CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: miawpink

Rita Rudaini Nafi Hasut Anak-Anak Benci Aidil - page 41

Close [Copy link]
Klau jantan x de duit dok senyap2 je lh...hehehehe..malu weyy

berbaloi dh tuh untuk 2 anak
sekarang education bukan murah
insuran anak lagi, simpanan tok anak lagi
tempat tinggal, makan minum, transport
lepas tuh suplemen lagi
susu, pampers, baju, botol2 susu, pencuci botol ,
peh2 rita plak bekerja, of kos bayar maid lagi nak jaga anak dia time dia bekerja
belum masuk g entertaiment anak dia, buku2, mainanan
ingat mcm anak dolu2 ker,
zaman dah berubah, expenses makin mahal
jgn sbb bencik kat ma, sampai nak nafikan hak anak

even aku ne hamba marhain pun belanja tok anak aku yang baru sorang ne nak cecah 2k sebulan
inikan plak rita selebriti yg udah tentunya, pakai brang yg jauh lebih mahal dari aku

untuk adil, x payah ler nak mempertikaikan tuntutan rita tuh
berikan hak kepada yg sepatutnya, anak2 tuh darah daging ko sendiri
halalkan kalau terlebih,
sebagai ibu aku mmg berpendapat tuntutan itu sangat munasabah
ko ckp x munasabah sbb ko tak pernah bela depa selama nih
ko ingat bagi 2-3K sebulan yg ko pernah gebang2 sebelum ne cukup ker untuk belaja 2 org anak.

kesian la ngan lelaki2 yg asal boleh jah..ini kesah depa sebagai selebriti..kalau korang jenis yg asal boleh go ahead, buat kat anak bini sendiri..tak perlu nak sebok2 pasal nafkah depa dua org neh..

lagi satu, kisah akbar ka sapa ka tak relevan ngan kes sekarang...jadah apa pi kaitkan kesah akbar dalam hal nih ???

watie79 posted on 12-12-2013 09:32 AM
kesian la ngan lelaki2 yg asal boleh jah..ini kesah depa sebagai selebriti..kalau korang jenis yg as ...

aku rasa kan... disebabkan majoriti wanita kt msia ni dah ada career sendiri, merasa lah gak jate2 kat malaya ni merasa idup mereka lapang sket bila dah berkahwin sbb majoriti isteri2 semer kongsi dlm perbelanjaan rumahtangga... nak harap para lelaki ni menanggung 100% perbelanjaan rumahtangga..mmg terbiar la idup anak bini...

slippergombak posted on 12-12-2013 12:36 AM
sebagai lelaki yg dah bercerai dengan bini yg masih simpan dendam dan bini pun menyimpan dendam te ...

ooo...gitu eh...
kira nya kat malaya ni ramai lelaki hampeh species mcm edelnotelo ni la yer... yg mcm chef wan hanya ada ciput je... iols mohon pada tuhan moga dipertemukan dgn lelaki yg bertanggungjwb & gegeh bekerja mencari nafkah utk family....

Follow Us
novlin posted on 12-12-2013 09:46 AM
ooo...gitu eh...
kira nya kat malaya ni ramai lelaki hampeh species mcm edelnotelo ni la yer.. ...

nampaknya begitulah majoriti rakyat malaysia yg ada.. amat susah nak cari yg macma chef wan dan bekas isteri chef wan yg tak simpan apa2 dendam...

novlin posted on 12-12-2013 09:44 AM
aku rasa kan... disebabkan majoriti wanita kt msia ni dah ada career sendiri, merasa lah gak jate2 ...

pathetic sangat nak suruh org downgrade cara hidup mcm depa.....

fifie_olin posted on 9-12-2013 10:20 AM
cam x logik je...footballer gaji byk tuu...
aku tgk si edel ni main xde la hebat pon....ke lauttt ...

kann.... si kmbar die 2 gaji murah ckit..sbb die ngah cedera...iolls mmg x minat die...sbb x best pn..iolls mnat piya, apek....

bungalisa posted on 9-12-2013 01:54 AM
Sedangkan ifa raziah tu pung ... Sebulan spent 10k tuk body ngn muke die..! Stakat rita mntak 5k t ...

2 la...iolls ckp die brkira...ps2 tduh si rita 2 nk gna utk dri sndri...uolls rsa ckup ke maintainance rita 5k 2...iolls tkut nnti tuhan trik rezeki 2 nnti bru nk sdar sbb kedekut ngn anak2..x heran la msa kuar dr umah dlu..4 bln x jenguk anak x kisah...anak2 pn x tnye bapak die...bknnye ank org lain..

nordin84 posted on 11-12-2013 09:03 PM
uols kat kampung pon xckp..serba serbi barang nek..sewa rmh bodo2 pon 400..kalo beli rmh rege 170k ...

betol lah...dok kampong ka bandar ka..harga barang runcit sume sama, minyak kereta...sewa rumah aje brbeza..hihi
tp la kan law dah dok bandar,bandar besar pulak tuh...bnyk prsaingan...x salah jg rita neh..kalau aku jd die pon mintk bnyk mcm tu
coz rita sememang2 nya da terang lg di suluh tahu gaji xlaki die berapa...5k tu celah gg aje adel oiii...hihihi...

ank artis pulak tu,compem la nk anta ank sekolah bagus2,hantar tuisyen lg...kalau pandai pon bkn ank sapa..ank adel bongok tu jgk...xkan nk suruh ank tu jadi pemain bola jgk yg x payah pelajaran tggi...ambik SPM pon x payah(mcm si polan sorang player bola tuh)..hihihi...

tapi kan dah menang ka kes rita neh...ke kita aje yg beriya menangkan si rita neh....hrp sgt kes neh memihak kpd rita...(sory law trlambat keretapi,hihi)

bungalisa posted on 11-12-2013 09:19 PM
Yang 100 tu sewa rumah yg berlantaikan papan.. N senang kene hanyut ngn banjir...!  Yg jenis suami ...

hahahahaha
adoi sakit perot aku gelak nok
aku rasa nak simpan asb rm300 pon tak lepas klu dpt rm500 sebulan tu
klu bg anak minum teh pon nak kene letak gula/susu, gula pon dah naik harga skrg ni
klu g mintak air penawar kat ustaz pon koman2 kene la hulur duit gak brg 2-3 keping not rm10
tu pon aku rase skrg kene bg rm50 kot
mmg bangang la sape kedekut bg nafkah anak

digitizer posted on 11-12-2013 10:00 PM
Setuju..mentang2 lah anak2 keluar dr mak dan dan bkira.cuba si rr mintak balik semua yg dia dh tan ...

tu la pasal
edel ni ade potensi jd cam ackiok
konon rindu kat anak, tp taknak g jumpe
pastu sebok g holiday obersea ngan anak2 sama bini baru
ape la punye perangai bapak2 camnih

musangcomel posted on 12-12-2013 02:18 PM
tu la pasal
edel ni ade potensi jd cam ackiok
konon rindu kat anak, tp taknak g jumpe

Bukan potensi tapi memang mcm ackiok

ResellerMaxis posted on 11-12-2013 09:44 AM
sebagai seorang lelaki..aku xsetuju..kalau bercerai..aku kena bagi nafkah..pastu bini kahwin lain. ...

sedihnyer dpt laki mcm ni... mintak jauh la pangai mcm ni..

adoyai...duk kate rita plak nak perabihkan duit aidil tu..
yg duk kate2 tu tau tak skrg rita sibuk cari duit dgn buat bisnes..jual baju la jual rs die tu la..kalau rita tu dendam and memang nak duit aidil takdenye die sibuk berbisnes ni..memang duk tunggu duit aidil je la..
pade aku die cume mintak hak anak die..sekurang2nye tanggungjawab die mintak hak anak die dah lepas..
pasal amount yg rita mintak tu bagi aku berbaloi gak dgn gaji aidil..aidil pun tak payah nak pembongak sangat kate gaji rm10k je..kalau ye..ape ke jadahnye aidil ni pindah dari team ATM yg kasi gaji die lebih kurang rm20k tu ke team yg bagi gaji die sikit...

slippergombak posted on 12-12-2013 12:36 AM
sebagai lelaki yg dah bercerai dengan bini yg masih simpan dendam dan bini pun menyimpan dendam te ...

Tu perangai dia lantak dia lag.tp mulut dia xpakai insurans pon jimat sikit duit dah kat situ.yg ni kes nk bela anak sendiri..walhal bin nama dia jugak.aku xheranlah kalau masa msih suami isteri pun x kesah anak bini nk makan ape apetah lg dh cerai. Dulu siap tuntut si rita kembali taat..padahal kes derang cerai bukan sbb sedara mara pon..yg tu cuma alasan rita nk carik psl supaya edel ni cerai dia je.tah2 real cause dia sbb edel ni kaki betina.

digitizer posted on 12-12-2013 03:58 PM
Tu perangai dia lantak dia lag.tp mulut dia xpakai insurans pon jimat sikit duit dah kat situ.yg n ...

aku setuju sgt ngan komen ko
nak2 pasal mulot takde insurans tu, btol gak kate ko jimat duit dah kat situ kann
pada aku buruk mana pon sikap dia takde kene mengena ngan tuntut nafkah anak
pedulik la mulot dia cam longkang ke hape
ni pasal tuntut nafkah anak n aku rase 5k tu berpatutan ngan gaji edel
membongak sgt ckp gaji 10k, wadehell
nampak sgt nak ngelak bg nafkah anak
masa blom cerai pon dah tak pedulik mkn pakai budak2 tu apelagi dah cerai kan

musangcomel posted on 12-12-2013 02:14 PM
hahahahaha
adoi sakit perot aku gelak nok
aku rasa nak simpan asb rm300 pon tak lepas klu dpt rm ...

najib ckp BRIM 500 yg org dpt tu blh buat belanja utk 1 thn...
no wonder la ramai yg ckp srh rr blaja berjimat cermat... belanja ikut kemampuan sbb bg dorang 5k tu blh buat belanja utk 10thn (kalo ikut kira2 mcm najib buat la) kalo dorg dpt 5k sebulan, maun hari2 dorg sembelih gajah buat lauk..

Banyak rupanya jantan jenis menidakkan hak ibu tunggal & anak2 ye
cakap pung pang pung pang mcm hebat sangat....
tapi bila tang tanggungjawab...FAIL!
lelaki kat mesia ni sebenarnya dah terlebih manja
mengharap hasil bini jer
tu pun ade hati lagi nak berskandal..puihhh la