CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: juragan_malam

Aku..........sangat misteri! (versi 2) Yok Nyambung...Seng Tenan!

Reply 820# mrjinggozzz

Alamak bro...gue saja bg tenggelam benang ni...lu upkan pulak...dah up kena la letak story...kan? Malam2 sket la...baru best!

Sebulan lebih yang lepas, gue ada pergi menghantar anak buah gue masuk hostel di jalan pudu. Apa kenamanya hostel tu? Fatahna Courts....

masa loading beg2 kain baju dia kat dalam bilik tu, gue dah perasan dah ada 'awek' cantik dok tenungn gue dari penjuru pintu bilik air dan tingkap luar.

Sekali imbas je, sebab tak puas hati gue pergi ke arah toilet tu, takut ntah2 ada orang betul ke tidak...memang kosong. time tu semua student baru masuk mendaftar dan anak buah aku and few of the student yang paling terawal sekali masuk dalam bilik tu. Gue berseloroh ngan anak buah gue yang laki,

"Bad! ko ada rasa apa2 tak? esok2 mau kena histeria budak2 dalam bilik ni...hahhahaha"

"bior je su! bagi derang rasa sket..ko nampak apa su?"

"tu dalam bilik air, ni kat tingkap ni dok bertenggek sekor...x nampak?"

kemudian anak buah aku yang pompuan ni kuar...

"su! ijah dengar su cakap apa tadi....soh la dia pergi su! kang orang kena histeria macam mana?

"tak de maknanya ko nak kena histeria....dia kaco ko aku tampor dia! sebab aku nampak dia dulu..sapa soh dia tunjuk muka depan aku! hahhaha...jangan takut la ijah! dia x berani nak kaco ko...tu budak kurus ngan budak gemuk tu kompom mesti kena nanti....hahhahha"

selang 2-3 minggu lepas tu, aku amik si ijah datang umah sebab nak jumpa baby baru. Dalam keta tu dia cerita...2-2 budak tu mmg dah kena kaco dan ada yang kena histeria....dan penampakan serta tempat yang derang nampak tu sama ngan mana dan apa yang aku nampak sebelum tu..

Gue tanya si ijah, dia ada nampak apa2 x? dia cakap xde. pergi toilet 3-4 pagi pun selamba je..sebab nak tutup paip air yang terbuka sendiri dan budak2 lain takut nak tutup!.. gue pesan kat ijah supaya bagitau kat budak2 yang lain, jaga kebersihan..jangan buang/simpan sanitary pad yang kotor dalam toilet tu lama2, jangan campak keluar dari tingkap belakang tu, jangan duk bilik tidur sorang2 lagi time lepas asar. jangan simpan sisa makanan lama2 dalam umah tu...so kiranya...jaga lah kebersihan umah tu elok2!

Si Ijah dok tanya kat aku kenapa dia tak nampak dan tak dikacau mcm kawan2 dia...

aku tanya...kalau nak no problem!...boleh di urus!..sekali dia ckp x nak...hahhahahha..

ai! ingatkan gue punya 'senses' dah hilang....rupanya ada lagi....alhamdulillah! hahhahahah...

o....ni kitaorang chat tadi....hahahha...bukti ni!

sian...makan buku la...kat umah ke kat kolej ni?

hehehehe.....pk su kt ane 2

tempat keje la

sory2...paksu

8:24pm
sory......

hahaha...tau takut....

hahahaa....

dah makan lom?
tak de hantu ke malam ni?

mkn biskut..

hantu makan biskut?

pak su nie....da lar da bper org jer dlm blik nie..

takut ke? hahhahhah

xda lar
base2 jer
hihihi

mana pergi yang lain?

da yg blik

xde kelas ke?

xda...
esk nor xda kls gan khmis
tp jumaat da
lak

o...korang malam2 tido dalam bilik ke kat luar tu?

dlm blik lar paksu

napa tak tidur kat luar tu? kan luas? takut hantu tu ikut tido sekali ke?

hahaha.....mls lar....nk angkt tilam
penat jer

malam2 dengar pili air terbuka sendirik dari dlm bilik?

eeehhhh....pak su nie...jgn lar ckp cam
tu

tanya je....

td kt hostel laen da bdak kne rasuk

tu yang dok study tolk kusi meja tengah2 malam tu sapa?

ramai yg kne
xda nye
xltak pon kt tgh2
stdy atas katil

malam tido baca la al fatihah, al ikhlas, al nas, al falak, ayat kursi byk2...letak yassin bawah bantal...tapi jgn letak je....sesekali baca la....hahahaha

hehe....tme ingt jebru baca
lau da ngatok xingt da
npak batl
trus pjam
mata

...ok la nak tido! bye!

ok bye

wahh .....dah update...bestt2

thaz update bro!best2!
1)nk tyer juragan la..hak nk jumpe hantu hidang daging mentah/burger tu kn (aku ingt jin mkn asap ngn tulang je)...hantu2 ni mkn secara fizikal @ just amik zat2(ala2 cium bau gtu) je...katalah klu aku letak ler seketul daging nih kt tepi jln yg berpuaka...daging tu hilang terus dimakan ker or fizikal daging tu masih ada disitu sampai ler ada ehewanlain dtg makan?
2)betul ke antu/jin bleh memudarat kn secara fizikal..@ dia merasuk dan menggunakan bdn kita utk mencederakan diri kita sendiri?...maksud aku...cth klu la cikpon muncul dpn aku & terkam aku gigit leher aku ker...adakah mendatangkan kecederaan fizikal (realiti)?..aku byk dgr crita pelesit isap darah ler pastu bdn lebam2..ape cer tu...cita western2 pn gila power antu dia he2

**klu dah de tnyer sorry ler yer ulang tyang

thaz update bro!best2!
1)nk tyer juragan la..hak nk jumpe hantu hidang daging mentah/burger tu kn (aku ingt jin mkn asap ngn tulang je)...hantu2 ni mkn secara fizikal @ just amik zat2(ala2 cium bau gtu) je...katalah klu aku letak ler seketul daging nih kt tepi jln yg berpuaka...daging tu hilang terus dimakan ker or fizikal daging tu masih ada disitu sampai ler ada ehewanlain dtg makan?
2)betul ke antu/jin bleh memudarat kn secara fizikal..@ dia merasuk dan menggunakan bdn kita utk mencederakan diri kita sendiri?...maksud aku...cth klu la cikpon muncul dpn aku & terkam aku gigit leher aku ker...adakah mendatangkan kecederaan fizikal (realiti)?..aku byk dgr crita pelesit isap darah ler pastu bdn lebam2..ape cer tu...cita western2 pn gila power antu dia he2
mrjinggozzz Post at 22-6-2011 21:45

1) waduh! ini cerita dari benang lama gue kalau x salah ni....hahahaha...bro! jauh bebenor kamu merempit! pakai daging atau medium2 lain tu cuma syarat je bro..(kat opis gue skang dah tiap2 hari bro..bro..bro..beruk pun ada!) hantu ni bukan la setakat jinn..jinn tu jinn la...hantu ni ni kalau ikut kata wak gue...cucu cicit setan semua ni..sebab tu suka menyakat manusia, menyesatkan dan mengacau je....jinn ni mmg makanannya asap dan tulang..tapi x la semua asap dan semua tulang dia makan...asap keta, lori, kapal terbang xde la dia makan...hogak2 la! tulang belulang manusia, xde la dia makan...

bayangkan..bro nak tengok hantu..bro p kat stall beger tu bro p beli daging mentah..kendian bro letak je atas pinggan boh atas meja..kendian bro dok tenung...mana la nak datangnya hantu tu...mau kena hantu ngan bro jual beger tu!

sama la juga letak kat  tepi jalan yang berpuaka cthnya...kalau dah jalan tu berpuaka dah tentu sunyi...kalau sunyi dah tentu ada binatang buas...hanjing cthnya..belum sempat bro nak tgk hantu tu makan...hanjing tu dah gigit bawak lari..

biasanya kalau ada terjadi hantu tu makan pun...1 dalam 100000 miliseken maybe bro akan nampak hantu tu dok meratah daging tu..tapi bila bro dtg dekat...daging tu still ada...kemungkinan hilang tu 1 dalam 1000000 la...kot.

tapi kalau buat satay gagak bro...jembalang hutan tu makan real je depan bro...

2) hantu/jinn memudaratkan? betul...mmg memudaratkan..mental dan fisikal..orang menurun..letih bro! orang kena rasuk...letih bro! orang kena tindih...letih bro! orang kena ligan ngan hantu....letih bro! letih badan minum tongkat ali boleh hilang bro..letih mental...susah nak hilang! tu yang jadi mandom...dan meroyan x tentu hala...yang jadi gile pun ada bro....tu letih mental..

mencederakan?? yes bro! ada kes yang sampai mencederekan diri sendiri....tapi yang hantu makan orang atas bumbung keta tu still urban legend lagi bro! xde pulak kita baca berita.." Di Kulim, seorang remaja cedere parah ditokak kepala oleh lembaga putih de tepi jalan" padahal dia jatuh motor sebab merempit...takut kena marah ngan mak bapak, dia ckp la kepala kena tokak ngan pontianak!

kalau hantu western x ganas...x hollywood la bro! hantu derang mmg ganas, tapi lagi ganas hantu kita...sampai bleh pas-pas sampai turun temurun....hantu diaorang kena tembak ngan silver bullet, kena salib, holy water, cucuk  kat jantung, cahaya UV terus tebakar! kita punya hantu mana nak takut benda2 tu...hahhahha...

Pelesit? dalam tb dan wayang je kita nampak pelesit tu dok isap darah kaki2 gebu awek2 melayu tu...reality, mana nak nampak bro...esok pagi bangun tengok dah lebam, sakit2..badan lemah...p opis dok cerita kat semua orang...bila kita nak tenngok..mana maunya dia nak bagi bro...kalau bro dpat tengok....mmmmm...aku rasa bro pun mesti nak join pelesit tu hisap peha gebu dia...hahahahha....

wallahualam....penat aku type....Momods!!!!cepat bagi credit!!!!

Follow Us
Reply 825# mrjinggozzz

bro...........gue dah jawab panjang lebar tadi...leh hilang lak bro! penat gue type panjang2! bajingan!

eh! ada pulak! hahhahhahhahahhah......buat gue terkejut je setan ni!

ha....cepat! ada soalan lain tak sebelum gue pasang kelambu ni....nak pergi ngeteh takde member pulak....kang dah nak masuk kelambu baru ada yang datang ketuk pintu umah...letih gue...hahahahah..

dah la semenjak 2 menjak ni ada je kelibat dok lalu lalang depan sliding door umah gue ni..bile gue tengok2 xde la pulak orang...

sampai anak gue pun dah perasan.."bapak! i think there's somebody outside"..isk! serem juga gue...tapi sebab anak gue pun berani....gue pun jadi berani la sikit..hahaha..

Reply 826# juragan_malam

ha3
baik punyer terang...berjela...xpe2..xde pe nk tyer wt mase nih

uhhhh.....merempit  kat umah juragan.....dpt gak abiskan ape yg patut
menarik..tertarik...ko mmg daboommmm arr juragan

ngeteh ngeteh..

Reply 832# melinda_gordon

gue lagi ada kat melaka la mel...

nak up criter baru ni..tapi kena dapat persetujuan tuan punya badan dulu..lambat lah pula dia nak reply..

kan i dah cakap... ada yg dok melintas kat depan ni ....

Reply 835# nurulcomfykid

sliding door terbuka je depan I ni....nanti i check...nak smoke kat luar sat!

Reply 834# juragan_malam
gdmornin...sila update wak mcm ada cerita menarik jew

Post Last Edit by juragan_malam at 24-6-2011 11:25

Assalamulaikum....

Cerita ni datangnya dari seorang sahabat (hawa) gue yang secara peribadi meluahkan isi kegusaran hati beliau ke dalam PM gue, setelah diminta kebenaran untuk dipublishkan dan beliau bersetuju...Alhamdulillah semoga cerita ni dapat dijadikan panduan dan ikhtibar untuk sahabat-sabahat yang lain..

Beliau juga insan biasa seperti kita yang masih mencari dan bersuluh dijalan yang terang....bila segala sesuatu yg terjadi pada diri tidak dapat diselami dan dikongsi oleh insan2 terdekat... gue harap boleh dikongsi disini...aiyooo! what talking me?!!

...........

Assalammualaikum.

maaf yer ..tumpang nk bertanya...

saya nak tnya...tapi tak tau mcm mane....takder lah besar sgt kut mslh ni...cuma saya tak berani nak publish....tp kalau wak sudi jawab/nasihat  dan nak jawab kat publish...sy tak kisah.(just pm sy thread link)

Mcm nih....saya ni dr dulu mmg blh nmpak....walau tak sepenuhnya...tapi setakat yg tepi2 jalan tu....yg dok lalu lalang dlm umah...bolehlah skit2.

Arwah ayah selalu pesan...jgn lalai/leka (means ttg amal ibadat nih) tkut nnti sy tak termampu nk tggung akibat.
Sy ni pun bknlah baik....tapi sy cuba utk solat 5 waktu...zikir..bgn mlm..sedekah...alaaa..yg besa2 jah. (dan kdg2 tertinggal gak..)

tapi sekrg sy tgk diri saya nih....kerap sgt  mengalami sakit2...malas...tak tau nak explain mcm mana.....konpius(mcm konflik dalaman lak...hihihi)

padahal klu ikutkan sy sekrg ni slow down skit...sejak arwah ayah meninggal.....takderlah kira nak ckp main lps jer...boleh tengking2 jer antu/manusia yg mane sakitkan hati saya..... sbb dulu arwah ade...ape2 sy pass jer kat ayah.

sekrg sy rs diam itu lebih baik. Tapi sekrg plak sy mcm selalu sgt kena bkn2 nih.....sakit2 bdn ....tak usah ckp lah....thn dgn zikir yg skit2 tu jer yg blh sy buat.
sy bkn tau ape pun....huhuhu. Bila tak tahan sgt...sy pi berubat kat ustaz .....ustaz tu plak bila tgk sy dh teruk.....br dia tlg....klu setakat skit2 nih...dia bg air dan suh balik ja...pastu senyum. Saya pahamlah bila dh senyum tu....sbb byk tmpat pi ...byk ckp...buat lah apa yg patut...

mimpi....uhhhh...berdesup desup mimpi....yg dtg antar buluh runcing/paku/pisau/jarum halus lagi panjang/.....bila blh elak...selamat arr saya utk mlm tuh.....ade yg terkena...argghhhh...mula arr sume tak kena....

soalan : apekah yg berlaku pada saya sebenarnya  ??

juragan_malam 23-6-2011 11:13
waalaikumsalam..

lega kan dapat luahkan apa yang terpendam dalam hati...Alhamdulillah! masih ada kekuatan.

mungkin secara tak terduga anda rasa anda bertuah sbb memiliki sikit kebolehan itu ini, tapi bertuahkah kita...badan sakit lagi ada la..

kalau ikutkan pedapat gue, ini pembawakan keturunan bukan kategori saka..kalau saka nanti kita kena fitnah macam2! saka bahaya..ni sakit! hahhaha..kemungkinan sulur galur nasab keturunan anda ada mempunyai ilmu2 yang ampuh dan gemilang pada zaman2 mereka dan 'ilmu' ini la yang kekal sampai sekarang..semua ada dalam DNA kita anak cucu dia..

secara tak sedar, kita didedahkan dengan apa yg patutnya kita tak nampak dan tak tau...tapi tu secara tak sedar dan tiba2 yang selalu buat kita terfikir dan hilang focus..

makhluk2 (aku kata makhluk sebab tak tau la kategori jinn atau apa) perantaraan yang membawa 'ilmu' ni kadang2 ada yang baik dan ada yang jahat..mungkin pernah dia menumpang dlm diri kita tanpa kita sedari dan lama2 bila kita alpa atau lalai menunaikan tanggungjwab agama..dia akan berasa bosan dgn kita dan keluar (sementara) dari kita sebab seperti hati yang makanannya zikir...sama seperti makhluk tu...makanan nya juga lebih kurang dari sumber yang sama..melainkan saka jahat!

jadi...umpama badan anda ni perumah/rumah sewa..dan makhluk tu penyewa..bila dia dah kuar lama..maka makhluk2 yang seangkatannya samada yang baik atau jahat akan sentaiasa mengambil peluang untuk mesuk kedalam rumah tersebut..sebab pintu dah luas terbuka...tu yang kadang2 bila discan ada berpuluh2 ekor setan duk dalam badan pesakit.

cthnya..rumah tu rumah ustaz..dia merantau bertahun2 tak balik...rumah tu terbiar...lama2 sapa yang duduk..mat2 gian dan mat2 isap gam..rumah tu tetap rumah ustaz tapi dah jadi port setan...nauzubillah!

jadi..teruskan lah mencari orang yang boleh bersihkan badan kita dari segala anasir2 jahat ni...mantapkan dengan amalan soleh! InsyaAllah kalau kita tak boleh jadi yang terhebat, kita boleh jadi yang terbaik..tak untuk semua orang..untuk diri kita sendiri cukup..kita sihat familiy sihat, kita sakit family pun sakit...

bab mimpi, kalau kita dah apa pendampingan atau sesuatu apa pun...kadang2 mesej yang nak disampaikan melalui mimpi tu terlalu abstrak! pening kan? bila dah terkena..last2 dia bagitau..."ha...hari tu kan dah bagi tau dalam mimpi.."..mimpi yang mana kita dah x ingat dah! hahhaha..

wallahualam!

terima kasih wak..... ade gak yg paham......

citer kat org ..katanya saya tak betul/gila....citer kat hubby...di buatnya mcm bedtime story...suh saya selalu citer...arini nmpak yg mcm mane...makhluk tu buat ape....(sekrg nih kdg2 sy bohong dia..ckp sy tak nampak ape2 dah)

mimpi tu selalu kena...pastu nnti ade gak yg tlg ubatkan(melalui mimpi gak) siap membebel.....tu lah lalai..leka....tak jaga diri...tak paham2...solat tak khusyuk...zikir hang melalut kemana...hang jahat suke sakitkan hati org.......ahahhahaha. (sy panggil dia tok ayah dan bila tok ayah ni tak dtg2 bila sy sakit...tu kena cr org lain...sibuk kut dia)

Bila sy pegi berubat(selain 2 org - sorang ni ustaz dan sorang lagi tok wan sy sendiri kat kg)....mslhnya belum masuk lagi..dan nmpak makhluk2 dok terkinja kinja kat situ....uhhhhhh...mmg sy balik jah...kensellah nk berubat ke ape. dan ade yg sy pegi.....mcm ambik kesempatan plak....dibaginya plak ntah ape2.....makin sakit jah !!

bangga ?? selalu saya menangis.....sbb tak fhm ape yg melanda diri.....kdg2 hati tetiba bergetar....ade yg bgtahu sesuatu....tu sekrg saya cuba baca umah wak  juragan...harap2 sy dpt satu kepastian.

dan sekrg MIL & FIL dah tau plak.....aduiiiiii...skit2 tnya kat aku....

sbb depa blh tau..baru nih FIL sakit.....pi balik hosp tak jadi ape....satu malam tu....aku solat tgh malam....pastu trus pi bilik FIL....aku terkejut ade satu makhluk hitam besar....tgh syok dok tindih kepala FIL....aku  pun jerit arr...kejar dia smpai ke jalan nun.....terkejut depa tgk aku  berlari dgn telekung......masuk2 umah...aku kata letih arrr...nak tidur..pastu suh hubby azan. dan mlm tu  tidur...aku merayau dgn harimau....kami tanam brg(tak igt brg ape) tiap penjuru umah.....

dan paling terbaru....aku mengamuk kat antu sekor nih....pi kacau anak daraku... ms tu aku ckp kat antu..hang galak sgt.....sekrg hang  tgk..sape yg antu....dgn parang kat tgn....aku membelasah....(tp masa ni aku suh hubby bw anak2 kuar pi kedai sat)

buat aku risau sekrg.....adekah anak2 akn turut terganggu...?? sbb dulu yg anak pompuan nih(ms dia br memula pndai berckp)...dia akan selalu tnya...'nape org tu tggi sgt?/ takutlah org tu itam sgt? tapi masa tu arwah ayah ade.....sempatlah arwah buat sesuatu agar anak tak blh 'nmpak' lagi benda2 nih. tapi sekrg...tak tau nk tnya kat sape......

sorry yer....but its true....syukur sgt bila dpt luahkan sume nih. byk lg  benda jadi sebelum nih....tapi sume aku simpan ..takut nk ckp...dan fikirkan keselamatan family.