CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Jejaka tampan hilang di Klang

cik.panda replied at 17-8-2024 12:48 PM
Sebab orang dewasa suka kutuk bebudak sekarang lembik
Dalam forum ni pun banyak
Jadi kalau diorang ...

Kena kutuk sunat laser.
Padahal yg mengutuk tu jugak yg pegi sunat laser kan anak2.

baca paper kena tahan 8 org bantu siasatan tu siapa? kes ni kan. takut aku dah tertukar cite sbb byk nye crime case bulan ni...

soy_beans replied at 17-8-2024 04:40 PM
Ni aku setuju sgt. Phone addiction kills. Social media kills.

Kang ckp org kate tak terkesan pon  ...

terbaik sekali explanation. betul tak ramai org sedar, dikutuk purba kalau tak main sosial media ,,  

tapi peduli apa asal aku bahagia hahahah, aku dh nampak keburukan benda ni dekat org sekeliling aku yang terlalu berpaksikan phone / social media nih, tak pernah cukup ,hutang menggunung sbb selalu shopping padahal tak mampu pon, stress eating melampau jadi pemalas , rumah macam tempat pembuangan sampah tp dalam sosial media acah2 terpaling cantik sweet bahagia, anak dah besar pon tak reti bercakap tp bila kita tegur psl jgn bagi fon dikatanya anak dia bkn anak kita , anak merengek sket suap susu/makanan padahal anak nk perhatian mak bapak tapi makpak sibuk dgn fon sampai anak obes, ehh bermacam-macam lagi lah side effect ..

tapi pemerhatian aku ni terhadap org yang melampau sgt dengan phone.. setiap saat check fon.. tak sama kehidupan irl dorg compare apa yg dorg potray dlm sosial media

Dalam 8 org kena siasat tu phone ada kena rampas tak? Mcm yg last arwah chat dgn sape ke apa, sorry kalau dah ada jawapan.. i belum backlog, terus terjah last pages n komen

freyayong replied at 19-8-2024 10:55 AM
baca paper kena tahan 8 org bantu siasatan tu siapa? kes ni kan. takut aku dah tertukar cite sbb byk ...

Eh ada link tak
Cam terlepas je ni

Bukan kena tahan? amik statement aje..
Takde sapa yang kena tahan ikut pemahaman aku..

https://www.sinarharian.com.my/a ... ngan-lapan-individu

Follow Us
aryyan replied at 19-8-2024 09:36 AM
pi la awak.
aku ni seek treatment sbb dh tahap rs relationship family n husband makin parah.
aku r ...

ni cite lama. start masa masuk 2nd year hujung tahun 2012 sampai la 2018 camtu. tapi paling teruk 2012-2014. hari2 aku pikir camne nk bagitau parents aku nak dropout sbb tak tahan. tapi sbb aku tak reti nak explain, punya la lama pikir tau2 grad. aku 99% bergantung ngan google cari solusi dan baca pengalaman org lain mcmn dorang control/sembuh. tapi yg aku paling ingat antara yg membantu zikir terapi diri pismidon, tiap2 malam aku tido kena pasang kat mp3 player utk terlelap, sakit gak telinga aku terpenyek earphone ke bantal sbb tido mengiring tapi mcm dos penenang weyy zikir tu. kalau tak pasang tak boleh tido!

Suchi replied at 17-8-2024 09:00 AM
Betul, orang yang bebetul kemurungan sebenarnya takkan mampu pun nak curhat kt sesapa
Kalau bercer ...

I la tu orang yang bercerita pada orang yang confirm takkan boleh bercakap. I created kawan ilusi when i was young. Parents i tak divorced, bersama tapi tak bahagia sampai sekarang. I tak consult doc sebab family i menentang keras, sebab i trophy dalam family. Kalau i ada rekod psy, tercalar maruah mereka. Itu kata mereka. Lepas kahwin, i tinggalkan this toxic family. Sekarang i dah bertambah baik, dah jarang sangat 'kawan' tu muncul.

tompie replied at 19-8-2024 08:50 AM
Bukan kena tahan? amik statement aje..
Takde sapa yang kena tahan ikut pemahaman aku..

Ye kena ambik keterangan je, sbb nak tahu arwah tu ada masalah ke apa
8 individu tu semestinya family dia and gf dia