CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: [Red^Ribbon]

BFKU BERKIRA! (LATEST UPDATE ~ PAGE 25 - AFTER A YEAR - DIA CARI AKU BALIK!

Ntah2 bf ko pon tgh test ko... Baru bab2 kuar dating ko dah takmo kuar duit. Takkan tak pernah terlintas kat otak dia...mcm mana la bakal bini aku nie nnt kalu aku kene buang keje ke ape ke...sanggup ke die nak bersusah payah dengan aku?
Aku dulu dating lagila....minggu nie aku kuar duit..minggu depan dia plak..hehehe. Sepakat membawa berkat org kata.... Baru la enjoy berdating..takdela rasa terbeban.

erk! bab makan rsnyer x perlu berkira kut lg pun bende tuh msk perut jd darah daging kan

mana la tau tiba2 korang putus nnti dia x halal bende2 tuh msk per cemana ??... haaaaaaaaa..... kalo dah kuar kerap mcm tuh gilir2 la kuar duit

kata nak kawen.. cemana dia nak simpan duit nnti nak beli kete nak simpan duit kawen.. sama2 la lgpun korang x der pe2 ikatan lg.. mak sosi pesan.. jgn terhutang budi ngan sesapa... lg2 bila kwn2 mcm ni.. kalo dia banjer makan.. tgk wayang ke apa ko la banjer plak...

bab skit2 nak clash tuh.. maybe sbb sbnrnya dia rs rendah diri kut.. dia rs dia x layak ke.. sbb dia x hemsem n x der vision mcm u.. mcm dia x simpan duit dulu2 n x der kete sndiri.. tp u ada semua tuh.. so dia rs rendah diri sbb tuh skit2 dia suh cr org lain... msti dia sedar diri punya.. lg2 u sendiri ckp mcm tuh ( dia x hemsem la apa la )

tp dia nak berubah kan?? tuh dah kire bgs la mcm tuh... u mintak dia simpan duit beli kete... sekurang2nya dia nak belaja berubah ke arah kebaikan utk ms depan korang

tuh pun da ckp baik tauuuuuuuuu... br sebulan kan.. x ley la nak hrpkn dia x perfect terussss

jawapan kepada persoalan ko nie senang ajer...

bak kata kak pinoe..

amik ajer tajul...

stingbeh Post at 23-8-2009 12:13

br nk reply.....

aku rasa aku suka. mmg aku tak menipu bab perasaan ni. cuma bila ada benda2 yg aku tak suka, mcm turning off la pulak kan. tp satu je kami berdua ni, kalau gaduh pun kejap je. mesti ada yg cpt2 me ...
[Red^Ribbon] Post at 23-8-2009 01:12 PM

So jelas disini apa yg perlu ialah sikap tolak ansur yg penting...Aku bukan nak bagi tip apa2 pun..setiap org akan ada cara tersendiri..Apa yg aku nak tegaskan ialah..Walau bagaimana pun sikap ko..biarlah ko tunjukkan awal2..Kalau ko rasa tak adil ko terus terang,jgn simpan dlm hati..Kalau ko rasa bahagia dgn pendirian ko..carry on beb..Jangan bila kita terlalu mengalah..bila dah kawin jadi masalah....Pada aku lakukan dalam keadaan kita redha..jgn sesekali keluarkan duit seandainya dalam hati kita rasa tak puas hati..cakap pendirian ko..lelama dia sure akan faham..Soal merajuk tu biasa la..Tapi lelaki ni buruk kalau merajuk..Aku nyampah..:geram:..Tapi kalau ko dah suka sabar la..Soal lelain tu rasanya boleh bawa berbincang..Elok gaduh sebelum kahwin..daripada gaduh apabila dah kawin..Elok mengadu sebelum kahwin,daripada mengadu domba kat porem bila dah beranak pinak...

So jelas disini apa yg perlu ialah sikap tolak ansur ygpenting...Aku bukan nak bagi tip apa2 pun..setiap org akan ada caratersendiri..Apa yg aku nak tegaskan ialah..Walau bagaimana pun sikapko. ...
edaladiva Post at 23-8-2009 13:39

betul..betul..betul..betul..

nebedeles, spiking of jodoh/meriej ni, ade beberape jenes pmpuan...

1. pmpuan yg sanggop tggu seribu tahun for Mr. Rite..

die da set minimem spec utk bakal habi...slagi x jumpe, slagi tu sanggop singgel...even sanggop jd andartu, or x kawen kalu x jumpe Mr. Rite...

2. pmpuan set dateline utk kawen..

ade pmpuan yg da set dateline, cnth umo 30 camne pon kene kawen, or at least ade boipren...jenes x nk org keliling mengata andartu...so bile da hampir date tu, bile x de calon yg seswai, die rembat je mane2 laki yg lalu even kambeng pakai skert lagi kachak dr laki tu...

3. pmpuan bley tolerate minimem spec sbb mengejar dateline..

tuan umah masok dlm kategori ni, abes citer...

Follow Us
tp dlm sume pekare yg ko ckp tu, 1 je yg ahkak rase ko x patot toleret...

psl boipren ko salu ckp ayat, 'elok brekap je depade truskan rilesyensyip..:@'..salunyer fonen/kepit je yg ckp ayat cmtu...

ko bg altimetem, skali lagi die ckp ayat tu, ko akan bebetol dump him...

psl boipren ko salu ckp ayat, 'elok brekap je depade truskan rilesyensyip..:@'..salunyer fonen/kepit je yg ckp ayat cmtu... ...
philipinoe2 Post at 23-8-2009 13:51

kalau cakap dump ajer dia tak tegugat akak..
patut cakap
sekali lagi dia cakap camtu....
tuan rumah akan pegi ke tajul..

nebedeles, spiking of jodoh/meriej ni, ade beberape jenes pmpuan...

1. pmpuan yg sanggop tggu seribu tahun for Mr. Rite..

die da set minimem spec utk bakal habi...slagi x jumpe, slagi tu sanggop ...
philipinoe2 Post at 23-8-2009 13:45

posting anda membuat aku gelak...

dan secara jujurnya, mmg betul tanggapan u. i bkn jenis hati kaldu sangat. i pon kira tau pikir org lain hoccay..kira i kategori isteri solehah la nanti. hahahah

aku slalu sama ngn kau
wekwek1 Post at 23-8-2009 12:21

aku pun

psl boipren ko salu ckp ayat, 'elok brekap je depade truskan rilesyensyip..:@'..salunyer fonen/kepit je yg ckp ayat cmtu... ...
philipinoe2 Post at 23-8-2009 13:51

nasihat u ni sgt baik utk dibuat panduan. time kasih!

kalau cakap dump ajer dia tak tegugat akak..
patut cakap
sekali lagi dia cakap camtu....
tuan rumah akan pegi ke tajul..

stingbeh Post at 23-8-2009 13:52

kah kah kah (gelak tak kontwol ayu langsung!)

aku pun
Hashim Post at 23-8-2009 13:55

ni hashim mane plak neh...

Lagipon ko tu bukan nya dah pangkat bini yang dia nak kene support dua ploh pat jam... baru gf jer ponnnn...
Baik ko tanya diri ko balik...ko tu yang sebenarnya dah ready ke blom nak jadik bini dia.  ...
myownloky Post at 23-8-2009 13:20

yg nie aku setuju..cube bygkn tibe2 laki ko dh kena buang keje..xkn ko nk bekira jgk.nie aku kr ms ko dh kawin la..xkn la skali skala nk kuar duit blanje mkn pn xleh..esk2 ank ko org buat mcm nie ape ko rs??satu sen pn ko xrs duit dia..sbb..duit dh abis blanje awek..

kalau aku jadi penulis skrip...

aku break upkan dua2...

cuba terima dia seadanya....
jgn hanya sebab umo dh lewat 20an, ko rasa terpaksa lak teruskan hubungan.
klu rasa tak serasi, blah jer
kawen bukan utk setahun dua jerr

banyak songeh ini pempuan

baru becinta sebulan,da komplen2

whiner

whiner
cmf_pinkie Post at 23-8-2009 14:35

ko ni sedap sangat mengata, tah2 ko lagi lebey tak??? kh kah kah

5# miszdidi

aku pun baca nampak sgt yg masalah si perempuan, bukan lelaki.... dan yg berkira duit skit nih perempuan, belum lagi bil2 nanti selepas kahwin, bil hospital bini nak bersalin lah, semua gerenti kena kat si lelaki malang nih... sorry
kalau aku jadi lelaki, aku belah lama dah.......

whiner
cmf_pinkie Post at 23-8-2009 14:35

perempuan semua adalah sama........................