CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: CARI-HBZ

Kesiannya Tengok, Tergamak Wanita Ini Pukul Anaknya Sekuat Itu

xberani nk tgk video..tgk dr gbr mcm kecik je lg bdknye..dlm 3-5 thn...sakit ati bila tgk bdk kena pukul..xpayah beranak la kalo th pukul anak je.nk pukul pon agak2 la...kesian kat anak kwcik tu..harap pmpn ni dikenakan tindakan la..

myakayina replied at 9-11-2017 02:08 PM
ikat jela peranakan ko kak klu mcm ni gaya ko layan anak..

sis...sy ade mmbe nih mmg ramai lh anak,sy pulak ambik suntik perancang coz nk mrancang kluarga,hmmm sy kna prli lh kt dia coz badan jd gemuk coz suntik prancang sy cakap xpe lh gemuk pn gemuk lh y pnting anak2 sy trjaga...dia pn cakap dia xnk ambik pil or cucuk or iud or implan coz somi dia x bagi nnti rosak peranakan...tp sy sian nngok ank2 dia cam x trurus,kurus2 pulak...lantak nko lh tp bila nngok org bhias bdandan duk kutuk org pulak...

hmm.. teringat masa kecik dulu kena dengan pengasuh macam ni. kena lempang le, kena hentak kepala ke dinding le.. umo aku waktu tu 4-5 tahun kut dah kena wrestling dengan perempuan gila aka si pengasuh.

parents hantar ke pengasuh gila tu, sebab pengasuh pertama pun gila jugak. bergaduh dengan suami, pegi patahkan tangan aku. iye, dia patahkan tangan aku, anak orang yang diserahkan kepada dia untuk dijaga sebentar sementara pergi kerja. sampai sekarang tangan aku cacat.

nasib le aku dapat 2 orang pengasuh gila

tapi kena lebih kurang macam video ni
nasib baik tak mental (harapnye)

JKM cepat2 lah kutip mak jahanam ni plsss

pearl.silver replied at 9-11-2017 01:07 PM
skang kakak tu dah berusia..dah cool down dah..ank dia yg 2 org last pompuan, xmerasa pengalaman k ...

Ooo begitu kekdahnye... mcm i plak, parents plak garang nak mati mungkin sebab parents i guru disiplin kot.. sebab tu garang huhu.. die nak yg terbaik untuk anak die.

Dulu i selalu ckp dalam hati i kenapa lah i dikurniakan parents yg garang camni hahaha. Now, i dah faham dah. Reason die, nak kitorg jadik org

I dlu malas belajar hahahah. Naik form 4 baru i sedar n baru nak start belajar hahaha.. Alhamdulilah sebbaik dapat gak masuk ipta i tersedar tu pon sebab time PMR, result i teruk giler.. xde A langsung.. ayah i baling result i onto my face hokay selepas itulah baru i start belajor hehehehehe...

ntah ntah kat umah lunyai dah budak ni  kenaa  belasah ngan maknyeer

Follow Us
Jesrina replied at 9-11-2017 07:30 PM
Ooo begitu kekdahnye... mcm i plak, parents plak garang nak mati  mungkin sebab parents i  ...

Kiranye u ni lebih kurang kat tempat ank2 sedara i dulu la..hehe
Kakak i tu cikgu gak..suami dia polis..
Dah besar ni ank2 sedara yg hidup zaman mak garang tu ok la..independent..
Yg last 2 org tu punah..manja kemain..

kroit92 replied at 9-11-2017 04:45 PM
hmm.. teringat masa kecik dulu kena dengan pengasuh macam ni. kena lempang le, kena hentak kepala ke ...

Motif tak makan babi pon kelam nak mampos hati pengasuh2 ko tu? Bibit saitan or hwat? Simpati dengan ko, sampai affect fizikal ko. Moga meka diberi pembalasan buat anak orang, amanah orang, macam sampah jah.

pearl.silver replied at 9-11-2017 11:04 PM
Kiranye u ni lebih kurang kat tempat ank2 sedara i dulu la..hehe
Kakak i tu cikgu gak..suami dia  ...

Hahaha... aah lebih kurang gitulah.. parents i mmg sgt pentingkan pelajaran.. i dulu penah kene paksa sambung masters.. sampai menangis2 i dibuatnye hahahaha.. i buat degree pon terkedek2 inikan nak suh sambung mba.. mmg xlah

Akhirnya adik i la yg kene sambung mba. Hehe ok la tu.. adik i tu mmg suke belajor.. sambung yg by research plak tu

Itu baru bab belajor.. bab cari calon suami lagi la haru hahahaha.. siap suh cari yg ade degree.. xke pening i dibuatnye..

I pon ape lagi.. haaa terus bawak balik calon yg ade masters

Panjang plak kite bercerita ye silver hahaha dah terlebih OT dah ni

talapia replied at 8-11-2017 09:08 PM
frankly klau benda ni jadi depan mata.. aku pon tak berani gak nak tegur. bukan takut kt mak budak t ...

kalau my husband ada kat situ, kompem dia berani tegur...

sebab ada sekali atuk ni dengan cucu dia, merokok sebelah cucu dia,
my husband selamba tegur dia.. kelat muka orang tua tu hahaha

Bodoh pundek betina..
Sakit tengok tamparan betina gile macam ni..
X pasal iols emo

mak nya ..nmpk mcm dh biasa marah/pukul anak gitu...

faraway1 replied at 10-11-2017 02:38 AM
kalau my husband ada kat situ, kompem dia berani tegur...

sebab ada sekali atuk ni dengan cucu  ...

kalau takat merokok... aku rasa bole je kot tegur.. mcm ur husband.. kira dia prihatin...

tapi klau ur husband ada kt tempat tu.. memang dia berani tegur.. tapi.. sure dia terpikir jugak takut budak ni kena belasah lagi teruk. Kalau ur husband lagi otai... bole ugut mak dia... Kalau apa2 jadi kt budak ni... aku cam muka ko.. aku yg akan report kt balai. hehe.. so mak dia balik nak lepas geram pon pikir 3 kali la

talapia replied at 9-11-2017 08:41 PM
kalau takat merokok... aku rasa bole je kot tegur.. mcm ur husband.. kira dia prihatin...

tapi  ...

knowing my husband, dia memang selamatkan budak ni,
rasanya dia tepon polis terus, base beberapa peristiwa
dan my husband tak takut tepon polis.

me tak rasa dia boleh tengok dan buat bodo,
my husband sensitif orangnya...

mcm ni ke seorang ibu...eeee geramnyyeeee

dia akan menyesal dengan apa dia buat.

Cyempaka replied at 8-11-2017 10:10 PM
Kau pukul2 berkasar dgn anak, ingat anak kau xbleh ingat ke? Kawan aku cerita masa kecik2 mak dia se ...

benda mmg ada kesan pada emosi.

aku masih teringat kena rotan, kena cili. mak bapa aku dua2 jenis fizikal walaupun takde melampau macam dalam video ni.
mmg la konon nak jadikan orang. tapi orang yg terluka mental dan emosi. dari luar nampak bagus, nampak ok, tapi dalam siapa yg tahu.

sebgai contoh, boleh bayang tak kau tgh sedap2 makan tengahari satu keluarga, mcm bahagia indah2 je. tiba2 bapa aku tnya mana barang ni? takde sape mengaku ambik atau tau kat mana barang nya.

bapa aku bangun ambil rotan dan rotan kami semua adik beradik. lepas tu kmi sorang2 buang makanan yg sdg dimakan.
aku tak ingat rotan tu sakit ke tak. tapi aku ingat kejadian tu. kesian mak aku. mak aku masak sedap.

ada sbb si mak tu jd mcm tu..jiwa dia xtenang tu..x nmpk pulak si ayah..agaknya itu antara penyebab si mak jd mcm tu..percayalah..pempuan ni kalau dia layan dan dijaga baik,suami memahami,dia akan jd jauh lebih baik dr apa yg suami buat.

sejak pregnant ni..aku selalu cepat naik angin ngn anak aku yg 1st..silap sikit aku marah...tp xde lah smpai pukul mcm tu... tp bnda yang selalu buat ibu2 ni cair n sedih... walaupun kita marah mcm mn pun kat anak..dia akan tetap dtg nak bermanja ngn kita.. sebb tu bila nak tidur..aku akan peluk cium anak aku..walaupun aku baru pas marah dia... paling sedih..dia akan peluk balik.. sebb bg anak2..ibu bapa ni ade penyelamat dan pelindung mereka..
..aduh... bergenang plak airmata teringat kat anak...