CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 1NJ3

NEW KOREAN ENTERTAINMENT CHANNEL [ONE HD 393]

Reply 60# Mel007

kekek aku xpernah pon donlod...sebab aku copy hdd dri kawan2 porum neh jugak...

hantu aka lubuk donlod adalah skymania...kekeke aku copy dri die jehh... kasi la rasuah sket.. penuh la hdd tuh...kekeke

hahahah... baguih2 ...sama2 bantu membantu... hehe...

Post Last Edit by cmf_Kimmy at 9-4-2011 13:59

pagi tadi  ntah apa mimpinya aku gi bukak ONE....jarang aku bukak ONE pagi2 buta ni....

tengok2, dia tunjuk 1st Episod Running Man, tu pun aku dah miss byk gak.....

tapi dapat lah tgk part Yuseok main game dgn one comedian woman ni, tgk sapa punya heart rate naik melambong tinggi.....kelakar je masing2 nak kenakan lawan masing2. Yg ni pihak lelaki lawan pihak perempuan....

yg aku kenal belah lelakinya, Jongguk, Ha Ha, Yuseok,  dan Sok Jin, yg dua lagi tak tahu nama nya. Belah pompuan lak ada 4 orang, salah sorang tu comedian, yg sorang lagi tu pelakon rasanya.

Part emak lawan anak, pompuan pilih Jongguk masuk ke team dia orang. Dia orang emak siap pakai loceng kat kaki. Yg lelaki lainya anak, kena cari bungkusan yg disorokkan.

Yg ni memang kelakarlah, anak cuba lari dari emak, tapi emak lagi terer dpt cekup anak....nak2 lak mak yg sorang tu jantan habis!!!!...sapa lah yg boleh  lawan dgn Jongguk tu.

Ulangannya hari Jumaat yg akan dtg......sbb semalam aku tgk Strong Heart dah kena ubah time ke hari Khamis lak.

lepas Running Man, ONE tunjuk pulak Heroes.......game show pompuannya semuanya.

Ada Kahi, IU, Jiyeon (T-Ara) Nicole, Lee Jin, Hong SU Ah, Yoon In Na, Jung Ga Eun, Seo In Young, Shin Bung So, Noh Sa Yeon dan Narsha ( dia pergi Jepun masa ni). MC lelaki dia Hwi Jae dan Noh Hong Cheol.

Kali ni masing2 datang dgn pakaian cam nak gi ke Opis. Paling kelakar IU , masa turun tangga, sbb kasut dia tinggi cam takut je jatuh.

Mission dia orang mula2 kena buat resume nak pergi minta keje kat opis. Mcm2 yg dia orang tulis tak kena mengena dgn keje kat pejabat, cuma IU sorang je yg  elok sikit resume dia. Yg kelakarnya, ada lak yg  tulis pasal baseball kat resume dia.

Masa kena interview tu, group yg terendah markahnya pergi dulu......kelakar gila tgk muka Kahi, pucat cam mayat. Bila introduce diri masing2 Kahi dgn Nicole boleh cakap jepun dgn English, yg sorang tu dah terkejut badak, sbb dia English pun tak tahu, Jepun apa tah lagi.
Salah sorang interviewer dia Hwi Jae....dia terkejut bila real interviewer tu tanya Nicole dlm English...sbb Hwi Jae ni, soalan dia ntah2 apa2 ntah yg tak de kena mengena dgn minta keje.

Masuk group kedua...ada ke, dah sampai kat pintu bilik interview masing2 tak nak masuk, ....Soe In Young ni memang panas baran orangnya...bila interviewer tu tanya, kalau dia marah dia nak buat apa, dia kata boleh bersabar....tapi bila Hwi Jae tanya soalan merapu dia, dia dah mula tinggi kan sore dia...siap nak melawan lagi......air muka dia nampak geram je.... Group dia pun nampak cam tak bersatu hati.

Group IU yg elok sikit jawapannya pada interviewer, walau pun Noh Sae Yon cuba nak faham English...so group IU dpt temapt pertama, group Nicole tempat kedua....masing2 dpt sausage......masing2 tak sempat2 nak makan sausage tu....rupanya ada game lain yg kena kumpulkan sausage.

Game yg ni, camne nak faham apa yg sorang foreigner ni cakap. Sorang pak hitam cakap dlm bahasa dia,  setiap group kena faham apa yg dia cakap.....so dari tgk gaya dan cakap2 tu dpt lah agak2 apa yg pak hitam tu cakap. So pak hitam ni mcm pembeli, dia orang lak kena cari apa yg pak hitam ni nak dia orang belikan.

So goup Nicole dptlah faham kononnya, ada seluar Ajumma dan organ binatang, cam hati, yg dia orang kena beli,.Group Soe In Young faham seluar Ajumma je, group IU faham Kimci je. Group IU cuba nak kelentong  group Nicole. Group Soe In Young dah beli seluar Ajumma.

Group Nicole dah beli organ binatang, tengah nak beli seluar Ajumma, group IU ni dtg. Otomatik yg pegang seluar  Ajumma terus lepaskan, sbb tak nak group IU ni tahu apa yg dia tgh nak beli. Tengah dok nak tahu, dok bercakap bagai, Nicole senyap2 gi kat kedai sebelah gi beli seluar Ajumma....

so far ok gak lah show ni......

tumpang tanye..crite MY PRINCESS dah ditygkn ke belum kat ONE HD??

sukebintang Post at 10-4-2011 23:17

belum rasanya...

Follow Us
lepas Running Man, ONE tunjuk pulak Heroes.......game show pompuannya semuanya.

Ada Kahi, IU, Jiy ...
cmf_Kimmy Post at 9-4-2011 13:58

aku ada tgk skit je aritu.. tpkan.. dorang buat program tv ni kan mmg nampak best kan.. idea satu2 program tu mmg jadi je.. x kisah la program apa .. kita pun dok melekat tgk sama.. animal farm tu pun leh jd suke tgk.. hehhehe..

Reply 67# Mel007

yg aku geram ni kan....ONE gi tukar semua program variety dia start dekat2 pukul  6.30 petang......yg ni dah clash lak dgn program variety dari KBS .  Jenuh lah asyik main remote je jawabnya.  

ni aku tgh tgk ulangan Running Man balik, start kul 11.55 pagi.

yg masa bila aku tgk satu program macam 4 org pompuan dok kena interview tu... lupa program apa ye.. kelakar plak... tu sume artis ke... aku cam blur tp cam seronok la plak.. x sempat nk tgk tajuk program sbb rushing sngt hari tuh...

yg masa bila aku tgk satu program macam 4 org pompuan dok kena interview tu... lupa program apa ye.. ...
Mel007 Post at 11-4-2011 21:48

kalau tak silap aku tu variety show... Heroes.......ada 3 group yg kena interview semuanya.

ooo Heroes ye.. try nk tgk lah.. nampak cam kelakar la plak...

Kdrama 49 days nak tayang ye.. ganti cite ape ye.. u all  dh tgk ke cite nih.. nampak cam best ..kalo best nk donlod dulu.. sbb tgk cam interesting je...

Reply 72# Mel007

rasanya ganti drama sign kot... mcm slot isnin pukul 9 ajer..

Kdrama 49 days nak tayang ye.. ganti cite ape ye.. u all  dh tgk ke cite nih.. nampak cam best ..kal ...
Mel007 Post at 14-4-2011 14:09

aku dah tgk sampai episod 3.....so far ok lah gaklah cerita dia...

yg kelakarnya cara heroin berinteraksi dgn "Scheduler".....hensem lak tu..

Reply  Mel007

rasanya ganti drama sign kot... mcm slot isnin pukul 9 ajer..
missuzu Post at 14-4-2011 16:36

oh ye... thanks.. nk tgk lah nanti.. sign tuh best je.. hero mati last skali..

aku dah tgk sampai episod 3.....so far ok lah gaklah cerita dia...

yg kelakarnya cara hero ...
cmf_Kimmy Post at 14-4-2011 20:38

wah... kalo camni nk donlod la dulu.. kalo yg kt tv tuh aduhai.. lama sngt nk tunggu... heroin pun cute je.. suke tgk.. aku ni nama je suke tgk cite korea nih.. tp maaf ler nama sorang2 mmg x hafal.. hahaha...adalah sorang dua yg leh hafal pun..

belum rasanya...
Mel007 Post at 11-4-2011 09:32

bgusla belum ade lagi..leh tgk..ekceli baru je subscribe ONE HD ni

sukebintang Post at 10-4-2011 23:17

My Princess tu kat channel MBC...so kompom x kuar kat SBS...

My Princess tu kat channel MBC...so kompom x kuar kat SBS...
mariss Post at 14-4-2011 23:52

ehh..MBC ye..igt kan SBSasal rase mcm sbs plak

Reply 72# Mel007

nak myampuk...
skang ni bawak sabar je nk tgk 49days..minggu depan...
so far,kat ONE ni hart jumpa stick ngan citer Midas je...
so far so good..nasib la tak de clash ngan mana2 cite feveret...
cite lain just skip2..strong heart tgk jugak,same la ngan cite budak2 tu...ade sense of humor