegar Courts Ipoh. Jumpa manager die. Manager die cakap aku patut bayar installment tuh. Sebab nanti depa refund balik walaupun aku dah bayar, Aku cakap gile apa. Barang tak dapat buat apa nak bayar. Gile tak gile org keje Courts nih. Pastu baru ok skit lama2. skit Dekat 3 bulan baru dapat refund. Tapi nak potong duit aku amik 30 saat je.
Nasib baik aku dapat balik duit aku.
Courts mmg gile. Bagitau la semua org jangan beli barang kat Courts. Penipu beso.

Rate

1

baru cadang nak beli mesin basuh..tapi bile tengok cam gini pengalaman orang..kansel le

yang sebaiknyer jangan ler beli barang secara berhutang. kalau rasa-rasa barang tue tak berapa penting, pendamkanlah dulu. kumpul duit. beli cash.

mmg teruk CM ni
cekik darah kuatt

tak heranlah org gelarkan Courts mammoth ni sbg Courts MAUT,,,

tp CM mmg iklankan produk2 derang kow2 nyer....cuba nengok mana2 paper hari Jumaat....fuhhhhhhhm,,,,,berpage2 plak tu.....

Aku penah beli brg kat kot maut ni, bulan 7 aritu
beli mesin basuh harga RM 699
masa dgn sales person lagi aku dah kata nak byr cash
pastu sales person kata kita ada offer 0% interest klu guna CC & bole buat ansuran gak
aku kata xpe, nak byr cash
citer psl mesin basuh tu, etc...pastu salesperson tu tanya lagi nak byr ansuran x?
aku kata nak byr cash. pastu ckp lagi diorg ada offer byr ansuran
masa dekat kaunter byran pun tanya nak byr mcmana
aku kata nak byr cash. pastu staff ni pun kata benda sama, xnak ansuran ke atau CC
sbb Cc 0% interest & ansuran bayar rendah jer
aku kata nak byr cash. asben aku ternmpk katalog psl brg2 yg dibeli kat kotmaut bole diinsuranskan. asben tanya dgn staf tu, dia kata owwh..tu utk org yg amik brg scra ansuran jer.

jenuh aku jwb nak bayar cash. pd aku, ada certain2 brg kat kot maut ni mmg murah sket bila diorg buat promosi tp byr cash. klu ansuran mmg maut

Rate

1

alamak baru je pas beli set sofa ngan rak tv...huhuh...hrp2 selasa ni sampailah brg2 ku ituw...byr cc 0%interest installment..mule2 ingat nak wat installment ngan CM, tp duk kira2...byk betul bezanye...dari rm1k lebih bleh jadi sampai 2-3k...huh..bleh dpt 2 brg yg sama lagi tu..

Aku penah beli brg kat kot maut ni, bulan 7 aritu
beli mesin basuh harga RM 699
masa dgn sales pe ...
sajer Post at 5-9-2010 08:17 AM

Court Maut ni seboleh2nya akan "paksa" pembeli buat pembayaran secara ansuran..

kalau nk beli barang kat kot maut nih, baik la beli cash
pakat kerat leher sendiri ler kalau ambik utang
aku penah ambik utang beli peti ais + mesin basuh (utk mak aku)
baru 2x tak bayar, CS dah call kata nak tarik..macam 20 bulan tak bayo
sengal betul...
pastu masa beli peti ais, bleh diaorg bagi yg display punye
bongok tul
nk kensel, laki aku plak cakap tak yah..dia malas nk bertekak
laaa nih aku dh malas nk beli pape kat kot maut nih

mmg busuk hati kot maut ni bagi display set kat pembeli.....dah masuk taraf haram jadah kalau camgini,.,,,melainkan kalau harga tu utk display set punya...

Kalau Kot maut bagi display set  TV LCD ko kene mintak yg baru balik sbb TV LCD ni kan dia ada jangka hayat LCD dia tu...berapa ribu jam gitu....bygkan kedai nak untung dia bg display set sbb nak clearkan stok lama./...dan bygkan udah berapa ribu jam Display set tu dipasang...

risik punya risik....ropenya kalau kat KOT maut buat secara ansuran...salesman yg approach kita tu akan dapat Komisen...kalau beli cash tak dapat......tu yg dok mati2 pomot suh bayar ansuran gak....

kazen aku ade beli laptop kat courts ni dengan berhutang... tapi orang courts ade call aku mintak alamat aku, kazen aku takde bagitau pun ape tujuan dia park nama aku dalam borang bayaran ansuran tu... yang dia bagitau "kalau courts memot call, cakap la yg aku ni kazen dia..."

korang rase, nama aku diguna untuk ape ek? penjamin ke? saksi ke? ape ke?
riso plak tetiba :cf: