CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: WIFEY_KETIAK

Sikap pentingkan diri, letak kenderaan sesuka hati

Close [Copy link]
noell posted on 11-6-2013 11:08 AM
hg takpa kurus sihat kaki kuat...org gemuk tuh mana hg tau ada gout ka kepala lutut haus ka ibujar ...

Klu org tua2 tu aku faham gak. Ini yg muda belia sihat walafiat. Klu tak beringat dr skrg, esok mcm2 penyakit melanda lgsg tak blh jalan baru padan muka. Masalah org Malaysia ni malas nak exercise hatta jln utk 4 minit. Tu yg muda2 badan mcm badak. Baru anak 1 atau 2 badan dah mcm tong.

noell posted on 11-6-2013 11:08 AM
hg takpa kurus sihat kaki kuat...org gemuk tuh mana hg tau ada gout ka kepala lutut haus ka ibujar ...

kalau yg gemuk aku faham gakla sebab badan diorg berat. Tapi berat sebab ape? sebab makan je kejenye, bila time exercise malas. Yang kurus pon ade jugakk... especially perempuan, aku tengok malas sangat nak pakai tangga. Aku ni sejak2 mengandung ni jela memang malas ya amat nak guna tangga, tapi kalau dah terpaksa apa boleh buat kan..kan..kan..

sitifarishah posted on 11-6-2013 11:53 AM
kalau yg gemuk aku faham gakla sebab badan diorg berat. Tapi berat sebab ape? sebab makan je kejen ...

Gemok pasal apa?? Dok melantak tp tak nak exericise. Aku ni makan nombor satu tp aku balancekan dgn exercise. Aku takde masa nak diet2 ni. Aku mkn apa yg aku suka tp kenalah exercise barulah hidup sihat. Ini umur blm 40 tahun tp mcm2 penyakit melanda.

ya memang. depan rumah orang pun nak park.

munchkin posted on 11-6-2013 02:05 PM
ya memang. depan rumah orang pun nak park.

Aku sokong. Ini penyakit orang Malaysia yg susah nak dibuang. Takde hormat dgn property org. Suka suki nak parking depan rmh org. Dr apartment aku, selalu dengar org hon hon keta,psl ada jembalang park depan unit org. Itu blm masuk cerita sembarangan parking kat unit org lain.

Peterpan17 posted on 11-6-2013 02:18 PM
Aku sokong. Ini penyakit orang Malaysia yg susah nak dibuang. Takde hormat dgn property org. Suka  ...

kerja nak senang je. kalau boleh masuk parking dalam kedai pun dia orang akan buat agaknya

Follow Us
Peterpan17 posted on 11-6-2013 02:18 PM
Aku sokong. Ini penyakit orang Malaysia yg susah nak dibuang. Takde hormat dgn property org. Suka  ...

orang Malaysia memang terkenal dengan masalah disiplin. Tengok diorang bawak kete kat jalan raya pon cukupla.. kan dah blaja time kelas memandu yang kenderaan perlahan ikut kiri..nak jugak yg bawak lembab tu dok lorong kanan. Lesen terbang ke hape

munchkin posted on 11-6-2013 02:21 PM
kerja nak senang je. kalau boleh masuk parking dalam kedai pun dia orang akan buat agaknya

Hahahaha!! Kan. Aku mmg menyampah dgn manusia yg berperangai begini.

sitifarishah posted on 11-6-2013 02:22 PM
orang Malaysia memang terkenal dengan masalah disiplin. Tengok diorang bawak kete kat jalan raya p ...

Kena buat mcm Singapore agaknnya baru boleh disiplin.

Peterpan17 posted on 11-6-2013 02:25 PM
Hahahaha!! Kan. Aku mmg menyampah dgn manusia yg berperangai begini.

nak buat macam mana. last week pun my neighbour buat kenduri blok depan rumah. isu is dia tak pernah inform nak buat khemah depan rumah. tau tau dah ada khemah.

Masalah ini cukup kritikal di Cheras.......tempat aku duduk.

munchkin posted on 11-6-2013 02:31 PM
nak buat macam mana. last week pun my neighbour buat kenduri blok depan rumah. isu is dia tak pern ...

Oh!! jd tempat mak bapa dia pula ye??  Apalah salahnnya inform dgn neighbour & minta maaf atas inconvenience. Sejuk gak hati klu dengar begitu. Org zaman skrg ni budi bahasa pun dah takde.

Neraka Bulan posted on 11-6-2013 02:39 PM
Masalah ini cukup kritikal di Cheras.......tempat aku duduk.

tempat aku di Tmn Shamelin/Pandan Perdana. Walaupun dok apartment. Smp aku psg palang besi kat parking lot aku.

Peterpan17 posted on 11-6-2013 02:43 PM
tempat aku di Tmn Shamelin/Pandan Perdana. Walaupun dok apartment. Smp aku psg palang besi kat par ...

Kawasan sekitar Taman Len Seng, Taman Bukit Anggerik, Taman Dahlia dan Alam Damai sudah tidak boleh diselamatkan lagi.

Terlalu PPRT perangai  orang situ walaupun ramai yang menggunakan kereta mewah. Kereta ibu aku pernah tercalar kerana tergesel dengan kereta golongan sebegitu ketika hendak keluar parking.

Peterpan17 posted on 11-6-2013 02:41 PM
Oh!! jd tempat mak bapa dia pula ye??  Apalah salahnnya inform dgn neighbour & minta maaf atas inc ...

takde pun. tau tau dah ada khemah. khemah pasang hari khamis tengahari. meja pasang jam 8 malam jumaat. kita nak keluar makan suruh dia angkat meja. nak balik, tak boleh masuk rumah langsung. org catering boleh cakap, mana saya tau abang nak balik rumah balik. lepas kenduri sampah bersepah depan rumah. dia sapu pun depan rumah dia. lepas saya cakap kuat kuat kat spouse nak sapu depan rumah, baru cleaner tu datang sapu. kalau tak rumah saya dan jiran sebelah kotor dgn sampah.
tong sampah saya pula dibuang sampah sarap yg tak masuk plastik. alam flora tak kutip sampah loose yang tak masuk plastik. habis tu saya kena bersihkan tong sampah.

my aunty siap inform jiran dia (semua jiran dia chinese). pasang khemah belah malam. pasang meja pagi. habis kenduri terus angkat meja sapu sapu jalan raya (orang catering buat). bukan tak boleh, at least inform and jgn susahkan jiran. tu je.

Neraka Bulan posted on 11-6-2013 02:47 PM
Kawasan sekitar Taman Len Seng, Taman Bukit Anggerik, Taman Dahlia dan Alam Damai sudah tidak bole ...

MasyaAllah!! klu kena dek aku, aku calarkan balik keta setan2 ni. Beli keta besar boleh tp nak bawa berhemah mcm org tak sekolah.

Beberapa tahun dulu time bulan posa, aku tengah lepak kat balcony rmh. Aku nampak maid kondo bertentang jalan dgn apartment kami jatuh dr tgkt 7. Riuh rendah time tu. So ada org panggil polis dgn bomba psl maid tu jatuh kat tingkat 1 & unit tu kosong. Bomba & ambulan dtg tp tak lepas msk psl org2 yg perangai PPRT parking mcm babi. Sudahnnya maid tu tak dpt diselamatkan & mati. Durang ni satu hari nanti kena batang idung sendiri time emergency kenderaan yg sepatutnya msk tak lepas baru insaf agaknya.

munchkin posted on 11-6-2013 02:48 PM
takde pun. tau tau dah ada khemah. khemah pasang hari khamis tengahari. meja pasang jam 8 malam ju ...

mmg takde sopan santun sesama jiran perangai org ni. Klu kena aku, mmg aku sound kuat2 punya. Ingat tempat tu dia punya sorang ke?? Itu public road, have some respect to others lah .

Peterpan17 posted on 11-6-2013 02:57 PM
mmg takde sopan santun sesama jiran perangai org ni. Klu kena aku, mmg aku sound kuat2 punya. Inga ...

saya tak berapa suka orang buat kenduri depan rumah ni. ganggu lalu lintas. kalau nak kata tak mampu, buat khemah depan rumah sendiri je. jemput mana yg patut. ni khemah sampai 8-10 khemah. kalau macam tu baik buat kat dewan. kalau jenis ganggu sekejap contohnya malam pasang khemah, siang pasang meja, pastu majlis , pastu terus angkat meja, khemah dimantle ok gak. ni khemah pasang sampai 4 hari.

munchkin posted on 11-6-2013 03:01 PM
saya tak berapa suka orang buat kenduri depan rumah ni. ganggu lalu lintas. kalau nak kata tak mam ...

4 hari????????????????? Itu dah melampau!! setakat psg ari ni esok buka tu aku blh terima lg.

benda ni dkt smua tmpt sama... bkn dkt kelantan je... yg parking sesuka hati, x ikut line, buang sampah merata2.... malaysia maju 2020