CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

Jururawat Portugal Maut Selepas Terima Suntikan Vaksin Covid-19 Pfizer

shark replied at 6-1-2021 01:00 AM
personally aku bukan antivak sebab aku pun pernah ambil vaksin tapi vaksin covid ni macam pelik dan  ...

Sama mcm ko. Aku pun bukan antivaksin.. Tp vaksin covid ni terlampau cpt.. X de test kat mn2 lg dah ckp berkesan

Aku sbg antivac mungkin bakal jd dabel antivac. Da kenape rush sgt nk cucuk2.  Ramai je yg sembuh mati pon xsmpai 1%. Aku agree dgn blastoff nampak mcm saje dibuat2 utk nampak mcm bahaye.

naper korang mention korang antivax?
once u questioning about the vax, u auto antivax dah
tak payah dah nak nafi2

Edited by mbhcsf at 7-1-2021 11:53 PM
izwan_izi replied at 6-1-2021 05:11 PM
kalo boleh minta sis #dwdrum tlg jwb sekali..

sb diye pon background virus2 ni jugak...

senang je jawapan ni

first tengok dan pelan pelan you dengaq apa yg TV1 tu cakap ,  rujuk bicara naratif tu .
kedua - read about fas fasa ujian klinikal

ketiga = refer pada airfilter nyer link  yg bloomberg tu - sebab apa i suruh you refer ? sebab kalau awak celik mata , ada dia tulis fasa fasa klinikal dan dengan melihat tu saja pun awak akan dapat jawapan straight jkepada persoalan :  kenapa eh vaccine ni cepat dan  kenapa terlalu cepat, awat lah cepat sangat -dan kalau baca fasa fasa clinical trial u dapat gabung a + b together , ni kena guna pemikiran sikit ye . kalau baca dan faham sendiri senang.
semua source yg dipercayai ada kat internet segagahnya nak pilih sumber mana. baca je dan fahamkan,  minta maaflah yg artikel ini tak sepanas artikel gossip , hmm so minta maaf ye awak saya minta awak cerna dulu then tanya if you need help.

keempat baca link ni yg menjawab : kenapa mRNA vaccine ni cepat

https://theconversation.com/how- ... kept-so-cold-150238
https://theconversation.com/covi ... other-target-150315
How mRNA vaccines from Pfizer and Moderna work, why they’re a breakthrough and why they need to be kept so coldlin ni dia ceritakan satu demi satu apa tu MRNA vaccine, apa beza conventional vaccine dengan mRNA
apa yg mRNA tu buat kat badan kita etc etc

tak payah takut pun dengan fakta , cuma kita kena kritikal bertempat guna aqal dan fikir sikit je
selebinya beranikan diri tanya KKM. it is okay- they have nothing to hide.
dan kalau baca dalam dalam lagi u akan lihat setiap pengeluar tu , vaccien mereka mensasarkan mekanisme yg berbeza

so ,  kalau nak tahu lagi from the basic
see you tube immune system, vaccine , fasa klinikal trial

tang soalan skeptic why penyakt lain tak ada benda MrNA vaccinelah  , itu ini

well, HIV - la ni medicine yg control dia actually bagus untuk melambatkan kesan AIDS dan kalau terapi ubatan  kuman virus HIV ni diberikan pada peringakt awal, viral load dalam pesakit dapat dikurangkan tapi i think IPES can give you more infos.

so, ada banyak lagi vaccine dalam dunia ni yg tengah dikembangkan

Kalu tak mati sebab corona mati sebab vaksin

Sebenarnya aku menunggu berita vaksin covid sudah ditemui tapi takde dan terus roll out. Vaksin ni kaedah cuba jaya, mcm mana nak tau kita ada alahan terhadap vaksin melainkan cucuk sendiri.

Follow Us
??..mcm sesuatu sangat