CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: setia00

Jangan Main-Main Ya Malam-Malam...

ocho posted on 18-6-2013 11:07 AM
suspens nya sis .. siap dengar he he he ... kalau aku, dah kejung kat situ dah ...

mula-mula tu tak de nak rse sangat sebab tengah layan lappy..cerite favourite..
tapi hehe tu macam ketawa kn kita tapi sayup2 lepas dengar bola besi tu jatuh..
setia just risau dia kacau anak je..
kalau kacau kita yang tue2 ni leh jugak kita baca ayat2..

ocho posted on 18-6-2013 11:07 AM
suspens nya sis .. siap dengar he he he ... kalau aku, dah kejung kat situ dah ...

tapi yang seram malam tadi tu dik..
mati selera setia nak makan..
entah anak siapa lah malam-malam tu..

setia00 posted on 18-6-2013 11:24 AM
tapi yang seram malam tadi tu dik..
mati selera setia nak makan..
entah anak siapa lah malam-mal ...

lama dah sis duk kt umah tu ? sian sis huby sll balik lambat .. banyak plak gangguan mcm nih ..

bola besi tu bunyi di seret ke ... atau sekali hentakan kuat sis ?

ocho posted on 18-6-2013 11:31 AM
lama dah sis duk kt umah tu ? sian sis huby sll balik lambat .. banyak plak gangguan mcm nih .. {: ...

lama jugak lah sejak kawin..
tapi berani kacau dari luar rumah je..
kalau dari dalam rumah tu memang setia pindah..
tak pikir panjang dah..

jatuh pastu bergolek tapi kejap je..

mnSK posted on 18-5-2013 10:08 PM
teringat kisah lebih kurang mcm TT cerita nie..
masa tue dok kat asrama sekolah teknik, ade membe ...

takle imajin penyakat tu lari lintang pukang dengan pakai kain ala2 pcong..padan muka hehehehe...

dulu aku pon jahat jgak tau..suka sakat budak2 balik dari tusen masa kat asrama, lepas isyak kitaorg terus blik bilik la lepas tusen smua. dengan berkubung telekung aku akan nyorok kat belakang bunga tepi lab..sampi je budak2 pempuan satu asrama ngan aku akan sergah..wahhh sonok gila tengok ada yg melatah siap kejar aku piyat2 aku lepas tu.

hinggala pada satu malam tu..aku nk nyorok tiba2 aku terpandang sesuatu disebalik tepi belah belakang seolah2 mengintai aku plak..sedangkan gelap manade org kat situ..aku pun keluar dari situ..tiba2 aku ditegur oleh warden haa..ko buat apa sini..emmmm takde apa puan..sy tunggu kawan sy blik jwb aku terpoyo2..

entah dari mana dlm bersembang2 terdengar budak senior ceter pasal kekerasan lab tersebut yg banyak kali mengganggu budak2 semasa kelas akhirnya lab tersebut ditutup..oooopatutla manjang je tak pakai lab.

aku tkde la lagi kacau budak2 lepas tu..takde port yg paling best nk sakat..

sorry tt..tumpang citer kt sini..hehe

rospinki posted on 21-6-2013 10:26 AM
takle imajin penyakat tu lari lintang pukang dengan pakai kain ala2 pcong..padan ...

berani yer sakat orang...
kalau kena sakat nanti baru ketar lutut..hehe

Follow Us
Dedulu time ai kanak2 (umo lam 9/10 tahun gitu) , terjumpa ngan kokojelly nih sekali jer...masa tu baru balik dari majlis tahlil....lps tu kakak ai mintak tlg temankan ke rumah nenek ai kat belakang rumah, pinjam screwdriver ke apa ntah..lupa...masa jalan tu x de terasa apa sgt (meskipun masa tu gelap ya amat)..dalam hati cuma ingat nak balik cepat jer...

Lps balik dari rumah, ntah kenapa ai terasa nak lama2 kat luar rumah...tgk atas bawah, x de apa benda...... then lps tu tgk rumah sebelah...rumah sebelah tu ada satu pondok besar..belakang pondok tu ada pokok pinang...ntah kenapa ai tertarik nak tgk pokok pinang tu sampai keatas....tgk punya tgk, baru ai perasan ada dua makhluk (kokojelly) tgh terapung diantara batang pokok pinang tu...

Ai pun  main pandang je kan tp ntah kenapa masa tu x de rasa mcm takut2..cuma hairan jer mcmmana benda tu leh terapung2 mcm tu....last2 maid kami panggil ai masuk rumah..mungkin maid kami pun nmpk benda alah tu sbb masa ai tahan dia suruh tgk benda tu, dia nak x nak jer tgk...terus tarik ai masuk dlm rumah...lps dari kejadian tu, ai pun dah x nmp benda2 halus ni...selalu tu dpt dgr and rasa jer presence drg....

Lailawati posted on 22-6-2013 10:22 PM
Dedulu time ai kanak2 (umo lam 9/10 tahun gitu) , terjumpa ngan kokojelly nih sekali jer...masa tu b ...

kokojelly ni pe? cik pon ek ? keliru cikit..haha
betulkan kalau terpandang tu kita jadi kaku.

penah sekali ni setia balik rumah opah setia..
malam tu terasa nak baca novel dekat luar umah opah..
ye lah malam sejuk..depan rumah opah ada 1 pokok besar..

macam-macam setia dengar pasal pokok besar tu..
malam tu setia perasan brother-brother kampung lepak dekat bawah pokok tu..
siap ada kerusi lagi..
dorang tengah-tengah lepak, sambil main gitar terus cabut lari lintang pukang..

setia dengar dorang jerit "cabut!!!"
terus setia pandang bawah pokok tu tengok semua dah lari..
bulu roma dah meremang setia cepat-cepat masuk umh..

besok tu setia tanye opah " opah, semalam adik nampak abg-abg depan tu lari lintang pukang"..
opah tanye "knp ?"..." entah adik pun tak tau sebab adik pun cabut masuk rumah jugak..hehehehe

tengah lepak-lepak cuci kate abg man(bukan nama sebenar) lalu depan umah...
abang kenapa lari semalam ? tak cukup tanah adik tengok..
ko nampak ke dik ?
semalam de cik pon atas pokok tu dik...
elok je kami lepak tibe-tibe ade bau, kami toleh atas nmpk cik pon dekat ranting atas ..
mau kami tak cabut....

sejak kes tu setia tak berani lepak luar rumah opah malam-malam..
kalau raya je berani sebab  rumah penuh dengan orang...
hari tu balik rumah opah, pokok tu dah kena tebang...
bagus jugak cik pon dapt port lain.

Dulu masa sekolah menengah kiteorg ada kem pengawas kt sekolah..bermlm dua hari kat sekolah..mlm pertama makhluk allah ni main2 je mcm main radio main paip air tapi masuk mlm kedua dia menjelma..aku membelakangkn tangki air tempat dia terbang tu..kawan2 aku semua nampak tinggalkn aku .. d.org dah lintang pukang lari.. isnin ramai yang demam sebab takut..

setia00 posted on 23-6-2013 03:38 PM
kokojelly ni pe? cik pon ek ? keliru cikit..haha
betulkan kalau terpandang tu kita jadi kaku.

Kokojelly nih nama glemer utk cik poc*&%...hheheheheee....kalau cik pon, ai pernah nmpk rambut dia sangkut kat atas palang emergency exit kat opis..panjanggg....kalau nak ikut logik, kita org asia yg cute2 nih, x de tinggi panjang menggalah mcm tu...ni elok jer rambut tu sangkut kat atas tu...tp lately dah x jumpa dah rambut tu..kena cabut kut

aku ni lurus bendul sket. gula2 tu lompat ke? gula2 ape? ke cikgu yg melompat pastu gule2 tu hilang? budak2 yg kononnya main kat atas tu g mane?

Lailawati posted on 23-6-2013 04:59 PM
Kokojelly nih nama glemer utk cik poc*&%...hheheheheee....kalau cik pon, ai pernah nmpk rambut dia ...

ohh...sweet candy rupanya..
macam-macam nama dia de kan ?
hahahaha..

Austris posted on 24-6-2013 11:15 AM
aku ni lurus bendul sket. gula2 tu lompat ke? gula2 ape? ke cikgu yg melompat pastu gule2 tu hilang? ...

hehe...bukan pe kalau nak tulis betul-betul macam seram pulak..
macam memanggil pulak kan?hehe

mamarayyan2010 posted on 23-6-2013 04:02 PM
Dulu masa sekolah menengah kiteorg ada kem pengawas kt sekolah..bermlm dua hari kat sekolah..mlm per ...

dekat sekolah memang ada benda-benda mistik ni kan?
dorang bekampung kot dekat sekolah..
ye lah sekolah riuh belah pagi dan petang je..
malam pakcik jaga je yang ada..

setia00 posted on 24-6-2013 03:17 PM
ohh...sweet candy rupanya..
macam-macam nama dia de kan ?
hahahaha..

Hahahahhaaa....yg paling glemer le katakan....nama pun macam2...

Teringat pulak ai ngan satu kisah...kisah waktu malam...

Masa tu ai anak beranak baru balik dari rumah nenek husband ai...ada keramaian...biasalah, kalau keramaian ni mesti balik pun lewat kan..masa kami sampai rumah tu, jam nak dkt tgh malam gitu. Kat rumah parents ai ni, my dad ada bina satu kolam utk simpan dia punya ikan2 koi...and alang2 dah ada kolam ikan tu, dia pun soh org buat pondok and terus buat pagar utk kolam ikan tu...

Masa tgh elok nak parking kereta tu, anak lelaki ai tetiba cakap 'eeeiiii......buruknya muka 'org tuuuu'.....' sambil tangan dia tunjuk kat atasa pagar kolam...ai ngan husbang terus meremang bulu tengkuk...tambahan lagi ai masa atu tgh pangku baby...lagi le ai gelabah....husband pun cepat2 matikan injin kereta, angkut semua barang dan soh kami jalan dulu...dia jalan kat belakang...tetiba plak anak ai tu cakap sambung cakap lagi..."Ibu, kesian dia...baju dia burukk..Ibu, dia lambai2 panggil abang..." Haaaa.....Tuhan jer yg tahu betapa kecutnya jantung ai....HUsband apa lagi, dia terus gendong anak ai tu, lari ke belakang, nak bukak pintu...ai lak yg tertinggal kat belakang...hehehehe....

Petua org tua2 kalau nak masuk rumah, ,kena membelakangi pintu rumah dulu then baru masuk...masa tu ai dah x ingat apa2, cuma ingat nak masuk rumah jer sampai lupa nak buat petua tu...lagipun ai takut..kut2 ai berpusing tu tup2 dia ada timbul dpn ai...mau kering darah...huhuhuhu

Lailawati posted on 24-6-2013 04:06 PM
Hahahahhaaa....yg paling glemer le katakan....nama pun macam2...

Teringat pulak ai ngan satu ki ...

waaaa!!!!! serius meremang bulu roma setia baca cerita ni !!!
lepas dah masuk rumah tu anak u tak cakap pape ke ?
atau tak de pape yang terjadi lepas masuk rumah ?

setia00 posted on 24-6-2013 03:21 PM
dekat sekolah memang ada benda-benda mistik ni kan?
dorang bekampung kot dekat sekolah..
ye lah  ...

Toilet tempat feveret nye..nak berak pon takut..sanggup tahan sampei ke rumah...

setia00 posted on 24-6-2013 04:14 PM
waaaa!!!!! serius meremang bulu roma setia baca cerita ni !!!
lepas dah masuk rumah tu ana ...

Alhamdulillah, nasib x de apa2 yg pelik berlaku selepas tu. Anak2 ai pun ok cuma si abang ni mata dia telus sikit....mudah nmpk benda2 halus. Skrg ni dah umo 7 tahun, still boleh nmpk benda alah tu...kat sekolah dia dulu, dah 2 kali terkena. Kena sakat 'hantu budak'. 'Budak' tu nak kawan ngan dia..tu yg kena sakat sampai demam2..bawak kat org pandai tgk benda2 mcm nih and dia kata "kena sakat2 manja oleh org itu"..alhamdulillah, bawak sekali jer berubat terus ok.

Rumah parents ai tu 'tempat laluan' mereka2 nih...biasalah, sebelum bangunkan rumah, kat kawasan tu sunyi jer..ada semak2 sikit..kira kami kacau tempat dialah. X pasti sgt kalau rumah tu dah 'dipagar' sbb x pernah nak tanya my dad. Sbb tu kadang2 boleh nmpk or terasa presence mahluk2 nih tp so far x de yg menganggu sangat2...main cak-cak mcm tu jer....

mamarayyan2010 posted on 24-6-2013 05:00 PM
Toilet tempat feveret nye..nak berak pon takut..sanggup tahan sampei ke rumah...

toilet kan kotor..
memang tempat macam tu lah "benda" ni suka..
lagi-lagi kalau ada yg suka buang pad merata-rata..
lagi lah benda ni suka..