CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: elorna

Latest!! Kaka Hering, Jejar & Mak Dompok Moyan kat FB (page 78)!!

Close [Copy link]
Beradab tu inshaAllah takde masalah kut. Kan si KF dah cakap family angkat dia tengah bincang de ...
ues1331 Post at 6-9-2011 11:40

jap .. sekarang nie KF jantan kan?? jantan pun kena pulang cincin meh?? bukan pompuan yang pulangkan cincin?? p je la gadai cincin yang KF bagi tu..

Reply 779# samshik

betul tuh meksam.... payah lagiu kalu dapat laki yg suka menempel ngan bini sampai gaji bini pun 3-4kali ganda gaji laki..pahtu mula ikat perut bila hati teringin nak pakai itu nak beli ini...last2 at the end laki dia gemok n dia makin kurus....huhuhuhuhuhu...
mujur la laki aku jenis x makan duit bini...alhamdulillah....sudahnya aku lagi berisi dr dia....hohohohoho

jap .. sekarang nie KF jantan kan?? jantan pun kena pulang cincin meh?? bukan pompuan yang ...
samshik Post at 6-9-2011 11:44

Tule pasal nyae. Duk beradap sangat nak ke cincin tu. Jejaritembum ni salah percaturanlah. Patutnya dia kena cakap 'Kalau dia nak pulang cincin tu pulanglah, kalau taknak pun tak kisah. Benda dah lepas dan takjadi, kita redha jelah dengan ketentuanNya' Barulah si KF tu jadi serba salah dan nak pulang cepat-cepat. Ni duk jugak nak jadikan cincon tu isu. Kan dah terserlah kemata fulusannya tu duk kejar cincin sebentuk tu. Pasal laki pulang cincin tu, kalau ikut blog hakakpuaka tu, kan diorang tunang ikut adat negeri sembilan, pihak yang mintak putus kena bayar double kat pihak satu lagi termasuk pulang cincin kut. Sape ntah yang warga negeri sembilannya. Kalau hakak puake tipu, maka tipulah iols jugak

well.....harus laaaa adik beradik yg tulung bekap gimanacarasekalipom....

entah2 meman ...
tigerads Post at 6-9-2011 11:43

KHEENNN...pelik aku dgn adik beradik ni!!

Reply  samshik

betul tuh meksam.... payah lagiu kalu dapat laki yg suka menempel ngan bini  ...
tigerads Post at 6-9-2011 11:46

tu la pasal .. my mum pun cakap bender yang sama .. sedih jugak when kiter tau orang tu attach ngan kiter sebab duit .. memang kena maki la jawapnyer...

Tule pasal nyae. Duk beradap sangat nak ke cincin tu. Jejaritembum ni salah percaturanlah. Patut ...
ues1331 Post at 6-9-2011 11:48

hm .. macam tu pulak .. yang bertenet mencanang sedonia tu pun termasuk dalam adat pepatih jugak yer??? sengal .. cakap jer nak menangguk die air keruh.. lagi hebat ko canang, lagila orang pk poloh2 kali kalu nak kapel ngan anak ko...  kalu mek .. idakle ku nak heboh kalu dah putus tunang .. malu la .. dahla baru 2 bulan lak tu.. cer paham istilah jodoh... apokobongaplamacittemahnieeee!!!

Follow Us
jap .. sekarang nie KF jantan kan?? jantan pun kena pulang cincin meh?? bukan pompuan yang ...
samshik Post at 6-9-2011 11:44

ha, 2 pun satu hal...knp mesti pulangkan cincin apek? ikut adat, cinicn pempuan je, ke elia yg beli cincin 2, sbb 2 muyan nak ke cincin 2???

aper citer nih???

wat de letes???

Tule pasal nyae. Duk beradap sangat nak ke cincin tu. Jejaritembum ni salah percaturanlah. Patut ...
ues1331 Post at 6-9-2011 11:48

x silap aku diorang nnt nak pindah duduk nogori.... masa 2 thn lepas diorang ada p tgk rumah kat seremban kalu x silap.... n dlm tuh jugak laa si jejaridompok nih cakap nak pindah sana lepas ayah dia pencen... sambil2 baca aku rasa masa tuh mak ayah diorang masih bersama kot...

pindah duduk x bererti ko lahiriahnya jadi org nogori... apokohei nak pakai adat2 negeri org...xde negeri sendiri kah or negeri sendiri xde adat camtuh?

aper citer nih???

wat de letes???
bbalik Post at 6-9-2011 12:14

SALAM LEBARAN SYAM AKAK.. BARU BANGUN KE??KEMBUNG PERUT X MKN KETUPAT LEMANG BEBANYAK??

Reply 785# samshik

skaang nih camtuh laa.... yg minah sengal yg aku citer nih pun bengang ngan aku siap gaduh wat citer seantero opis aku nih laa yg aku ggih rampas boipren dia...walhal x penah2 laki aku (masa tuh) kapel ngan dia...hhuhuhuhuhuhuhu...

tp memang....dunia skang byk pompuan lebih pandai cari wit n simpan wit... tidak termasuk tinted yg memang kaki kikis sebelum dan selepas....hahahhahahhaha

x silap aku diorang nnt nak pindah duduk nogori.... masa 2 thn lepas diorang ada p tgk ruma ...
tigerads Post at 6-9-2011 12:19

owhh kesahnyer... takder jatidiri kekdahnyer....

x silap aku diorang nnt nak pindah duduk nogori.... masa 2 thn lepas diorang ada p tgk ruma ...
tigerads Post at 6-9-2011 12:19

tah, xdo somngek kenogorian botui bodak ni!!buek malu jo!!!

poie anta dio dalam utan selatan thai 2!! baru dio tau langet tnggi rondah!!!

dio lahir ateh angin apo???
xtau mano adet nya hah!!

tah, xdo somngek kenogorian botui bodak ni!!buek malu jo!!!

poie anta dio dalam utan sel ...
lalunagujiwa Post at 6-9-2011 12:24

jgn coba2 nak cemarkan selatan thai kampung ku ittteewwww !!! :@:@:@

pi duduk somalia nuh...sure ko jadi org yg paling lawa kat sana jejaridompok oooiii !!

SALAM LEBARAN SYAM AKAK.. BARU BANGUN KE??KEMBUNG PERUT X MKN KETUPAT LEMANG BEBANYAK??
lalunagujiwa Post at 6-9-2011 12:21

selamat hari raya maap zahir batin kakuna...

mulan posa jah mulan hanimun... nih dah stat banyak keje tuh yang tak nyempat nak menjuyah d porem...
masuk2 keje dah ader 21fail nak wat siasatan... hamek kawww....

kakuna bila nak wat openhouse???

Reply 752# lalunagujiwa

haippppppp!!!!belum habis lg ke lemang kat umah kak una??????hokkkk aaaaalohhh!!!!!!
hmy3: hmy3: hmy3:

iollllsssss xsempat nk jamah lemang kat kampung iols aritu........

jgn coba2 nak cemarkan selatan thai kampung ku ittteewwww !!!

pi duduk somalia  ...
tigerads Post at 6-9-2011 12:28

haa~~ punoh!! ade pulok ore selatan thai sini...
ok2, somalia..
pahang ko d blacklist!! lau ko masuk, aku blackbelt ko!!

jgn coba2 nak cemarkan selatan thai kampung ku ittteewwww !!!

pi duduk somalia  ...
tigerads Post at 6-9-2011 12:28

sian arr dompok dok somalia...sah2 peyut jadik muncit... takleh tangkap2 gambar keliling pokok cam industan... kijam taw uollss nih...

Reply 797# lalunagujiwa

jgn main2 ngan selatan thai kakuna ooii....silap2 hb ko kena bom...

ntah2 apek pun ada sedara mara kat sana...n entah2 apek....kita nih sedara jauh2....huhuhuhuhuhuhuhu

ha, 2 pun satu hal...knp mesti pulangkan cincin apek? ikut adat, cinicn pempuan je, ke elia yg b ...
lalunagujiwa Post at 6-9-2011 12:04

tatau la nak cakap aper .. adat tu bukan wajib dituntut .. tapi sebab buleh claim 2kali ganda tu .. tu yang heboh sesangat.. hadap duit tu macam tak mampu beli beras kalu tak dibayar balik ganti rugi .. payah2 sangat ko saman je la KF nie macit temah!!! dapat jota2