CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shi_jewel

housemate bawak teman lelaki tumpang bilik dia..

Reply  ketotmerah

kan ketot..

kalau ikutkan, nape lak kita yang nak kena keluarkan...?...la ...
pasuoren Post at 8-3-2012 09:35

sepatutnya pasu..bila kita dah duduk ramai2 ni, kena lah fikir hak bersama..tgk status masing2..bujang ke dah kahwin ke..fikir dulu sebelum buat apa2..bukan ikut napsu ajer

Reply 61# ketotmerah

ketot...itu sepatutnya..kalau sepatutnya..memang senang...masing masing hak masing masing, tau hak privasi orang lain, pikirkan kawan serumah....

tapi kekadang..memang jumpa orang yang pikir dia je...

tu belum lagi ada yang panjang tangan, barang kita barang dia, pastu pulak..wat umah cam otel siap hangkut sekali kawan-kawan ntah dari plenet mana pastu buat cam umah sendiri, macam kita ni tak wujud...

Reply  ketotmerah

ketot...itu sepatutnya..kalau sepatutnya..memang senang...masing masing hak ma ...
pasuoren Post at 8-3-2012 10:28

ketot dah pernah alami semua benda tu..lama2 kan jadi gini tau..nak balik umah ajer rasa malas..satu hari termenung dalam bilik, pandang siling..dalam hati ni cakap..kenapa orang cakap rumah ku syurga ku??
mcm mana nak buat mcm tu ek?fikir punya fikir..ketot dapat conclusion gini..apa pun nak jadi, akan ku buat rumahku, syurga ku

so bangun terus kira budget bulan, tengok saving ader berapa..pas tu salin baju..keluar cari umah sewa lain
cari satu umah kosong..bila dah dapat, ketot dok sensorang..beli barang umah sikit2..
bila balik keje..huhu tenang nya umah..kalo sepah pun, sendiri yang buat..hati dah tak sakit lagi..apa pun jadi dalam umah, sendiri buat..tapi ujung bulan perit sikit la..janji hati senang, tak de serabut2 dgn housemate

sampai lah sekarang..ketot hepi dengan life ketot..keje, umah..dan taraaaaa..dah jadi rumahku, syurgaku

ms sy dulu,nak jer sound hmate tu tp mengenangkan byk berjasa kt sy dulu,xpelah,sy mengalah..lgpun rumah sewa tu hmate tu yg sign kontrak ngan owner..lega sgt dpt kluar dr neraka ciptaan manusia mcm ni..

Reply 63# ketotmerah

sampai lah sekarang..ketot hepi dengan life ketot..keje, umah..dan taraaaaa..dah jadi rumahku, syurgaku  

ya...betul..itu adalah pilihan terbaik...

just pasu ni, takut dok sensorang, nanti tebiat pendiam akan makin menjadi...so, gegeh gak la dok ngan ousmate...nampak kelibat manusia dan sesekali berborak tu, kira ok dah laaa...

so far..ousmate ok..ada sesekali dulu la yang jumpa dengan ousmate yang ntah hape hape..seb baik tak lama dok seumah dengan orang macam ni..

Reply  ketotmerah

sampai lah sekarang..ketot hepi dengan life ketot..keje, umah..dan taraaaaa. ...
pasuoren Post at 8-3-2012 10:58

so far ketot tak sempat nak jadi pendiam{:4_502:}
ader jer keje ketot buat..dah boring ketot bela kucen..buat teman2..alhamdulillah..semua ok sekarang

Follow Us
Reply 66# ketotmerah

pasu tau, ketot ni jenis happening...campak la ke mana pun, mesti leh terbangnye...heheh...

Reply  ketotmerah

pasu tau, ketot ni jenis happening...campak la ke mana pun, mesti leh terbangn ...
pasuoren Post at 8-3-2012 11:17

alhamdulillah..gini lah ketot..kena berdikari untuk mencari sesuap nasi

kalo non muslim exp chinese ni biasa la bersekudukan mcm nih.

elok ko chow jerk la, cr umah lain ...
otai_g Post at 28-2-2012 08:44

setuju..berambus jek la..susah sgt..macam hadap sgt nak duduk situ napa..aku pun dulu penah housemet cina mmg xleh belah.tp rumah tu mmg bilik jek semua..sebab ruang tamu dapur semua dah jadik store...

Pergilah tanya kat JAIS apa patut dibuat. Jangan bila dah melibatkan TT ...baru nak bertindak pulak...

Jiran-jiran mesti ada yang memerhati...TT tak terasa sesuatu ker?

bahaya gak kes ni, dibuatnya teman lelaki osmate tt ni naik sheikh abis dgn tt sekali ditibainya. ngeri ooo....

TT dh report k belum? nk kongsi pengalaman ckit ..

ms bujang dulu rumah sewa sya pernah kena serbu dgn JAWI.. kami menyewa kt flat 3 bilik, satu rumah ader 7 org.. mmg kami dh set peraturan, x boleh bawa lelaki masuk rumah.. tp x tau la jiran mana yg dengki wat fitnah kat kami & report ke jbtn agama..

ended up kul 4 pagi (hari bekerja) pintu rumah kena ketuk & JAWI wat spot check.. mmg x jumpa lelaki pun sbb mmg x der saper2 yg bawa masuk.. finally pegawai JAWI tu minta no. IC semua penghuni rumah.. katanya kena masukkan dlm record gk, w/pun x jumpa lelaki dlm rumah..  x cukup dgn tu, kena plak dengar diorang bersyarah sampai kul 5 pagi.. w/pun kami semua x bersalah

moralnya, klu jbtn agama wat serbuan.. sama ada kena tnagkap khalwat or not, nama & IC no. org2 yg ada dlm rumah pd ms serbuan tu semua akan direkodkan.. jd sila khabarkan pd teman2 serumah dulu.. jgn wat naya diorang lk, kesian

menarik cite nie

masa aku study dulu pun kena gak mcm ni.. housemate bawak balik jantan.. masa tu cuti jadi semua org balik housemate sorg ni pun balik gak tapi balik kmpg kejap jer.. rupa nyer dia dok bawak balik jantan masuk bilik.. terkantoi pun dgn jiran.. sbb ada jiran ternmpk.. jiran lak tnyer aku dgn yg lain .. msa cuti tu ada yg tak balik ker, antara kitaorg ni ada yg dah kawin ker??  bila jiran dah tnyer mcm2 baru la tahu cita sebetul2 nyer.. housemate lain pakat nasihat la, tapi dia leh gelak jer.. mcm suka lak semua org tahu dia bwk jantan... tapi aku sound jer.. "kalo dah sangap sgt hotel umah byk check in jer.. jgn nak bwk masuk umah lak, aper ingat sarang maksiat jer.. psl ko semua org dpt nama busuk, sampai aku dgr lagi.. aku tak agk2 nak report kat pejabat agama dgn pentakbiran kolej"..  lps aku sound tu mmg la tak bwk balik jantan.. tapi smpai abis sem tak tegur2 aku.. dia ingat aku cemburu kot sbb tak ada jantan yg nak di bwk masuk kat bilik.. lantak ko la nak tegur aku ker, tak nak tegur aku ker.. yg aku tahu jgn ada yg bwk masuk jantak kat umah..

jadi pengajarannya mak ayah yg ada anak dara/teruna dok kl / bandar besar sering2 la pantau xtvt mrk......

jauhi zina... sedap hnye sementara, taubat sblm trlmbat..
akhirat kekal abadi.. nauzubillah

Reply  ketotmerah

oo mksudnya aku blh report la ni?aku nk mereport la skrg ni..sbb penghuni yg l ...
shi_jewel Post at 28-2-2012 08:55

Better ko deal dgn pihak JAIS tu bila diorang nak buat serbuan... then masa diorang buat serbuan tu, make sure budak2 umah yg lain gi ar kuar drpd umah tu dulu... kalau masa serbuan tu korang ada sekali dlm umah tu, korang akan kena charge bersubahat... so, the best way is...
1. ko pakat2 dgn budak2 umah yg lain konon2 nak ajak dia kuar sekali dgn korang gi overnight ke, apa ke...
2. So, kalau bf dia ada, mesti dia tolak ajakan korang tu...
3. bila korang semua dah kuar umah tu, baru call JAIS utk buat serbuan...
4. masa serbuan tu, make sure korang takde kat area umah tu... kalau tak nnt, mesti dia leh syak...
5. then agak2 rumah dah clear, baru korang balik umah... tak pun selepas 1 jam drpd masa serbuan tu, ko buat2 call housemate ko tu n konon2 minta tolong dia tgkkan kat dapur... ckp je ar ko tak pasti dah tutup gas atau tak?

Okies... Selamat mencuba...

Reply 57# pasuoren

eh sori la weh,, aku ni kalu emo memg bermulut lancang kuning.. sebonarnyer tak kire la tudung ker tak tp yg penting pangai, tp dek krane 2 ekor ppuan tu salu kondem aku, tu yg buat aku mengutuk tu.. tak sume kan mcm tu.. ko ni pun.. jgn marah tau..

sebaiknya..jumpa ahli ajk/imam surau kawasan anda..dia bole bertindak atas bidang kuasa dia..sbb for sure JAIS ke JAWI ke..mesti slow skit..