CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Acong

[Tempatan] Ridhuan teh lebih berminat dgn anu pemilik rayani air

ajinomotonosuga replied at 20-2-2016 03:08 PM
Apa itu adil?  Mudah kata sesuatu yg pada tempatnya, misal seluar ko pakai kt kaki, tpi klo ko.pak ...

si @_______        cakap sanskrit tu adalah asal bahasa melayu   

Acong replied at 21-2-2016 09:33 AM
si @_______        cakap sanskrit tu adalah asal bahasa melayu

mother father pure school bus syampoo pyjama yang aku tau british cilok jadi bahasa depa selain decore dari french dan banyak lagi, run amuck dari amok meleis, bogeyman tu tak salah aku dari bugis man or oang bugis, depa ni hebatttt as pelayar dan banyak british amik jadi pelayar depa keliling dunia, so selain oang buangan koloni depa dok merata koloni british di dunia, ada gak pelayar2 ni yang dah bosan di laut nak idup di darat so depa menetap di koloni british

mmg pun asal bahasa melayu ni dari sanskrit, civilisation india dan cina tu tak salah aku usia paling kurang 3000 taun masehi, quran baru 1400 lebih masehi

bahasa arab pun ada sanskrit gak...melayu ni kira tamadun mudaaaaa tapi dalam muda2 dah jadi lingua france nusantara sebab port melaka , satu duniaaaa mari dan berdagang so kendian ada kemasukan istilah dari bahasa2 klasik or tua or lama cam sanskrit ..apa masalah? pada aku tadak apa ORIJINAL dalam hidup niii

selagi namanya kene jadi or kejadian , paling tidak ko bergantungggg pada sesuatu yang lain untuk survival , so apa masalah?  ini di sebut SISTEM

ANY SISTEM paling tidak ada 2 part so tuhan kenot be a sistem, mustahil tuhan tu sistem, makna dia ada bergantung pada sesuatu lain..ni dah syirik akhbar

so tuhan mesti satu , bukan sistem, sedia wujud tiaada mula..pasei kalo ada mula nanti kene ada akhir so tuhan tiada mula tiada akhir..tokleh di pakai apa pun pada tuhan.sifat dia wajibul wujud, wujud yang wajib kalo takdok tuhan mana nak ada segala ciptaaannnn kalo ada ciptaan mesti ada pencipta kalo pencipta bergantung pada satu ciptaan lain, tu bukan perkasa or hebat so tu tokleh jadi tuhan..mustahil tu tuhan

ajinomotonosuga replied at 21-2-2016 09:51 AM
mother father pure school bus syampoo pyjama yang aku tau british cilok jadi bahasa depa selain de ...

ko nie paham ke tak?
mahkluk tu kata bahasa sanskrit adalah org melayu punya  

Acong replied at 21-2-2016 10:09 AM
ko nie paham ke tak?
mahkluk tu kata bahasa sanskrit adalah org melayu punya

ko jek yang emo mengalahkan dugong kene semelit congggg.. kalo da kata cam tu apa masalah nak faham? serupa kata proton tu melayu punya yg orijinal!!

ye ke, bukan asal mitsubishi ke hahahaha tekno seme mari dari jepun.. ce ko tanya jepun apa originality depa..takdok pun tapi bab IMPROVISATION depa cukup power demi kualiti terbaik..ni yang utama

aku tak kisah buruk ke baru ke nama apa ke.. as long it works pada aku dah okk..ni aku tanam kat otak aku , kasik le apa pun , aku suka IMPROVISE , TRIAL ERROR SAMPAI IT WORKS or tercapai misi objektif aku

ko tu benci sangat doktor tu sampai maksudkan apa yag dia tak maksudkan..ko nak buh persepsi kat otak oang cam aku susah laaa congggg .aku dah otaii

hebrew pun asal ibrani..ni bahasa kaum nabi ibrahim, arabic pun dari sini, arabic pun bnyk ibrani term...maklomlah satu bapa lain emak, arab n jews

ko pun tau meleis asal pagan peh tu semuaaaaaaaa jadi hindu..pas tu wali songo arab mari semuaaa jadi islam so term arab pun ada

pengaruh arab, cina, india paling kuat dalam BUDAYA MELAYU,  KO PUN TAU so kenapa nak spin cite cong? see the leg laaaaaa...apa la ko

abangbikerz replied at 20-2-2016 04:59 PM
Bro panjang sgt tu. Aku malas nak baca.

Simple jer aku nak tanya kat ko.

lawak.................  

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

ajinomotonosuga replied at 21-2-2016 10:21 AM
ko jek yang emo mengalahkan dugong kene semelit congggg.. kalo da kata cam tu apa masalah nak faha ...

lu dok corner cam babi pe sal?

Follow Us
ajinomotonosuga replied at 21-2-2016 09:22 AM
takdak kristian sebenar kaa yahudi sebenar ka hindu sebenar kaa

kalo ko malas baca sure ko mala ...

Ok kesimpulannya esok ko mati kalu ko masuk neraka kristian selama2nya maka adillah utk ko.

abangbikerz replied at 21-2-2016 10:57 AM
Ok kesimpulannya esok ko mati kalu ko masuk neraka kristian selama2nya maka adillah utk ko.

betul ada tuhan kaa?   

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Acong replied at 21-2-2016 10:44 AM
lu dok corner cam babi pe sal?

U wouldnt know a fool until u meet one

abangbikerz replied at 21-2-2016 10:57 AM

Hidup ni total surrendering

Once u have put all effort into whatever u did, u surrender to the one who has power to everything and no one else

It is total submission

Keje manusia cuma sampaikan kebenaran je

Tapi kebenaran pun RELATIF depa argue, btuiiiii, tu sebab no compulsion in religion

Pada aku Akhlak  segalannya, ada ikhlas DAN KEINGINAN TAHU!  Ni pada aku formula pembuka hidayah or petunjuk tuhan ke arah jalan mencari yg haq yakin yg maha esa

Kesungguhan of kos kene ade, ilmu sudah pasti jadi santapan harian

Ilmu apa? Camna nak kenal yg benar kalo tak tahu tak kenal siapa al haq tu?

Kristian yg majoriti hari ini ialah ciptaan SAUL or saint paul yg tak di terima oleh Nazareth christian, saint paul kristian yg di usaha sama dek EMPEROR CONSTANTINE, mcm orang islam sendiri tak tau tak kenal siapa nabi depa, siapa abu bakar al siddiq kendian mari satu puak dok reka dan ubah dan buat kebatilan dan mengaku depa islam sebenar , itu ler puak rafida yg imam syafie sendiri fatwakan depa golongan kafir

Yg halal itu jelas, yg haram itu jelas kendian mari puak DAJAL depa bungkus baikkkkkkk punye dan dakwa yg haram tu dah halal, ini ler ketidak adilan lalu berleluasa kezaliman, syed abdul kadir jilani r.a pun di uji bab ni oleh IBLIS

Anak ko bayi ko suh makan lamb chop mentang mentang peberet ko, adil ke?

Isteri ko lemah lembut hamil 6 bulan ko kerah dia cari keje pasei nk setel bnyk hutang ko amik, adil ke?

Np tk syukur dengan apa yg ada dan yg ko mampu?

Kristian baik akhlak, rajin tolong oang susah tp dia ikut kristian sebenar yg nabi isa a.s ajar atau dia ikut kristian saint paul? ,kristian nabi isa a.s tak dakwa trinity, tk mkn babi, tk riba, tk.minum arak, tk zina, tak berlaku zalim tu pasal leh nikah perempuan ahli kitab

Kristian saint paul  dakwa isa anak tuhan, takmo simpan janggut sunna tu, mkn babi, num arak siap dakwa red wine tu jesus blood, mkn riba ni seme kezaliman pada ajaran nabi isa a.s yg sebenar

Ko rau seme ni tak bikers?  Bnyak lagi ko kne tau

ajinomotonosuga replied at 21-2-2016 12:01 PM
U wouldnt know a fool until u meet one

hai khinzir   

ajinomotonosuga replied at 21-2-2016 12:29 PM
Hidup ni total surrendering

Once u have put all effort into whatever u did, u surrender to the  ...

Sorry ko tulis panjang2 xde sape nak baca.

Cuma aku harap ko pasrah ajele kalau lepas mati esok katakanlah ko masuk nuraka selama2nye kerana tersalah agama. Maka adille bagi ko

abangbikerz replied at 21-2-2016 12:57 PM
Sorry ko tulis panjang2 xde sape nak baca.

Cuma aku harap ko pasrah ajele kalau lepas mati esok ...

Mana  ko tau sapa baca sapa tak?

Klo ko tak baca, beribu porember dlm sini bleh baca

Lai pun yg gerak kan or izin.manusia baca tu sapa?

So aku nk wisau apa, btui dak?

Tu laaa, klo kita tauuu siapa sebeno BERKUASA dlm idup kita, apa nk risau?  Tak ler dok ckp mcm ko dok ulangggggggg tanya , tak.btui?

ajinomotonosuga replied at 21-2-2016 01:33 PM
Mana  ko tau sapa baca sapa tak?

Klo ko tak baca, beribu porember dlm sini bleh baca

Aku tak risau sape betul sape tak.

Aku cuma hairan melihat org yg terlalu yakin kepercayaan die je paling betul.

Acong posted on 20-2-2016 10:49 PM
umat syafie boleh laa makan daging dubuk utk raya tahun nie

Boleh la lobai2 Meleis tukar menu tahun ni.

Syukurrrrrrrr

ajinomotonosuga posted on 20-2-2016 03:22 PM
Imam tu manusia hebat ilmu dan akhlak mustahil di prasan lebih dari nabi

Imam tu genius, dia pe ...

Jangan ikut pandangan dia tapi kenapa Meleis ikut per se apa yg Syafie cakap sampai pegang Anjing najis????

Lepasni makan daging dubuk pulak...OMG

abangbikerz replied at 21-2-2016 07:16 PM
Aku tak risau sape betul sape tak.

Aku cuma hairan melihat org yg terlalu yakin kepercayaan die ...

pasai pa nak eran?  pasai ko tak study the power of faith

dalam sejarah manusia, mende di sebut faith ni bleh idupkan apa yang kita kata mati, bleh buat apa kita sebut 'miracle', sains pun tak dak jawapan..so nak eran apa, unless tak kenal tuhan , jadi ler manusia sombong

kalo ada budak kecik jatuh dari bumbung tinggi 10 tingkat..takkkkkkkkkkkkk mati..dia siap ketawa lagik lari terkedek kedek..haaa ko nak cakap apa?

kalo ikut lojik akal yang zahir..mati tak? ce ko panjat bangunan 10 tingkat dan terjun..ko berani? kenapa ko takut? sebab fungsi GAMBARAN, imaginasi, ko terbayang kaki patah kepala pecah so minda instruct diri ko organ seme trembling, ketor takut..ni seme proses jadi bila ada faktor fear DEMI SURVIVAL of urself

abis camna ko NAK AJARI DIRI BERANI misall bab fi sabillah, misal tanah air ko di serang musuh, haaa camna ko nak bentuk diri jadi BERANI LAWAN? nak atasi HUKUM NATURAL DIRI OR SEMULA JADI DIRI yang berfungsi nnak jaga nyawa ko dari hilang or pupus, i.e survival? tu ler mai mende cam faith dan yakin seme tu

kalo soang tu tak selalu yakinkan diri dia bahwa dia betul, nanti diri dia kalut, rasa tak tenang, rasa cam tak kene dan dia kene terus mencarii sampai dia btui2 yaaaakinnn,, percaya or have faith ABSOLUTELY pada sesuatu dan kalo mati, putus nyawa dari jasad punn dia MAMPU TERSENYUM..what is mati or death? hanya perpindahan, hanya satu tidor panjangg, macam nabi kata  matiii sebelum mati...tidor ler tu, tidoq tu mati sebelum mati..ko dah study bab TIDOR? oang siap kaji buat buku experiment seme pasall tidor mimpi dan lain lain tu

ko heran sebab ko kurang ilmu..kalo ko rajin tuntut ilmu fikir dan kaji ko akan subhanallah..alhamdullillahh..allah huakbarr...tu je ko mampu pasei tadak perkataan ko leh tulis, takdok gambar ko leh lukis nak bicara pasal kebesaran sang pencipta !!!

ko tenguk bayi tu untuk 10 taun pun cukup laa.kalo ko ada anak..bini ko banak..ko kaji anak ko tu untuk 10 taun je cukup...dari camna terbentuk dan apa saja ilmu sunnatullah budak tu express...ko tau ler nanti camna hebat tuhan yang cipta segala
tapi
nak lagi terkejut..tu baru budak kecikkkkk...kalo ko amik cakerawala , kosmos universe matahari planet seme tuuuuu...kalo ko leh gumpal seme tu campor dua dunia dan isi nya cam twin tower dan piramid dan tembok besor tu..ko camporrrrrrrr seme tu yang ko nampak DAN ko tak nampakk....termasuk diri ko, malaikat jinn hantu langsuyar kuman cell badan dan segalaa galanya...ko tau tak seme kejadian ini adalah dari DZAT ALLAH SWT...ko tau seme tu di jadikan dari dzat dia yang sebesar apa???? besar apa ko agak???

TAK LEBIH DARI SEBESO SEBIJI PASIAQ !!! ko pi pantai tuuu...ko amik secekak pasirrrrrr...ko kirai kirai dan cuba amik sebutirrrrrr pasir aaa...yerrr beso tu jek tuhan guna dzat dia jadikan seeeeeeeeeeeeeeeeegala gala yang aku suh ko kompoikan tuh !! ko paham? ni bukan aku cakap..ni saidina umar al khattab cakap

saidina umar al khattab..pengsannnnn bila dia dengar mende cam ni, manusia yang dah di jamin sorga , sahabat yang nabi kata kalo ada nabi selepas aku, umar lah orang nya, manusia sangat takutkan Allah swt, sangat takwa, sebut nama ALlah swt bleh pengsan dia haaa...dia yang kata sebeso sebutir pasir jek tuhan guna dzat dia untuk jadikan segala gala nya langit bumi laut bukit manusia djinn dan segala gala yang zahir dan batin...subhanallahhhhh...maha suci lagi maha hebat Allah Azzawajala

yelah tapi kalo oran tak caya tuhan wujud , tak caya tuhan cipta seme yang ada macam RICHARD DAWKINS,, of kos dia kata seme tu bulls, mati hidup tu biasa tadak apa nilai pun

kita nak marah wat pe..nak kata apa wat pe..tuhan dah ada jawapan, dah suruh nabi sampaikan jawapan untuk manusia2 cam tuh..so lantak je la

yang penting keje kita sampaikan..sambung apa nabi buat yakni sampaikan risalah dan pesanan dari Allah swt, melalui kitab suci dia quran dan sunnah utusan dia yakni baginda rasulullah, muhammad s.a.w

abis tu abis lah wat pe nak gaduh, BAGI KAMU KEPERCAYAAN KAMU, BAGI KAMI KEPERCAYAAN KAMI...wallahua'alam, wabillahi taufik wal hidayah wasalamualaikum warahmatullahi wabarokaaatuhhh

ps. yang wajar hairan ialah, kalo dah tau ada yang KEKAL, kenapa memilih yang SEMENTARA?  
,

sabbath_shalom replied at 22-2-2016 07:42 AM
Jangan ikut pandangan dia tapi kenapa Meleis ikut per se apa yg Syafie cakap sampai pegang Anjing  ...

aku bleh kata MASARAKAT melayu tak gemar domesticated anjing, kalo banding masarakat cina , barat dan arab misalnya

kenapa? ALlah je tau kenapa

so bila melayu amik mazhab syafie jadi rujukan utama or bermazhab syafie seolah cam pucuk di cite ulam mendatang, kena pada masarakat, macam cincin pulang ke jari

aku rasa masa melayu masih pagan dan hindu pun depa tak minat bela anjing..ni pandangan peribadi aku, berdasar apa aku nampak kaum india tak ramai bela anjing berbanding masarakat cina

imam syafie guna dalil hadis bab anjing jilat bekas minuman tu dan decree anjing tu keseluruhannya najis, bukan air liur aje..ni pandangan perseorangan imam

aku dah kata majoriti ulama mazhab ini or mazhab syafie berpendapat sebaliknya, tak najis walau air liur malah kencing anjing tu punn...tak payah 7 kali bilasss

now terpulang ler society nak aplikasi sekuat mana, tradisi ni salu kuat dan lemah berdasar APPLIKASI or penggunaan, kalo salu or lazim di pakai beratus taun so kuat ler tradisi tuh...hari ni ada lai ke budak nak sunat di arak di usung di raikan sebelum tok mudim potong anu dia di batang pisang??

pada aku isu ni di mesia takkan pupus sebab MASARAKAT MELAYU TAK BIASA DENGAN ANJING so maksud aku sampai kiamat isu anjing haram di sentuh sebab najis berat (imam syafie's ijtihad) akan berlegar

unless ko sekoge dok australia misalnya kendian dapat anak...anak membesar dalam cara budaya masarakat omputih yang suka anjing as pet so kalo ko sebagai ayah yang agak ortodok kendian anak nangis nangisss nak puppy as pet haaa so camna ko nak setel bab ni? nak cakap anak..it is najiss najisss kenotttttttt!!!

it is non issue pun to me brader but i tau ramai pembenci melayu dan islam akan guna apa saja peluang ada untuk perlekehkan pegangan dan budaya melayu yang rata rata penganut islam bermahzab syafie

ajinomotonosuga replied at 22-2-2016 09:21 AM
pasai pa nak eran?  pasai ko tak study the power of faith

dalam sejarah manusia, mende di ...

Faith is believing in something without evidence.

ajinomotonosuga posted on 22-2-2016 09:33 AM
aku bleh kata MASARAKAT melayu tak gemar domesticated anjing, kalo banding masarakat cina , barat  ...

Alahai pakcikkkk

Ko tahu tak Sultan Melaka dulu pon bela anjing....pelanduk tu sepak anjing sultan...ko nak cakap Melayu mulia raya ko baca la dulu buku sejarah...

Melayu pagan bela anjing la pakcik..kalau masuk hutan diorg bawak anjing....ko je buat cerita sendiri...