CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Yuran tadika swasta RM5,000 setahun untuk seorang anak

saya byr 530 per month..360 sekolah, 120 for daycare after school, 50 kelas mengaji..saya rasa ok je..sbb nmpk budak pun ok je..nak hantar kemas dgn pra sekolah mmg xlayak..tadika cina sampai 7000lebih setengah tahun pun ada tau..yg saya dgr lg mahal drpd sekolah anak saya pun ada..pendidikan anak mmg xberkira..tp bab2 lain(kereta, baju bajan, makan) ukur baju di badan sendiri je..

aldilla_zahraa replied at 3-2-2017 11:32 AM
Mak bapak bandar la paling serba salah skrg

Hantar tadika mahal dikata berlagak

setuju dengan kata2 ko... susah jadik mak bapak bandar ni...  semua tak kena...  pastu dibodoh2kan tak tentu hala...

tricomonas replied at 3-2-2017 02:16 AM
yang ko bodo gi hantar tadika private mahal tu wat per..hantar je tadika Perpaduan ke Kemas ke..baru ...

biasa bende murah ni berebut orang nak.

seri_mawr replied at 3-2-2017 02:55 AM
bayr 400-600 tapi klu dia ajar semua..tahu2 anak 4-6 tahun dah pandai menulis membaca...bukan takat  ...

standard la.bila sis sorang boleh bayar orang lain komplen mahal so attention tu 100% pada anak sis. kalau jenis yang murah murah ni kalau tenaga pengajar dia tak cekap atau tak cukup tak boleh bising2

Jujur kata x yaw pun nk msk tadika kemas atau perpaduan kena tgk slip gaji parents,  nsb baik xde anak kecik lg
Klu x mahu ikut mengeluh gak bila kena byr camtu
Duku ms anak bongsu kena byr rm220 utk tadika, mengaji, day care dan kelas mandrin, sekrg xtaw brp diaorg caj

ChildrenOfBodom replied at 3-2-2017 11:31 AM
masuk unibeshitty awam pon tak tinggi tara nie..nbaik hantaq budak masuk unibeshitty teruih

xpayah hantar unibesiti lahh..
anta stkt tgktn 3 pun dah buleh apply jwtn munteri besauuu
klo kat msia nihhh

Follow Us
5,000 setahun tu dah kira mmg standard bandar la. aku bayar utk 3 org anak aku 1,550 sebulan. setahun 18,600. ni tak termasuk bayaran lain mcm overtime, fees tahunan, buku dan kalau ada lawatan/aktivit tambahan.

da tau mahal gi hantar jugak kenapa..
pelik jerk..pastu bising2 mahal..
ada ker org letak pisau kat leher kalau x hantar ank sekolah private..
kdg2 aku pelik dgn org2 macam ni..
masa tadika bukan main bangga citer ank gi sekolah private, byar2 mahal
hujung2 masuk jah 1 gi jugak sekolah gomen..

Itu harga optimun utk membolehkan pengusaha tadika untung bersih dalam rm3000 sebulan.

aldilla_zahraa replied at 3-2-2017 11:32 AM
Mak bapak bandar la paling serba salah skrg

Hantar tadika mahal dikata berlagak

Disaat ini rsa bersyukur plak x kawin n x beranak lg  

gigahertz replied at 3-2-2017 05:00 AM
standard la.bila sis sorang boleh bayar orang lain komplen mahal so attention tu 100% pada anak si ...

Macam ada satu taska tempat makcik aku. Memangla bayar sorang budak 180, kira murah kan? Tp dia tak ajar satu apa pun. Anak kau datang dia bukak tv. Mandikan. Bagi makan. Tidur. Balik. Tu je. Hari hari

alhamdulillah anak den dpt masok kemas...mmg berubah terus pandangan den kat tadika kemas
hujung tahun lepas xtau nak masok tadika mana, tadika mahal mmg xmampo la, nak anta pasti jauh plak, tanya la kemas sbb blakang rumah. diterima, cikgu x straight sgt minta slip gaji etc.

den ingat kemas ni mcm kemas dulu kala je, yg mana den rasa xbagus sbb tu la murah
skali ko, standing tadika mahal lain hokey
makanan dia pon pelbagai, masa anta pasti tahun lepas, bila tanya makan apa, kalo xbihun , karipap
padahal pasti lagi mahal, cara pembelajaran kemas pon dah uptodate ke arah pembelajaran abad ke 21 gitew pastu siap ada yg pantau lg....den rasa bersyukur xterhingga anta anak kat skolah ni. mungkin gak ni rezeki anak den

Alhamdulillah...

kami golongan pertengahan ni dah tak layak nk hantar anak masuk kemas la tadika perpaduan segala tu.nak xnak terpaksa.faktor lain,location tadika pulak.jauh dari rumah ke x,laluan ke opis ke x,semua tu jadi faktor jugak tadika apa nak daftar.

gigahertz replied at 3-2-2017 01:00 PM
standard la.bila sis sorang boleh bayar orang lain komplen mahal so attention tu 100% pada anak si ...

eh tak la...bukan attention 100% pd anak i pun..dia mcm sekolah...duk meja...tcr mengajar kt dpan....ramai budak2 kt taska tu...bukan tadika terkenal pun mcm little caliph..genius aulad or smart reader ke...or brainy bunch ke...

yang i maksudkan klu kita bayar mahal tapi anak dapat mcm2, nmpk berbaloi...apasalahnya untuk anak kita jugak...
tapi klu byr mahal tapi anak2 serupa x hantar taska...tu kena siasat apa taska/tadika tu buat...huhuhuhu...
jgn sebb mahal kita rasa ok...hujung2 kita bersungut mahal lah itu lah ini lah...

i ni takde lah bnyk duit mana...tapi i suka dulukan keperluan anak2 dari kehendak or keperluan i sendiri...klu tak penting or tak perlu i boleh abaikan..
anak2 mesti dulu...gitu konsep i..

x di nafikan skrg ni tadika swasta mmg mahal mencanak2 nak2 kawasan bandar...klu pinggir bandar boleh tahan lagi...kemas dan permata pulak ikut pendapatan...tadika permata tu nmpk mcm bagus...anak kawan i duk situ..tu pun guna nama ayah dia..sbb ayahnya xde kerja tetap...kemas i tak pasti mcm mana...Tadika Pasti pun nmpk ok jugak..and harga pun boleh tahan....

aechae replied at 3-2-2017 06:13 AM
Disaat ini rsa bersyukur plak x kawin n x beranak lg

Aku pun xde anak lg. Yg penting bagi aku dgn anak jgn berkira. Biar aku sendiri makan nasik lauk ikan bilis asalkan anak aku ada di environment yang safe dan conducive. Aku dh simpan duit ni walaupun takde anak lg sbb aku tak nak rasa terbeban. Orang bising suruh naik2 gaji, bila taska naikkan yuran sbb nak bayar gaji pekerja yg lebih tinggi bising2 lagi. Sama macam kedai makan etc. demand nak gaji minimum 1800 bagai tapi bila harga makanan naik meroyan nak gila. Igt duit utk bayar gaji tu tumbuh dari pokok?

rifaa replied at 3-2-2017 06:22 AM
alhamdulillah anak den dpt masok kemas...mmg berubah terus pandangan den kat tadika kemas
hujung ta ...

Mmg untung kalau dpt masuk esp yg permata. Tp kalau tempat padat penduduk cam area member aku, hari ni keluar borang esok dah habis.

eyansss replied at 3-2-2017 04:51 AM
setuju dengan kata2 ko... susah jadik mak bapak bandar ni...  semua tak kena...  pastu dibodoh2kan ...

Sedih. Akak aku hantar anak dia ke tadika biasa. Tak branded pun tp berdaftar dengan jkm. Dia laki bini kalau combine gaji 7K gak la. Mmg mampu. Tu pun dituduh berlagak oleh sesetengah orang. Belum hantar Smart Reader lagi

Rajawali replied at 3-2-2017 11:24 AM
nak masuk tadika kemas /perpaduan tapi tak lepas sebab gaji banyak??? bohong la korang ni..kat tempa ...

aku tak tahu mcm mana kawan aku pun pandai ejas padahal dia gaji byk tu.
anak dia no3 masuk pra sekolah tempat aku.
bila aku tanya mcm mana, dia gelak2 ajek.

ada sorang murid tadika ni sama dgn anak aku.
cikgu cakap, mak dia guru pra sekolah.
aku pun cakap, eh..apesal tak masuk kan kat pra sekolah? cikgu kat situ kot.
cikgu tadika anak aku cakap, mak dia cakap tak layak.

2 senario bagi aku la.

so, sesapa2 bijak pandai yang gaji rm5k ke atas, tapi, anak boleh masuk pra sekolah - bagi la tunjuk ajar.
nak TIPU PART MANA NIE? print out slip gaji baru ke?
tapi, mustahil.semua dokumen kena disahkan tau. mcm nak masuk universiti tu.
ke, pegawai yang sahkan tu, subahat sama?

tolong le ajar2 pada rakan2 tak tahu.

- aku ibu dah lepas zaman tadika-fuhh..

sakit hati pulak yg membodohkan org tu... kena paham,situasi setiap org xsama.

Edited by Hana at 3-2-2017 02:45 PM
aldilla_zahraa replied at 3-2-2017 12:04 PM
Tadika swasta. Bila kau kata pandai2lah ejas means you condone perbuatan tipu slip gaji/bukti pend ...

BETUL. aku pun rasa mcm tu.
orang2 yang sorang aje bekerja manakala ibu nya tak bekerja. lagi sgt memerlukan pra sekolah tu.

area aku, pra sekolah aje ada. kemas takde.

tapi, aku suka lagi  la pra sekolah dari pada kemas.

pra sekolah dalam kawasan sekolah. budak2 boleh sesuaikan diri persekitaran sekolah.