CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: inaez

All about Langkawi (by inaez, lina_lim79 & zul_khaleeda)

Close [Copy link]
kalau kat jetty kuah tu berlambak ulat2 yg akan carik kita .. esp masa keluar dr feri tu ....
diorang nya kedai kat luar skit dr jetypoint tu .. banyak .. kena pandai2 la pilih ...

Originally posted by menachi at 4-1-2007 07:50 PM
kalau kat jetty kuah tu berlambak ulat2 yg akan carik kita .. esp masa keluar dr feri tu ....
diorang nya kedai kat luar skit dr jetypoint tu .. banyak .. kena pandai2 la pilih ...

oooo, mcm tu ker? thanks for the info yer ;)

Originally posted by inakimi at 29-12-2006 04:42 PM

tengok kat web tok senik --http://www.toksenik.com/

saya check mahal jugak harganye ekkk....tengok gambar memang suasana kg...nyamuk ada tak ekkk...

Sedih prasarana di Pulau Langkawi tidak terurus

BARU-BARU ini saya sekeluarga bercuti ke Langkawi selama empat hari. Kali terakhir saya menjejak kaki di Pulau Langkawi adalah pada 2002.

Saya amat terkejut dan berasa sedih melihat keadaan prasarana yang tidak terurus yang terdapat di pulau lagenda itu.

Saya berasa hairan dan tertanya-tanya mengapa dan apa sebabnya Pulau Langkawi tidak sama seperti mana yang saya lihat pada tahun 2002. Langkawi dilihat sepi dan lesu.

Pelbagai kemudahan prasarana dan tempat-tempat tarikan pelancongan berada di dalam keadaan terbiar seperti:

Pulau Langkawi secara kasarnya dilihat seperti tidak diurus dengan sempurna, rumput di sepanjang tepi jalan tidak dipotong, banyak projek rumah kedai dan bangunan pejabat yang terbengkalai dan ada yang sudah siap tidak digunakan,

Jeti Pulau Dayang Bunting sudah uzur tanpa sebarang penyelenggaraan dan ia boleh memudaratkan para pengunjung terutama bagi warga tua, kanak-kanak dan wanita,

Kemudahan di Pulau Beras Basah yang terkenal dengan kecantikan pantainya ditaburi dengan sampah sarap dan kemudahan asas untuk pengunjung yang sedia ada tidak boleh digunakan,

Keadaan di Dataran Lang sangat menyedihkan di mana sampah sarap bertaburan, jubin yang pecah tidak diganti, besi 憆ailing

Langkawi tuan rumah pesta
Oleh Hamzah Osman

Pengisian pertandingan air nasional 2007, acara lain diubah suai lebih menarik

LANGKAWI: Pulau peranginan ini dipilih menjadi tuan rumah pelancaran Pesta Air Nasional 2007 peringkat kebangsaan yang diadakan secara besar-besaran pada 6 April ini.

Ia adalah antara pendekatan terbaru Kementerian Pelancongan untuk menjadikan acara itu tarikan baru kepada pelancong dari luar negara sempena Tahun Melawat Malaysia 2007 (TMM

Cable Car

Nak tanye sikit, boleh ke bawa chlid age 2 ++ g naik cable car nih...

Follow Us
website utk century suria service apartment

http://www.thongsin.com/services_hopitality.html

nak tanya sikit, sapa penah pegi masa LIMA?

ader problem tak nak dapatkan kete sewa?

cadang nak pegi masa LIMA07 ni..

hai ....

nak tanyer pendapat u all sumer.....

i ader plan nak gi haneymoon kat langkawi..maybe in april or may....
so ader saper leh cadangkan tempat yg sesuai tuk haneymoon di langkawi..
klu ader package yg berpatutan pun ok gak....
klu leh untuk 4 hari 3 mlm utk 2 org.....

oh lupa lak....
klu ader information pasal langkawi inform ler.....
terutama skali pasal sewa kete ler.....
paling koman brp budjet nyer erk....

kalau kancil taim tak ramai org leh dpt RM30 ringgit 1 hari ... kdg2 leh kurang lagi ... kalau ramai leh kena RM50++

Originally posted by menachi at 10-1-2007 07:47 PM
kalau kancil taim tak ramai org leh dpt RM30 ringgit 1 hari ... kdg2 leh kurang lagi ... kalau ramai leh kena RM50++

menachi,
saya nak tumpang tanya rent car ni cthnya saya amik kancil ari isnin pukul 3 petang dier dah kira satu hari ker means saya dah siap2 kena byr rm30.00 atau ari selasa pukul 3 petang baru dier kira rm30?

betul gak soalan hanezz tu.....ader yg kene kira per jam ker.....klu ader contact org kat saner ok gak.....

Originally posted by izq at 11-1-2007 09:45 AM
betul gak soalan hanezz tu.....ader yg kene kira per jam ker.....klu ader contact org kat saner ok gak.....

itulah izq sebab saya nak gi sana nanti nak buat list betul2 especially budget heheheheeheh

menachi,

ader contact no org saner ke tak......

yer betul tu hanezz...budjet tu mmg kene wat betul2...dah ler kat sana byk sgt hotel n resort....sampai dah tak tau nak buat pilihan...dr yg murah ke mahal pilih jer ler.....

so far hanezz nak lepak hotel maner.....

Originally posted by izq at 11-1-2007 10:46 AM
yer betul tu hanezz...budjet tu mmg kene wat betul2...dah ler kat sana byk sgt hotel n resort....sampai dah tak tau nak buat pilihan...dr yg murah ke mahal pilih jer ler.....

so far hanezz nak ...

mungkin tak duduk hotellah izq. nak carik resort or chalet murah jer...kat budget holiday :D

Originally posted by hanezz at 11-1-2007 09:36 AM

menachi,
saya nak tumpang tanya rent car ni cthnya saya amik kancil ari isnin pukul 3 petang dier dah kira satu hari ker means saya dah siap2 kena byr rm30.00 atau ari selasa pukul 3 petang ...

boleh saya tolong jawab... rate sewa kereta berdasarkan 24jam, so kalau amik 3pm boleh pakai sampai 3pm next day. biasanya bayaran kena bayar upfront + deposit (returnable masa pulang kereta).

Originally posted by cinta_puteri01 at 9-1-2007 04:36 PM
Nak tanye sikit, boleh ke bawa chlid age 2 ++ g naik cable car nih...

boleh sesangat... dulu i bawa anak yg kecil sekali umur 4 bulan je. tapi kalau ada stroller tinggal kat bawah la (walaupun boleh bawa) sbb kat atas tu bertangga2 utk sampai ke 爌latform dsb. tapi kalau nak jalan2 kat suspension curved

Reply #888 aku1265's post

meh saya tolong jawabkan.. insyaAllah takder prob nak dapatkan keta sewa. cuma rate sewa mahal sket berbanding biasa sebab consider masa ni adalah super peak season..

kalau boleh dapatkan # contact keta sewa, baik book dgn diaorang sebelum sampai kat sana.. at least boleh nego price,

saya still simpan # contact keta sewa (zairi), tapi dah xaktif. num tepon xregister lkot