CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Highflyer19

[Tempatan] NEWSBREAK: Dua varian utama di China sudah masuk Malaysia dan boleh menyebabkan jangkitan semula atau mempunyai kadar jangkitan yang lebih tinggi disebabkan oleh bilangan kes yang tinggi di China

totokreturn. replied at 3-1-2023 06:56 PM
masalah nya sekarang, adakah variant terbaru dari china ni tak berkesan dgn vaksin dah, so no more  ...

takde pun, DG Hisham bagitau variant dari China takde pun mematikan setakat ni. kita ni semua kena propaganda dgn USA je. saja sabotaj kat China walhal kat USA lagi teruk covid sana dahla tak mandated mask.

Yes pkp kembali pls..

orkid_amani replied at 2-1-2023 11:16 PM
Itu la kn..ada possibility ka pdpr balik nti?
mmg dilema la skg ni.

tak tahu la sis . yang i tahu kerajaan sambil lewa bende ni.
dulu sambil lewa tak apa. sebab tiada pengalaman kan.
kalau kali ke dua sambil lewa tu bodoh namanya.

gigahertz replied at 4-1-2023 12:20 PM
dulu sambil lewa tak apa. sebab tiada ...

Bukan xpenah ada Sejarah sampai semua staff kkm kepenatan rawat kes covid..ICU penuh..sampai kena standby container utk isi mayat..xkn nak Sejarah berulang kot..aii risau kalau kena kali ni xtau berapa ramai korban asbab relapaksa cucuk covid sampai 2dose. Yg pasti booster xseramai yg complete 2dose..risau..

Ummah prc ni duduk dendiam dlm negara kau boleh x. Menyemak dtg negara org bwk penyakit

Follow Us
Takpelah.. kang terguris perasaan negara tersebut

Rakyat malaysia kenalah jaga hati mereka.. biarlah kita bersusah payah lockdown pkp bagai, yang penting itu important

orkid_amani replied at 4-1-2023 02:20 PM
Bukan xpenah ada Sejarah sampai semua staff kkm kepenatan rawat kes covid..ICU penuh..sampai kena  ...

Adik i kat PPUM kata wad kekurangan staff sekarang
Sebab ramai nurse termengandung.
Sekali adik i ambik bahagian.

gigahertz replied at 4-1-2023 11:05 PM
Adik i kat PPUM kata wad kekurangan staff sekarang
Sebab ramai nurse termengandung.
Sekali ad ...

Xpa yuu..nurse semua ni diorang boleh panggil utk contract nti kalau xcukup. Sentiasa ada backup dari nursing colleges. Don't worry. Yg kitau risau staff kkm kepenatan ja nti

gigahertz replied at 4-1-2023 12:20 PM
dulu sambil lewa tak apa. sebab tiada ...

Pandai je nko kata kkm sambil lewa

Org dah expertlah tu sbb tak bodoh2 tutup sempadan sbb cara tu tak beri kesan pun. Malah menjahanamkan lagi frontliner dan merosakkan lg ekonomi pulak tu.

Yg paling baik skrg ialah kenalpasti varian apa yg ada dlm negara. Cukuplah. Pastu pandai2la kkm readykan ubat apa kat hosp in case ko masuk hosp sakit teruk. Tu je

Yg lain positif nk duk rumah ke nak merayap ke ikut suka kaulah. Selagi tak sakit teruk apedehal. Dah sakit warded je. Senang.

Since kita pun taktau sapa positif kat luar tu pandai2la dptkan vaksin dan jaga diri. Apa ko expect kkm nak suruh scan2 mysejahtera balikkk? Nak pkp balikkk?

orkid_amani replied at 4-1-2023 11:13 PM
Xpa yuu..nurse semua ni diorang boleh panggil utk contract nti kalau xcukup. Sentiasa ada backup d ...

KKM takkan ambik student half cook tau. Mesti kena grad properly barula boleh interview masuk contract. Kalo ambik student nnt diorg ternganga je taktau apa nak buat. Kang jadi incident plak

Edited by blastoff at 5-1-2023 03:30 AM
MelahJanda replied at 5-1-2023 12:44 AM
Org dah expertlah tu sbb tak bodoh2 tutup sempadan sbb cara tu tak beri kesan pun. Malah menjahanamkan lagi frontliner dan merosakkan lg ekonomi pulak tu.

Yg paling baik skrg ialah kenalpasti varian apa yg ada dlm negara. Cukuplah. Pastu pandai2la kkm readykan ubat apa kat hosp in case ko masuk hosp sakit teruk. Tu je

Yg lain positif nk duk rumah ke nak merayap ke ikut suka kaulah. Selagi tak sakit teruk apedehal. Dah sakit warded je. Senang.

Since kita pun taktau sapa positif kat luar tu pandai2la dptkan vaksin dan jaga diri. Apa ko expect kkm nak suruh scan2 mysejahtera balikkk? Nak pkp balikkk?

KKM expert bab menipu rakyat lah dan kau tu hanya tukang kompang KKM lah kat forum nih ...aku dah set trap lama laaa yg dedahkan penipuan KKM , nampaknya KKM bodoh bangang pi makan trap aku tuu laaa , umpama tikuss  yg kelaparan tak zabar2 nak mentekedarah apa saja cebisan yg di sua kat muka jadinyaaa .

Sapa2 yg decide nak saman KKM , sila baca post aku # 57 hingga post # 60 di limk nih   https://b.cari.com.my/forum.php? ... 28089&extra=&page=3

Aku dah predict apa yg kau kompang nih awal2 dahhh pungg laaa di post #60 thread itteww , dan your main agenda adalah utk promote vaksin pembunuh tuuu kemudian segala kematian dan kemasukan ke ward akibat AEFI yg dok berlaku KKM simply nak jadikan covid sebagai scapegoat je ....

agar yg tak mati2 lagi tu boleh korang mampusskan cepat2 guna dos penggalak ler sesambil yg dah dok mati selama nih dan yg akan mati korang simply boleh blame kat varian baru haprak berbau taik tu laaa yg korang sesaja ada2 kannyaaa maaa

PADAHAL KAT CHINA BUKANNYA BARU NIH JE MELEDAK KES TAPI DAH BERBULAN2 LAMA NYAAAA , TUPTUP SELEPAS AKU PERTIKAIKAN KENAPA KAT CHINA JE MELEDAK KES TAPI KAT NEGARA LAIN YG PELANCUNG2 NYA PI BERTANDANG DAH LAMA TU TAK MELEDAK PUNGGG , lepas tuuu baru laaaa kalut laaa KKM adjust strategi yaaa varian baru laaa pelancong masuk laaa kes akan meningkat laaaa blablabla , a little tooo late laaa for that

Cara KKM tu tunjukkan yg KKM menipu data dan info mengenai covid, that's the proof yg KKM memang dok adjust data apabila sedar penipuannya terdedah ke mata umum kekdahnyaaa
Apabila KKM sedar je aku dah dedahkan penipuan depa ke mata umum di thread aku tuuuu ....boooommmm KKM start adjust data kuang3  bodoh nyaaaaa bangang nyaaa KKM penipu memang bodohhh bangang plusss sombong

Nampak tarikh yg aku bulatkan bawah ni .....tak sampai 2 minggu lepas tuuu je KKM start buat berbagai media statement ler mengenai pelancong2 china varian baru kes bakal meningkat kat negara nih blablabla exactly mcm yg aku kata plakkk tuuu

https://b.cari.com.my/forum.php? ... 28089&extra=&page=3

POST #58  , 59 DAN 60

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Edited by pu3_rania at 5-1-2023 08:13 AM
blastoff replied at 5-1-2023 02:39 AM
KKM expert bab menipu rakyat lah dan kau tu hanya tukang kompang KKM lah kat forum nih ...aku dah s ...

Aku setuju sangat dengan beberapa point hang especially part 'Menipu data dan info mengenai covid'
Pagi ni aku ada baca posting pelakon Ashraf Muslim di IG beliau dan aku amat tertarik serta bersetuju sangat dengan apa yang dia highlights kan

MelahJanda replied at 4-1-2023 09:08 AM
takde pun, DG Hisham bagitau variant dari China takde pun mematikan setakat ni. kita ni semua kena ...

apa kata ko jadi nurse, jadi jururawat dekat hospital

shamsadis replied at 5-1-2023 09:05 AM
apa kata ko jadi nurse, jadi jururawat dekat hospital

Mmg aku keje hospital pun..

masuk sini ramai2 uolss raya mcm nak rak last2 time raya puasa kena pkp. jadah babi betul

blastoff replied at 5-1-2023 02:39 AM
KKM expert bab menipu rakyat lah dan kau tu hanya tukang kompang KKM lah kat forum nih ...aku dah s ...

Aku tulis tu sbb kkm dah ada ubat covid dan dah ada vaksin. Bila org dah vaksin dan ada herd immunity..semua boleh bebas sana sini dah takde sgt org sakit teruk. Kalau sakit pun masuklah hosp ada ubatnya. Kajian2 pun banyak gila pasal varian2 dan simptom2 mengikut jenis varian. Pendek kata kkm mmg dah expert pasal covid ni ko takleh nak cong.

Duluuu tahun 2019 2020 semua kena kuarantin tak kira positif atau close contact sbb ubat takde vaksin takde ....dulu taktau apa...sikit2 tutup sempadan sikit2 pkp...

Yg korang ramai2 meletop tiba2 risau china masuk bawak penyakit ni, sbb korang dah terpedaya dgn propaganda US. padahal kat US lagi banyak kes.

Btw varian bf7 tu dah ada dlm negara pun sejak last year dan malaysia mampu je contained maknanya vaksin works.

walaupun negara kita banyak gajah tapi elephant in the room pun tak nampak.

orkid_amani replied at 4-1-2023 10:20 PM
Bukan xpenah ada Sejarah sampai semua staff kkm kepenatan rawat kes covid..ICU penuh..sampai kena  ...

Kena standby container isi mayat kohkohkohkohkoh dekkk… tengok bideo kat tiktok ke tu sister? Kohkohkohkohkoh.

MelahJanda replied at 4-1-2023 04:44 PM
Pandai je nko kata kkm sambil lewa

Org dah expertlah tu sbb tak bodoh2 tutup sempadan sbb cara tu ...

kita tengok la nanti. kes naik 10 ribu sehari. KKM nak handle macam mana.