CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ArianPutra

kebaikan yang membawa kepada hasad dengki manusia..

Part 3 (lata kekabu)

Selepas penampakan pocong yang baik punya lepak atas pokok.. malam tuh jugak cikgu memanggil kami semua untuk mengaturkan program-program… dalam perbincangan tuh esok nya ada yang kene pergi riki tempat dan laluan untuk buat program burung hantu… termasuk laha ku kene g riki…. Setelah semua siap kami semua pun masuk lah tidur ..dan ada yang kene sentry bergilir gilir malam tuh… pada keesokan paginya..

Ari: “ uuuuuuuu waaaaaaaaaaa nyam nyam wei alip mana deme semua”

Alip: “ deme g riki ler nunggu kamu tak bangun2 tido “

Ari: “ hah! Yerk ker hahhahah lantak deme lah aku pun memang malas nak pegi penat hahhahahah”

Alip: “ itu ler kamu aje nye baraii.”

Ari: “ ate sape yang masak nih alip ade sarapan lapo toi perut aku nih”

Alip: “ kamu nih ..udah tengah hari chorr maner ade sarapan nye hahhahahah”

Ari: “ yerk kee adoi aii.. takpe lahh nanti kite g mandi air terjun kat atas nun alip”

Alip: “ aku nunggu kamu jerk nihh jom lahh aku pun tak sabo nak terjun nihh”

Tgh dok syok2 sembang ngan alip sambil akumelantak makan tengah hari.. cikgu dan rakan2 lain yang g riki pun dah balik.. ape lagik kene bebel lah akuu ... aku pulak buat sadinn jerk lahh hahahahahahaha .... lepas jerk makan aku pun siap2 nak g terjun air terjun ngan alip .. deme semua nak ngikut... siiibukk jerkk tadik marah akuu ....nak dijadikan cerita tengah aku mandi air terjun tuh cirmin mata aku jatuh dalam air dan tak dapat di selamat kan... ate meraba lah akuu setiap masa aku nih rabun jauh bebe ...seksenye lah rase time tuh ..tapi mungkin ada hikmahnya kata aku dalam hati... walaupun tanpa cermin mata aku tetap menikmati keindahan alam flora dan fauna yang ada dilata kekabu udara yang segar dan nyaman.. hilang segala penat dan lelahh.. aku sempat jugak lah lemas kat sana nasib baik alip ada  selamat kan aku... aku terhutang budi dengan ko broo.. love u bro 4 eva ... walau pun aku nih rabun tapi kenakalan tetap ada hihhihihihihi nak jadi kan cerita ..kengkawan aku semua dok terjun bommm dalam airr dengan girang gembiranya .. masa tuh aku fitri dan alip jerk yang tak terjun bomm.. kami just santai kat tepi2 alal2 anak dare bunian main air terjun hahahhahahhaha.. tiba-tiba

Ari: ” ish sapa pulak laa yang buang botol-botol nih ape lahh tak sayang alam sekitar toiler..”

Fitri: ”nih lah manusia ”

Alip: ” kamu letak jerk kat tepi tuh ario ..karang kite naik kite buang dalam tongsampah ”

Ari: ” ish rugi kalau kite buang nihh ...hihihihihihih”

-alip dan fitri pandang sesama sendiri seakan akan tahu niat setan ku ..lau mereka tersennyum –

Ari: ” kamu bedua ushar line taw hihihhihiih ”

Aku pun berenang slow slow kayt tempat kengkawan aku dok terjun botol/bomm tuhhh ..bila kena pada masa nyaa aku pun menyelam kat situ.. aku tanam botol tuh dalam pasir hihhihihihi... sekali sijohari nye turn tuk terjun bomm.. die nih dah la gemuk siaottt... aku time tuh dah lepak ngan alip ngan fitri dah .. buat buat tak tahuu tgk jerk sape yang nak kene..... joharii pun dengan bergaya nakk terjunnnn

Johari: ” yiiiiiiiiiiiiiihaaaaaaaaaaaaaaaaaaa”

Selang beberapa saat kemudian

Johari : ” adoiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!! Siapa yang tanam botol kat bawah nihh rabak bontot akuu adoii sakitt nyee lahhhh”

Aku ,fitri dan alip ketawe tarak ingat lahh sampai teguling2 hahhahahhahahahah sian si johari kalau lu bace broo aku lah orang yang tanam botol tuh.. aku mintak maaf sesangat tapi memang kenangan yang melucukann.. aku bila ingat mesti cekang urat perut teringat riak muka ko yang lawak time tuh.. maaf yaa teruna mu diragut oleh botol cocacolaa...

Begitulah suasana dilata kekabu pada siang harinya p[enuh dengan orang ramai.. tak kira tua muda perempuan dan lelaki... semua ketawa dengan girang bergurau senda.. berkelahh..riuh renda ..dan pelbagai aksi yang melucukan dan romantik bagai romeo dan juliet kalu yang kapel tulah hihihhihihih...

Begitu jugak bila suasana malam ..senyap sunyi jerkk kedengaran bunyi unggas2 yang mengalunkan zikir pada yang maha esa..namun bagitu dalam keindahan malam yang di hiasi cahaya kunang2 tersembunyi seribu misteri di lata kekabu.....

Pada malamnya

Sepertia biasa kami semua berjemaah dan lepas ishak kami makan malam bersama.. dan meneruskan program burung hantu ...semua peserta kami tutup mata dengan kain .. dan kami crew akan bawak mereka ke lokasi yang gelap dan kami akan tinggalkan sensorang di sepanjang jalan...waktu tuh aku kene jage bebudak dengan fitri.. kami di cek point 3 .. cekpoint pertengahan.. cikgu azmah reza menjadi ketua peronda malam tuh.. memantau semua cek point...track yang seme nih buat pulak ..mendaki bukit.. pastuh dalam hutan pulak tuh adoi aii aje nyee baraii.. masa tuh aku sorang jerk yang pakai sweter warna putih yang lain semua warna gelapp.. bukan apa aku ingat pesan bapak aku

Blashback

Abah: ” ari bila kamu nak pergi kemping tuh”

Ari: ” minggu depan abah kenapa”

Abah: ” nak nih abah dah belikan baigon tuk kamu.. nanti kamu masuk hutan ker ape ker sembur lah kat kasut tuh ..takde lah pacat nak”

Ari: ” ohh yerk kee baahh ..terima kasih  abah”

Abah: ” lagik satu kamu nanti bawak sweter kamu yang yang warna putir tuh ..bukan apa bila kita pakai pakaian cerah dalam hutan nyamuk kurang sikit.. ”

Ari : ” baik bos aii aiii cipp”

Begitu lah pesan abah akuu... so dah sejam aku duduk melepak dekat cek point .. aku pun bosan giler sangap rokok satu hall..

Ari: ” fit ko g isap rokok tadi kat mana ?”

Fitri: ” aku isap rokok dekat tempat alip tadi..ko g lah kat die.. die katcekpoin satu line clear kat situ”

Ari: ” ok ko tunggu sinih ekk aku g bawah kejapp sangap beb”

Akupun duduk lah melepak dengan alip.. lepas jerk aku aku isap rokok ngan alip aku pun naik lah balik.. dalam perjalanan aku tuh..aku tak ikut track yang deme semua buat sebab kat tepi2 track tuh lah deme letak budak2 peserta .. jadi aku ikut tepi track kire aku redah semak ler... tgh dok mendaki tuh tetiba aku tertopleh kat belakang dan aku nampak susuk tubuh manusia yang sama macama kuu.. aku dok mendaki die pun dok mendaki...masalah nya dia pun pakai baju putih jugak

Ari: ” ishh sapa pulak ikut aku nih..tak silap aku sorang jer yg pakai baju putih malam nih....”

Pendakian aku terhenti.. peluh jantan mula keluar jantung aku mula bedegup kencang.. aku menjadi cemas..di cuping telinga masihkedengaran susuk tubuh itu .. melanjang setapak demi setapakk... nak tanak aku mengambil keputusan untuk toleh kebelakang sekali lagi untuk pastikan siapa dia.... aku kumpulkan keberanian .. sekali aku toleh nahh takde siapa pun kat belakang aku.... ape lagik aku pun cabut lahh.. sampai jerk aku kat fitri..

Fitri: ” ko kenapa ari ..bepeluh bagi cam nampak hantu jerk”

Ari: ” memang pun nasib baik lah huh”

Fitri: ” hah! Yerk ker .. duduk dulu weii duduk dulu cerciter kat aku cam mana”

Belum sempat punggung aku menjamah tanah...

-aaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!! Cikgu tolongggg aaaaaaaaaaaaaaa—

Ari: ” opocot mak kauu ..wei ape hal kat atas tuh ”

Fitri: ” hah sudah ape hal pulak jum kita tgk”

Aku dan fitri bergegas menuju ke arah suara tadi.. aku nampak reza dan cikgu azmah bergelut dengan seorang peserta.. sekali budak tuh ketis tepelanting cikgu dengan reza..

Reza: “fitri ari tangkap budak nih.. dia kene hysteria nihh..kena tumbang kan dia”

Dengar jerk reza cakap macam tuh aku dengan fitri apa lagik.. fitri peluk jerk budak tuh… aku terus sapu kaki budak tuh dengan kaki kai fitri sekali kedebuk jatuh dua kat tanah terus aku terkam… alham dulillah budak tuh sekejap jerk dapat di setel kan .. yang menyetelkan budak tuh si reza tah ape die baca aku pun taktahu lahh…pada saat tuh jugak kami kutip semua budak peserta dan aktiviti burung hantu di hentikan  setakat yuh jerk…

Alip: “ ari ape kes nih?”

Ari: ” tah budak nih die histeria pulak dahh adoi aiii jemm toi lahh”

Alip: ” aii budak badan besoo.. budak ragbi pulak tuh .. histeria jugak”

Ari: ” tuh la pasall jenuh nak tombangkan dia ...badan dah la macam kingkong adoi aii”

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pian: " siapa yang dok mandi tgh2 malam kat tepi sungai tuh wei"

alip: " hah! mandii ko bia betoi"

bersambung............

ada
ada 3 update
bagus2

nanti lunch time baru baca

Keep up a good work mate!

Part4 (lata kekabu)

Selepas klejadian hysteria… kami malam tuh terus lepak kat kemah jerk lah.. nanyi2 main berbalas pantun lepastuh tidoww... ke esokan harinya adalah aktiviti sikit2.. dan pada malam nya kami nak buat aktiviti burung hantu yang kali kedua ..sebab malam semalam tak jadi baru jerk lepak tak lama dah kene kacau... so lokasa burung hantu yang kali kedua nih sepanjang jalan nak masuk ke lata kekabu... huhuuhu gelap siot kat situh sebab time tuh takde lampu jalan pun lagi sekarang tak tau lah aku pun dah lama tak pegi sana.. oh yaa lupa pulak akuu sepanjang jalan masuk lata kekabu.. dan ada jugak yang di letakkan dekat dewan serba guna .. wokey time nih aku groub dengan alip.. kami meronda semua kawasan dan memantaw pergerakan crew... dah nama pun peronda jadi kami pun meronda jerk lah keje nye ....

Ari: ” aku harap malam nih takde lah jadi ape2”

Alip: ” haa tuh lahh aku pun harapo macam tuh jangan lahh cik cong tuh turun dari pokok dah lahhh  ca alip bot laa kittt”

Ari: ” ko nih alip mulut dengan kaki same jerk ekk... aku tumbuk muka kau nanti ba hihihhih”

Alip: ” betoi laa weiii ”

Ari: ” dah lah jom kita g dewan tgk si pian dengan mat tuhh.. ape deme buatt dah la kat tempat deme tuh budak pompuan cun2 kuang hasam toii”

Aku ngan alip pun jalan lah menuju ke dewann.. sambil dok merondaa.. macam2 lah perangai bebudak nih ada yang dok berzikir lahh dok mengaji lahh yang aku paling pelik tuh.. ada sorang budak pompuan nih.. die pegag surah yaasin ...siap selak selai selai lagik... tapi mate die kami dah tutup rapat dengan kain hitamm.. aku nak gelak pun adee die nampak kerr nak bace tuh.. kalu tak tutup mate punn kompem tak nampak punyelahh gelapp kott.... adoi aiii takut sangat gamak nyee kuikuikui..

Sampai jerk aku ngan alip kat sana .. pian dengan mat terus meluru kearah kami... dalam keadaan cemas...

Ari: ” ko kenapa pian?”

Pian: ” wei korang dengotak orang tgh bersuka ria kat tepi sungai tuh .. siap ekk dok mandi manda tgh2 malam nih”

Alip: ” eh ko nig biar betoi weii”

Mat: ” diam..diam cuba korang dengo”

-kami semua diam jerkk.. pasang telinga..-

pehhh memang betol laa dengo suara satu keluarga lelaki ada perempuan ada  budak budak ada.. ibarat tengah dok mandi manda bekelah bagai..

ari:  ” aduhh bala apa pulak la yang nak sampai nih.. jom kita g tgk siapa laa yang dok mandi nih”

alip: ” ko berani ker ari.. ko jangan memain tgh malam nih?”

ari: ” alahh janji korang jangan lari sudah lahh kite pegi lah ramai2 ngok ..kalau aku sorang memang tak lahh...”

kami pun gerak lah sampai sana ..makin dekat makin kuat gelak ketawa die orang tuh .. kami sampai di satu batu besoo... semua stand by jerk nak jengok siapakah gerangan yang dok mandi manda tuh .. sekali kami semua tgkk ..sah memang takde siapa pun kat situ.. siara tuh pun hilang macam tuh jerk....
sebagai ketua ronda hari tuh.... akupun ambik keputusan ..

ari: ” wokey macam nih la weii.. aku nak g cari cikgu kat depan sana.. lepas tuh kita akan pindah kan budak due budak pompuan nih.. kat bawah sikit.. kita tak payah lah letak kat dewan nih.. lain macam beno dah aku rase kawasan nih...”

alip: ” ok aku tunggu sini dengan dia orang”

ari: ” aii ko taknak ikut aku ke setan”

alip: ” alah ko g jerk lahh ..kan ker ramai bebudak sepanjang jalan nihh adoi aiii”

ari: ” adoi aiiiii nyesal akuu bagi cadangan”

nak taknak aku gerak lah sorang.. walupun aku ketua.. tapi deme lagi tua dari aku pangkat abang2 so nak taknak aku jugak lahh yang pegii... dalam dok jalan tuh  aku pun berhentilah kat dua tiga budak untuk lihat keadaan die orang ..sampai lah kehujung ..maknanya budak yang paling last sekali...

dah sampai pada budak yang paling last sekali akupun nak patah balik lah nak g kat tempat cikgu azmah... aku pusing jerk belakang aku nampak dalam kesamaran cahaya bulan malam tuh... ada sesusuk tubuh yang mengikut segala tindak tanduk aku sebelum nya... maknanya aku berhenti kat budak tu dia pun berhenti tengok... pakaian dia pun sama pakai baju putih seluar hitam ..sama macam aku lahh.. aku time tuh dah cuak dahh weii.. yerk lahh aku sorang jerkk kalau malam pakai sweater warna putih... masa tuh aku sembunyi kat satu pokok aku tgk kan jerk die buat apee.. agak2 die nak dekat dengan aku aku pun keluar dari tempat persembunyian aku...

        ” woiii siapa tuhhh!!!_

Dia diam seribu bahasa ..tapi dia seakan terkejut dan berdiri tegak menghadap aku.. disebab kan die tuh tak berapa hampir dengan aku dan akupun dah la rabun ..cermin mata pulak hilang ..so aku tak nampak lah muka dia..

-woii jangan memainn.. siapa tuhh.. creww kerr..  kenalkan diri---

Dia diam jerkkk... aku bengang punye pasal aku bukak lampu suluh akuu ..aku suluhh.. nahhhhhhhhhh kauu takde siapa pun kat situ.. aku ape lagii cabut lahh.... aku pegi kat tempat cikgu... deme dok sembang gelak2..

Cikgu azmah: haa ari kenapa kamu nih penat kerr bepeluh bagai ..nampak hantu ker?

Ari: takde Ape lah cikgu.. haa cikgu saya nak bagi tahu nih budak kat dewan tuh kita pindah kan jerk lah ..

Cikgu azmah: ” kat dewan memang kita tak letak budak pun..”

Ari : ” aikk tak letak ker abis tuh pian ngan mat kat sane jage siapa?”

Pian: ” hang jangan buat pelik arii aku dari tadi lepak sinih dengan mat kut”

Masa tuh aku terdian seribu bahasa ..terus dalam hati akuu teringatkan si alip..

Ari: ” alamak alip”

Cikgu azmah: ” ha kenapa dengan alip”

Tampa menjawap soalan cikgu aku terus berlari menuju ke dewan.. aku tgk memang takde siapa kat dia.. dengan alip alip pun takde...

Jenuh jugak aku cari si alip nih.. adoi aii masa tuh aku risau taktau nak kate lahh... suluh punya suluh aku nampak alip baik punye tido kat tepi batu...

Ari: “ woi alip ape ko tido sinih”

Alip: “ aikk tadi aku tido kat dewan sana dengan pian dengan mat dengan budak pompuan tuh lahh”

Ari: “ yerk kerr “

Alip: “ ker ko angkat aku nih ko jangan memain “

Ari: “ ahh mana ada laaa”

Akupun ceritakan peristiwa tuh kat alip.. muka alip memang cuak buakan main kepalang lagi... dah si alip cuak aku ape tah lagikk mebuak buak lah akupunye cuakk... giler laaaaa... tah macam mana aku pun tak tahu lahh macam di beri ubat pelali aku dengan alip terus tertidur kat tempat tuh... macam mana aku ngan alip le tidur akupun tak tahu.. sampai lah pukul 3 petang.. reza jumpa kami..

Reza: ” woii bangun lahh jenuh aku cari korang kat sini rupa nyaa ko ekk”

Ari: ” haa pukul berapa dah nih ”

Alip: ” uwaaaa aku penat ler reza”

Reza: “ alhamdulillah jumpa jugak korang nih.. risau akuu”

Ari: “ lama ker ko cari aku dengan alip”

Reza: ” lama tak lama lah dari subauh sampai pukul 3 dah nih... ”

Ari: ” aiii takkan lah taknampak aku ngan alip tido kat sini”

Reza: ” tah lahh aku dah 10 kali round kat sini”

Aku ngan alip terdiam.. dan kami pun bangun mandi manda makan dan rehat.. disebabkan kejadian tuh aku ngan alip dilayan umpama raja ler.. kunun2 sakit kuikuikuikui ambik kesempatan toi ler....
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ari” alip cuba ko tgk tuh ..hantu ker bendera ?”

Alip: ” ish ko nihh ..mana ?”

Ari: ” nih pokok belakang kita nih ”

Bersambung...........

Penamat (lata kekabu)

Setelah selesai malam yang terlalu banyak misteri bagi aku… sampai lah malam yang terahir aku di lata kekabu…

Selesai jerk sesi burung hantu yang banyak hantu malam semalam… so siang nyee.. dalam pukul 4 petang macam tuh.. sampai lagi satu grope kemping… die orang nih set set rakan muda.. rakan muda belah mana aku tak tau la kann.. tapi siap pacak bendera rakan muda bagai hihihihiih.. kite orang nengok kan jerk lahh… tapi care deme berkemping nih memang penuh dengan jadual lahh… cam kami nih jadual takde lah padat sangat … banyak masa santai.. yerk lah kite nak kemping kan taknak lah stres2 hihhihihihi….. tapi set set rakan muda nih ramai aweks aweks cun wooo jesles akuu hampeh toii lerr…. Nak di jadikan cerita malam nya ada lah sesi peserta meluahkan rasa ketidak puas hatian mereka tentang pengurusan crew.. selama deme semua dibawah jagaan kami… so sah sah lah cikgu azmah dengan due mamat poyos tuh jerk yang leh hadir dalam sesi tuh… aku dengan geng aku tak leh lah duduk setebel mau betumbuk pulak karang kan kikikikiiki… bebudak banyak tak puas hati dengan aku sebenar nyee sebab aku nih garang sikit kuikuikui..

Pada malam sesi peserta membalun crew crew yang ada… cikgu azmah adakan sesi tuh jauh sangat dari tapak kemahh.. so kami yang tak leh join nih.. duduk kemah jerk lahh… lame weii sesi tuh hahhahah…nampak sangat banyak yang tak puas hati kikikikikiki… sebakan lama sangat ramai lah crew2 yang tertidoo.. tinggallah aku dengan alip tak tido tido.. dok layan rokok gudang garamm sambil minum kopi wooo…

Aku nih walaupun rabun tapi mate aku nih memalng liar lah memalam sebab aku suke tgk kunang2.. sampai lah kat pokok di belakang kami memang dekat sangat lah sebih kurang 20 kaki di belakang kami.. aku ternampak kain putih terjuntai dari pokok sampai lah ketanah.. pastuh ade Nampak cam merah2 sikit ..pastuh cam berbonjol sikit alah senang citer macam pompuan mengandung tuhh aaa….

Akuu tgk jerk betul2 ..aku tak takut ler mase tuh sebab aku kan rabun spek pulak hilang.. mana nak Nampak jelas ..samar2 jerkk..

-ishh bende ape pulak lah nih..bendere rakan muda ka? Tapi asal 2 kaler jerk putih merahh.. ker hantu .. ahh tanye alip ler—(berkata aku didalam hati)

Akupun merapat kan mulut aku pada telinga alip...

Ari: ” wei alip cuba ko tgk kat belakang kita nih ada pokok kan  ..cuba ko tgk tuh bendera ker hantu”

Alip: ” kat mana ari ... jap ekk aku tgk”

Bial alip pandang jerk balik kat akuu.. aku nampak die macam nak menjerit jerkk muke pucat dengan beluh jantan mengalir dengan pantas aku cekup mulut die..

Ari: ” shhhh.. ko jangan jerik mangkuk jap lagik semua tejaga lari masuk hutan susah,,, aku lepas ko jangan jerik ek”

Alip menganggukkan kepala nya.. akupun lepas kan tangan aku perlahan lahan

Ari: ” ko namapk ape ? bendera ker hantu alip”

Alip : ” han han han hantuu riii aduhh mampus kitaa rii nak buat apa skung nih”

Masa tuh aku memang bedebo tak ingat lahh sampai teketo keto sebab dekat sangat kut.

Ari: ” ko rilek alip ko rilekk.. buat atak tau jerkk kite abis kan rokok dulu ekk lepastuh kite tgk macam mana.. nak lari tak boleh nih karang die kejoo mampuss aku dah la trak nampak”

Alip: ” oo oo oo ok rii”

Lepas semenit dua tuh akupun tak leh tahan dahh weii

Ari: ” alip jom lah tidoo lip aku taktahan laa dahmacam2 aku pikir nih jom lahh”

Alip: ” jom rii tidoo aku pun cuak dah nihhhh”

Kami pun tido lah sampai ke pagii.. bila bangun pagi memang kat pokok tuh takde kain ker ape ker kat situ... tapi alip lah yang menjadi saksu nampak dengan jelas sebab aku rabun samar samar jerk aku nampak....

Itulah kenang aku masa zaman sekolah kemping di lata kekabu lenggong perak.. korangkalau nak pergi sana pergi jerk lahh tempat tuh best beb.. tapi kalu nak tido sana hati2 lah sikit hihhihhihihih....

Wokey lah akupun nak becuti nih... mungkin seminggu dua.. so sampai sini jerk lah cerita saya untuk kali semua... kalau ada salah harap maafkan yerkk.. maafkan saya saya hanya insan yang banyak kekilafan.... semoga kita jumpa lagi

Assalamualaikum semua..

Rate

1

ArianPutra posted on 17-2-2014 09:58 PM
Lata kekabu part 2..

Aku dan rezapun mulalah mengorak langkah kami masuk kedalam untuk pergi ke  ...

berapa kali azan utk 4 penjuru siap tu?

Follow Us
ArianPutra posted on 20-2-2014 03:59 AM
Penamat (lata kekabu)

Setelah selesai malam yang terlalu banyak misteri bagi aku… sampai lah mal ...

wa'alaikumsalam
wahhh
nampak....pengalaman otai kita ni
aku camping pun x segila korg
mana2 yg aku rasa nampak
mmg x sampai sesecond aku dah ilang dr lokasi last aku berdiri
lari ke arah orang ramai

Penamat (lata kekabu)

kalau la boleh edit, dah lame aku edit... tulisan beterabo udah rope cakcibo belang belang la kamu ni..

Adiya posted on 20-2-2014 10:15 AM
kalau la boleh edit, dah lame aku edit... tulisan beterabo udah rope cakcibo belang belang la kamu ...

cakcibor? hehehe...

Penamat (lata kekabu)

Alhamdulillha..mandi kt lata kabu wktu siang.. sedap mandi kalo siang. heheheee..

Ok TT .. moga dipermudahkan urusan..
Cucccuccccucucucucucucucucucuccccccwaaaaaaa....

harap2 ada sambungan lagi.
best beno citer berkhemah
arian dah nikah? mcm mana penerimaan isteri dengan alam mistik? dia ada suruh kabo,,udah2 ler?

fuh! berjaya jugak maraton.

huhu

tumpang selit sini sikit....

lepas baca 1st citer ko pasal budak sabah tu, aku ada tanya kawan aku yang ada prob lebih kurang mcm tu jugak. bleeding nonstop, kekadang smp pucat muka dia. dah masuk hospital few times.

aku tanya dia, ko nak try berubat ngan yang ni tak [tuan tanah kedaung la]. dia cakap, buleh ke? cemana? aku citer sikit dr apa yang aku dah baca. abes citer, dia jawab, nnt la. nak try ngan ustaz sini dulu. kalau yang sabah tu sampai masuk bawah katil, takut dia bersilat ber'smackdown'  laki dia kat umah bila benda tu keluar.

aku 'huhu' jelah. pastu sambung baca.

Last edited by Weller on 21-2-2014 10:03 AM

Katam jugak aku..... hope tt update lg..

leenaz posted on 20-2-2014 07:54 AM
berapa kali azan utk 4 penjuru siap tu?

Aku ingat2 lupa.dala 3 ke 4 found jugak aku azan

MissVixen posted on 20-2-2014 02:44 PM
harap2 ada sambungan lagi.
best beno citer berkhemah
arian dah nikah? mcm mana penerimaa ...

Sayah dah kawin....isteri ok jer tp mmg die ade kabo udah2 ler tp mari sedare mare sakit aku jugak di suruhnye..skung ni saya dah berpencen dah...semua ni  kenangan belaka

Weller posted on 20-2-2014 05:26 PM
fuh! berjaya jugak maraton.

Hihihihi elok la tuh jumpa ustaz saya bukan ustaz saya bidan terjun jaa....   semoga sahabat saudara sehat hendaknya....

zeetacunn posted on 21-2-2014 01:19 AM
Katam jugak aku..... hope tt update lg..

Insya allah.terima kasih kerna sudi melepak sini

ArianPutra posted on 23-2-2014 10:55 PM
Aku ingat2 lupa.dala 3 ke 4 found jugak aku azan

lebih kurang sama laa
masa aku buat kat jeram kak lang

ArianPutra posted on 16-2-2014 07:04 AM
Panggilan balan-balan

baca cerita ni baru i paham filem penanggal tu.  ada satu babak seorang pemuda kematian isteri ni marah benor dengan penanggal tu.
dia pi cari malam2 cara gitu lah, ketuk2 tempurung yang ada boh katak dalam..
masa tu idok le paham kenapa dibuat begitu. ooo baca ni baru paham rupa2nya cara nak serunya begitu..

seram nye..

cloudy_83 posted on 24-2-2014 11:54 AM
baca cerita ni baru i paham filem penanggal tu.  ada satu babak seorang pemuda kematian isteri ni  ...

Rope itu ler