CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ArianPutra

kebaikan yang membawa kepada hasad dengki manusia..

khailya posted on 8-1-2014 01:03 PM
ok.. done khatam dari 1st page...heehheheeh
ok arian teruskan menulis..hehe tak sabar nak bace cite ...

Terima kasihh.. selamat datang ke rumah saya

punkerzoe posted on 8-1-2014 01:28 PM
banyak pengajaran yang dapat diambil dari cerita2 pengalaman ni...

Terima kasih...yang baik ambil lahh yg burukk buang kelaut

mnSK posted on 8-1-2014 09:38 PM
wooooo....lantak dia la nk cerita pengalaman dia.. kita baca sudah percaya jangan... bukan kome du ...

Betul betul betul.....ade ku kesah huhuhuhuhuhuhu

ArianPutra posted on 8-1-2014 11:23 PM
Terima kasihh.. selamat datang ke rumah saya

hehe ok sambung la cerita baru...
excited mokcik nak bace ni...

TT lum ada update ke? Asyik refresh page je ni ha nk tgk update. TT janji semalam pagi ada update tapi lum ada lagi..

serikandi_gurl posted on 9-1-2014 01:32 PM
TT lum ada update ke? Asyik refresh page je ni ha nk tgk update. TT janji semalam pagi ada update ta ...

alallalalalalal jangan ler melajuk hihhiihhihih ok2 nantia ku updatee

Follow Us
ArianPutra posted on 8-1-2014 03:24 AM
banyak silat yang berlimau bagai nihh.. yang siap dengan pulut kuning pun ada wooo .. macam member ...

hikhik
satu silat je yg berlimau masa nak rasmi
hahahahahaha

ArianPutra posted on 7-1-2014 04:11 PM
Sambungan silat

Inih epik penderhakaan aku pada guru ku… masa tuh aku dah dilantik menjadi juru  ...

hah
dah kompem terus..
hahahaha...kalau ikut dr adat..sampai ken ujianbatin
aku dah tau silat apa...ditambah rencah yg pertubuhan tu diharamkan
mmg 100% kompem

leenaz posted on 9-1-2014 03:03 PM
hah
dah kompem terus..
hahahaha...kalau ikut dr adat..sampai ken ujianbatin

sory nyampok. ko orang perak ke leenaz? tak silap aku, silat ni kat perak je ade..negeri lain tak ade cho..
tak silap aku le..kalau salah arian betulkan..die yang blajo..aku tukang tengok je..

Adiya posted on 9-1-2014 03:06 PM
sory nyampok. ko orang perak ke leenaz? tak silap aku, silat ni kat perak je ade..negeri lain tak  ...

cikgu aku org perak
hahaha

sblm jadi jurulatih kanan psslm
banyak silt dia masuk....
so aku banyak tau sebab dia rajin berborak dgn aku

leenaz posted on 9-1-2014 03:11 PM
cikgu aku org perak
hahaha

ooo ye la tu kot...ko tanye la arian sendiri..aku nyampok je tadi..

Adiya posted on 9-1-2014 03:16 PM
ooo ye la tu kot...ko tanye la arian sendiri..aku nyampok je tadi..

aku baru lepas call cikgu aku
silat yg dia masuk tu x diharamkan lagi
so....aku dah salah teka...

maknanya ada 2 jenis silat laa yg sama teknik/jurus dan amalan batin
cuma nama je kot beza

leenaz posted on 9-1-2014 03:26 PM
aku baru lepas call cikgu aku
silat yg dia masuk tu x diharamkan lagi
so....aku dah salah teka.. ...

Tak haram lg..baru2 ni aku ada tengok utube pasal persatuan silat tu.masih guna nama yg sama..mungkin dharamkan kejap kot lepas arwah guru meninggal..lepas tu mungkin waris dia d daftar balik dgn nama yg sama tp dah tukar klasifikasi ilmu yg dturunkn tu..

Mungkin je la..aku main agak2 je ni..

arghhh
aku makin konpius

kalau ikut dari arian tulis
aku dah agak satu silat je
sebab sembah gelanggang dia....taraf ilmu dan jurus/amalan dah yg mcm aku tau

ok...guru tua dia skrg bukan waris yg sah dari darah keturunan dia bukan?

ArianPutra posted on 9-1-2014 02:33 PM
alallalalalalal jangan ler melajuk hihhiihhihih ok2 nantia ku updatee

cayalah TT

leenaz posted on 9-1-2014 03:37 PM
arghhh
aku makin konpius

Ko pm jer aku senang.....kalau di ikutkan guru sekarang anak aruah ler...tak taw la aku kut dah betuko guru kikikikiki

best baca cerita ni..
tp tak tahan huruf besor belaka tu..
berpinar2 mata...
baru masuk page 20..
kena restkan mata kjap..

ROSMAWATIE posted on 15-1-2014 02:02 PM
best baca cerita ni..
berpinar2 mata...

terima kasih sebab sudi singgah..

ROSMAWATIE posted on 15-1-2014 02:02 PM
best baca cerita ni..
berpinar2 mata...

7 pages lagi

Panggilan balan-balan

Assalamualaikum semua aku nak cerita sikit pasal balan-balan nih ataupun penanggal…

Masa nih aku tingkatan 4.. dekat sekolah aku nih dulunya memang dah jadi macam tradisi kut bila budak2 tingkatan 5 nak pereksa kami akan buat bacaan yasin disekolah dan solat hajat…  lepas jerk solat hajat tuh  bermula lah aktiviti mistik bebudak senior nih …die orang akan main panggil balan-balan beramai2 di padang Sekolah .. aje nye bingun toi deme nih kann… masa aku tingkatan 4 aku tak join pun.. bila aku dah masuk tingkatan 5 hahahah geng-geng aku pun meneruskan tradisi nih masa nih aku join ler.. tapi malam tuh takde apa2 yang berlaku.. so satu hari tuh geng-geng aku nak buat study group kat Sekolah pada malam hari nya… kebetulan pulak ada seorang cikgu nih nak buat kemping kat Sekolah dengan bebudak tingkatan 3 dan 4 … so kami pun join lah sekali kemping deme tuh ..membantu cikgu tuh la kunun-kunun nya… ada pulak member aku nih nama die reza ajak panggil balan-balan … di sinih lah bermula nya kisah seram dan lawak kikikikiki

Reza: wei harituh die orang panggil balan2 datang tak?

Alip: tah aku tak join pun . almaklum lah aku kan dah abis sekolah

(oh ya untuk makklumat si alip dengan si nizam dan nik ..deme nih dah abis sekolah tapi sebab ade kemping kat sekolah cikgu azmah nih panggil die orang tuk tolong2 jage budak)

Ari: aku ade time tuh tapi aku duduk jauh jerk lah takde mende lah.. biase jerkk?

Reza: hermm deme salah buat kut.. aku tau macam mana nak panggil ..kite buat malam nih nak?

Ari: aku on jerkk ape adehal kite ramai..

Alip: akupun on jerk

Nik: adoi aii...nih yanga aku malas nihh korang nih main spirit2 of the coin lah ape lahh heii.. dah semua on aku on jerk lahh

Reza: ha cikgu macam mana?

Cikgu azmah : ish korang nih .. ape2 jadi kang macam mana?

Reza: takde ape nyee... ok macam nih ko nik ko pergi carik tempurung jantan... aku ngan cikgu cari katak.

Alip: dah aku ngan ari buat ape

Reza: korang tunggu bebudak .. tgk2 la bebudak nih .. suh die orang tidur awal sikit nanti tgh malam kite mula projek

Ari: wokeyy boss

Nick pun stat moto terus balik rumah.. reza dengan cikgu pun mula la mencari katak.. aku ngan alip duduk lepak jerk lah sambil ngisap rokok dengan membuli bebudak2 tuh hahhahahhaah.... lame jugak laa deme semua g carik bahan2 ..sampai aku ngan alip tumbuh la janggut due tige laii .. dekat2 pukul dua tuh deme pun sampai.. aku punye lah stress rupe nye deme nih sempat lepak kedai mamak melantakk bagai baru nak datang aje nye siott jerkkk....

Reza: alip bebudak mana?

Alip: dah mereloh dah punn korang gi mana nihh lambat sangat ?

Ari: tah lambat nak mampus ..ko nik g ambik tempurung jantan ker ko g kait buah kelapa duluu?

Cikgu azmah: alah korang nih jangan lah marah ..cikgu ajak die orang g makan kat kedai mamak tadi?

Ari: ko tgk alip deme sedap melantak kite jugak yang lapo.

Alip: tau takpe ajenyeeee!!!!

Cikgu azmah: alah ade nih cikgu bawak nasik lemak telo ngan ayam goreng lagik nih ..nah makan ..

Ari: haa nasib baik ade cikggu yang ku sayang ...terima kasih cikgu huhhuuh

Reza: suke la tuh dah makan cepat jap lagik kite mule operasi penanggal kikikikikiki

Untuk maklumat korang cikgu azmah nih ngan kami dah macam mak angkat kami dahh memang kami baik giler kot dengan die..sebab tuh lah selambe jerkk huuhuhuh..lepas jerk aku ngan alip melantak sepuas puas nyeee kami pun stat lah projekk

Reza: ari nah tempurung jantan katak ngan kayu nih

Ari: ehh ko nak suruh aku buat ape nihh aku mana pandai

Reza: alah ko tekup jerk katak nih dengan tempurung pelas tuh ko ketuk tempurung nih 7 3 7.

Ari: wah wah wah pandai la koo ..malas akuu ...g makan ko tak ajak alih2 ko nak suruh aku pulak yang ketukk.. aku ketukk kepale ko karanggg.. ko jerk buat lagi pun ko yang nak sangat buatt?

Reza:: hihihhihih yerk lah yerk lahh

Kami pun bergerak lah ke padang sekolah.. dalam perjalanan tuh ..aku terpandang burung hantu duduk betenggek kat atas bumbung sekolah ..malam tuh bulan penuh kire nampak lah bayang2 burung hantu tuh.. tapi gile bapak nyee besoo kire tingg die lebih kurang 4kaki beb.. giler beso lahh.. mase tuh aku ngan alip jalan paling belakang ..so aku ngan alip jerk la yang perasann.. tapi besoo weii takpenah aku tgk burung hantu beso gitu ..giler lahhh...

Sampai jerk kat tengah padang reza ngan cikgu azmah pun mula lah operasi ...tak jauh dari deme si nik dengan ade sorang lagi budak ape kename aku lupe dahh .. kirte name die ali lah senang ... tak jauh dari si nik nih aku ngan alip ..kami masa tuh dalam kedudukan merangkak... rezapun mulakan ketukan tempurung... dalam seminit die mengetuk tiba-tiba angin kencang tah dari mana datangnya aku pun tak tahu lahh ..bapak kuat gile angin time tuh...masa tuh aku ngan alip dah cuak giler dahh...ribut kutt... tgh dok cuk pasal ribut tiba-tiba dengar lolongan anjing .. masa tuh reza dan cikgu azmah tetap mengetuk tempurung tuh... mule mule seko jerkk bunyi anjing ... aku pun carik mana lah anjing nihh.. aku nampak ada seko anjing warna hitam kat koridor asrama budak lelaki.. tah mana datang anjing tuh aku pun tak tahu lahh.. tak silap aku mana ada anjing leh masuk kawasan sekolah aku...

Aku lah yang gatal mulut ... aku cuba nak halau anjing tuh dengan menjerit suh suhhhh suhh.,.. hahha sekali bukan anjing tuh lari.. betambah lagik ade lah dalam 10 ekor seingat akuu... cam siot jerk time tuhh..

Sebelum aku sambung .. untuk pengetahuan korang jugak si nik dengan ali ..deme nih olahragawan sekolah kire deme lari bapak laju lahhh....

Ok sambung balikk... dengan tiba tiba anjing tuh pun meluru  dengan pantas nya kat kami .. siap dengo bunyi grrrrrrrrrrr memang serem lahh.. aku nampak si nik dengan ali dah bukak langkah seribu aku ngan alip ape lagik cabut lahh.. kami berempat belari menuju ke kelas cempaka... tempat budak2 pompuan tido.. bukan lah kami nak mengintai tapi nak masuk kelas cempaka tuh ade pago kire time tuh bajet masuk tutup pago untuk berlindung... yang lawak nya aku ngan alip lari boleh pintas si nik dengan ali beb.. bapak laju time tuh aku ngan alip larii kalah olahragawan sekolah hahhahahah ..aku kalu ingat memang aku tegelak sampai sekanrangg cam mana lah aku leh lari cam tuh punya laju....kami pun meluru masuk ke kelas cempak.. apa lagikk tekezut lah bebudak pompuan... bebudak pompuan nih kalu tido ishh burukk rope nyee ... malas aku nak citee...

Liyana: ehh abang ari.. nape masuk sini ramai2 nihh... ishh malu lahhh kenape semua muke pucat bepeluh2 nihh ?

Ari: takde ape lah ko mana tau ko bebudak ko tido sudah lahh

Liyana: yerk lahnih kan tempat tido budak pompuan..

Alip: alah korang nihh kami ronda lahh .. dah2 tido semua..eh korang ade dengo bunyi anjing tak?

Hamimah: anjing ape pulak abang alip nihh adoi aii kami penat lahh nak tidoo.. anjing betoi lerrr!!

Alip: aikk aku pulak yang ko hanjing kann.. dahh tidoo semuaaa.. anggap lah kami takde kat sinih

Liyana: nak tido macam mana ..abang2 keluar lahh ishhh repot cikgu karang aaa

Ari: eh ko nihh main repot lakk..

Nik: dah2 jom keluar line dah clear

Ari: ok jom ..dah tido semua ..aku nampak korang tak tido jap lagi..aku sekehh pale korangg

Liyana: ish abang nih die yang kacau orang tidoo ..nak marah2 pulakk dah aa keluar lahh !!!

Ari:; weii ko jangan lah jerik vongokk aku sepak jugak budak nihh ..nasib abik ko cunn heiiiii

Liyana: ah kesitu pulakk dah aa malas nak layann

Kami pun keluar lahh ..sekali tgk line dah clearr ...anjing2 tuh pun dah takde.. kami pun carik lah cikgu azmah dengan reza ..5 minit kemudia baru lah deme datang dengan tecungap2 sambil gelak2...

Cikgu azmah: wei yang korang lari tinggal aku ngan reza kenape setannnn

Alip: pehhh lagik nak tunggu ker cikguu ..cabot lahh banyak tuh anjingg

Cikgu azmah: korang memang tak gune lahh.. aku dah la gemuk korang tinggal

Ari:: haa tuh lah pasall.. saye pikir jugak kalau anjing tuh nak gigit mesti die gigit yang gemuk dulu

Cikgu azmah:: bodoh ko nih arii

Nik: cik nak tau si ari ngan alip lari tadikk.. tak tekejoo sayee gile lajuu korang

Alip: haaaa aku ngan ari nih malas jerk nak masuk lumbe lari ..kalau kami masuk kompem menang hhhahahahha

Kami pun gelak lah ramai-ramai ... hahhahaha lawak toi kenangan tuh

Menurut cerita reza dan cikgu azmahh.. semasa ribut kencang tuh deme ade nampak satu mahluk yang sangat besar menuju kat deme ... masa tuh deme dengo tempurung tuh seakan2 di sedut.. cam mana nak cakap tah lahh.. dan anjing2 tuh mengelilingi deme dengan mata yang merah menyala.. sekali si reza azan semua hilang macam tuh jerkk... masa tuh aku tak pasan pun mate anjing tuh merah ke hape.. mana nak pasan aku dah bukak silat langkah seribu dahh ... hahahhahhahahhaa

Jadik nye malam tuh takde lah dapat tgk balan-balan... lain yang di panggil lain yang datangg adoi aiiiiii

sekiannn