CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-LTS

Pemandu Grab Tumbuk Muka Pelajar Perempuan

Edited by chazey at 14-8-2017 10:32 PM
cauliflower replied at 14-8-2017 05:41 PM
bimbo nya sis beza pakai analogi cikgu dan anak murid.

kalau guna analogi pekerja kedai dan pel ...

Kalau yang buat kacau kat restoren ko tu bebudak under 18 bulu pubis belum cukup panjang so ajaran paling tepat meka harus dapat dari orang dewasa adalah selayaknya didebik gitu?

Budak tu 16 ngok hoi! Perempuan pula itu! Bila cikgu sepak terajang anak orang kat sekolah tau pulak korang dabel stended mengata cikgu tapi heran akak dalam tered ini masing2 kuar sisi teroris sokong driver tu?

Skuau replied at 14-8-2017 09:22 PM
Apabila cikgu salah tempat 'beranalogi'(le tu)he2....

Gila la korang yang sokong driver jantan kertu umo 30 tumbuk muka budak pompuan umo 16 tahun walau sheol biadap camna pun. Driver kertu tu pun mana ko tau biadap ka sopan ja ka bercakap. Barangkali heol pon hada maki hamun thus budak yang masih budak 16 tahun umo itu pon hempas pintu keta to retaliate kekdahnya?

Betul2 gila.

Ka karna budak pompuan ni cina bukit maka no simpati from porumer meleis sekalian?

chazey replied at 14-8-2017 10:41 PM
Gila la korang yang sokong driver jantan kertu umo 30 tumbuk muka budak pompuan umo 16 tahun walau ...

yang driver tu pun indian

according to policd report

Bahaya laaa rakyat msia skrg semua jadi depression pastu panas baran

hyie replied at 14-8-2017 01:04 PM
sory soalan bimbo, kalau teksi pon kita kena bayar tol gak ke? i mean taxi meter la...

Betul hyie taxi penumpang bayar meter

EvieWanKenobi replied at 14-8-2017 12:16 PM
cakap jelah..
kenapa kena pukul2 orang??

Bdk tu mesti kuang aja...

Dh la hempas2 pintu kete org...mmg la org tu hangin

Follow Us
OrenTheReturn replied at 14-8-2017 12:31 PM
Walau apa pun tak perlu sampaiiii naikkk tangannn katt muka org, tambahh2 pompuannn. Dasarrr dayusss ...

Kan low class sangat! Munah memang against pemandu kereta or taxi yang lahanat.

Dulu zaman Munah sekolah ada lah naik satu taxi ni. Munah dengan kawan munah nak balik rumah lah naik taxi tu suruh dia hantar. Munah duduk satu taman dengan kawan Munah tapi jalan je yang lain. So suruh pak cik tu drop kawan Munah dulu then baru drop Munah. Ada ke dia pergi maki2 munah then kata "kau ingat ni bas ke nak kesana kemari?!" then siap kata mak bapak Munah bodoh lah etc. Then Munah pun naik angin lah munah cakap "saya boleh bayar pak cik lah" and suruh pak cik taxi ni turunkan Munah. Tapi Munah memang agak kurang ajar waktu Munah cakap kat pakcik tu and Pak cik tu tetap mulut tak henti jerit2 hina Munah. Munah tak tahan then Munah cakap "mulut pak cik ni kurang ajar lah. Pak cik turunkan saya now!" kemudian pak cik tu hentikan taxi then Munah pun buat lah macam amoi ni buat pergi hempas pintu. Pak cik tu tak puas hati dia pergi kejar Munah then Munah and kawan Munah lari

So apa yang munah nak sampaikan adalah :-

1) Kalau tak nak hantar passenger tu, driver cakap je elok2. "Saya tak tahu" tak solve the problem. Kau cakap je tak nak tak boleh then suruh passenger tu blah. Tak perlu marah2 balik passenger walhal kau yang tak competent.
2) Passenger in any situation pun tak sepatutnya dikasari. Apatah lagi perempuan. Imagine, dulu Munah umur 17 tahun pun nak kena attack dengan driver taxi. Orang akan kata "siapa suruh kurang ajar?" tapi orang lupa yang in any situation pun, violence is not the answer. Pakcik taxi tu boleh je cakap "akcik tak boleh hantar korang, sila keluar from taxi pakcik", settle.

Sorry melalut banyak gila tapi I'm trying to convey my points here by stating my past experience. Hope orang yang bash amoi tu boleh fikir sejenak and fikir mungkin there's more to it then this. chiowzzz

Gila la korang yang sokong driver jantan kertu umo 30 tumbuk muka budak pompuan umo 16 tahun walau ...

Dulu Munah pun ada buat benda apa yang chazey cakap masa Munah 17 tahun

Ko dah kenapa dik? Naik grab kena la ikut waze. Xnak bayar tol ko jln kaki senang citer

aku tak suka orang guna kekerasan...

tapi aku lebih meluat dengan golongan yang merasakan perempuan kaum yang tidak boleh dibelasah sekalipun perempuan tu pe'el macam syaitonirojim...pergi mampus dengan alasan perempuan golongan yang lemah dan perlu dilindungi...pergi mampos. kalau sifat syaitan kau lebih tinggi dari sifat wanita kau, selayaknya lah kau dibelasah..

bagi aku samada lelaki atau perempuan, setiap orang ada limit kesabaran mereka.

aku juga tak suka lahanat yang suka menghempas pintu. ...aku ada migrain, bila dengar bunyi hempasan memang boleh sakit kepala dan terus buat aku bad mood satu hari.
aku perempuan, tapi aku sendiri takkan teragak-agak untuk tarik rambut dan belasah mana-mana lahanat yang sengaja cari pasal dengar aku tak kira apa gender dan kaum mereka.

Edited by mbhcsf at 15-8-2017 01:55 AM

i rasa , cause effect tu dimulakan oleh tindakan biadab remaja itu yg sememangnya biadab - so takkkan nak bagi muka - cumanya  si pmemandu tu pun tak perlu menumbuk muka remaja tu, memadailah menegur. so , ini silaplah.

well, cause - effectlah ni.

tak boleh nak sebelahi dedua pihak, namun perbuatan menghempas pintu ni hanya  kurang ajar je yg berani buat, atau mereka yg terbiasa kurang ajar barangkali.

munahjolie replied at 14-8-2017 11:34 PM
Kan low class sangat! Munah memang against pemandu kereta or taxi yang lahanat.

Khennnn....low classss n tak gentleman lahhh jantann tu angkattt tgnn kat pompuan, bukannn soal pompuan lemahhhh bla bla bla tp lelakiiii yg gentleman takk akannn angkatttt tgnnnn utk selesaikannn masalahhh tambahhh2 dgn pompuann. Boooo booooooo boooooooooo, aku suka jahhhh bangsattttttt tu kena tangkapppppp yahoooooooo. Ntahhhh2 jantannn tu yg kurangg ajarrr dulu bila budakkk2 tu mintakkk ikuttt jalann lqinnn sampaiiii bengangggg suruhhh stopp, klu dia blhhh angkatttt tgnnn tak herannnn klu dia jwb cara kurg ajarrrrr, jenissss takde kesabarannnn bangsattttt jenisss blh angkatttt tgnnn katt org niii!

I am with u sis. Pasalll budakkk tu cina punnn bolehh jadii jugakkkkk....aku tak terkejutttttt sbb ummahhh melayuuu klu ada accidentttt mmg tanya melayu ke cina klu dgrrr cina terussss hilanggg rasa simpatiiii kemanusiaaan bagaiiii klu melayuuu baru wujuddd simpatiiii, ko mampooo?

Tak perlu kot sampai tumbuk..
Tak pasal2 masuk penjara bang..tak berbaloi2..

chazey replied at 14-8-2017 10:30 PM
Kalau yang buat kacau kat restoren ko tu bebudak under 18 bulu pubis belum cukup panjang so ajar ...

Bangsattttt2 ni semuaa klu anakkk pompuannn dorg muka kena penamparrrrrrr dgn jantannn dewasa kat luarrrr sampaiiiii patahhhhhh hidongggg belacannnn genetikkkk dorggg tu baruuu cashhhhhhh! Sbb dorg blh terima kannn benda mcm ni!

Edited by mommymonster82 at 15-8-2017 03:10 AM

Sbb tu bila org kt cikgu skrg xmcm dulu...me jawab pi try jd cikgu..korg baru jumpa sorg pon korg dah xleh sabar sampi tumbuk2 bagai.. n budak tu pon dia ingat dia kt sekolah kot..buat biadap pon cikgu tak boleh buat per2..kena sabar n report disiplin je.

Daripada sampai tumbuk anak org..elokla biar jerla..walau faham keadaan bro tu n dah pernah merasa marah gitu tapi kena sabar..    tak berbaloi gadaikn ms depan sendiri demi nk betulkn anak org yg tak boleh ditegur..

mommymonster82 replied at 15-8-2017 03:08 AM
Sbb tu bila org kt cikgu skrg xmcm dulu...me jawab pi try jd cikgu..korg baru jumpa sorg pon korg da ...

Aku tak setuju cikgu or org dewasa pukullll budak2 sbb itu buliiii torture namanya. Budakkk2 blhhh dibentukkk dr kecikkk, klu ada yg tak kena dgn budakk2 mmg salahhh org dewasa.

~boolean replied at 15-8-2017 01:45 AM
aku tak suka orang guna kekerasan...

tapi aku lebih meluat dengan golongan yang merasakan perempu ...

Kan.dia ingat dia perempuan boleh je buat apa pon dia suka then dia xkena belasah..dia boleh tunjuk attitude besar kepala dia pastu nk suruh org sabar just sbb dia perempuan..prffttt..memalukan kaum je pompuan gini

Kat sekolah bolehla..rotan pon tak boleh..

Mmg dr penglaman budak perempuan ni klu biadap mmg lg dasyat dr budak lelaki..

Masa tgk video pompuan bergaduh tumbuk2 bagai pndai pulak kutuk2 gitu gini..lupa dah kot..yg dlm dunia ni ada je lelaki jahat n baik..perempuan pon gitu jugak..

Jgn nk cabar lelaki sgt...kena jumpa lelaki xsabar hah ginila jdinya

OrenTheReturn replied at 15-8-2017 03:10 AM
Aku tak setuju cikgu or org dewasa pukullll budak2 sbb itu buliiii torture namanya. Budakkk2 blhhh ...

Mmg pon oren..
Tp budak skrg ni dia ingt dia mcm kt sekolahla..buat biadap pon cikgu sabar je nengok..

Kt luar nasib xbaik..hah inilah makanannya..

Walau xpatut apa yg bro tu buat..tp nilah pengajaran hidup. Bukn semua org ada masa or ada kesabaran nak layan perangai diva kita.. klupon da biasa jd spoiled brat..