CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Azza

Belanja Dapur Sampai RM1,000 Ni Pakai Beras Apa?

normal la spend brg dapur cecah 1k.....tgk la harga sayur n buah-buahan sekarang......harga ikan lagi....dapur rmh i jarang masuk seafood kecuali ikan....but still cecah jugak 1k shopping 1 minggu sekali..sekali masuk dah 300 keluar.....ermmm ini cerita masak sendiri ni termasuk jajan la kacang ke, kopok ke

apraditha replied at 29-3-2021 10:27 AM
normal la spend brg dapur cecah 1k.....tgk la harga sayur n buah-buahan sekarang......harga ikan lag ...

ni tak termasuk susu anak and diaper....ni shopping kt shopee bole redeem coin n voucher

pelik ke
aku rsa kalau ada family 1K  sebulan tu biasa la, lain le org bujang
aku beli barang dapur/basah kt Tesco..rasa nya mmg aku belanja hmpir 1k utk sebulan

SayaSayangMama replied at 27-3-2021 10:22 PM
No herba poni. Air byk mana pun nasik dia lerai mcm manik. Haha. So iols campur dgn beras wangi bg ...

Oh...i see..tak pernah try beras herba poni..
Tak tau...

tak perlu pun banding2 & persoalkan kenapa keluar belanja banyak ataupun sikit.. Duduk negeri lain2, pergi kedai lain2, perut pun lain2..

iols sorang shopping kat jaya groceries / cold storage selalunya seminggu around 150-200...  selalunya yogurt/yakult/vitagen/susu coklat/susu soya jah dah parking rm50 seminggu... sayur / ayam/ daging/ salmon pun selalunya rm50 seminggu.... yg lelain tu mcm spaghetti/ roti/ macaroni/ telur/ biskut / pringles / etc etc la pun rm50... roughly sebulan kalo iols masak rm800 jugak sorang... kalo makan luar seribu lebih laaa jugak....

anyway, you are what u eat.... kalo nk makan murah ko makan biskut n roti gardenia je dikk hari2... selera org lain2...

Follow Us
emm.. tengok juga di mana dan apa brand barang dia beli.
kalau nak sedap, jenama baik.
nak jenama baik, beli kat tempat yang banyak pilihan brands..

Kalau mampu nak habiskan 10k sebulan untuk barang dapur lantaklah.
Masing-masing ikut kewangan sendiri. Xsalah pun. Kenapa perlu pertikai cara orang belanja or bandingkan. Diam2 sendiri sudah lah. nak buktikan apa. Kau terlebih kaya? Kau bodoh xmampu rancang perbelanjan keluarga? Kau kedekut nak mampos? Duit sendiri lantaklah. Jangan menyusahkan orang.

anakmak replied at 28-3-2021 12:16 AM
Ikut poket memasing kan

Budget ada boleh ja balun salmon n steak seminggu 2-3x dan lagi murah ...

itu lah tu....

ikut poket masing2...

yang hebohkan org pakai berasa apa buat apa...
dah poket dia tebal...

mcm iols ni belanja beli brang kering 2 bulan sekali....
beras pun jarang beli sbb jarang mkn nasi..
lepas tu iols dgn 3 anak2 jenis x mkn bnyk...husband jek mkn banyk...

klu pi kedai mkn pun nasi dua jek share tu pun boleh x abis..huhuhu..
klu kat rumah masak pun sikit2 jek...makanya duit barang basah tu x sampai rm100 la seminggu...

aihh...bak kata pepatah melayu..lain padang lain belalang...besar periuk besar la kerak nya....tapi zaman skrg pakai rice cooker xde kerak nasi dah...

huhuhu..

sarahmirza replied at 29-3-2021 04:17 PM
Oh...i see..tak pernah try beras herba poni..
Tak tau...

memang makan herbal ponni dah berbelas tahun, kalau makan nasi di kedai, mesti ambik sikit je sebab cepat kenyang.herbal ponni ni, masak air kena 3 kali ganda baru cantik kembang. masak nasi tomato pun i guna herbal ponni.
bila masak beriani je baru guna basmati

memang belanja dapur lebih 1k sebulan .. nak2 pulak kalau bulan tu i buat juice fasting ... lagi laaaa mencanak2 naik

Rezeki masing-masing. Ada yg belanja byk brg dapur tapi jimat kt bahagian lain pula.

sekali masuk Jaya harus cecah rm300, seminggu masuk sekali, kadang tak tahu menatang apa dlm trolley, tp kira smua la dr mop lantai ke sanitary pad, ke ayam ke steak cut ke buah2

tak masuk makan luar lagi

rasa mmg ada je yg cam meols ni...  borosss ke atau mmg barang2 skang rega yahudi nasrani?

delia3003 replied at 25-3-2021 10:47 PM
Ala banyak je pilihan barang, murah ada, mahal ada, yang ni ikut kemampuan masing2 ler. Kalau setiap ...

Uish, uol pkai gmbr Thomas Sangster haha.

seri_mawr replied at 26-3-2021 09:53 AM
susah klu banding cara kita dgn cara org...
jgn anggap cara mkn kita sama mcm cara mkn org lain...
...

Yg ni iol stuju dgn u, bcs in the end, ikut kmampuan sorg2. Klau depa kaya, lantak lh, klau sderhana, lantak jugak. X pyh kita sibuk2 nak judge itu ini.

Aku pun belanja dapur + barang2 mandian dan cucian serta pewangi rumah + tisu RM1K plus per month... Dalam rumah cuma ada aku dan suami anak seorang dan maid.. Sabun mandi, syampoo, ubat gigi dan rexona maid pun aku belikan. Sejak ada maid ni belanja mencanak2 naik sebab hari2 masak kat rumah...dah tu makanan kudap2 maid pun aku belikan.. Sebab aku tengok dia tak nak guna seposen pun duit gaji dia untuk beli apa2 barang diri atau kudapan dia. Padahal banyak tu duit hasil mengurut sedara mara aku. Kalau kami makan kat luar dan maid x ikut pun still dia masak untuk makan dia. Sebulan 3 ke 4 kali juga aku bawa maid makan kat luar.. Sekali belanja dia makan kat luar pun dah RM20 - 30 jugak dia sorang je.. Ke aku ni baik sangat? Tak sampai hati pulak nak kurung dia kat rumah.. Time PKP ni jimat la sikit tak payah bawa dia keluar..

Ikut isi rumah la.... ko laki bini jer jgn lah compare dgn org yg ada anak 5-6 org, mana nak sama...

akmal replied at 26-3-2021 02:22 PM
Ye harga ikan dh mahal skang. Ikan tenggiri..parang ...ni apa yg laki aku bgtau ..dia yg g kedai

beli ikan kembong pon ai rs mcm mahal..melainkan yg dh jenis nak pecah2 perot..adoi la..nak makan berkhasiat pon kene kaya raya ke

Beli brg Kering pun 300-400 minggu2 brg basah dlm 100. Tak masuk mkan kat uar etc.brg makanan Mahal kadang2 murah lg makan kat luar

Shamilia79 replied at 17-5-2021 09:26 PM
Aku pun belanja dapur + barang2 mandian dan cucian serta pewangi rumah + tisu RM1K plus per month... ...

U baik sangat..haha..tapi kalau tak menjejaskan kewangan u, why not? Anggap la sedekah so that maid tu bg service yg terbaik..kalau rasa cam terjejas/tak best apsal brg2 peribadi ko pun aku kena beli, set rules ngan maid..apa yg u bole belikan, apa yg dia perlu beli sendiri..bab makanan tu, i rasa wajar u belikan coz makan pun sama kan? Unless tekak dia nak rasa jajan lain sikit, cam famous amos ke..haha contoh je..haaa tu dia beli la sendiri..beras, ikan, sayur bagai tu tak perlu kot..