CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Dunia] Tempat duduk pesawat semakin sempit

Changa posted on 4-11-2014 11:15 AM
akak benci sangat yg stok akak2 atau abang2 felda PPRT yg insist nak recline seat economy konon nak  ...

ada juga yang time orang belakang nak makan time tu la dia nak recline seat dia...

kalau pesawat terhempas akak doa penumpang yg recline seat economy yg mati dulu. choii!
tapi yang ini aku rasa orang yang duduk belakang penumpang yg recline seat dia yang mati dulu... sebab tak ada ruang bagi dia untuk buat 'brace' position bila buat emergency atau crash landing. sebab itu sebelum takeoff atau sebelum mendarat FA buat announcement "sila tegak kan tempat duduk anda dan kembalikan meja ketempat asalnya "...

kelana36 posted on 4-11-2014 03:42 PM
ada juga yang time orang belakang nak makan time tu la dia nak recline seat dia... ...

kalau time nak serve makan mmg abang dan kakak crew akan suruh naikkan balik seat, time ini akak suka sangat. kimak betul nak bajet boleh recline seat sampai flat.

akak memang benci gila ummah yg recline seat economy bajet kat class businesske dik?
kalau flight 13 jam maka 13 jam la akak menyumpah seranah mereka dalam hati. Last edited by Changa on 4-11-2014 03:58 PM

penyo posted on 4-11-2014 02:28 PM
belom pernah merasa naik business class. Mampu lalu dan lihat jah.

Tak dapat rasa pun takpe.. sebab ada kelebihan dia:

Bapak ai selalu gak travel 1st & biz (kalo ikut rombongan gomen/country mission la), dia kata.. NO DIFFERENCE AT ALL.
KECUALI, portion makan lebih skit & skrin tv besar skit huhu.. dia kata janiji, ada duit extra dok hotel best & beli barang2 best banyak2 hehe

Org2 yg SMART frequent traveller pun, mana dok 1st class sgt.. byk ai jumpa pakcik makcik tan sri/super loaded.. pegi oversea privately (unless gomen taja) berbelas-kali setahun, naik economy aje

Last edited by applemy on 4-11-2014 04:03 PM

jari10 posted on 4-11-2014 12:53 PM
aku saje je tanya.. dia keje jabatan/agensi manatu? spesel sgt tu klu masa gred 44 pun dpt biz cla ...

kawan akak kerja JKR kot biasa naik AA, tapi naik AA pun complete dengan makan la walaupun short flight.
naik MAS ke tempat AA tak serve jah kot.

kalau akak better naik AA kalau short flight sebab bolehj dpt makan sekali, kalau naik MAS takat minum air dan kacang bodoh tu jah la.
mana ada special meal guna gomen warrant kan/
kecuali dpt upgrade business class

applemy posted on 4-11-2014 04:02 PM

Bapak ai selalu gak travel 1st & biz (kalo  ...

itu tan sri yg cheapskate kot sis?

akak kalau duit berkepok dam flight lebih 5 jam harus la akak beli business class.
kalau tka berkepok hadap jah la economy class dgn pax yg hanjeng suka recline seat itu,.
itu belum lagi dpt seat tepi makcik pakcik oriental yg hazab setiap 10 minit kau nak keluar jalan2.
yg ni pun pukimak akak pernah kena, ujung2 akak pegi pindah seat lain.

applemy posted on 4-11-2014 12:02 PM

Bapak ai selalu gak travel 1st & biz (kalo  ...

nama pun business class... khas untuk orang yang travel sebab ada business

contohnya nak gi meeting ker, nak buat presentation ker, kena fully rested, dan ada ruang dan kemudahan untuk dia buat preparation, tu yang membezakan antara economy dan bzness class. kalau nak gi melancung, santai santai tak apalah duduk mana pun. tapi selalunya orang yang dah biasa duduk kat bzness class, seboleh bolehnya tak nak duduk kat economy lagi, sebab banyak kemudahan lain seperti special lane for check in,fast track kat immigation dan security, priority boarding dan bzness lounge..

Follow Us
Changa posted on 4-11-2014 04:08 PM
itu tan sri yg cheapskate kot sis?

akak kalau duit berkepok dam flight lebih 5 jam harus la aka ...

Sila la try.. at least ada pengalaman u boleh kasi tau sini kelak

applemy posted on 4-11-2014 04:14 PM
Sila la try.. at least ada pengalaman u boleh kasi tau sini kelak

masa student akak pernah merasa naik biz class tapi domestik jah la, dulu kan ada MAS student card ke apa yg boleh beli tiket standby itu.

lepas kerja pernah merasa naik premium seat AAX yg boleh tidur itu jah.

itu pun sebab AA tingtong kot letak harga premium seat lagi murah dari normal seat, harus la segera akak beli.
puas hati akak.

kelana36 posted on 4-11-2014 04:12 PM
nama pun business class... khas untuk orang yang travel sebab ada business

contohnya nak gi  ...

Ya, untuk benefit DALAM kapal terbang/airport aje..

Once you're out of the plane?? Then its time to figure out the real priorities other than lavish travels.. itulah bak kata ex-CEO O&G yg humble-mumble (maybe korang tau mamat ni.. dia cakap camtu kat dinner table.. ai join bapak ai, ganti mak ai.. hiks!)

applemy posted on 4-11-2014 12:20 PM
Ya, untuk benefit DALAM kapal terbang/airport aje..

Once you're out of the plane?? Then its tim ...

I just arrived at Caracas 2 days ago, travel by AirFrance dari KUL, transit Jakarta and Paris in bzness class. Start check in dari KL, special counter, boleh bawak 2 times 35 kg check in bag, sampai jakarta, plane park kat open bay, ada special bus for us bawak pegi terminal, on transfer ikut fast track for airport security, priority boarding. Sampai Paris, transit 3 jam, lepak dalam lounge, priority boarding ke Caracas. Bag yang checked in kat KUL selamat tak terusik pun sebab ada priority tag.. dalam plane jangan cerita la, nak tidor terlentang, meniarap, semua boleh dalam banyak2 kemudahan tu, yang paling best, tak perlu beratur.. except KLIA, other airports in the world ada special lane for bzness n first class passenger for security check and tempat duduk kat dalam departure hall.

razhar posted on 3-11-2014 11:13 PM
flight 30 minit okay lagi....

itupun kalau dah berlaga siku 30  minit... aduhai..

kelana36 posted on 4-11-2014 04:42 PM
I just arrived at Caracas 2 days ago, travel by AirFrance dari KUL, transit Jakarta and Paris in b ...

sis dah tak kerja dengan AAX kah?

Anak_Nogori posted on 3-11-2014 11:27 PM
Sian org takda duit.. Amik klass ekonomi...sempit plak..

mau bengkok lutut dibuatnya.

mesmerize posted on 3-11-2014 11:32 PM
mmg hazab sangat duk economy seats nak pulak middle row..  seat sempit, legroom kecik.. ai suka wind ...

I stujoo, nak nak kalau kat sebelah ada budak berak mak dia plak 2 jam lepas tu baru tukar pampers..

no comment...............tak pernah naik kapal terbang...lagi sadis...wakakakkaa

aku plak tak kisahlah, sempit ke hape ke, janji dapat naik AA pi obersi satu famili sebab murah.. kalau lenguh ke hape, aku pi berdiri kat belakang tapi tak adalah  sampai mengganggu other passengers... selalu aku akan amik seat 43 & 44 (3 + 2 seater) dekat tingkap tuk family aku bagi long haul flite. at least bolehlah julur kaki.. kalo flite yang dekat2 aku selalu beli seat yg 6 hengget tu sebab nak duduk sekali...

Paling tak bley tahan kalo seat x penuh... aku tengok ummah pprt kokesen lagi teruk melompat nak chop tempat.  Sebiji macam baboon.. kalo yang dapat 3 row sekali tu lagi aku tensen... kaki dah lah panjang pastu tidur menjulur sampai kena kita... rasa macam nak tendang... bukan sekali dua.. banyak kali kena sebab aku selalu duk kat aisle... ada sekali tu, steward ni bawak troli makanan... pi tegur suruh dia tarik kaki dia ke dalam... dah tegur pun buat tak tahu... udahlah dok kroh.. kroh macam gorilla..sekali steward ni  langgar kaki dia dengan troli... padan dengan muka... aku tengok muka steward tu.. steward tu tengok muka aku... aku bagi thumbs up kat steward tu....

Last edited by zafira on 5-11-2014 10:52 AM

tensen la org2 kaki panjang terpaksa dok sempit2 begkok kaki... org pendek xpela muat2...

kelana36 posted on 4-11-2014 04:42 PM
I just arrived at Caracas 2 days ago, travel by AirFrance dari KUL, transit Jakarta and Paris in b ...

hi 'sis'.....

no.20 posted on 4-11-2014 10:12 AM
kak lid, gomen mmg bayar biz class aje eh....ada tak staf gomen naik econ?

sbb kawan saya mmg  ...

Idaklah org gov memanjang naik biz class dek non oii..ikut juga gred dia dan masa perjalanan, mana2 yg gred 54 dan kebawah kalau lebih 4 jam baru dapat naik biz class.

cukup menyampah bila org belakang punya lutut kn kerusi kita
terasa tau kebonggolan itu
sangat x selesa