CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: AbangAsri

Cerita kerjaya diri sendiri

aku skrg keje dgn GLC.kerani cabuk je..rm1k++
ingat nak sambung degree nnt...kene naik pangkat jd exec gak..
tak bole survive kalo non exec..
tp skrg keje mmg rilek la..
kalo tade keje..berforum jela aku

nak tak nak..kene wat side income gak..
alhamdulilah..masuk bisnes on9 affiliate ni wat aku rase lapang sgt
sbb kalo rajin bole dpt rm2-3k sebulan..
bole la merealisasikan imipian aku nak sambung blaja nnt

56# RedDevils

uwaa....terima kasih...aku terharu tibe2...teringat cikgu kesayangan aku...masa form 5 aku cakap nak jadi cikgu, ramai cikgu2 aku kata janganlah jadi cikgu...kalau boleh biarlah cikgu tu kerjaya terakhir...tapi dalam ramai2 hanya cikgu fizik aku yg bagi semangat...sebab tu selalu aku cakap kat die, 'saya nak jadi cikgu fizik, macam cikgu'...

selalu die ulang2 dalam kelas die yg die bangga dengan aku sebab aku selalu cakap nak jadi cikgu fizik mcm die...camne aku tau? sebab skang die pulak ajar adik aku subjek fizik...ehehhehe

57# whitedove07

ehehehhe...biasanya cikgu fizik jenis selamba aje...takda yg kontrol2 ayu...tapi muke mmg serious aje...first impression memang budak dah cop cikgu fizik garang...

uwa...sampai anak aku pun bile aku tanye "sape nama ibu?" die jawab "cikgu garang"

60# midar

yup...jadi cikgu takleh berkira...bekas pengetua aku dulu, budak pancit tayar kete die, siap claim kat PIBG...aku ketua panitia...biasanya kalau kite beli buku kerja ke, kdang2 kedai buku bagi komisen 10% kat cikgu...itu memang komisen biasa utk cikgu...tapi aku tak pernah amik...ape aku buat? aku jual pada budak2 aku buku tu dengan harga tanpa komisen...baik aku bagi kat bebudak daripada aku bagi masuk duit panitia semula atau PIBG...

duit potostat jgn cite...sebulan aku rasa lebih 100 habis utk skola...kadang2 aku nak budak2 aktiviti best2...supaya tak boring...aku suruh wat presentation...pastu hadiah keluar duit sendiri la...macam ujian bulanan pertama ni...aku ugut anak2 murid aku sapa fail, kena bayar rm5 kat aku...sebab sepanjang form 4 tak pernah lulus langsung...dalam ati aku dah niat nak bagi rm5 pada yg dapat A...sekali kuar results...budak yg tak pernah2 lulus tibe2 sampai 5 org dapat A...itu baru satu kelas...apepun aku puas hati....caya la kat korang....mmmuuuaaahhhh

61# b_mckagan

aku ske org yg bercite2 tinggi nak buka bisnes ni...aku ada impian tu jugak satu hari nanti...aku nak bela lembu...

60# midar

yup...jadi cikgu takleh berkira...bekas pengetua aku dulu, budak pancit tayar kete die, siap claim kat PIBG...aku ketua panitia...biasanya kalau kite beli buku kerja ke, kdang2 kedai bu ...
aku_blur Post at 5-4-2010 10:23 PM

saya salute ngn cikgu blur....bertuah anak2 murid awk...

Follow Us
assalamualaikum

sebelum ni aku techinical assistant kat satu vendor proton ni, pastu dpt keja dengan gomen..aku keja x lama dgn gomen sbb bukan jiwa aku..aku decide benti dan buat bisnes kedai fotostat..dh 2 tahun berbisnes..aku masih struggle lagi..insyaAllah nti nk bukak satu lg cawangan..kawan2 yg baca ni tlg doakan  ye

setakat ni, i happy dgn keje i as a nurse....rasa puas wpun penat kdg2..coz yerla bukan senang nak jadi nurse nih...byk dugaan dan cabarannyer...but i'm happy with it...hope to be model nurse of the year....hehe.....so that i can serve the sick with good deeds and work sincerely...

setakat ni, i happy dgn keje i as a nurse....rasa puas wpun penat kdg2..coz yerla bukan senang nak jadi nurse nih...byk dugaan dan cabarannyer...but i'm happy with it...hope to be model nurse of the y ...
savannah Post at 7-4-2010 08:43

pengalaman aku masa bersalin di hospital kerajaan, dalam labour room, 2 org nurse siap picit2 kaki aku sambil bacakan surah2 lazim...aku cakap takpe, terima kasih...sampai masa tu siap aku sempat berkhayal 'eh ni malaikat ke ape datang urut aku nie...' sebab masa tu labour room penuh...ramai org tunggu turn nak masuk LR...boleh pulak la nurse ni siap mengalun2 ayat kat telinga aku...ehehhehe...

58# jeffridge

diorang ingat keje ni mcm kelepet bucu karipap agaknya

hehehe... seronot betul bila jumpa 'cari' dan baca komen2 dan kata2 dalam forem ni.. macam2 boleh jumpa ayat yg bila baca, boleh hilang tensen kije....

pd AbangAsri...  

pengalaman dan kerjaya dlm perniagaan tue boleh diteladani oleh org melayu... bersemangat bila tengok gaji banyak macam tue walaupun mmg takkan berlaku ke atas sy sbb saye hanya kije kerajaan jer..  dapat la gaji 2K ++ dan dah lebih dari cukup... tambah2 gaji makin naik cikit, bolehla setakat nak menabung dan tolong famili...  

memang minat 'kije' skarang ni, walaupun sebilangan org awam yg tak suka dgn kije sy ni.. pd pandangan sy, kije yang sy lakukan sekarang adalah fardu kifayah.....  bebanan kerjanya pula, kadang kala tak terjangkau...  

Reply 69# aku_blur

ye ke..bgusla mcm tuh..sbnarnyatak semua nurse tu garang and suka marah2..bergantung pada sifat nurse tu sendiri..by right, a nurse kena tunjuk yg tbaik utk pesakitnya...selalu senyum sopan and amalkan konsep 10s tu....tapi zaman skg nie,mmg susah nak dpt nurse yg betul2 komited, baik and rajin....that's for true...

cikgu fizik aku pun baek
nama cikgu tu cekgu TAM
cekgu cina
tapi tak perkauman
sebenarnya dia  aja add math, tapi sbb cekgu tak cukup dia ajar fizik

aku suka dia sbb dia gigih
walaupun dia ajar kelas2  top
yang 90% nye pergi tusyen ( aku je kot tak g tusyen)
tapi dia gigih nak wat extra class masa cuti
sbb risau tak abis kaver
walaupun kebanyakkan student dah habis blaja topic2 tu kt tusyen centre
sampai skang...aku add dia kt fb
pun dia igt aku
w,pun aku student melayu yg tak menonjol

fizik aku pun A1 ..hehe

aku mmg tak kejar harta benda
tapi aku nak bialah ada duit dlm tgn
aku tak bapa suka org ckp duit tak penting bla2
bagi aku..nilai duit tu bukan sbb nk beli beg or kasut

tapi duit tu..
even ko keje travel2 kt utan
tapi duit tu..
bila ayah atau mak korang sakit kt hosp
korang akan rasa
btapa perlunye duit tu...

bila anak korang sendiri ke sakit
or bila...anak korang bergelut dgn karenah birokrasi PTPTN n scholarship

Post Last Edit by musangdurjana at 18-4-2010 19:34

Hebat2 semuanya.

ada sapa yg nak wat life performance ... boleh la invite    ...

kalau nak gaji byk ...baek keje private ...
keje government ... utk hidup selesa ok da ... nak hidup senang & nak beli menda2 yg ko idamkan ...kene la join private .. yg boleh tawar kan better income.

kejer as an engineer di salah satu vendor proton/p2
kejer byk nak mampus
aku suka jgk laa ngan kerja ni
sbb sekurang2nya aku taw apa projeck terbaru proton/p2
gaji..syukur dgn apa yg aku dpt..bleh tuk bayar hutang keter/bg anak2 kucing aku mkn..etc
bonus..alhamdullilah ..bleh laa utk aku pi melancong luar mesia

aku suka cikgu fizik aku. walaupun anak murid dia bodo2 dia x kesah pn. kena jawab dgan pengetua kenapa fizil turun pun dia chill aje. plus cikgu fizik aku rajin cerita pengetahuan am pasal mcm2. dari kereta sampai ke angkasa lepas dia cerita. jdi aku yg bodo ni pn boleh tau pasal satu2 benda tu. x payah baca pn. tpi skarang dia dh pgi luar negara. sambung belajar.

mengajar dak2 lepasan sekolah..side income rumah sewa 2 bijik

kelayakan akademik: ijazah sarjana
Pendapatan sekarang : 6k
Pendapatan yang di impikan : 10k?
keseronokan kerja sekarang : berbakti kepada anak bangsa yang kadang2 macam tak bersyukur dengan kemewahan yang diberi

moto: bantu membantu amalan mulia..dengki mendengki amalan durjana..kekeke

Aku kalau di senaraikan apa yang telah aku buat untuk kehidupan banyak pengalaman ..
Pekerjaan terpaksa dilakukan demi memenuhi tanggungjawab ...
sehinggakan rakan rakan perniagaan merujuk kepada aku sebagai the '1000 ways that the business book didn't teach you '...

nak share jgklaa..

aku keje dlm bidang teknikal..
on site, paper works, payment project, maintenance, berfb, berforum, kekekekeke..
bidang electrical engineering..
gaji 2k++ jerk..
gaji idaman rm5k++ hingga 10k++..

syukur apa adanya, sesuailaa dgn kelulusan yg aku ader ni, huhu..

Aku terpaksa korbankan kerja yang membawa aku keliling dunia  dan gaji mencecah lima angka setelah disedarkan oleh Tuhan dan aku bersyukur kerana Dia masih menyayangi aku

Sekarang walaupun gaji kurang dari separuh gaji yang dulu aku gembira kerana ia tidak melibatkan benda yang haram

Carilah yang halal dan tidak melibatkan yang haram mudah mudahan hidup kita selamat di sini dan di sana kelak